Akrep Burcu 23 Ekim - 22 Kasım İşte Akrebin Farkı...

imdaaat

H£r fikir içimde k£lepç£
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2010
530
0
kızlaaarr ben bu akrep burcu yorumunu çok beğendim diğer sitelerden farklı yazılmış paylaşmak istedim....bizdeki çoğu özellik başka hiçbir burçta yok AKREBE ÖZ yalnız tek ve sadece akrepte var...oyüzden ben akrep burcunun çok farklı bir burç olduğunu düşünüyorum...sizlerde okuyun bakalım ne düşünüceksiniz:KK61::KK16:akrep burcuyum diye söylemiyorum tABİ..

**Suyun buz hali olarak tanımlamak hatta buzdağına benzetmek yerinde olur. Adeta buzdağının suyun üzerinde kalan kısmı dışında, akrebin suyun altında kalan kısmı hayal gücünü zorlayacak derinliğe sahiptir.

Sembolünde çoğunlukla akrep vardır. Nadiren kartal, anka kuşu ve güvercinin de Akrep burcunu sembolize ettiği görülür. Akreplerin karanlıkta ve izole yerlerde aylarca yemeden yaşadıkları görülür. Dışarı doğru kıvrık olan kuyruğunu aniden kendini tehdit altında hissederse harekete geçirir.

Akrep insanı gücüyle tanınır. Güç daha çok duygusal ve psikolojik bir güçtür. Ancak fiziksel dayanıklılık da vardır. Haritasında Akrep Burcunda yoğunluk olan kişiler kendilerinde veya başkalarında olan zayıflık ve yetersizlikleri kabul edemezler. Başkaları tarafından yönetilmeyi veya şartları kontrol edememeyi kabullenemezler. Bu yalnızca büyük cesaret ve öz disiplinden kaynaklanmaz. Onun iyileştirici özelliğini de anlatır.

Her daim kontrolü elde tutmak ister.

Akreplerin her krizden güçlenerek çıktıkları söylenir. Ona göre hayatta her şey tecrübe edilmelidir. Bu konuda son derece azimli ve sebatlı davranır asla geri adım atmaz.

Tutku ve yoğunluğu sembolize eder. Aşırı uçlarda yaşamayı seçer. Hayatta pek çok şeyi mücadeleye çevirir. Her şeyi yaşamda kalma mücadelesi gibi düşünerek yapar. Bu gerçek olabilir ancak bazen hayali olarak da geliştirebilir. Çoğunlukla kendini tehdit, zulüm ve işkence altında hisseder. Diğer burçlara göre çok daha fazla duygudaşlık yeteneğine sahiptir. İnsani olan tüm duyguları ve reaksiyonları anlar. Bazen aşırı şüpheci ve kinik davranabilirler. Başkalarına karşı güven problemi yaşayabilir.

Gevşeyip rahatlamaya ihtiyaçları vardır. Kendi hatalarını kabullenmeyi öğrenmek durumundadır. Hem kendi hem de karşısındakini affetmeyi öğrenmesi gerekir.

Karşıt burcu Boğa’da olduğu gibi sahiplenmesiyle meşhurdur.

Ayrıca ikinci sırada olmayı asla hazmedemez. Bir numara olma isteği ilişkilerde ortaya çıkar.

Ölümle ilgili en büyük farkındalığa sahip burç Akreptir. Bütün dönüştürücü enerjilerin farkındadır. Mars yönetimindeki diğer savaşçı ruhlu burç olan Koç’tan farkı Koç’un direkt ve aleni hareket etmesinin yanı sıra, Akrep gizlice yol almak ister. Koçun naif düşünerek yenilgi ihtimalinin de var olduğunu düşünmesine karşın Akrepte hayatta kalma mücadelesi çok daha yoğundur. Her konuda en derinlerde, en yükseklerde ve en uçlarda yaşamayı seçer. Ona göre acı duymak, her türlü duyguyu hissetmek hiçbir şey hissetmemekten iyidir.

Diğer su grubu burçlar Balık ve Yengeçte olan derin anlayışa Akrep çok daha fazlasıyla sahiptir. Komplike bir düşünce yapısı vardır, gizemli olanı içinde incelik, hile, kurnazlık olan herhangi bir şeyi keşfetmekte üstüne yoktur.

Her konuda sahiplenme güdüsü, tüm duyguları hatta acıyı bile sahiplenerek sıkı sıkıya ona sarılmasına neden olur. Sabit burçların özelliği olan bağlılık krize, acıya ve faciaya neden olabilir. Ancak bütün fırtına içinde kopar. Dışardan bakan bir kişi onun içinde kopan fırtınayı göremeyebilir. Görünen sadece buzdağının suyun üzerinde kalan kısmıdır.

Akrepte kişisel gezegenleri olan kimseler genellikle uzlaşmaya yanaşmaz. Sezgileri güçlüdür, sadıktır en derinlere bile sızar. Ancak başkalarına güvenmektense kendi hislerine güvenir. Mantıktan uzak davranışlar sergileyebilir, kolay affetmez, acımaz ve kıskanç davranabilir, intikam peşinde koşar.

Her konuda derinlere inme güdüsü gizemli, okült konulara, psikoloji, arkeoloji gibi derin araştırma ve sorgulama gerektiren konulara götürür.

Hayvanlar âleminde zararsız bile olsa endişe yaratan ve doğayı temizleyen hayvanlarla özdeşleştirilir.

Akrep, vücutta üreme ve boşaltım organlarını temsil eder. Cinsel organlar, rektum ve mesaneye karşılık gelir.

Her konuda olduğu gibi güçlü vurgusu olan renkleri, mesela siyah ve koyu bordoyu kullanmayı sever.**

Akrep burcu diyince benim aklıma gelenler.

GÜÇLÜ-AKILLI-KARİZMATİK

Kıskançmış, kinciymiş, zora gelemezmiş geçin efenim. Damarına basmadığınız müddetçe gayet de kuzu gibilerdir.

:82:

Gördüğüm, tanıdığım tüm akrep kadınların ortak özelliğidir.Kendimi söylemiyorum bile :KK51:

Mantıktan uzak davranışlar sergileyebilir, kolay affetmez, acımaz ve kıskanç davranabilir, intikam peşinde koşar.

aynı benimki
:KK9::KK9:

Çok doğru özellikle burası :)

Her konuda sahiplenme güdüsü, tüm duyguları hatta acıyı bile sahiplenerek sıkı sıkıya ona sarılmasına neden olur

GÜÇLÜ-AKILLI-KARİZMATİK

Kıskançmış, kinciymiş, zora gelemezmiş geçin efenim. Damarına basmadığınız müddetçe gayet de kuzu gibilerdir.

Gördüğüm, tanıdığım tüm akrep kadınların ortak özelliğidir.Kendimi söylemiyorum bile :KK51:

kesinlikle sana katılıyorm

GÜÇLÜ-AKILLI-KARİZMATİK

Öyle valla damarımıza basmadıkları müddetçe bir sorun yok.Hem bizim kadar anlayışlı hangi burç var

İlk cümleden son cümleye kadar hepiciği çok doğru .
Ve eksiksiz beni anlatıyor ..
Akrep burcu olmaktan sonuna kadar gurur duyuyorum .
En güzel , en özel burç ...

X