Orgazm'da Gelen Sıvının Özelligi?

kızlar o ilişkiye başlamadan önce gelen sıvı kayganlaştırıcı bişe değil hani o öpüşürken bile gelebilir. ama bahsettiğimz orgazm bildiğimiz idrar:KK1:yani kadın orda çok rahatlaıo zevk alıo orda idrar kaçıo bi anda :KK1:

valla bravo soruya harika ve enteresan:KK9::KK9::KK9:
nasıl bi çocuktun merak ettim nasıl sorularla anneni babanı terlettin acaba:KK9::KK9::KK9:

çok soru sorup terletirdim gerçekten :):))

şincik onu bende merak etmiştim bazılarında oluyormuş su gibi akışkan birden çıkan bi hatta suya benzeyen bişey ki o ilgili bölgeyi çok fazla uyardığından kimi kişilerde bildiğimiz işeme oluyormuş :KK70: ama tabi o kadar dolu dolu değil :KK60: olay o yani:KK51:

yok ya işeme degil,insan bilmez mi işeyip işemedigini,olur mu yaa:76:işeme degil bildigin birz katı kaygan sıvı.alışkanlık getirmeyecek kadar bazen mast. yaptığmda oluyor yani:96:

zevk aldığınız zaman bu sıvı salgılanıyor,orgazma yakın miktar iyice arttığı için orgazmdan sonra vajen ve rahim kasıldığı için dışarı akıyor.işeme olayını ben ilk kez duydum şaşırdımda:KK53:

çok soru sorup terletirdim gerçekten :):))

yok ya işeme degil,insan bilmez mi işeyip işemedigini,olur mu yaa:76:işeme degil bildigin birz katı kaygan sıvı.alışkanlık getirmeyecek kadar bazen mast. yaptığmda oluyor yani:96:

evet bencede işeme zaten işemedir ..
senin dediğini bana bi arkadaşda dedi katı beyazımsı şeyler gelio ilişkide diye....kimisi kadından asla böle bişey gelmez dio ama o benim evli arkadaşım benden gelio valla diyo

zevk aldığınız zaman bu sıvı salgılanıyor,orgazma yakın miktar iyice arttığı için orgazmdan sonra vajen ve rahim kasıldığı için dışarı akıyor.işeme olayını ben ilk kez duydum şaşırdımda:KK53:

bak bu açıklama çok mantıklı geldi :) bence de durum böyle :)

evet bencede işeme zaten işemedir ..
senin dediğini bana bi arkadaşda dedi katı beyazımsı şeyler gelio ilişkide diye....kimisi kadından asla böle bişey gelmez dio ama o benim evli arkadaşım benden gelio valla diyo

ya geliyrdur dedigi gibi.her kadn iyi uyarlsa gelir yani yabangülüm'ün dedigi gibi olmalı cevbı:96:

yabangülüm doğru demiş. o zevk sıvısı ilişki boyunca veya sadece tahrik olunduğunda, hayal kurarken bile salgılanır.
orgazm zevkin doruk noktası olduğu için orgazm anında bu sıvının yoğunluğu ve miktarı hat safhaya ulaşır.
vajina kaslarının orgazm sırasında kasılıp gevşemesiyse sıvının dışarı akmasına sebep olur.
tabi ki bu sıvının içinde sperm benzeri bir şey yoktur çünkü bildiğiniz gibi kadınların üreme hücresi yumurtadır.
yumurta, yumurtalıklarda üretilir, daha sonra fallop tüplerinden geçerek üremeye hazır hale gelir.
yumurta spermden yaklaşık 250.000 kat büyüktür ve hareketsizdir (ana kraliçe mübarekk:KK62:).

dolayısıyla boşalma veya zevk sıvısı içinde kadınla ilgili bir üreme hücresi görmeniz söz konusu değildir.
yumurta durur, spermler yumurtaya ulaşmaya çalışırlar. bu sebepten spermler hareketlidir ve erkeğin boşalma sıvısı sperm içerir.

ha bu arada bildiğim kadarıyla kadının orgazm anında saldıladığı sıvı glikoz ve aminoasit içeren organik bir sıvı.
keza erkeğin de öyle. zaten spermler de bunlardan oluşuyor. özünde aminoasit, glikoz falan yani.

yabangülüm doğru demiş. o zevk sıvısı ilişki boyunca veya sadece tahrik olunduğunda, hayal kurarken bile salgılanır.
orgazm zevkin doruk noktası olduğu için orgazm anında bu sıvının yoğunluğu ve miktarı hat safhaya ulaşır.
vajina kaslarının orgazm sırasında kasılıp gevşemesiyse sıvının dışarı akmasına sebep olur.
tabi ki bu sıvının içinde sperm benzeri bir şey yoktur çünkü bildiğiniz gibi kadınların üreme hücresi yumurtadır.
yumurta, yumurtalıklarda üretilir, daha sonra fallop tüplerinden geçerek üremeye hazır hale gelir.
yumurta spermden yaklaşık 250.000 kat büyüktür ve hareketsizdir (ana kraliçe mübarekk:KK62:).

dolayısıyla boşalma veya zevk sıvısı içinde kadınla ilgili bir üreme hücresi görmeniz söz konusu değildir.
yumurta durur, spermler yumurtaya ulaşmaya çalışırlar. bu sebepten spermler hareketlidir ve erkeğin boşalma sıvısı sperm içerir.

ha bu arada bildiğim kadarıyla kadının orgazm anında saldıladığı sıvı glikoz ve aminoasit içeren organik bir sıvı.
keza erkeğin de öyle. zaten spermler de bunlardan oluşuyor. özünde aminoasit, glikoz falan yani.

maşaAllah çok güzel cevap vermişsin:KK9::KK9: tam izah edici olmuş. teşekkrler :KK25:bu arada doktor degilsn degl mi :)

idrarla ne alaka kızlar ya idrarın geldiği delikle sıvının geldiği deliği karıştırmayın
daha önce yazıldığı gibi gelen sıvı vajinanın içinde biriken sıvı kasılıp rahatlarken dışarı atılıyor bu kadından kadına miktarı değişir hatta herseferinde aynı gelmez :2::2:

Kadının Orgazmı

Evlilik yaşamında kadının orgazmı değil, orgazm olamaması büyük bir sorun oluşturur. Kadınların birçoğunda rastladığımız cinsel sorunların arasında, masturbasyon ve orgazmdan, cinsel birleşme sırasında orgazma ulaşmayı öğrenmeye geçişte büyük güçlük çekmeleri geliyor.

Kadının orgazmını ve geçen olayları daha iyi anlayabilmek için orgazmı dört aşamada incelemek uygun olur. Bunlar sırasıyla uyarım, gerilim, doyum ve gevşeme.
Bu olaylar sırasında üç önemli fizyolojik durum görülür. Jenital organlarda kan toplanması, kaygan sıvı salgılanması ve adale kasılmaları.

1. Uyarım: Uyarım beyne gider. Beyinden kalkan ve omurilikten çıkan uyarı sonucu iç ve dış dudaklar ve bızıra kan gelir ve bu kısımların şişip, renk değiştirmesine neden olur. Dış dudaklar yanlara doğru çekilerek, döl yoluna girişi kolaylaştırır. Bu organlar dokunmaya, cinsel uyarıma artık çok duyarlı hale gelmiştir. Memelerin uçları sertleşir ve memeler tümüyle büyürler. Dölyolu duvarlarından, kayganlaştırıcı bir sıvı salgılanır. Solunum hızlanmış, nabız sayısı yükselmiştir. Uyarımın arttığı bir sırada dölyatağı dikilir ve çadır fenomeni dediğimiz dölyolunun üst kısmının genişlemesi görülür. Ayrıca “sex flash” denilen derinin kırmızılaşması göze çarpar.

2. Gerilim: Cinsel doyumdan başka bir şeyle artık kişinin pek ilgilenmediği, cinsel hazza ulaşmak için uğraşılan bir devredir gerilim. Çeşitli aşk oyunlarıyla fiziksel ve duygusal bütünleşmeye yönelinir. Dölyolunun 1/3’lük giriş kısmı gerilim sırasında penisi kavrayıcı bir şekilde daralır. Orgazmik manşet dediğimiz, adaleler orgazm kasılmasına geçişe hazırdırlar. Bu salgılar aygıtlarla yapılan ölçümler sonucu saptanmıştır.

Bu gerilim safhası doyuma ulaşabilmek için çok önemlidir. Eğer gerilim süresi ve niteliği kadının gereksinmesine uygun değilse kadın orgazma ulaşamaz. Daha önce de dediğim gibi; orgazm, öğrenilebilen bir reflekstir. Bu nedenle orgazma ulaşmak için kadının çaba göstermesi, kendini tutup kasmaması gerekir.

3. Doyum (Orgazm): Gerilimim sonunda, kadın denetleyemediği ve denetlemek istemediği gerilimin kendini aştığını hisseder. Orgazmın tarifi çok zordur. Genelde kadının leğen boşluğu ve derinlerinde dölyolunun orgazm manşeti denilen bölümünde birbirini takip eden kasılmalarla kendini belli eder. Sanki bir silkinme nöbeti gibidir. Orta dereceli bir orgazmda kadın 3 - 5, kuvvetli bir orgazmda 8 - 12 kere kasılma hisseder. Başta karın bölgesi kasları olmak üzere, hepsi kasılır. Makat çevresi adalelerinde de şiddetli kasılmalar olur. Bu kasılmalarda beyinden salgılanan oksitosin (oxytocin) ve prolaktin hormonunun etkisi olduğu son yıllarda ortaya konmuştur. Kadında orgazma ulaşmaya, Türkçe’de gelme denir. Bu “gelme” erkekteki boşalmaya uyar. Fakat her kadın ve erkeğin her cinsel birleşmede aynı zamanda orgazma ulaşması mümkün değildir.

Kadının “gelmesi ”si sırasında kadından da bir sıvı (ejakulat) gelir. Bu 0 - 250 ml arasındadır. Fakat pek çok kadın bunun farkında değildir. Ancak bu sıvı çok miktarda salgılandığında dikkat çeker. Kadından gelen sıvı (ejakulatı) idrar yolu deliğinin her iki yanındaki iki ufak skene bezi adı verilen salgı bezinden kaynaklanır.

4. Gevşeme: Cinsel dürtü ve doyuma ulaştıktan sonra yapılmış istatistik elimizde pek çok veri var. Ülkemizde Söz Gazetesi’nin yaptığı bir araştırmanın verilerini sunuyorum. Bu verilerin tümüyle Türkiye’deki yaşamı yansıttığına inanmıyorum. Gelen mektuplardan, hasta ve çevresindeki aynı sorunu olan, orgazm olamayan kadınların yakınmaları değerlendirildiğinde bu cinsel sorunun daha büyük boyutlarda olduğu izlenimi doğuyor. Ankete katılan kadınların profili şöyle: yüzde 33’ü 22 - 25 yaş arası, yüzde 32’si 26 - 30 yaş arası, yüzde 14’ü 31-35 yaş arası, geri kalan grup ise 35 yaşın üstünde. Eğitim durumları da şöyle: yüzde 49’u üniversite mezunu, yüzde 32’si lise mezunu, yüzde 12’si üniversite üstü eğitim görmüş, yüzde 7’si ise ortaokul mezunu. Anketimize katılan kadınların tümü çalışıyor, yüzde 51’i bekar, yüzde 34’ü evli ve yüzde 15’i ise dul.

“Orgazm oluyor musunuz?” sorusunu, kadınların yüzde 48’i “Evet, çoğunlukla”, yüzde 38’ i “Evet, bazen” diye yanıtlıyor. Kadınların yüzde 3’ü hiç orgazm olmadığını söylerken, yüzde 14’ü bu soruyu yanıtsız bırakıyor. “Orgazm taklidi yaptınız mı?” sorusunu “Hayır, yapmadım” diye yanıtlayanlar çoğunlukta. Kadınların, yüzde 29’u ise orgazm taklidi yapıyor. Yüzde 67 oranında kadın vajinal ve klitoral orgazmın ayrı doyum yolları olduğunu savunuyor. Kadınların yüzde 12’si soruyu yanıtlamıyor. Vajinal birleşmeden kadınların yüzde 59’ u fizikler, yüzde 32’ si psikolojik zevk aldığını açıklıyor, geri kalanlar soruya yanıt vermiyor.
Kadınların yüzde 39’u klitorisin uyarılmasıyla, yüzde 20’si ise birleşme sırasında doyuma ulaşıyor. Yüzde 13’ü oral, yüzde 8’i anal seksle orgazm oluyor. Kadınların yüzde 54’ü oral, yüzde 30’u da anal seks yaptığını söylüyor. Oral seksi zevk alarak yapan kadın oranı yüzde 87. Kadınlardan yüzde 56’ sı isteyerek, yüzde 19’ u da istemeyerek anal seks yaptıklarını belirtiyorlar. Kadınlar cinsel ilişki sırasında eşlerinden nasıl davranışlar bekliyorlar? Yüzde 34’ü erkeklerle yumuşak, sevecen ve yavaş sevişmek yanlısı. Erkeğin sert olmasını isteyen kadın sayısı ise oldukça düşük. 100 kadından sadece 9’u sertliği tercih ederken, kadınlar hızlı sevişmelerden hoşlanmadıklarını da söylüyorlar.

Bende bu konudaki bilgilerimi paylaşayım,, rengi beyaz olan biraz koyu olan sıvı bizim savunma sistemimiz yani normal flora denilen bakteriler. çok hassas bir bölge olduğu için sürekli olur zaten o ilişki esnasında artar yada bazen azalır..

Ben bu beyaz sıvı neden oluyor olmasın diyordum biraz araştırma yapınca iyikide varmış dedim çünki o olmazsa enfeksiyonlara açık oluruz .günlük pedler iyi oluyor bunun için...

Diğeri ise salya aslında,, limon yada turşu görünce, düşününce ağzımız sulanırya seks düşününce yada yaşayınca beyin ilgili bölgeyi uyarıyor hazırlanması için o da zevkle ilgili birşey ve boşalımla..

Biri koruma , diğeri zevk amaçlı..:92: :KK74:

Bende bu konudaki bilgilerimi paylaşayım,, rengi beyaz olan biraz koyu olan sıvı bizim savunma sistemimiz yani normal flora denilen bakteriler. çok hassas bir bölge olduğu için sürekli olur zaten o ilişki esnasında artar yada bazen azalır..

Ben bu beyaz sıvı neden oluyor olmasın diyordum biraz araştırma yapınca iyikide varmış dedim çünki o olmazsa enfeksiyonlara açık oluruz .günlük pedler iyi oluyor bunun için...

Diğeri ise salya aslında,, limon yada turşu görünce, düşününce ağzımız sulanırya seks düşününce yada yaşayınca beyin ilgili bölgeyi uyarıyor hazırlanması için o da zevkle ilgili birşey ve boşalımla..

Biri koruma , diğeri zevk amaçlı..:92: :KK74:

ay kız benzetmene bak ya:-))
limon turşu ve zevk sıvısı :-)))))))))

X