bebek oda süslemesi ve bebek şekeri yapımı önerileri

oğlumuzun doğumunda hastane odamızın süsleme teması ne olsun?

• uğurböceği temalı

OY: 39 76,5%
  • leylek temalı

OY: 12 23,5%

• Ankete Katılan
    51
$ece hanım2 036.jpg $ece hanım2 031.jpg $ece hanım2 024.jpg

kızımın 3. dişiyle bir diş buğdayı yaptık eşimin köyünde internette görülenlerden biraz farklı oldu:KK9: koca bir kazan vardı ve hepsi bitti:KK56: diş şekerlemelerimizi yapacaktım ama iyiki zamanım olmamış iyi ki yapmamışım o kadar kişiye yetiştiremezdim :KK37: sadece kapı süsümüz ve buğday kolyemizi ben yaptım. ilgilenenler için buyrun bakalım:KK64:
$ece hanım2 029.jpg

ellerine sağlık canım çok güzel olmuş, blogunuda takip ediyorum. kapı süsünü çok beğendim. inşallah bebişim hayırlısı ile doğar, dişleri çıkar bende yapacağım. çok güzel bir fikir oldu bana.

bende 19 haftalık hamileyim. bir oğlum olacak benimde. doğum hazırlıkları yapmam lazım öncelikle, bebek şekeri ,bebek kurabiyesi, oda süslemeleri vs. yani önümde uzun ve heyecanlı bir yol var.

bu arada bebek kurabiyesi ve süslemesi ile yaptığın birşeyler var ise veya nasıl yapıldığına dair bilgilerin burada veya blogunda paylaşırsan çok sevinirim.

kızının ömrü uzun bahtı açık olsun inşallah :KK16:

ellerine sağlık canım çok güzel olmuş, blogunuda takip ediyorum. kapı süsünü çok beğendim. inşallah bebişim hayırlısı ile doğar, dişleri çıkar bende yapacağım. çok güzel bir fikir oldu bana.

bende 19 haftalık hamileyim. bir oğlum olacak benimde. doğum hazırlıkları yapmam lazım öncelikle, bebek şekeri ,bebek kurabiyesi, oda süslemeleri vs. yani önümde uzun ve heyecanlı bir yol var.

bu arada bebek kurabiyesi ve süslemesi ile yaptığın birşeyler var ise veya nasıl yapıldığına dair bilgilerin burada veya blogunda paylaşırsan çok sevinirim.

kızının ömrü uzun bahtı açık olsun inşallah :KK16:
ne demek yardımcı olabilirsem çok sevinirim. sıcaklar geliyor ve hamilelik ilerledikçe bizim de iş yapma imkanımız kısıtlanacak o yüzden ben de erkenden işlerimi bitirmeye karar verdim:KK1: diş için kullandığım kapı süsü gibi bir bebek kapı süsü yapacağım aynı yöntemle yapılıyor. yapınca muhakkak paylaşırım. önceki hamileliğimde süsleme işlerine 7. ayımda başlamıştım ama sırtım omzum tutulmuştu:KK1:
bebek kurabiyesi ise daha önce bir denemiştim blogumda hatta bir taslağım var. yine de senin için birkaç deneme daha yapayım araştırayim biraz daha:80: şeker konusunda ne tür bir tarzın var neler hoşuna gidiyor onu da bana yazarsan en ekonomik biçimde yardımcı olmaya çalışayım isteren çeşit çeşit şekerlemeler de hazırlayabiliyorsun sepetinin içine. bu sene bebek hastane odasının duvar süslemeleriyle de uğraşacağım geçen sene balonlar ile süslemiştim ama yeni çeşitler gördüm bunun hakkında da bilgi veririm. sağlıklı bir hamilelik ve sağlıklı bir bebeşin olmasını dilerim kendine iyi bak iyi günler:KK49:

ne demek yardımcı olabilirsem çok sevinirim. sıcaklar geliyor ve hamilelik ilerledikçe bizim de iş yapma imkanımız kısıtlanacak o yüzden ben de erkenden işlerimi bitirmeye karar verdim:KK1: diş için kullandığım kapı süsü gibi bir bebek kapı süsü yapacağım aynı yöntemle yapılıyor. yapınca muhakkak paylaşırım. önceki hamileliğimde süsleme işlerine 7. ayımda başlamıştım ama sırtım omzum tutulmuştu:KK1:
bebek kurabiyesi ise daha önce bir denemiştim blogumda hatta bir taslağım var. yine de senin için birkaç deneme daha yapayım araştırayim biraz daha:80: şeker konusunda ne tür bir tarzın var neler hoşuna gidiyor onu da bana yazarsan en ekonomik biçimde yardımcı olmaya çalışayım isteren çeşit çeşit şekerlemeler de hazırlayabiliyorsun sepetinin içine. bu sene bebek hastane odasının duvar süslemeleriyle de uğraşacağım geçen sene balonlar ile süslemiştim ama yeni çeşitler gördüm bunun hakkında da bilgi veririm. sağlıklı bir hamilelik ve sağlıklı bir bebeşin olmasını dilerim kendine iyi bak iyi günler:KK49:

ilgin ve paylaşımların için çok teşekkür ederim hayatım, şekerler çok görülmüş bir şey olsun istemiyorum senin blogunda görmüştüm herhalde not tutacakları fena fikir değil aslında , bebek figürlü olanlarından bulabilirsem bakacağım tahtakale ,eminönüne.

kurabiye tarifinde sorun yokta şeker hamurunda tereddütüm var. kolay bir şekilde yapılanı varmı bilmiyorum.(jelatin falan konulmadan) olmazsa hazır kullanırım. esas sorun elimde çok alet edevat olmadığından kurabiye süslemesi zor olacak gibi. bu sebeple kolay bir süsleme yapmak istiyorum. malzemeleri almaya kalksam astarı yüzünden pahalıya gelecek,sipariş vermek daha ucuza gelebilir o zaman.

bebek çikolatası için ise çikolatayı kilo ile alacağım. üzerindeki bebekleri falanda tahtakaleden alıp ben silikonla yapıştıracağım. böylece daha ucuza gelir diye düşünüyorum. bakalım kısmet.

sanada hayırlı ve kolay bir hamilelik diliyorum. şimdilik sağlıcakla kal canım

doğru malzemeler çoğu zaman astarı yüzünden pahalı oluyor.:KK50: kızımın şekerleri adı şeker diye kalmış gelen misafirlere lavantalı süsler verdik ki bizimkiler de tahtakalden alınmıştı. çikolatamızı da çikolata satan yerlerde olur ya ayrıca vermiştik. kurabiye hamuru itibariyle bilirsin çok pahalı bir şey değil. eğer hastane için istiyorsan aşağı yukarı gelecekleri de bilirsin ona göre yaparsın. üstünün şekerlemesi ise çok ama çok ucuz satın almana gerek yok. ben yanılmıyorsam buraya yükledim yüklemediysem de blogumda yapılışını anlattım. 1 tl'lik bir marshmallow paketi ve pudra şekeriyle yapıyorsun. kurabiye ve şekeri bal ya da şekerli suyla yapıştırıyorsun dış poşeti ise tavuk pişirme poşetiyle süslüyorsun ince bir kurdeleyle bağlıyorsun zaten tavuk poşeti bi dünya ve çok ucuz bir şey. ben ilk yaptığımda ki blogumda nasıl yapılmamalı :KK9:olarak anlatmıştım kurabiye ve şekerlemesini çok kalın yaptım ondan şekerlemeli kısmını yiyemedim. sadece ince yap yeterli. kalıp ise evet kalıp gerçekten pahalı ama şöyle düşün bir tane işe yarar bir kalıpla diş buğdayını doğumgününü bile kutlayabilirsin mesela bebek gibi olanı ya da biberon gibi olanı. ben bir satış sitesinde gördüm 9tl idi. ama ben kurabiye yapmayı düşünmüyorum o yaptığımdan sonra hiç içimden gelmiyor. aslında yapabilsem süslü cupcakeler de yapılabilir. yine süslemesi marshallowdan. şimdi öğle arası tatildeyim işte:KK56:. akşam evde bi araştıravereyim.:KK68: :79:

doğru malzemeler çoğu zaman astarı yüzünden pahalı oluyor.:KK50: kızımın şekerleri adı şeker diye kalmış gelen misafirlere lavantalı süsler verdik ki bizimkiler de tahtakalden alınmıştı. çikolatamızı da çikolata satan yerlerde olur ya ayrıca vermiştik. kurabiye hamuru itibariyle bilirsin çok pahalı bir şey değil. eğer hastane için istiyorsan aşağı yukarı gelecekleri de bilirsin ona göre yaparsın. üstünün şekerlemesi ise çok ama çok ucuz satın almana gerek yok. ben yanılmıyorsam buraya yükledim yüklemediysem de blogumda yapılışını anlattım. 1 tl'lik bir marshmallow paketi ve pudra şekeriyle yapıyorsun. kurabiye ve şekeri bal ya da şekerli suyla yapıştırıyorsun dış poşeti ise tavuk pişirme poşetiyle süslüyorsun ince bir kurdeleyle bağlıyorsun zaten tavuk poşeti bi dünya ve çok ucuz bir şey. ben ilk yaptığımda ki blogumda nasıl yapılmamalı :KK9:olarak anlatmıştım kurabiye ve şekerlemesini çok kalın yaptım ondan şekerlemeli kısmını yiyemedim. sadece ince yap yeterli. kalıp ise evet kalıp gerçekten pahalı ama şöyle düşün bir tane işe yarar bir kalıpla diş buğdayını doğumgününü bile kutlayabilirsin mesela bebek gibi olanı ya da biberon gibi olanı. ben bir satış sitesinde gördüm 9tl idi. ama ben kurabiye yapmayı düşünmüyorum o yaptığımdan sonra hiç içimden gelmiyor. aslında yapabilsem süslü cupcakeler de yapılabilir. yine süslemesi marshallowdan. şimdi öğle arası tatildeyim işte:KK56:. akşam evde bi araştıravereyim.:KK68: :79:

cevapların için teşekkür ederim canım. kalıp derken senin dediklerinden bahsetmemiştim canım. hani şeker hamurunu açmaya yarayan ufak merdaneler şekilli sonra üzerine çiçek böcek çizgi yapmaya yarayan değişik aletler var onları kastetdim. internetten baktim hepisni almaya kalksam 100 tl yi geçiyor. bu işi meslek olarak yapacaksan herşeyi al ama sırf 1-2 kere kullancaksam hazır almak daha iyi gibi hiç olmazsa profesyonel ellerden çıkar. ama basit süslemeler olursa kendim yapacağım kendi emeğim olsun istiyorum. senin marshmallow lu tarifini gördüm. şeker hamuru yerine bunu kullanıyorsun değilmi. fiyatıda çok uygun. onu alıp önceden bir kere deneyeceğim. internetten hazır şeker hamurunu baktım onunda kiloso 15 tl falan. yeni haberlerini bekliyorum hayatım.

kolay gelsin :KK16:

Eki Görüntüle 170158 Eki Görüntüle 170159 Eki Görüntüle 170160 Eki Görüntüle 170161 Eki Görüntüle 170167

artık her sitede yayınlanıyor marsmallow yapımı. yapımı çok ama çok kolay. 1tle marshmallow paketi ile bi dolu hamur elde edebilirsiniz. içerik: marshmallow, marketlerde bulunur, çok fazla pudra şekeri siz yedekte 4 tane 250lilik bulundurun kullanmasanızda yanınızda bulunsun. sıcak su dolu bir tencerenin içine bir tutam tuz atın bir tatlı kaşığı su ve alabildiğine marshmallow yavaş yavaş ericek ve katı halden kurtulunca pudra şekeri ile yoğurun. ele yapışmayan bir hamur olunca straç filme sarın bekleyin 1 saat ve hamurunuz hazır. hemen de kullanabilirsiniz. bir hafta dayanıyor. sonra daha önceden pişirdiğiniz pasta ya da kurabiyenin üzerine kalıba uyarak bal ya da şekerli su ile yapıştırın. renk ise çoğu marshmallow mavi,pembe,beyaz ve sarıdır. ama siz beyaz marshmallowa sıvı gıda boyası kullanabilirsiniz. ama dikkat gıda boyası bir kürdanın ucu kadar olacak yetmezse azar azar kürdanla koyabilirsiniz. boyama işlemi hamur haldeyken olur. siz istediğiniz parçayı koparın o renge boyayın. yukardaki bir tanesi benim ilk yaptığım marshmallowlu pastam var. size tek bir tavsiyem sakın kakao kullanmayın çünkü acayip sert yapıyor.:26: herkese kolay gelsin:KK64:
bu arada söylemeyi unuttum: yukardaki gibi bir kurabiye yapacaksanız dış kabını tavuk pişirme poşetlerinden kullanın hem acayip ekonomik hem de çok parlak gösteriyor kurabiyenizi. tabi kurdaleyi unutmayalım

canım , buradaki kalpli kurbiyeler ufak boy değilmi sanki resimde çok kocaman çıkmış. bunun gibi ama mavili ve yeşillisini yapabilirim herhalde.yada zıbınlı kalıp alıp üstüne senin yaptığın gibi fiyonk koyup süslüyebilirim herhalde.

şeker kalıbını istediğin boyutta yapabiliyorsun:79: sen ne kadar büyük açarsan o kadar büyük olur. hani bir pasta yapmışım ya ordaki beyaz olan şeker hamurum :KK70:DD üstündekiler de. :KK66:)) zaten şeker hamurun kalın olmamalı. ben internette yabancı sitelerde hamurun hazırlanışını nasıl uygulandığını gördüm. merak etme istediğin kadar büyültebiliyorsun:21: kurabiyen küçükse zaten onun kalıbını kullanıyorsun. yuvarlak bir pastan varsa kabaca büyük açıyorsun üstüne örtüyorsun kenarlarını kesip yeniden kullanabiliyorsun:KK6: tadı da çok güzel:KK1: dediğin doğru ben anlamamışım merdaneli olan süslemeler çok pahalı. ben şekilleri kırtasiyede bulabiliyorum. normal oyun hamurları için kalıplar var ve 10tl gibi maliyetleri var. bir de kırtasiyeleri gezsen belki istediğin gibi bir şekil bulabilirsin:KK61: akşama bloguma şeker hamuru süslemesiyle ilgili bir bölüm eklemeyi düşünüyorum ordan da bir bak istersen belki işine yarar.:79:
ha unutmadan zaten alacağın şeker hamuru da aslında marshmallowdan yapılıyor. onlar daha uzun kalsın diye bir iki pastacılık malzemesi koyuyor. ben de yorgunluğu çok diye bu işten kaçıyorum. açıkçası :KK70:DDD

Son düzenleme:
kartopu bak işine yarar belki:KK68: internette senden sonra biraz gezindim ve süsleme cımbızı diye bir şeyle karşılaştım. kimi yerde 30tl kimi yerde 10 tl diyor. istersen sen de bir göz atabilirsin.:80:
$Susleme-Cimbizi-3-039-LU-Kupat-Open-Curve-Crimper__38108839_0.jpg

teşekkür ederim. hemen bakayım. eminönündede bulabilirim o zaman.

bu arada günaydın ve hayırlı cumalar olsun.:KK16:

Hayırlı Cumalar... :KK3: daha önce yazmış olduğun süslemeli merdaneler kafama takıldı. bugün çarşıya çıkabilirsem bir yere uğrayacağım. baskı yapabileceğim bir şeyler yaptırmayı deneyeceğim yalvar yakar.:KK1: eğer usta yapar ve ben de rahatça kullanabilirsem tavsiye edeceğim. tabii süslü merdaneler kadar pahalı olmamak kaydıyla. :KK66:

geçen çarşamba hazır kız yanımda yokken (teyzesindeyken) ben de okuldan çıktım bir çarşıda dolanayım ve kurabiye kalıbı yapan var mı diye tenekeciler arasında dolaşayım dedim.:KK34: okuyanlar nasıl yani, diyebilirler ama bizim burada tarihi bir çarşıdır ve tenekeciler, yorgancılar, çeyizciler bir arada olur daracık sokakları vardır. neyse hiçbir dükkan kabul etmedi yapmayı. kurabiye kalıbı olarak bildikleri tek şey krema için olan ağızlıklar. bir de onlara tek tek ne olduğunu anlattım onun:KK20: hem yapamayız diyorlar örneği olsa neyse. örneği olsa size mi getireceğim zaten alacam dedim bir tane ukalaya:95: bir de hangi dükkana girsem başka dükkanda çay içer sahibi. hem işi yok hem işten kaçıyor.:KK47: yani parasıyla yaptıracam işte.:KK57: dışarda 9tl bir kalıp. en son bir dükkana yöneldim (ama bu arada hala umudunu kaybetme diyorum kendime:KK37:) usta sağolsun yaptı. adamcağızın elinde bi ton işi var. çiz şuraya bakim dedi. böyle mi dedi başka var mı dedi. ben mest oldum. sevinçten oynucam utanmasam:KK52: ücret de almadı. dedim bir gün kurabiye yapar getiririm senin de tanıtımını blogumunda yapacam dedim. aslında ustanın böyle bir isteği yok ama ben işte:KK17: aşağıda gördüğünüz başka internet sayfalarından aldığım 2 resim. kusura bakmayın biraz üşengeçlik yaptım fotolarını çekip yüklemedim:78: ama aynısı oldu. nasıl yapıldığını gördüm inanın ufacık şeyler için ayrı makas kaynak falan gerekiyor. ama insan isteyince her istediğini elde ediyormuş onu iyice anladım. Allah razı olsun TÜMAY USTA'dan. blogumda bu konuyla ilgili bir şeyler paylaştım. merak edenler bakabilirler.:KK68:
$kal_p7_16_.jpg
$GINGERBREAD-KURABIYE-ADAM-MINI-KURABIYE-KALIBI__31165723_0.jpg

Soru: Kısıtlı bir bütçem var, başlangıç için hangi pasta malzemelerini almam faydalı olur?
Cevap: Başlangıç için öncelikle bir ihtiyaç listesi belirleyin.
Siparişlerinizi yapmadan önce de hangi ürünleri kendiniz yapabilirsiniz bunları araştırın
Örneğin; kendi kurabiye kalıbınızı kendiniz yapabilirsiniz.
Kendi desenli merdanenizi evdeki desenli dantel örgüleri kullanarak yaratabilirsiniz.
Çoçukların kullandığı oyun hamurlarının satıldığı yerden plastik kalıplar bakabilirsiniz vs.
Eğer kısıtlı bir bütçeniz varsa önce elinizde olanları değerlendirerek bir iki tecrübe kazanın, sonra işinizi kolaylaştıran profesyonel pastacılık ürünlerine geçersiniz.
Bu ürünler içinde pastacılık kitaplarında olan malzeme listesi ve fotoğrafları faydalı olur.
Pasta malzemelerini temin etmek herkes için büyük bir sıkıntı. Ayrıca pasta malzemeleri almakla da bitecek gibi değil, her geçen gün yeni ürünler piyasaya çıkıyor.
"Malzeme alamıyorum" diye üzülmeyin. Malzemeler sizin çok güzel şeyler yapmanızı sağlar fakat herkesten FARKLI yaratıcı olmanızı sağlamaz. Farklı olmak için gerekli olan tek şey sizin yeteneğiniz, el beceriniz ve içinizden çıkacak yaratıcılıktır.

evet millet! AYŞE YAMAN'ın sitesine girerseniz devamını okuyabilirsiniz.sizlerle paylaşmak istedim sadece. ne kadar ilginç değil mi? desenli merdane yerine desenli dantelinizi kullanın diyor. (tabii işe yaramayan varsa:KK1:) acaba nasıl bir şey olurdu? ben bi ara deneyim bari

bu arada pasta ya da kurabiyelerinizin ve hatta cupcakelerinizin üstünü süslemek için şekilli silikon kalıplara ihtiyacınız olacak. bunlarda şeker hamurunuzu rahatlıkla şekle sokabilirsiniz.

motifli merdane yerine dantelinizi kullanabiliyorsunuz diyor ya herhalde hamurun üstüne danteli (bence naylon olanlar olursa daha iyi olabilir) koyup üstünden merdaneyle geçiyorsunuz demek istemiştir. ancak anladım.:KK37: daha başka türlü anlayan varsa burada bize fikir verir mi?

motifli merdane yerine dantelinizi kullanabiliyorsunuz diyor ya herhalde hamurun üstüne danteli (bence naylon olanlar olursa daha iyi olabilir) koyup üstünden merdaneyle geçiyorsunuz demek istemiştir. ancak anladım.:KK37: daha başka türlü anlayan varsa burada bize fikir verir mi?

bende okuyunca aynısını anladım canım. şeker hamurunun üstüne danteli koyup merdaneyle üzerinden geçip şekli çıkartıyor hethalde. en sonunda çeyizimdeki danteller bir işe yarayacak gibi gözüktü :KK60:

bilgiler için çok teşekkürler

katinamu bir şey soracağım sana,

blogunda anlattığın marshmelow lu şeker hamurundan yapılan gülleri bir arkadaşımın doğumu için yapmayı planlıyorum. evde öyle bir sepetimde var onu süsleyeceğim. yanlız birşey merak ettim bu şekerlemeler çok katı olmuyor değilmi vede çok tatlı? yerken rahat yenebiliyormu yoksa çok şekerli ve katı olu insanın içini bayarmı acaba, ne dersin ?

katinamu bir şey soracağım sana,

blogunda anlattığın marshmelow lu şeker hamurundan yapılan gülleri bir arkadaşımın doğumu için yapmayı planlıyorum. evde öyle bir sepetimde var onu süsleyeceğim. yanlız birşey merak ettim bu şekerlemeler çok katı olmuyor değilmi vede çok tatlı? yerken rahat yenebiliyormu yoksa çok şekerli ve katı olu insanın içini bayarmı acaba, ne dersin ?
endişeni anlıyorum çünkü ben de ilk seferinde öyle sanmıştım. tam tersine yumuşacık hani derler ya pamuk gibi oluyor:KK1: çok tatlı olmuyor. yapmadan önce ben marshmallowun tadına bakmıştım aynı onun gibi oluyor. bizim yaptımız sadece şekeri hamurlaştırmak. bir hafta da dayanıyor. hem çalışması da kolay katılaşmıyor. kolay gelsinn şimdidenEn Büyük TÜRKİYE

benim blogumda yaptığım pastam güzel olmuştu. ama kurabiyelerimin marshmallow değil ama üstündeki şekerleri rahatsız etti beni. dr. otkerdi kullandığım. süsleme yaptığım malzemeyi beğenmedim. ama şimdi başka blogları geziyorum insanlar bunu elleriyle hazırlıyor ve tazecik oluyor. galiba benim hazır aldığım bayatlamıştı. yani kurabiyeler tamam marshmallow tamam ama üstünün şekerli süslemeleri kötüydü çok şekerliydi. tavsiyem azcık su ve pudra şekerini küçük bir kapta gerçi ne kadar yapacaksan yavaşca çırpman. blogumda resimli anlattım bunu: şekerli kurabiye bölümünde. marshmallow üzeri süslemelerle ilgili. kendi hazırladığın tazecik oluyor. ben sıkmaya kalktım sıkılmıyor. şekil verilmiyordu. ama aynı süslemeyi marshmallow üzerine yine marshmallowla yapabilirsin. şu bahar temizliğinden fırsat geldiği an ben de yapcaam söz. çünkü yeni kalıplarım ve naylon dantellerim var.:KK66: ben de çok merak ediyorum.:KK64:

$Görüntü182.jpg $Görüntü183.jpg $Görüntü184.jpg

ben sadece oluyor mu diye bir deneyim dedim. evet oluyormuş:KK62: ama benimkiler pek bir düzensiz:KK37: artık idare etceksiniz beni hem hamişim:KK49: hem bebiş var:emir_bebek: hemi de bahar temizliği bi de ertesi gün iş var:KK68: bir insan kendini bu kadar acındırabilir:KK37: özenmeden yaptım demiyorum da :KK60:. ama önemli olan gerçekten işe yaraması. umarım bu şekilde yapan arkadaşlar burada paylaşırlar. nasıl yaptıklarını da anlatırlar. Özellikle KARTOPU344 seninkileri bekliyorum eminim çok güzel yapacaksındır.En Büyük TÜRKİYE hadi herkese iyi akşamlarrrr.:79:

ha bu arada yapılışını blog adresimde bulabilirsiniz. byee

Son düzenleme:
X