bebek oda süslemesi ve bebek şekeri yapımı önerileri

oğlumuzun doğumunda hastane odamızın süsleme teması ne olsun?

• uğurböceği temalı

OY: 39 76,5%
  • leylek temalı

OY: 12 23,5%

• Ankete Katılan
    51
Ellerine sağlık Nuray!:KK3:En Büyük TÜRKİYE Harikalar yaratmışsın yine!:nazar: Bu mickey mouse eteğini nasıl diktin?:KK6: Makineyle üst üste koyarak mı? Çünkü bir arkadaşımın annesi senin yaptığın gibi yapmamı söylemişti ama bana yapılışını anlatabilir misin?:KK16:

teşekkürler canım 2 beyaz 2 kırmızı tül kestim elde teğer şeklinde diktim sonra sıktım büzgü oldu sonrada üstünden makineyle diktim kemeride geniş siyah kurdele arkasında da kemerin içinde lastik diktim eteğe tutturarak çocuk rahat giysin diye

nurayy blog adresini sayfanı özel msj atabilir misin bana
birde bişiy sorucam o diş kurabiyelerinide sen mi yaptın nasıl yaptın
anlatırmısın

canım benim blog um yok
evet kurabiyeleride ben yaptım vereyim tarifini
1 adet yumurta
250 gr. tereyağ
1 su bardağı pudra şekeri
4,5 su bardağı un
1/2 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
süslemek için:
şeker hamuru

yapılışı: Tüm hamur malzemelerini büyük bir kasede karıştırıp yoğurun. Merdane ile açın. İsteğiniz kurabiye kalıbı ile kesin. Yağlı kağıt serili fırın tepsisine dizin. 180 derece fırında 15 dakika pişirin. Bir bardağa su koyun, kurabiyelerin üzerini yumurta fırçası ile sürün.(dilerseniz balı biraz sulandırıpta sürebilirsiniz) Şeker hamurunu açın yine aynı kalıpla kesip, üzerine yapıştırın. Değişik şekiller ile süsleyin. Bu ölçüler ile kalıbınızın büyüklüğüne göre 30- 35 adet kurabiye çıkıyor.
şeker hamurunu ben kendim yaptım marsmelow la

$DSCF2334.jpg
süslediğim kadehlerim

$DSCF2357.jpg
buda iç kapı için yaptığım kapı süsü, dış kapı için olanı henüz bitmedi malzemem eksik. artık son günlere geldiğim içinde kafama estikçe çıkamıyorum yarın çıkabilirsen bitiricem inşallah

teşekkürler canım 2 beyaz 2 kırmızı tül kestim elde teğer şeklinde diktim sonra sıktım büzgü oldu sonrada üstünden makineyle diktim kemeride geniş siyah kurdele arkasında da kemerin içinde lastik diktim eteğe tutturarak çocuk rahat giysin diye

canım benim blog um yok
evet kurabiyeleride ben yaptım vereyim tarifini
1 adet yumurta
250 gr. tereyağ
1 su bardağı pudra şekeri
4,5 su bardağı un
1/2 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
süslemek için:
şeker hamuru

yapılışı: Tüm hamur malzemelerini büyük bir kasede karıştırıp yoğurun. Merdane ile açın. İsteğiniz kurabiye kalıbı ile kesin. Yağlı kağıt serili fırın tepsisine dizin. 180 derece fırında 15 dakika pişirin. Bir bardağa su koyun, kurabiyelerin üzerini yumurta fırçası ile sürün.(dilerseniz balı biraz sulandırıpta sürebilirsiniz) Şeker hamurunu açın yine aynı kalıpla kesip, üzerine yapıştırın. Değişik şekiller ile süsleyin. Bu ölçüler ile kalıbınızın büyüklüğüne göre 30- 35 adet kurabiye çıkıyor.
şeker hamurunu ben kendim yaptım marsmelow la

onun tarifinide alsam olur mu şeker hamurunun tatlımmm zahmet olmazsa

goncagull bu arada kaç haftalık oldunuz? Yaptıklarınıza bayıldım. Emziklli şerbet süsüne bayıldım. Bebek sepetin çok güzel olmuş bu şekilde bence çok şeker olur. Ama istersen küçük bebek bibloları koyabilirsin. Hani bebek şekeri olarak kullanılan küçük bebek şekerlerinden. Bir de istersen mavi büyük incilerle de süsleyebilirsin. İpe dizili olarak 2 liraya satın alabilirsin. Kolay gelsin. En Büyük TÜRKİYE

onun tarifinide alsam olur mu şeker hamurunun tatlımmm zahmet olmazsa

bi arkadaşıma yazmıştım ordan kopyalıyıverdim. sorun olursa sor canım

canım bimde satılan marsmelolar var haribonun ben onlardan kullandım renkleri pembe ve beyaz var sadece. büyükçe bi tencereye su koy ve kaynat üzerine cam kase koy ben cam kase şeklinde olan borcam kullandım rahat oldu kaseye marsmelowları koy ve benmari usulü erit arada karıştır tamamen eriyince içine 2 kaşık su koy pudra şekeri dök paketin yarısı kadarını dök kaşık yardımıyla karıştır pudra şekerni yedir. azar zar katmaya devam et pudra şekerini toplanmaya başlayınca tezgahın üzerine al ama altına pudra şekeri dök ki yapışmasın elinde yoğur ele çok yapışıyo tek elle yoğur daha şiyi olur yapış yapışoluyo çünkü [:)] ele yapışmayan bi kıvamı olması gerekiyo 1 paket hariboya 1 paketten biraz fazla pudra şekeri gitti. renklerisadec beyaz yada sadece pembe yapabilirsin 2sini karıştırınca daha farklı bi pembe oluyo. farklı bi renk yapmak istiyosan beyaz marsmelodan yapıp kürdan ucu kadar gıda boyası katabilirsin.gıda boyasını eridikten sonra pudra şekeri katmadan katacaksın.şeker hamuru çocukların oynadığı oyun hamuru gibi oluyo. kıvama geldikten sonra ellerini kase margarinle yağla sonra hamuru yağla sonrada streç filime sar ama hava almayacak şekilde olsun yoksa kurur. bu şekilde 1 hafta bekleyebilir. bekledikçe sertleşecektir elinde oynayınca yumuşuyo. hamurları merdaneyle aç açarken nişasta kullan ki yapışmasın sonra kalıbınla kes. ben bundan öncekileri kalp kalıpla yapmıştım çok hoş olmuştu üst köşesinede çiçek yapmıştım. istersen çöp şişte batırabilirsin çubuklu kurabiye olur [:)] he sölemeyi unuttumm kurabiyelere balı sulandırıpta yapıştırabilirsin şeker hamurlarını yada sadece suylada yapışıyo ben şeker hamuru tatlı diye bal kullnmadım suyla yapıştırdım.

birde bu minny mouse aparatlarını nereden buldum tatlımmm yazar mısın

beyaz çıtçıtlı badiyi hazır aldım üzerindeki kumaşları satın aldım kendim çizdim ve kestim sonrada ütüyle yapışan telayla yapıştırdım. tacıda hazır aldım canm etek tamamen benim elimden çıktı.

:KK17: goncagull sana mesaj attım canım benim burdan da rezil oluşumu duyurayim dedim:KK37: Evet millet goncagull adına facede bir albüm açmıştık. Şimdi bu fotolarını oradaki albümüne yüklüyorum. Allah goncagull'e rahat bir doğum ve sağlıklı bir evlat versin inşallah.:nazar::emir_bebek:En Büyük TÜRKİYE En kısa zamanda tekrar aramıza dönmen dileğimizle...

:KK17: goncagull sana mesaj attım canım benim burdan da rezil oluşumu duyurayim dedim:KK37: Evet millet goncagull adına facede bir albüm açmıştık. Şimdi bu fotolarını oradaki albümüne yüklüyorum. Allah goncagull'e rahat bir doğum ve sağlıklı bir evlat versin inşallah.:nazar::emir_bebek:En Büyük TÜRKİYE En kısa zamanda tekrar aramıza dönmen dileğimizle...

neden rezil oldun ben anlayamadım:26:

:KK1::KK1::KK1: Burada bir arkadaşımın nickiyle adını karıştırmışım ona karşı rezil oldum:KK37::KK17: Geçen hafta doğumu vardı. İnşallah en kısa zamanda güzel haberleriyle geri döner aramıza :nazar::emir_bebek:En Büyük TÜRKİYE

merhaba tekrar :KK16::KK16:

sınavlarımı verdim geldim.bebek şekeri için yine buradayım :KK17: tekrar fikirlerine ihtiyacım var.bana yazdıgın mesajda keçeden nazar boncugu demişsin ya ona baktım şimdi.onlardan çok güzel olmuşlar bayıldım.mıknatıslı buzdolabı süsü şeklinde yapabilirim.bide şu kundaktaki bebekleri buldum ama yapımı çokmu zor olur?hırka hala aklımda senin yaptıgın kaftana da bayıldım ama bunlar konusunda da blgi almak istiyorum senden :KK19:

bide keçeden nazar boncugu yapsam bana maliyeti ne kadar olur aşağı yukarı?30 tane yapmayı düşünüyorum :KK34:

$DSC00239.JPG

$CIMG5562.jpg

$DSC00073.JPG

merhaba tekrar :KK16::KK16:

sınavlarımı verdim geldim.bebek şekeri için yine buradayım :KK17: tekrar fikirlerine ihtiyacım var.bana yazdıgın mesajda keçeden nazar boncugu demişsin ya ona baktım şimdi.onlardan çok güzel olmuşlar bayıldım.mıknatıslı buzdolabı süsü şeklinde yapabilirim.bide şu kundaktaki bebekleri buldum ama yapımı çokmu zor olur?hırka hala aklımda senin yaptıgın kaftana da bayıldım ama bunlar konusunda da blgi almak istiyorum senden :KK19:

bide keçeden nazar boncugu yapsam bana maliyeti ne kadar olur aşağı yukarı?30 tane yapmayı düşünüyorum :KK34:

Eki Görüntüle 387692

Eki Görüntüle 387693

Eki Görüntüle 387694
Hoşgeldin!En Büyük TÜRKİYE:emir_bebek::KK1: Keçe yerine polar kullanırsan maliyeti düşürmüş olursun. Bir metresini 5-6liraya alabilirsin. Ama kimi yerler 10tle satıyor. Biraz dolaşırsan parçacı ve yorgancılarda bulabilirsin. Ben okul için polardan şehir diktim ve öğrencilerime polardan takvim yaptırdım bu şekilde.:KK8: Sana da tavsiyem bol bol gez ve polar al. 30 tane yapacaksan büyüklüğüne göre değişir ama 1 metre lacivert beyaz ve açık mavi içinse yarım metre alsan toplamda 10tl olur. Ama 30dan fazla çıkar gibi geliyor bana. İçine de parçacılarda satılan elyaflardan alabilirsin.:KK34: Kalite kalite değişiyor bu yüzden elyafta da çok kalitelisini alma yoksa 10 lira vermek zorunda kalırsın 2liralık şeye. :KK52:Lavanta keseni ayrı yapacaksan tüle ihtiyaç duyacaksın. Ama nazar boncuğuna kullanmasan da hoş olur. İçine 1 liralık lavanta alsan çay kaşığıyla her birine koyabilirsin bir çay kaşığı olarak polarların arasına:KK6: Kundaklı bebekleri yapımı da kolay. Ben de yaptım ama kuzu kafası olarak:KK1: Henüz paylaşmadım. Aynı nazar boncuğu gibi yuvarlak kes dik. Dışını ise bana pazen kumaşı gibi geldi ama polar kullanabilirsin. Fistoyu da polara dikebilir ya da yapıştırabilirsin.:KK28: Düğme iğne satan yerlerde fisto bulabilirsin. 2 metrelik ince fistolar 1-2liraya alabilirsin. Bebek yüzleri için ben yastığın iç beyaz yüzünü kullandım.:KK1: Evden temin edebilirsin yani. Umarım yardımcı olabilmişimdir.Önemli olan az maliyetle güzel bir şeyler çıkarmak ki sen bunu baya baya yapacak gibisin. Bulduklarına bayıldım.:KK9::KK16:

ben yine geldim :KK17: dün akşam aklıma ne geldi denedim bence sonuç başarılı da oldu :KK9:

senin önermiş oldugun modeli dikme sürecini ortadan kaldırmak için büyük ördüğüm bebek yeleğini 3 ilmekle başlayarak minyatür hale getirdim :KK34: süslemesini de başarabilirsem güzel olacak sanki :KK76: 1 tanesi 10 dk yı bulmuyor..

Eki Görüntüle 388683

bunlarda ördüğüm yelekler

http://www.kadinlarkulubu.com/tunus-isi-orguler/374849-tunus-isi-akilli-ipten-yelekler.html

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:En Büyük TÜRKİYE Maşallah eline sağlık. Çok güzel yapmışsın. Bunun işlenişini bana da tarif eder misin? Ben de öğrenmek isterim.:KK9: Eğer bu bebek şekerlerinden yaparsan bence tabii:KK17: çok süslü ve maliyeti az olur. Bunları yaparken bir de askılık yapıp üstüne yerleştirsen ve bir dilek ağacına assan harika görünebilirler.:KK28: Tabii içlerine lavanta koyulmuş ama lavanta kısımları iç tarafa yerleştirilmiş yelekler çok şatafatlı duracaktır.:KK52: Tabii kız çocukları için süper oluyor. Dilek ağacımı oğlumda yapmıştım şimdi sınıfım için başarı ağacı yaptım. Kurumuş dikenli otlar olur ağaca benzer. Onlardan 3 dal aldım saksıya alçıyla tutturdum. Al sana bir dilek ağacı:KK1::KK1: Tabii senin el emeğinin yanında sadece ufak bir yorum benimki:KK17: Bu arada arkadaşlarımıza açtığım gibi senin adına facede albüm oluşturabilir miyim?:KK3:

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:En Büyük TÜRKİYE Maşallah eline sağlık. Çok güzel yapmışsın. Bunun işlenişini bana da tarif eder misin? Ben de öğrenmek isterim.:KK9: Eğer bu bebek şekerlerinden yaparsan bence tabii:KK17: çok süslü ve maliyeti az olur. Bunları yaparken bir de askılık yapıp üstüne yerleştirsen ve bir dilek ağacına assan harika görünebilirler.:KK28: Tabii içlerine lavanta koyulmuş ama lavanta kısımları iç tarafa yerleştirilmiş yelekler çok şatafatlı duracaktır.:KK52: Tabii kız çocukları için süper oluyor. Dilek ağacımı oğlumda yapmıştım şimdi sınıfım için başarı ağacı yaptım. Kurumuş dikenli otlar olur ağaca benzer. Onlardan 3 dal aldım saksıya alçıyla tutturdum. Al sana bir dilek ağacı:KK1::KK1: Tabii senin el emeğinin yanında sadece ufak bir yorum benimki:KK17: Bu arada arkadaşlarımıza açtığım gibi senin adına facede albüm oluşturabilir miyim?:KK3:

canım ellerine kollarına sağlık yine uzun uzun yazıp bilgilendirmişsin beni :KK34: önceki mesajından sonra yelekleri yapmaya karar verdim.diğerleri daha mesakatli olacak sanırım.onların alışverişi için gezmek lazım bende pek vakit yok.finallere çalışmaya başlayacagım 1 haftam falan var bunu tamamlamak için :KK34: bebek erkek olacak ama ben renk renk yapayım istedim.bu kadarını ürettim ama süsleme aşamasında desteğine kesinlikle ihtiyacım olacaktır.bebek erkek oldugu için tüller uygun olurmu? dilek ağacı süper fikir ama bebek bezi pastasıda yapacagım ya hem o hem ağacı koyacak yer bulmak zor olabilir arkadaşım için :44: bunlara süslü sepet yapayım demiştim :44: yinede acemiyim bu konularda her türlü önerine açıgım :KK19:

yapılısını diğer konuda anlatmıstım biraz zor anlatılyor ama yine anlatmaya çalışırım :KK34:

face albumu oluşturabilirsin tabiki.adresi yollarsan bende takip etmek isterim :KK34: bunlar bitince koyalım.eğer sadece bebege yönelik değilse ördüğüm battaniye halı ve netobook çantamıda ekleyebilirsin :KK34:

X