bebek oda süslemesi ve bebek şekeri yapımı önerileri

oğlumuzun doğumunda hastane odamızın süsleme teması ne olsun?

• uğurböceği temalı

OY: 39 76,5%
  • leylek temalı

OY: 12 23,5%

• Ankete Katılan
    51
canım bişey daha sorucam unutmuşum bu çubuklar nasıl bişey nerden bulabilirim kurabiyelerdekiler çöp şiş sanırım fakat bebek şekerinde falan var ya onlar nasıl çubuk

ay benim çenem durmadı sen tütü diye göstermişsin ya beşik için ben onddan kızıma etek yapayım diyorum nette gördüm ufak kızlara giydirmişler bide kanat yapayım dedim ama kanat nasıl yapılır onu bulamadım sen yaptın mı hiç kanat

sen bi harikasın demek istiyorum sana 2 çocuk ve iş birde bu tarz şeylerle uğraşıyosun çok büyük bi enerjin olmalı bravo sana yaptıklarına bayıldım bayıldım çok orjinal şeyler. bende kızıma diş buğdayı yapıcam kısmetse şu diş kalıbı olayı çok sinirimi bozdu benimde günlerdir düşünüyorum kendim nasıl yapabilirim diye kablodan telden olur mu diye düşünmeye başladım artık bebeğimde ufak olduğu için pek gezip araştıracak vaktimde yok açıkçası. şu marsmelo nasıl yazılıyosa artık ondan yapmayı düşünüyorum kurabiyelerin üzerine partimize 2 hafta var sence önceden bi denemeli miyim yoksa başarılı olur muyum ilk denemem de. birde yapabildiklerimi 1 gün önceden yapayım diyorum malum çocukla yetişmek zor o şekerli hamurlar bir gün bekleyebilir heralde diymi dışarıda nerde tutayım dolapta mı dışarıda mı ay çok mu soru sordum yaa ama napim kafam çok dolu valla bir sürü de soru işareti var kapıyada senin ki gibi strafordan diş şeklinde kapı süsü yapıcam. birdede ne düşündüm biliyo musun ay böle anlattıkçada çok yakın hissettim kendime seni neyse okursun heralde birde şunu düşündüm ben şdoğumda bebek şekeri yaptırmıştım şu dolaba yapışanlardan mıknatıslı lavantalı önünde bebek var bide hoşgeldin zehra yazıyodu işte onlardan kaldı benim 40 tane kadar diyorum ki onun bebeğini çıkarsamda önüne kumaştan yada keçeden diş şekli yapsam onu yapıştırsam kağıdıda çıkarsam onada dişlere selam gülmeye devaam yazarım bilgisayardam çıktı alırım olur heralde dimi olur olur mis gibi olur :))) değerlenmiş olsun diye düşündüm işte :) ay şu diş kurabiyeler çok takıldı kafama senin gibi tek tek yapsam çok uğraşır mıyım 20-25 tane falan yapıcam ben. ay ne çok konuştum neyse foto ve bilgiler için saol tatlım teşekkürler ilham getirttin :))
Günaydın nurayturan sabahleyin yazını çok keyifle okudum.:KK1: Neşelendim diyebilirim. Yazdığın gibi ilham verebiliyorsam ne mutlu bana :KK16: Diş buğdayı için 2 haftan var ve gayet yeterli bir süre bu. Önce kurabiye kalıbı için söyleyim okumuşsundur ama levha büken dükkan bulman gerekiyor. Hani kebabçılarda vardır ya kebab yaptıkları yerin üstünde davlumbaz vardır metalden -adı aklıma gelmedi- onu yapan dükkanlarda yaptırabilirsin. Ben de şans eseri buldum ustam sağolsun diş buğdayı kalıbı yaptıktan sonra bir sürü kalıp yaptı istediğim gibi. elbise taç gibi. Eğer BULAMAZSAN biraz uzun sürer ama ben seramik hamurunda yapmıştım. Kartondan kesip hamurun üstüne koyup şekli kenarlarından bıçakla kesebilirsin. 25 tane yapacaksan çok uzun sürmez galiba? Ama diş şeklinde değil kalpli kalıp da yapsan marshmallowla çok güzel görünür. Hatta çubuğa takıp tavuk poşetiyle pembe kurdeleyle de kaplayıp süslersen şahane olur! Denenmiştir. :KK9: Bu arada şu linke bir göz atarsan kurabiye kalıbı yapılışını anlatmış.

Bebek şekeri süslerini de muhakkak kullanmalısın. Ben oğlumun sünnet şekerinde bile tüllerimi bozdum kullandım. Diş buğdayı şeker fikrine de bayıldım. Ben de aynı düşüncedeyim. Bizim burada keçe bulunmuyor ama ben polar kullanmayı düşünüyorum. Keçeden küçük kese dikiyorlar yabancı sitelerde üstüne keçeden beyaz diş yapıştırıyorlar. Ben öyle yapmayı planlıyorum. Bi terslik olmazsa:KK9: içine de lavanta keselerini koyabilirsin. 2 günde çok rahat şekerlerini kapı süslerini bitirirsin.

Bu arada marshmallowlu kurabiyeler 1 hafta dayanabiliyor. Bence 2-3 gün önceden yapsan bir sorun çıkmaz. Kurabiyeler dayanır ve marshmallowlar 1 hafta dayanır. Ama hamuru yaptığınla hemen uygulamalısın.

Bu arada nazar boncuğunu pembe polardan yaparsan o da çok şeker olur.:nazar: Koyu pembe tonun üzerine beyaz bolar ve bir açık ton pembe ve üstüne beyaz ya da siyah polar. Ayrıca kurabiye şekerlerini de marshmallowlu nazar boncuğu yaparsın. Beyaz ve pembe bir arada satılıyor. Yuvarlak kalıp yerine bardak kullanabilirsin. Evde de nazar boncuklu balonlar asabilirsin.

Kapı süsü yapmana da sevindim. İstersen onları da polar ya da keçeden yapabilir ve içine elyaf doldurabilirsin. Dıştan dikim olduğu için rahat dikebilirsin. Blogumda anlatılıyor. Hem sonrasında yastık olarak da kullanabilirsin. Sadece bir fikir tabii. :KK6:

Bu arada pasta konusunda süslemeyi yapmada bir sorun çıkmaz. Marshmallow kullanmak kolaydır. Önemli olan içindeki kekin tadı:KK1: Ama hiç diş şeklinde kek yapmadım. Zaten pasta konularında pek bir yeteneksizimdir:KK43: Yine de yapılışını bulabilirsem paylaşacağım.

Diş buğdayı hazırlıkları zordur temizlikti yemekti derken yorulacaksın ama tatlı bir telaş fotoğraflarını bekliyorum. Güzel bir şeyler çıkacağa benziyor. Şimdiden kolay gelsin.:KK3:

Kurabiyelerde kullanılan bildiğimiz çöp şiş çünkü yanmazlar. :) Benim yaptığım diş kurabiyelerim bu linkte. Seramikten yaptığım diş buğdayı süslerim de bu linkte. Görmüşsündür ama strafordan kapı süsüm bu linte benim sana tavsiye ettiğim keçe yastık ise bu linkte. Bu da bizim diş buğdayı günümüz linki. marshmallow hamuru için linkim. Bir de KANAT YAPIMI için buraya bakabilirsin. Muz çoraptan tel kullanarak yapabilirsin. Tütü yapmak için bu linkimi tıklayabilirsin.

Hep link verdim kusura bakma. Ama yapım aşamaları anlatılıyor. Yine de tütü yapımı çok kolay. 10 dakikada yapabilirsin. Pembe tül ve saten kurdeleyi beyaz iç lastiğe bağlarsan çok güzel olur. kızın için de güzel bir pembe tayt ya da çorap olabilir. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Ama kanat yapımında alet edavatın yoksa biraz yamuk olabiliyor. Büyük oyuncakçılarda satılıyor. Hani markalı oyuncakçılar var ya:KK1: Ben yapamadım o yüzden söylüyorum:KK17: Şimdiden kolay gelsin. Sorularını bekliyorum :nazar::KK16:

Hürrem rüzgarı eserken kaftan bebek şekeri yapmamak olmazdı. Ben de oğlumun sünneti için bebek şekeri yaparken çeşitli çeşitli şekerler kullandım. Biri de kaftan bebek şekeriydi. Yapımını blogumda paylaştım umarım beğenirsiniz.

$4.jpg

tatlım sana yazdıklarımın hepsi gitti ya neyse tekrardan yazıyorum o çok uzundu zaten :KK1:

dün gece sabaha kadar uyumadım bloğunuda gezdim face sayfanıda buldum gezdim çok güzeller hepsi hatta yorumda yaptım :)
neyse kalıba takmıştım zatn kafayı sabah eşim işten eve geldi eşim benim kalıpcıydı cnc operatörüydü mesleği fakat şuan o mesleği yapmıyo neyse dedim bana diş şeklinde kalıp lazım yap dedi ben sana zehranın (kızım) kalıbını bile yapardım resmini bile çizirdim dedi hatta sevgiliyken benim adımı falan yazmıştı neyse benim için 5 dk iş ama alet yok malzeme yok makine lazım falan fişman dedim ben anlamam nasıl yaparsan yap bi şekilde sordu nasıl bişeuy nerde kullancan sert mi eni nasıl falan filan sonra dedi sac dan olur bu netten fotouda gösterdim tamam dedi çok basit ama sac lazım e nerden bulcaz dedim ne bileyim dedi ben anlamam bul yap dedim sonra hani şı köür sobalarının borusuna çamaşır kurutmalık takarlardı ya onu boruya takmak için olan şeyşii buldu işte başladı yapmaya kaba taslak çıktı meydana bu sadece denemelkikti düzeltecek ve kesicek inşallah foto koyuyorum snada

$kalıp.JPG

bunlarda benim bebek doğduğunda kullandıklarım

$tepsi.JPG $şeker.JPG $sepet.JPG $kapı.JPG

hepsi hazırdı sadece tepsiyi ben yaptım ama bu sefer kendim yapıcam kısmetse. dediğim gibi yukardaki bebek şekerinin bebeğini çıkarıcam keçeden diş yapıp koyucam yada kumaştan. şekerden çıkardığım bebeğide bardak (kase) (diş buğdayı koymak için) süslemesinde kullanıcam tül geçirip üstüne bebeği yapıştırıcam tepsiyide bu sefer daha sade bişey yaparım bardaklar süslü olacağı için. kapı süsünüde strafordan yapıcaktım ama senin dediğn çok mantıklı geldi bana polardan yapıp sonradan yastık olabilir onu yapayım. kurabiye kalıbı ve şeker hamuru dertti benim için kalıp haloldu şeker hamuruda kolay dedin içim rahatladı e pasta bende sorulur zaten sölemesi ayıp herkes çok beğenir pastalarımı çok sık yaparım evde pek eksik olmaz. menümde hemen hemen hazır menümdede ilginç şeyler koymaya çalıştım bunlar okadar düşündürmüyo da beni ahhh o temizlik çocukla çok zor oluyo bide pek sevmem açıkçası :KK1: aaaaaa sölemeyi unutuyodum ben bursada yaşıyorum bizim adetlerde vardır sen biliyo musun bilmiyorum bebek 6 aylık olduktan sonra 6 ay kınası yapılır bizde ben 2sini 1 arada yapıcam kızıma kına yakılacak dualar okunacak bide kına yakılırken kızıma kınalık bindallı giydiricem kısmetse sana da foto çeker koyarım buraya . görüşmek üzere canım tavsiyelerin için çok teşekkürler ben takip ederim artık seni :)))

Hürrem rüzgarı eserken kaftan bebek şekeri yapmamak olmazdı. Ben de oğlumun sünneti için bebek şekeri yaparken çeşitli çeşitli şekerler kullandım. Biri de kaftan bebek şekeriydi. Yapımını blogumda paylaştım umarım beğenirsiniz.

Eki Görüntüle 354295

ayy bunu yeni gördüm dedeim ya 6 ay kınasıda yapıcam kızım bindallı giyecek o konsepte buda uyar ben bunuda yapayım dimi güzel yakışır evet evet yapayım ben bunuda şimdi bunu kadifeden yapsak nasıl olur kolay dikilir mi bide baş kısmını göremedim sadece elbise şeklinde diymi baş kısmında bişey yok

bide sen anlarsın canım benim yaa ben öle ufak bi makine almak istiyorum ufak tefek işler için netten baktım artes uygun geldi yorumlarda güzel link koyayımda bi baksan bana fikrini sölesen

ARTES FHSM201 MINI DIKIS MAKINASI - Netsiparis.com

herşey için tekrar teşekkürler tatlım

Nurayturhan süpersin! Bayıldım! Hem yaptıklarına hem de düşüncelerine! Sevgili kızın Zehra çok ama çok şanslı! Şerbet bardaklarını süsleme fikrine bayıldım. Destekliyorum. Bugün kalıpların malzemesini düşündüm dilimin ucunda derler ya işte adı aklıma gelmedi. Sactan yapılıyor. Çok güzel bir kalıbın olmuş. Eşinin eline sağlık! Kurabiyelerin için çubuğa takmak istiyorsan strafordan istediğin bir şekil kesip üstünü tülle kaplamanı öneririm güzel stand oluyor. Pastayı güzel yapacağına inanıyorum çünkü bu kadar becerikli bir annenin elinden hiçbir şey kurtulamaz. Bizde de 6 ay kınası vardır. Bindallı kaftan yaparsan çok da yerinde olacaktır. :) Kaftanı polardan yaptım. 5 liralık polardan 25 tane kaftan yaptım. Çok kolay ip bırakmıyor keserken dikmesi de dışardan oluyor.
Dikiş makinesi için tek tavsiyem git ve en iyisini al. Sütten ağzı yanmış biri olarak ucuz bir tanesini alma derim. Neden? Ben de gönderdiğin linkteki dikiş makinesinden alacaktım daha ucuzunu aldım ve dikmedi. Ucuz alacağına elinde sık dikiş yap daha iyi. Ben blogumda gördüklerini hep elimde diktim. Bu sömestreda annemin sngr marka makinesini aldım. O marka biraz pahalı ve şimdi o kadar parayı ona vermek istemedim. Annem de kullanmayınca ondan aldım. Az bile kullansan ufak tefek iş bile olsa iyisini al derim. O zamana kadar elinde dikebilirsin inan çok güzel oluyorlar. Hele keçede makineye hiç gerek yok.
Bu arada temizlik konusunda haklısın! Öncesi dert sonrası dert kolay gelsin.

söylediklerin için çok teşekkürler. polardan kapı süsüne ve kaftan için polara kaç metre kumaş aldın ne kadar gider ben 30 tane yapıcam

oyun hamurundan denedim pek hoşuma gitmedi sanada koyayım foto etek kısmını toplamasam daha iyi olacak heralde bide çiçekleri pek beğenmedim acaba onlarrın yerine nasıl yapabilirim ki
benim denediğim
$diş.JPG

yapmak istediğimse bu :))
$dişşş.JPG

polardan yarım metre kumaş aldım 5 tlye 25 tane çıkar. ama yaptığının boyutuna göre değişebilir. benim kaftan bir elden biraz daha küçük diyebilirim. oyuncak hamurundan yaptığın da güzel olmuş ama marshmallowla yapılan da öyle olacak. ne zaman kurabiyenin üstüne koyarsın o zaman çok havalı olacaktır. :) ben seramik hamurundan yapmıştım ondan biliyorum :KK1: bu arada çiçekler çok güzel olmuş başka bir renkten yapınca net görülecektir. ben bayıldım ama:) ayrıca 1 metre polar alıp bir kısmıyla kaftan yapabilir bir kısmıyla da kalp kesip içlerine elyaf doldurabilirsin. kalpli çubuklar da yapabilirsin ben oğlumun doğumunda mavi pötikareli kumaştan yapmıştım çok tatlı oluyorlar. böylece artan kumaşını da değerlendirebilirsin. :KK16:

ben geçenlerde tarifiniz üzerine denedim kurabiyelerden ve harika oldular:KK1: becerebilirsem foto eklerim fırsat bulunca. şu anda ise düşünüyorum doğumda nasıl bi şekil yapsam ve o kalıbı nereden bulabilirim diye. gözüm hep bişeyler arıyor inşallah denk gelir bi yerde istediğim gibi bişey. teşekkürler yardımların için

Son düzenleme:
ayrıca deniz sosisinden kapı süsüde yaptım(bu mevsimde bulmak ne kadar zormuş en sonunda bi tanıdıktan kullanılmış aldım) ama bi tane daha yapacağım strafordan onuda dış kapıya asmayı düşünüyorum:KK28: fotosunu eklerim ilk fırsatta çalıştığım için pek zamanım olmuyor hala işteyim düşün :KK43:

Son düzenleme:
ayrıca deniz sosisinden kapı süsüde yaptım(bu mevsimde bulmak ne kadar zormuş en sonunda bi tanıdıktan kullanılmış aldım) ama bi tane daha yapacağım strafordan onuda dış kapıya asmayı düşünüyorum:KK28: fotosunu eklerim ilk fırsatta çalıştığım için pek zamanım olmuyor hala işteyim düşün :KK43:

Tarifin işine yaradığına çok ama çok sevindim. En Büyük TÜRKİYEFaydalı olabildiysem ne mutlu bana! :KK16: Fotoğraflarını da merakla bekliyorum. :) Eğer fikrimi soracak olursan kurabiyenin şeklinden çok marshmallowlu olması daha ilgi çekici. Elbette şekilli kurabiyeler güzel oluyor ama marshmallow süsüyle güzelleşiyorlar. Bardakla kessen bile üzerine marshmallow hamurunu koyup bir de harf kalıbıyla başka bir renkte marshmallow hamuru çıkarsan ve poşetini kurdeleyle kapatsan bence şahane olur. bu harf kalıplarını kırtasiyelerde oyun hamuru satılan yerde oluyor. Tabii bir öneri bu :KK17: Bebişin ne zaman doğuyor bilmiyorum ama kapı süsünde acele etme derim. Kendimden biliyorum kapı süsüm çok büyüktü ve tozlanmasın ve başına bir şey gelmesin diye çok uğraştım hatta dış kapı süsümü kızım oyuncak namına yoldu diyebilirim:KK50: Süslerini kendin yapacaksan erkence başlaman iyi olabilir. Hatta fırsat bu fırsat diyip diş buğdayıydı süslerini yapabilirsin. :KK1:İnan bana oğlumun sünnet şekerlerini yapacam diye çok uykusuz kaldım. Lavantalı süsleri saklamak kolay oluyor. :nazar:
Bu arada işteyim demişsin demek daha doğum izninde değilsin.:KK49: Acele etmeden hepsi yetişir. Sadece kapı süsünü son ana bırakabilirsin. Bu arada yeni trend diyebilirim ki yastık tarzında kapı süsleri. Onlara bayılıyorum. İnternette gezerken çok karşılaşıyorum. Bu da bir fikir!:emir_bebek:

sizce en güzeli hangisi

$dişleeeeeeeeeeeeeeeeeee.JPG

birde kurabiyeleri tavuk poşetlerine koyabilirsin demiştin ama tavuk poşetleri büyük ???

Bence hepsi güzel:) ama 3-4e ve 5e bayıldım. bir de tavuk poşetini kesiyorsun:) kare kare:)

Son düzenleme:
Tarifin işine yaradığına çok ama çok sevindim. En Büyük TÜRKİYEFaydalı olabildiysem ne mutlu bana! :KK16: Fotoğraflarını da merakla bekliyorum. :) Eğer fikrimi soracak olursan kurabiyenin şeklinden çok marshmallowlu olması daha ilgi çekici. Elbette şekilli kurabiyeler güzel oluyor ama marshmallow süsüyle güzelleşiyorlar. Bardakla kessen bile üzerine marshmallow hamurunu koyup bir de harf kalıbıyla başka bir renkte marshmallow hamuru çıkarsan ve poşetini kurdeleyle kapatsan bence şahane olur. bu harf kalıplarını kırtasiyelerde oyun hamuru satılan yerde oluyor. Tabii bir öneri bu :KK17: Bebişin ne zaman doğuyor bilmiyorum ama kapı süsünde acele etme derim. Kendimden biliyorum kapı süsüm çok büyüktü ve tozlanmasın ve başına bir şey gelmesin diye çok uğraştım hatta dış kapı süsümü kızım oyuncak namına yoldu diyebilirim:KK50: Süslerini kendin yapacaksan erkence başlaman iyi olabilir. Hatta fırsat bu fırsat diyip diş buğdayıydı süslerini yapabilirsin. :KK1:İnan bana oğlumun sünnet şekerlerini yapacam diye çok uykusuz kaldım. Lavantalı süsleri saklamak kolay oluyor. :nazar:
Bu arada işteyim demişsin demek daha doğum izninde değilsin.:KK49: Acele etmeden hepsi yetişir. Sadece kapı süsünü son ana bırakabilirsin. Bu arada yeni trend diyebilirim ki yastık tarzında kapı süsleri. Onlara bayılıyorum. İnternette gezerken çok karşılaşıyorum. Bu da bir fikir!:emir_bebek:

zaten denemelik yaptığım kurabiyelerimi kalıbım olmadığı için bardakla kestim ve aynen dediğin gibi farklı renkten üzerine nazar boncuğu yaptım(yada yapmaya çalıştım) ama en önemlisi benim için yapabileceğimi görmekti kendimi denemiş oldum ve tebrik ettim:KK9:
doğumda yapacaklarımı bebek figürlü yada ona benzer bişey istiyorum bu yüzden arayış içindeyim ama en kötü ihtimal kalp şeklinde yapacağım yarısını beyaz yarısını mavi yapsam çokmu sade olur sence (oğlum olacak) üzerine ayrıca bi desen gerektirirmi.
ben 34. haftamdayım:KK49: aslında pek zamanım kalmadı ve doğum için şehir dışına gideceğimden son haftalarımda bişey yapamayacağım evde dağıtacak bozacak kimse yok o yüzden aklımdan çıksın istiyorum kapı süslerim.
yanlış anlamazsan bişey sorucam anladığım kadarıyla oğlunu sünnet ettirmişsin neden böylebişey tercih ettin merak ettimde, banada doktorum sağlık sorunlarından ötürü olması gerekebilir dedi o yüzden kafam karışık ben kıyamam diye düşünüyorum ama tabi mecbura kalırsam orası başka:emir_bebek::nazar:

X