Halk eğitim tarafından verilen okul öncesi öğretmenliği sertifikası

leylak24

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2010
143
5
Merhaba,
Ben Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim.Halk eğitim tarafından pedogojik formasyonu olmak koşuluyla verilen okul öncesi kursuna dün başladım.Kocaeli'nde açılan 7. kursmuş ve bundan sonra açılmayacağını düşünüyorlar.10 gün süren,60 saatlik bir kursmuş.Neticesinde okul öncesi öğretmenliği sertifikası alınıyor.Sınıfta erkekler bile var.Sonunda ücretli öğretmenlik yapılabiliyormuş.Ancak çok fazla ihtiyaç olduğundan belki ileride bu branştan atanma hakkı doğabileceğini söylüyorlar.Tabi branşı okul öncesi olan arkadaşlar bu duruma karşı olabilirler.Eğer ki eğitim fakültesi mezunuysanız bu imkanı değerlendirin isterseniz.Birde sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?

canım ben bu sertifikayı aldım çalışıyordum da ta ki evlenene kadar evlendim başka şehire geldim burdada ihtiyaç yok tabi usta ögretici diye geçiyor genelde asgari ücret veriliyor her yıl bu son birdaha olmayacak söylentileri var ama tabi her yılda yapılıyor buarada msj başlıgını nereye açtıgıızı bilmediğim için özelden yazarsanız cevap yazabilirim

bende duydum ve katılmak istedim ama bulunduğum şehirde açmamışlar:KK59: hatta bu sene eğitim mezunu olup elinde bu sertifika olan anaokulu öğretmeni olarak atanmaya başlanıcak diye duydum keşke herkes kendi işini yapsa 10 günde olmaz böyle işler:KK50: ama alım çok puan düşük olunca bana da cazip geldi:KK61: sınava girmekten yoruldum bu branştakiler kızmasın farklı bişey duyan varmı acaba?

bende duydum ve katılmak istedim ama bulunduğum şehirde açmamışlar:KK59: hatta bu sene eğitim mezunu olup elinde bu sertifika olan anaokulu öğretmeni olarak atanmaya başlanıcak diye duydum keşke herkes kendi işini yapsa 10 günde olmaz böyle işler:KK50: ama alım çok puan düşük olunca bana da cazip geldi:KK61: sınava girmekten yoruldum bu branştakiler kızmasın farklı bişey duyan varmı acaba?

canım bundada sınav var 10günün sonunda sınava tabi tutuyorlar 60 baraj evet önceden milli egitim atama yapıyordu bu sene okullar açılmadan başvurmaya gitmiştim ama kaldırmışlar atama yapmayı bu sertifikayla atama yapmıyorlar artık lisans mezunlarını atıtorlar artık bu sertifikayı alırsanız eğer şuan kreşlerde ve rehabilitasyon merkezlerinde asgari ücrete çalışıyorsunuz

canım bundada sınav var 10günün sonunda sınava tabi tutuyorlar 60 baraj evet önceden milli egitim atama yapıyordu bu sene okullar açılmadan başvurmaya gitmiştim ama kaldırmışlar atama yapmayı bu sertifikayla atama yapmıyorlar artık lisans mezunlarını atıtorlar artık bu sertifikayı alırsanız eğer şuan kreşlerde ve rehabilitasyon merkezlerinde asgari ücrete çalışıyorsunuz

tmm canım sağol da senin ki farklı bir durum öğretmenlik değil sanırım biz eğitim fakültesi mezunuz yani lisans her yıl öğretmen alımı oluyoya herkes kendi branşına atanabiliyodu bu sene elinde bu sertifika olan ana okulu öğrt. başvurusuda yapabilecek leylak24te bundan bahsetmiş bende böyle duydum...

Eğitim Fakültesinde okuyorum ve bence bu sertifika olayı saçmalık. Çünkü 4 senede alınan bir diploma bu. Kısa bir zamanda ne kadar ne öğrenilebilir ki okul öncesinin önemi ortada..

tam olarak bilmiyorum yerini ben ankarada oturmuyorum.arkadaşla tlf da görüşüyoruz.ama istersen yarın öğrenirim.

ankarada dışkapı halk eğitime gidiyormuş arkadaş.yakınlarında atıfbey ilköğretim okul varmış.umarım bulursun.bulamazsan yine haber ver.daha detaylı öğreneyim.

ben konya meram da ki halk eğitime yazıldım eylülde başlıycak 3hafta içi sürecekmiş:KK28:

ankarada bu alanda ihtiyaç kalmadığı için açılmıycakmış daha malesef inşallah bir işe yarar da iş sahibi olurum okumak çare değilmiş öğrendim cafede çalışanlara bile imreniom iş konusunda gari:KK19:

merhabalar bende çocuk gelişimi okuyorum liseden beri şimdi açıktan devam ediyorum aynı zamnda çalışıyorum bu tür kurslara giden arkadaşmalrım oldu çevremde fakat artık üniversite çıkışlı alınıyor ve aranıyor genelde iki yıllık mezunların bile değeri çok düşük ..
Eğer kendiize güveniyorsanaız sınavlara girip açıktaın kazanıp 4 yıllık mezun olp devlete girmek en iyisi yarım gün ve evlilikte bile çok yartırı var sabahçı grup 7-1 oluyor ve 1 den sonra rahatlıkla işinizi halledebiliyorsunuz yada tam tersi 1 e kadar işlerinizi halledip 6 da çıkabiliyosunuz bence sertifikaların önemi kalkıyor artık tavsiyem sınava girip bu bölümün mezunu olmanız..
Bu aralar en ideal meslek diyebilirim.. :KK66:

Merhaba,
Tabi ki bu bölümün mezunlarının fikirlerine saygı duyuyorum.Öncelik her zaman o işin erbabı olmuş kişilerin hakkıdır.Ancak günümüzde işsiz öğretmenler o kadar çok ki!Onlar için de bu sertifikanın bir gün umut olabileceğini düşünüyorum.Şahsen bu sertifikayı almak istememin en büyük nedeni de budur.Eğer ki bulunduğunuz şehirde bu imkanınız varsa değerlendirmenizde fayda olduğunu düşünüyorum.Sonuçta hiç bir şey kaybetmiş olmuyoruz:)

Merhaba,
Tabi ki bu bölümün mezunlarının fikirlerine saygı duyuyorum.Öncelik her zaman o işin erbabı olmuş kişilerin hakkıdır.Ancak günümüzde işsiz öğretmenler o kadar çok ki!Onlar için de bu sertifikanın bir gün umut olabileceğini düşünüyorum.Şahsen bu sertifikayı almak istememin en büyük nedeni de budur.Eğer ki bulunduğunuz şehirde bu imkanınız varsa değerlendirmenizde fayda olduğunu düşünüyorum.Sonuçta hiç bir şey kaybetmiş olmuyoruz:)

Elbetteki bende genel anlamda 'kadın'ların işszilik sorununuz giderilmesi için sonuna kadar desteklediğim bir uygulama hatta bende ekstra olarak bu belgeyi almaya düşünüyorum birsonraki dönem fakat artık değeri kalmaması üzücü yani yardımcı öğretmen olarak bile kabul edilmyor artık tabii genel olarak konuşmam ne kdar doğru bilemiyorum ama ben İstanbul'da yaşıyum ve geçerliliği kalmadığı için söylüyorum . Ama herkesin kendi tercihidir tabi ki ..
Umarım herkes gönlüne göre bir iş imkanı bulur :))

merhaba ben de çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü mezunuyum.öss yi kazanamadım ama pes etmedim hala.merak ettiğim konu bu formasyon eğitimi alabilmek için hangi üniversite okumuş olmalı yani açıköğretimden herhangi bir bölüm olmaz diye tahmin ediyorum eğitim fakültelerinden mezun olmak mı gerekiyor illaki ve de lise mezunları da bu tür eğitimlerden yararlanabilir mi ? cevaplarsanız sevinirim bilen kişiler lütfen...sevgiler

4 yıllık bir bölüm nasıl 10 günde öğrenilir ya bu meslek para kazanma mesleği değil, çocukları düşünün biraz

X