bebek oda süslemesi ve bebek şekeri yapımı önerileri

oğlumuzun doğumunda hastane odamızın süsleme teması ne olsun?

• uğurböceği temalı

OY: 39 76,5%
  • leylek temalı

OY: 12 23,5%

• Ankete Katılan
    51

katinamu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2010
360
6
merhaba yeni konumda umarım bir hata yapmamışımdır:KK1: kendi blog sayfamda yayınladığım tamamen kar amacı gütmeyen süslemeler ve bebek şekerlerini burada göstermeye çalışacağım. nasıl yapıldığıyla ilgili blogumu ziyaret edebilirsiniz. hatta süslemelerin yapılışını soran arkadaşlara nasıl olduğunu bulup burdan iletebilirim. blog adresim: sevgili öykü ecemiz ve bebek süslemeleriyle ilgili herşey
blogspot kapalı olduğu için bir süre ziyaret edemeyebilirsiniz. burdan elden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım. herkese kolay gelsin:KK64:

merhaba yeni konumda umarım bir hata yapmamışımdır:KK1: kendi blog sayfamda yayınladığım tamamen kar amacı gütmeyen süslemeler ve bebek şekerlerini burada göstermeye çalışacağım. nasıl yapıldığıyla ilgili blogumu ziyaret edebilirsiniz. hatta süslemelerin yapılışını soran arkadaşlara nasıl olduğunu bulup burdan iletebilirim. blog adresim: sevgili öykü ecemiz ve bebek süslemeleriyle ilgili herşey
blogspot kapalı olduğu için bir süre ziyaret edemeyebilirsiniz. burdan elden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım. herkese kolay gelsin:KK64:

Merhaba..

Blog adresinizin linki açılmadığı için tıklayan hiç kimse blogunuzda ki el emeklerini göremez..Bu nedenle nasıl yapıldıklarını soramazlar..:KK50:

Siz lütfen bu konu altında,blogunuzda yer alan emeklerinizin fotosunu ekleyiniz,,Bu şekilde daha sağlıklı ve görsel bir paylaşım olur..Sorulara da cevap verebilirsiniz ..Blog adresiniz açılınca da zaten sorun kalmaz olur mu?:KK34:

işte bunlar benim kızımın diş buğdayı için yaptığım diş buğdayı süsleri. seramik hamurunu bir blog adresinden gördüm ve o tarife göre yaptım. gerçekten çok kolay oldu hamurun yapılışı ama diş kalıbım olmadığı için yapmam uzun sürdü. buna rağmen hamur öyle kolay kurumuyor yani istediğiniz kadar uğraşın düzenlemekle kurumadan işlerinizi halledebiliyorsunuz. benim burdaki bir hatam yaptıklarımı fırınlamamam oldu. umarım sizlere bir fikir verebilir. başka bebek süsleri hakkında bilgi almak isterseniz bana burdan ulaşabilirsiniz. bebek şekeri yapımı, kapı süsü yapımında yardımcı olabilirim. umarım blog sayfam açılır da ordan diğer yaptıklarımı da görebilirsiniz.
$Görüntü111.jpg $Görüntü104.jpg $Görüntü114.jpg $Görüntü112.jpg $Görüntü110.jpg $Görüntü118.jpg $Görüntü109.jpg $Görüntü108.jpg $Görüntü113.jpg $Görüntü116.jpg $Görüntü103.jpg $Görüntü117.jpg $Görüntü107.jpg $Görüntü105.jpg $Görüntü106.jpg $Görüntü115.jpg

Son düzenleme:
Eveetttt hamile arkadaşımın doğacak bebeği için yapmak istediğim kapı süsü kaynağını buldum galiba:KK1: Konu sahibi arkadaşıma teşekkür ediyorum.

yardımcı olmak isterim. ne çeşit bir şey istiyorsanız en ekonomik süslemeler hakkında fikir verebilirim galiba:KK49:. zaten ben de hamile olduğum ve öncesinde kızımdan birazcık tecrubeli olduğum için umarım faydalı olurum. tatlı bebek adlı sayfama da facebooktan ulaşabilirsiniz iyi akşamlar

burada verdiğim resimler başka sitelerden aldığım resimlerdir ama fikir vereceğine inanıyorum. diş şeklindeki bu seramik hamurundan bebek şeklinde kurabiye kalıbı kullanarak da şekil çıkartabilirsiniz. hamurunuzu kendiniz yaparsanız daha ekonomik olur ve suluboya dahil istediğiniz boya çeşidiyle renk katabilirsiniz. ben ucuz guvaj boya kullandım onla da oluyor yani pahalılarına kaçmaya gerek olmuyor bir de vernik 1,5tl gibi bütün parçalara yetiyor ve asıl güzelliği o katıyor. $EFE.JPG $polimer_kil_bebek_k_z.jpg

inşaatların yalıtımlarında kullanılan biz öğretmenlerin de sınıflarımıza pano yaptığı çeşitli renkleri olup genelde beyazını bildiğimiz köpük! en pahalısı 5 en ucuzu 1tl olup hatta bedavaya bile alabileceğiniz köpük kapı süslemelerinde çokça kullanılan bir araçtır. organizasyoncuları gezin göreceksiniz ön tarafı süslenmiş arka tarafları olduğu gibi bırakılmış bu kapı süsleri oldukça hafif ama pahalıdır. bunun nedeni ise çoğunlukla üstünde kullanılan malzemedir. hakikaten malzeme küçük olsa da fiyatı pahalı olabiliyor. bir strafor çeşiti de sıkıştırılmış köpüktür onu da marketlerden bulursunuz. hani yazın çocuklar uzun makarna mı sosis mi diyorlar denizde oynadıkları bir oyuncak var ya iste o sıkıştırılmış strafor. onunla da yuvarlak kapı süsü yapabilirsiniz. süsleme sizin yaratıcılığınıza ve bütçenize bağlıdır. yalnız şunu unutmayın straforu keserken evinizde değil balkonunuzda bulunun yoksa her taraf kesilen parçayla dolar. bir de kestikten sonra çevresini güzel bir kurdale ile süslerseniz straforunuzun dağılmasını engellemiş olursunuz. $_1287077259.jpg $images.jpeg $ayicik-strafor-kapi-susu-ebat-50-33cm__33659491_0.jpg
BU ARADA YUKARIDAKİ RESİMLERİ BAŞKA SİTELERDEN ALDIM. KENDİ KIZIMIN KAPI SÜSÜNÜ AŞAĞIDA YAYINLIYORUM DAHA SONRA DİŞ BUĞDAYIMIZIN KAPI SÜSÜNÜN STRAFOR İLE YAPILIŞINI ANLATAN RESİMLERİNİ ATACAĞIM sıkıştırılmış köpükle kapı süsümüzü ANNEM YAPTI:
$100_5332.jpg

Son düzenleme:
$_1288210220.jpg $_1288558353.jpg $_1291449915.jpg $_1288210206.jpg $_1290959617.jpg

artık her sitede yayınlanıyor marsmallow yapımı. yapımı çok ama çok kolay. 1tle marshmallow paketi ile bi dolu hamur elde edebilirsiniz. içerik: marshmallow, marketlerde bulunur, çok fazla pudra şekeri siz yedekte 4 tane 250lilik bulundurun kullanmasanızda yanınızda bulunsun. sıcak su dolu bir tencerenin içine bir tutam tuz atın bir tatlı kaşığı su ve alabildiğine marshmallow yavaş yavaş ericek ve katı halden kurtulunca pudra şekeri ile yoğurun. ele yapışmayan bir hamur olunca straç filme sarın bekleyin 1 saat ve hamurunuz hazır. hemen de kullanabilirsiniz. bir hafta dayanıyor. sonra daha önceden pişirdiğiniz pasta ya da kurabiyenin üzerine kalıba uyarak bal ya da şekerli su ile yapıştırın. renk ise çoğu marshmallow mavi,pembe,beyaz ve sarıdır. ama siz beyaz marshmallowa sıvı gıda boyası kullanabilirsiniz. ama dikkat gıda boyası bir kürdanın ucu kadar olacak yetmezse azar azar kürdanla koyabilirsiniz. boyama işlemi hamur haldeyken olur. siz istediğiniz parçayı koparın o renge boyayın. yukardaki bir tanesi benim ilk yaptığım marshmallowlu pastam var. size tek bir tavsiyem sakın kakao kullanmayın çünkü acayip sert yapıyor.:26: herkese kolay gelsin:KK64:
bu arada söylemeyi unuttum: yukardaki gibi bir kurabiye yapacaksanız dış kabını tavuk pişirme poşetlerinden kullanın hem acayip ekonomik hem de çok parlak gösteriyor kurabiyenizi. tabi kurdaleyi unutmayalım

Son düzenleme:
$littleholeinegg_thumb.jpg $craftglueandwater_thumb.jpg $tissuepaperlayers_thumb.jpg $draineggs_thumb.jpg $draineggshells_thumb.jpg $papermacheeastereggs_thumb1-1.jpg $tissuepaper_thumb.jpg

öncelikle itiraf ediyorum denedim ama ben kağıtları düzgün yapıştırmayı beceremedim. ama becerikli hanımlar kolayca yapacaklardır:
öncelikle yumurtanın altından ufak bir parça kırın içini akıtın ve afiyetle kahvaltıda yiyin:KK9: ben her yumurtayı böyle biriktirdim.
sonra içini yıkayın suyla ve bulaşıklıkta kurumasını bekleyin
daha sonra ölçü yok hepsi oluyor biraz beyaz tutkal biraz su karışımı yapın. çok yapmanıza gerek yok.
ama her şeyden önce peçete ya da gazete kağıtlarını resimlerdeki gibi kesin. hazırl olmalı
daha sonra karışıma kağıtları tek tek batırarak yumurtayı sarmalayın
en son kurumaya bırakın
çok fazla kat yapmayın bir katla bile gayet dayanıklı bir yumurtanız oluyor
sonra yumurtanızı guvaj boya gibi canlı renklere sahip boyalarla boyayın.
inşallah yapanlar olur ve buraya resimlerini gönderirler :KK66:

süslemeler gerçekten çok hoş.ellerinize sağlık. ben aslında klasik yuvarlak kapı süsü yapmayı planlıyorum.bebeğimizin doğmasına daha 5 ay var.ondan baya zamanım var yani :)

inanın hepsi çok güzel duruyor. benim doğumumda bütün kat kız doğurmuşuz:KK49: kapılarda pembe pembe süsler. hatta bir kapının yoktu bana ne oluyorsa ben bozulmuştum :KK9: neyseki onlar da kapı süsü taktılar. yani illa yapılsın diye bir şey yok ama yapılınca çok güzel oluyor. istanbuldaysanız fatihten çok güzel ve ucuz süsler bulabilirsiniz. benim şekerlerimin bir yarısını organizasyoncuya yaptırdık 65tl tuttu:KK50: fatihten kardeşim hediye gönderdi 15tl idi ve aynı sayıda inanamadım nasıl bir fiyat farkı vardı. kapı süsü de 15tle kadar normal onun üstündeki rakam bence gereksiz. hem zamanınız varmış rahat rahat süslemeleri yaparsınız.:KK66:

çok güzel şeyler yapmışsınız, ayrıca yapılışlarını paylaşmanız da çok iyi olmuş, bir çok kişi faydalanacaktır bunlardan. blog ve face sayfalarınızı da gezdim, paylaşımlarınız çok hoş :)

çok teşekkür ederim amacım sadece yapılabilecekler konusunda yardımcı olmak hatta çoğu kez insanlar kendi yaratıcılıklarını da ekleyerek çok güzel şeyler çıkartıyorlar. ben de ikincime hamileyim 3 aylık. süslemelerimi paylaşacağım. iyi günler:KK49:

konuya ilgi olmaya başlamış dilerim sizlerle de fikir alış verişinde bulunabiliriz bu arada bi oğluşumuz oluyor

konuya ilgi olmaya başlamış dilerim sizlerle de fikir alış verişinde bulunabiliriz bu arada bi oğluşumuz oluyor

Hayırlısı olsun,Allah tamamını erdirsin.:nazar: bende birşey sormak istiyorum. Fatihte nerede var bu süslerden ve şekerlerden öğrenebilirmiyim lütfen. teşekkürler,

Hayırlısı olsun,Allah tamamını erdirsin.:nazar: bende birşey sormak istiyorum. Fatihte nerede var bu süslerden ve şekerlerden öğrenebilirmiyim lütfen. teşekkürler,
benim kızkardeşim geçen yıl fatihte oturuyordu ve annem yanına gidip aldı. ben nasıl bir şey istediğimi anlattım. ama bildiğim kadarıyla Fatih Camii'nin olduğu bölgede bu mağazlardan bir dolu var. daha ayrıntılı bilgiyi internette "bebek şekeri süsleme malzemeleri" diye girerseniz çeşitli mağazların adresleri çıkıyor. bir de ben istanbulu bilmiyorum ama Tahtakale bu işin merkezi. hem ucuz hem çok çeşit var ve yığınla insan torbalarla alışveriş ediyorMUŞ(annemlerin yazın gezerken gördükleri manzara ki annem istanbuldan yeni döndü yine aynı manzara varmış:KK1:) umarım yardımcı olabilmişimdir.
bir de site ismi vermek yasak galiba ama internetten sipariş verebildiğimiz alışveriş siteleri var. dükkan sahipleri burada kendi dükkanlarındaki malzemeleri de koyuyorlar. adını özelden msj atayim. iyi günler:KK49:

bu haftasonu kızımın diş buğdayını yapacağız. 3 dişi çıktı ve 9,5 aylık. havaların güzel olmasını bekledik ama boşuna beklemişiz galiba:KK15: aşağıda attığım resim kendi yaptığım diş buğdayı kapı süsü. nasıl yapıldığını kendi blogumda anlattım. aynı yöntemle çeşit çeşit kapı süsleri yapabilirsiniz. çok pratik yapması. satın almaya kalksam 45TL olan kapı süsümü 12TLe mal ettim. üstüne işe yarar malzemelerim de arttı. herkesin 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINI KUTLUYORUMEn Büyük TÜRKİYE
$4.jpg

blogumda iki türlü yumurta bebek şekeri yapımı var: biri boyamalı biri peçete yapıştırmalı. hepsinin yapılışını blogumda anlattım. şimdi yeni resimler ekliyorum. şimdi eklediklerim boyayla kaynatılmış içi boşaltılmış yumurtalar:
$dying_pyrex.jpg $sealing_cuttingbakingcup.jpg $sealing_glue2.jpg $sealing_threeoptions.jpg $dying_rainbow.jpg $dying_skewerlift.jpg $filling_containers.jpg $filling_overhead.jpg $opening_before copy.jpg $candy_blues.jpg $crack_thebowl.jpg $crackme_circle2.jpg $dying_drying.jpg $opening_contents.jpg

X