Selülit Bacak Bacak Üstüne Atmak Selülit Yapıyor

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.857
29.762
60
Florence Nightingale Hastanesi dermatoloji uzmanlarından Dr. Bekir Aybey, kadınların yüzde 85-90'ında görülen selülitin artmasında varisler, dar kıyafetler ve bacak bacak üstüne atmanın etkili olduğunu bildirdi.

Vichy tarafından piyasaya çıkarılan ve yağ boşaltımını tetikleyen inceltici selülit kremi Liposyne, Ortaköy Reina'da düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Toplantıda konuşan Dr. Bekir Aybey, selülitin genetik, metabolik ve damarsal gibi nedenlerle ortaya çıktığını vurgulayarak, "25 yaşın üstünde ortaya çıkan selülit kadınların yüzde 85-90'ında görülmektedir" dedi.

Genetik nedenlerin yanı sıra doğum kontrol hapları, hamilelik, aşırı kilo ve yanlış beslenme, alkol tüketimi, stres, hareketsizlik ve ruhsal problemlerin de selülite yol açtığını ifade eden Dr. Aybey, "Varisler, dar kıyafetler ve bacak bacak üstüne atmak da selülitin artmasına neden oluyor" diye konuştu.

Vichy Grup Ürün Müdürü Ozan Temizkan da kadınların yüzde 68'inin rejim yapmasına rağmen selülitten kurtulamadığını söyledi.

Yeni çıkardıkları selülit kreminin etkinliğinin klinik ortamda ispatlandığını anlatan Temizkan, kremin, bir ay kullanıldığında ciltte yüzde 40 oranında sıkılaşma, yüzde 41 oranında hatlarda belirginlik ve ciltteki portakal kabuğu görünümündeki bölgelerde yüzde 24 oranında düzelme sağladığını kaydetti.

kesinlikle bacak bacak üstüne atmak kan dolasimini engelledigi icin selülit yapiyor..ben sürekli sag bacagimi sol bacagimin üzerine atip otururdum aliskanlik olmus iste hatta bazen bacagim bile uyusurdu..gecenlerde farkettim ki sol bacagimin üzerinde gözle görülür sekilde selülit olusmus ya napcam simdi bilmiyorum..

ben nivanın reshaping ürününü aldım 2 gün oldu 3 haftada etki görülüyormuş birde pantolon içine çorap giymeyi bıraktım çok üşüdüğüm için incede değil kalın çorap giyiyordum zaten bende ne oluyorsa kışın oluyo kat kat giyinmekten kan mı gidiyo

Selülit deri altında dolaşım bozukluğu, hareketsizlik ve hormonal sebeplerden dolayı yağ ve toksin birikmesi sonucu oluşuyor. spor yapmak bu sorundan kurtulmanın en önemli çözümlerinden bir tanesi. bu konuda ben de bir sitede çeşitli egzersiz hareketleri gördüm onları uyguluyorum hergün. . kadinlaricin.gen tr buraya bir göz atın. faydalı.

Son düzenleme:
ya bu x-tra jel kullanacamda nerden temin edebilirim

alaka malaka yok.alaka olmasa konu açılmaz.
bende çok severim bacak bacak üstüne atmayı.kesinlikle yapmayın kızlar.ben çekiyorum şu an.
:KK14:

bu bacak bacak üstüne atma muhabbetini seneler önce bir gazetede ben de okumuştum, inanıyorum ben de bu olaya, dolaşımı olumsuz etkiliyor çünkü,belli bir şey..

ama ben kurtulanlardanım, 2sene önce Vichy ile başlamıştım,dermostock kullanmıştım, sonra Dore den aldığım ürünüm var,her 15 günde bir onu düzenli kullanıyorum , her banyoda mutlaka kese yapıyorum bacaklarıma bastıra bastıra,masaj aleti de var onu da uyguluyorum banyodan sonra, ohhh 1,5 yıldır rahatım şimdi ama uygulamaları bırakmak yok, yoksa geri gelecekler biliyorum..

canım dore den aldığım ürün demişsin.. nedir tam olarak krem midir? bir de masaj aleti titreşimli kemer gibi bir şey mi yoksa selülit için özel bir alet mi?

aman tanrım şok olduum :KK53: bacak bacak üstüne atmak selülit mi yapıyor yuhh! ben uyurken bile bacak bacak üstüne atmadan duramayan bir insaımm :KK53: olamaz yaaa:18:

doğru bence de..
ama malesef normal bi şekilde oturamıyorum en ufak bi 5 dakikalık otursam biile hemen bacak bacak üstüne atıyorum..
lisden beri alışkanlık olmuş yıllardır artık..
acaba o yüzden mi geçmiyo benim bu selülitlerim:)

Ben bugune kadar çeşıtlı markalar kullandım ama bu tarz kremlerden sonuç alamadım...alan varmı acaba ve hangisi iyi?
Ayrıca vucuduma deri yoluyla zararlı kimyasallar sokmaktanda korkar oldum artık, bunca hastalık varken ortada.....selülit mücadelesinde yenik çıktım maalesef:KK43:(

florence nightingale hastanesi dermatoloji uzmanlarından dr. Bekir aybey, kadınların yüzde 85-90'ında görülen selülitin artmasında varisler, dar kıyafetler ve bacak bacak üstüne atmanın etkili olduğunu bildirdi.

Vichy tarafından piyasaya çıkarılan ve yağ boşaltımını tetikleyen inceltici selülit kremi liposyne, ortaköy reina'da düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Toplantıda konuşan dr. Bekir aybey, selülitin genetik, metabolik ve damarsal gibi nedenlerle ortaya çıktığını vurgulayarak, "25 yaşın üstünde ortaya çıkan selülit kadınların yüzde 85-90'ında görülmektedir" dedi.

Genetik nedenlerin yanı sıra doğum kontrol hapları, hamilelik, aşırı kilo ve yanlış beslenme, alkol tüketimi, stres, hareketsizlik ve ruhsal problemlerin de selülite yol açtığını ifade eden dr. Aybey, "varisler, dar kıyafetler ve bacak bacak üstüne atmak da selülitin artmasına neden oluyor" diye konuştu.

Vichy grup ürün müdürü ozan temizkan da kadınların yüzde 68'inin rejim yapmasına rağmen selülitten kurtulamadığını söyledi.

Yeni çıkardıkları selülit kreminin etkinliğinin klinik ortamda ispatlandığını anlatan temizkan, kremin, bir ay kullanıldığında ciltte yüzde 40 oranında sıkılaşma, yüzde 41 oranında hatlarda belirginlik ve ciltteki portakal kabuğu görünümündeki bölgelerde yüzde 24 oranında düzelme sağladığını kaydetti.

doktorların da ağzından duydum hem selülit hem de varis yapıyor her ikisi de dolaşım bozukluğuna bağlı olarak ortaya çıkıyor zaten ve ben hiçbir zaman bacak bacak üstüne atmam :) siz de atmayın her ne kadar kendinizi o şekilde rahat hissetseniz de bir süre sonra alışıyorsunuz.

kızlaaaaar !! ben 20 yasındayım.. gecen seneye kadar selulitten eser yoktu bu sene hic spor yapmadım ozen gostermedim bi anda kalcalarmda olustu.. 3 hafta once hemen kese yapmaya basladım her dusta 15 20 dk kese yaptım..suan goruntu cok iyi ve tamamen gecti.. tabi dusta masaj yaparken kızarıyo yanıyo baya ama faydasını goruyosunuz :))yakında denize gidicem ve o kadar korkuyodumki bu halde naparım diye..selülit kremleri bence herkeste aynı etkiyi gostermez ama kese kesinlkle her insanın kan dolasımını hızlandırır :) tabii buna basladıktan sonra su icin bol bol mesela tatli bisey yedginzde hemen su icin :) ben bogazıma duskunumdur ama selulit spor yaptgmdan dolayı olmuyordu eskiden simdi sporuma da basladım :) selulit gecmez diyenlere inanmıyorum umudunuzu kesmeyin ! :)

Florence Nightingale Hastanesi dermatoloji uzmanlarından Dr. Bekir Aybey, kadınların yüzde 85-90'ında görülen selülitin artmasında varisler, dar kıyafetler ve bacak bacak üstüne atmanın etkili olduğunu bildirdi.

Vichy tarafından piyasaya çıkarılan ve yağ boşaltımını tetikleyen inceltici selülit kremi Liposyne, Ortaköy Reina'da düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Toplantıda konuşan Dr. Bekir Aybey, selülitin genetik, metabolik ve damarsal gibi nedenlerle ortaya çıktığını vurgulayarak, "25 yaşın üstünde ortaya çıkan selülit kadınların yüzde 85-90'ında görülmektedir" dedi.

Genetik nedenlerin yanı sıra doğum kontrol hapları, hamilelik, aşırı kilo ve yanlış beslenme, alkol tüketimi, stres, hareketsizlik ve ruhsal problemlerin de selülite yol açtığını ifade eden Dr. Aybey, "Varisler, dar kıyafetler ve bacak bacak üstüne atmak da selülitin artmasına neden oluyor" diye konuştu.

Vichy Grup Ürün Müdürü Ozan Temizkan da kadınların yüzde 68'inin rejim yapmasına rağmen selülitten kurtulamadığını söyledi.

Yeni çıkardıkları selülit kreminin etkinliğinin klinik ortamda ispatlandığını anlatan Temizkan, kremin, bir ay kullanıldığında ciltte yüzde 40 oranında sıkılaşma, yüzde 41 oranında hatlarda belirginlik ve ciltteki portakal kabuğu görünümündeki bölgelerde yüzde 24 oranında düzelme sağladığını kaydetti.

ohaaa. şok oldum gerçekten inanamıyorum hala ama kaynak emin bir yer neticede. dikkat edicem

Ben bugune kadar çeşıtlı markalar kullandım ama bu tarz kremlerden sonuç alamadım...alan varmı acaba ve hangisi iyi?
Ayrıca vucuduma deri yoluyla zararlı kimyasallar sokmaktanda korkar oldum artık, bunca hastalık varken ortada.....selülit mücadelesinde yenik çıktım maalesef:KK43:(

kızlar bende watson'sdan selulit seti aldım 89 liraya ve 1 aydır kullanıorum.. krem, serum ve jel. kremını hergece masaj yaparak, dus jelını de her yıkandıgımda keseyle beraber masaj yaparak kullandım. hala inanamıyorum nasıl selulıtlerım yok oldu diye. o kadar takıntılıyım kı ben hayatta mını etek falan giyemezdım. suanda bildiğiniz aılemde herkes sokta. herkese baslattım.. önemli olan kremı o 25 lira onu alıp hergece masajla birlikte deneyin isterseniz ilk basta. gercekten acaıp etkili.. suan watson'sda en cok satan ürünmüş bende bir çok arkaadasımın sayesinde basladım.

sadece cok yakıyo bıberıye varmıs içinde.. onun dısında hıc bır problem yok. ve varisi olan arkadaslar biberiye iyi geliyormus diye duydum bilginize

X