Beyaz eşyayi kiz mi erkek tarafi mi alir ?

o anlaşmalı oluyor bildiğim kadarıyla cnm.yani kimin durumu daha iyise o taraf alıyo.bence erkek tarafı almalı ya.en pahalı şeyler onlar çünkü:KK53:

bencede ya burda bı kaç arkadasın resımlerınde gordum de,yanı mutfak esyaları alınıyo yatak odası kız tarafının bı de beyaz esya olursa kız evı yandı ,bencde erkek evı alsın

buzdolabını erkek alıyor,çamaşır ve bulaşık makinesini kız tarafı alıyor..

her yerde farklı galıba,bızım gelının her seyını bız aldık babası küslük cıkartıp almadı ayıp yanı,yazık babam en ıyısını aldı borca gırdı,bı de benım ceyıze baslanılcak sımdı yandık

her yerde farklı galıba,bızım gelının her seyını bız aldık babası küslük cıkartıp almadı ayıp yanı,yazık babam en ıyısını aldı borca gırdı,bı de benım ceyıze baslanılcak sımdı yandık

benim çeyize de başlanılcak cnm.biz de yandık yani:KK1:

biz paylaştık canım, buzdolabını ben aldım,Çamaşır mak ve fırını sözlüm aldı, düğüne doğru da bulaşık makinasını alacaz kayınpederim ben alırım dedi ama bakalım hangimizin durumu el verirse..

biz paylaştık canım, buzdolabını ben aldım,Çamaşır mak ve fırını sözlüm aldı, düğüne doğru da bulaşık makinasını alacaz kayınpederim ben alırım dedi ama bakalım hangimizin durumu el verirse..

aslında en mantıklısı kımın durumu yeterse

genelde hepsini erkek tarafı alır. bialırsa çamaşır makinasını alır kız tarafı. bizim buralarda kız tarafı tek yatak odasını alır. birde mutfak eşyaları felan hepsini alır. onlar daha fazla tutuyor zaten.

Butür şeyler anlaşmaya bağlı, maddiyata göre kimin ne alacağı belli olur. Ama bizde kız tarafı büyük eşya olarak ya yatak odası alır yada iki beyaz eşya alır. Bu beyaz eşyalarda genelde çamaşır makinası ile fırındır. Yada beyaz eşya felan hiç bişey almazz sadece komple yatak odasını halısından perdesine herşeyiyle dizer. Bunun dışında normal çeyizde yapılır kap kacak, yastığı, yorganı, süpürgesi, ütüsü vs. bütün ıvır zıvırı kız tarafı alır.

genelde hepsini erkek tarafı alır. bialırsa çamaşır makinasını alır kız tarafı. bizim buralarda kız tarafı tek yatak odasını alır. birde mutfak eşyaları felan hepsini alır. onlar daha fazla tutuyor zaten.

dogru dıyosun mutfak esyası ıvır zıvır gıbı duruyo ama cok pahalı bı de guzel bı yatak odası alayım dıyosun o da pahalı,erkek evınede dıgerlerı kalıyo

Bizim buralarda tüm beyaz eşyayı kız evi alır canım..

Son düzenleme:
Konuları içerikleri ile ilgili başlıklara açalım lütfen..
Bu sebeple konunuz Beyaz Esya başlığına taşınmıştır. Bilginize

X