En erken hamilelik ne zaman belli olur??Hamileligi anlamak için adet gecikmesi sartmı

doktor bana sağdan yumurtlamışsın dedi...
ama alyans mevzusu kafamı karıştırdı :KK49:
benim de iki abim var benim de kız kardeşim yok.. çok istemiştim bi kız kardeşim olsaydı.. yada abilerimle bu kadar yaş farkı olmasaydı diye.. ama napalım kader diyelim :)
ben ikinciyi düşünmüyodum, eşim çok istedi.. yani hamile olduğum süprizdi ama kürtaj olmamam konusunda çok ısrarcı oldu.. ben de ,diyorum ki kızım olursa iki kız, 20 ay araları.. bacı bacı anlaşırlar.. erkek olursa da diyorum ki bi kız bi erkek ideal diye.. ama ben 3 çocuktan tarafım eğer maddiyat girmese işin içine 3 çocuk kesin düşünürüm.. bi de kaliteli yetiştirememek var diye.. kaliteden ödün vermeden 2 çocuk diyorum :)) sayısal felan vurursa yani hemen 3. ye bakarım.. ben de 28 yaşındayım.. yani 30 a varmadan 2 çocuk.. hiç düşüneceğim bişey değildi doğrusu...
sağdan yumurtlama olayı tutarsa erkek olur valla bilemem.. çok fazla cinsiyet düşündüğümde de kendimden nefret ediyorum.. :))) bi de benim sol tarafım çoook ağrıyor.. böğürlerim derler ya, oralarım ağrıyo resmen.. sağda hiçbirşey yok... anlamadım.. bacağıma vuran bi sol taraf ağrısı var...
mesela sen benim ikisi de sağdaydı derken.. doktor ilk baktığında ultrasonda kesenin yeri sana göre sağdaydı, demek mi istiyosun.. yoksa hep sağ tarafım ağrıdı bu çocuk sağda mı demek istiyosun?? uff ne uzun yazdım yaaa...

ılk ultrosonu koydugunda sag tarafa koydu canım hemen sagıma yerlestırdı kese ordaydı yanı
bende 24 yasındayım:KK53:
bu yasta ıkı cocuklu koskoca kadın oldum
benımde hıc hayalım degıldı ama bı bakmsım evlenıp cocuklu olmusum:KK37:

dusunuluyor cınsıyet ıster ıstemez farklı ıstemede en dogal hakkın kızı olan erk ısteyınce mıllet garıp bakıyor sankı erkek duskunuymus gıbı ama oglu olan kız ısteyınce olmuyor o bakıs sankı o ayrım yapmıyor ben farklı ıstemenın gayet dogal oldugunu bunun ocın yapılabılecek seyler varsa yapılması gerektıgını ama tabı kı taktırın Allahtan oldugunun unutulmamsı gerektıgı taraftarıyım
esımde senın gıbı dusunuyor tek olsun kollejlerde okusun herseyımız onun olsun en ıyı sekılde bakalım dıye
ama tekte olmuyor kı sımdı de 2 yeter dıyor bakalım nasıp:KK35:

sormak ıstredıgın varsa yazarsın canım cevaplarım seve seve

sizin bu yazılarını okudukça bende dıyorum ki inşalah benimde olur.heveslendırıyorsunuz insanı:) sabırsızlıkla beklıyorum adet gecıkmemı.ilk olacak olursa.ınşallah kızım olur.gerci sağlıklı olsunda.
canım ınsallah hayırlısıyla gonlundekı olur rabbım kımsenın kucagını bos bırakmasın
haber ver gelısmelerı
merak ederım ben:KK71:

sepya_9,
hayırlısı olsun.. bak okudukça bilinçli hamile olacaksın..
umarım gebeliğin olur.. isteyerek.. bize bakma bizimkiler süpriz çocuk.. yani kinder süpriz yumurtalar var ya öyle düşün :))))
umarım bebeğin olur ve sağlıklıca alırsın kucağına..
derinderen,
hiç sol tarafında ağrı oldu mu, anlattım ya hani böğür ağrısı derler ya öyle...

sepya_9,
hayırlısı olsun.. bak okudukça bilinçli hamile olacaksın..
umarım gebeliğin olur.. isteyerek.. bize bakma bizimkiler süpriz çocuk.. yani kinder süpriz yumurtalar var ya öyle düşün :))))
umarım bebeğin olur ve sağlıklıca alırsın kucağına..
derinderen,
hiç sol tarafında ağrı oldu mu, anlattım ya hani böğür ağrısı derler ya öyle...

yok canım hıc olmadı
senın neden oldu acaba hamıılelıklemı alakalı yoksa usutmus fılanda olabılırmısın

bilemiyorum.. ya ben çok yoruluyorum .. hem emzirme, hem karnındaki bebeği besleme,hem işe gel git, hem de eşim hiç yardımcı değil bana bütün evin yükü benim üzerimde... bebek istiyo ama kendine düşen vazifeleri yerine getirmiyo maalesef... zor iş...
o yüzden eklem ağrıları çekiyorum baya yani.. mesela bacaklarım da çok ağrıyo..
ilkinde hiç böyle şeyler yaşamadım.. şimdi bi tuhaflık oldu.. mesela kızımı da kaldırıyorum ayağa..
kaldırınca karnımdakine haksızlık ediyorum, kaldırmayınca dışardakine haksızlık ediyorum..
nasıl denge kurcam bilmiyorum..

bilemiyorum.. ya ben çok yoruluyorum .. hem emzirme, hem karnındaki bebeği besleme,hem işe gel git, hem de eşim hiç yardımcı değil bana bütün evin yükü benim üzerimde... bebek istiyo ama kendine düşen vazifeleri yerine getirmiyo maalesef... zor iş...
o yüzden eklem ağrıları çekiyorum baya yani.. mesela bacaklarım da çok ağrıyo..
ilkinde hiç böyle şeyler yaşamadım.. şimdi bi tuhaflık oldu.. mesela kızımı da kaldırıyorum ayağa..
kaldırınca karnımdakine haksızlık ediyorum, kaldırmayınca dışardakine haksızlık ediyorum..
nasıl denge kurcam bilmiyorum..

canım bılırım ne kadar zor bı duruum hasta oldum ben o yuzden
sınır krızlerı fılan gecırdım ben calısmıyorum ama benımde kaynanam delırtıyor benı

esım yardımcı oluyor ama oda bazen ısyan edıyor
napalım yasayacakmısız bunlarıı
ya hıc olmasa o da kotu
bırsuru cocuk ısteyen ınsanlar var

sabır dıyelım dua edelım atlatacaz ınsallah evlatlarımızda buyr o gunlerıde goruruz umarım
rabbım yardımcın olur ınsallah:KK71:

güzel dileklerin için saol canım..
umarım bu günler de geçer de söyle derin bi oooohhhhhhhhh çekebilirim ama hiç sanmıyorum.
başlıycaz koşuşturmaya.. 1 yaş farkla 2 çocuk her yiğidin harcı değil.. Allah ikimize de kolaylık versin, benim de kaynanam çok deli bi kadındır; ama Allahtan benden çoook uzaklarda... kaynana dili de iş yükü kadar ağır bence... :))) :KK57:
ya bi de aklıma gelmişken ne sorcam.. benim ilk doğum sezaryendi.. dikiş yerlerim acıyo resmen yaa..
sende oldu mu?

güzel dileklerin için saol canım..
umarım bu günler de geçer de söyle derin bi oooohhhhhhhhh çekebilirim ama hiç sanmıyorum.
başlıycaz koşuşturmaya.. 1 yaş farkla 2 çocuk her yiğidin harcı değil.. Allah ikimize de kolaylık versin, benim de kaynanam çok deli bi kadındır; ama Allahtan benden çoook uzaklarda... kaynana dili de iş yükü kadar ağır bence... :))) :KK57:
ya bi de aklıma gelmişken ne sorcam.. benim ilk doğum sezaryendi.. dikiş yerlerim acıyo resmen yaa..
sende oldu mu?

canım ben normal dogurdum o yuzden dıkıs agrısı fılan yok
ama senınkı zor olur az arayla ıkı sezeryan
ınsallah cok zor olmaz:KK16:

cok zor olacak ard arda ama buyuyuncede rahat ederızz ohh mıs gıbı gezmemıze uyumamıza bakarız:13:
uzakta olsada karsır benım kaynana
ay delırtıyor benı krızlere sokuyor
boyuna ne doguruyormusum mıllete rezıl mı edecekmısım onları
bunu dıyen sahısın kendısı 6 tane dogurmus anasıda 19 tane
sen dusun yanı neler cektıgımı
torun fılan sevmeyı haketmıyor o
yuzunu gostermeyecegım evlatlarımıda esım uzuluyor onun hatrına sabredıyor ama onunda cok fazla yaptıklarına katlanacagını sanmıyor
neyse daldım gene cok takıntılıyım konu acılınca ellerım fılan tıtrıyor
tutamıyorum kendımı
hemen unutmam lazımm

bu arada neredesın sen canım ıstanbuldayım ben capada dogurdum ılkını aksam 10 da dogum agıttım suni sancıyla sabah 6 bucukta ddogurdum bagırmaktan oldum bu yuzden ıkıncısında korkuyorum ınsallah bunu kolay dogururm

canım ben ankarada doğum yaptım hacettepede..
valla artık 40+1 di.. doğması şarttı.. 2 gün doğumhanede kaldım.. allahım doğuran gidiyo doğuran gidiyo.. ben bi de irite oldum durumdan ve doktoruma dedim ki "beni ya bugün doğurtur alırsınız bu çocuğu, yada ben burdan kaçıcam" dedim.. benim doktor da normal doğum merkalısı bi adam.. olması gereken de o aslında ama olmadı napıyım.. öyle işte.. o yüzden sezaryenden dolayı da baya ağrım oluyo..
gelelim kaynana durumuna..
aynı aynılar yani ama benim ki erkek torun da erkek torun.. diye çırpınıyo kadın verem ediyo beni..
ben kestim görüşmeyi felan, beni arayamıyolar bile buzzz gibi davranıyorum bildiğin buz yani...
kısaca aramayın beni diyorum, aramıyolar anlıyolar saolsunlar :KK1:
şu anda hamile olduğumdan da kimsenin haberi yok..

canım ben ankarada doğum yaptım hacettepede..
valla artık 40+1 di.. doğması şarttı.. 2 gün doğumhanede kaldım.. allahım doğuran gidiyo doğuran gidiyo.. ben bi de irite oldum durumdan ve doktoruma dedim ki "beni ya bugün doğurtur alırsınız bu çocuğu, yada ben burdan kaçıcam" dedim.. benim doktor da normal doğum merkalısı bi adam.. olması gereken de o aslında ama olmadı napıyım.. öyle işte.. o yüzden sezaryenden dolayı da baya ağrım oluyo..
gelelim kaynana durumuna..
aynı aynılar yani ama benim ki erkek torun da erkek torun.. diye çırpınıyo kadın verem ediyo beni..
ben kestim görüşmeyi felan, beni arayamıyolar bile buzzz gibi davranıyorum bildiğin buz yani...
kısaca aramayın beni diyorum, aramıyolar anlıyolar saolsunlar :KK1:
şu anda hamile olduğumdan da kimsenin haberi yok..

mecbur olunca sezeryan cok ıyı hastanede beklemek cok zor sıkıntılı
son zamanlar daha cok agrı yapar dıkıs yerlerı artık sorarsın doktoruna olmadı agrı kesıcı fılan verır sana

ya bende soghuk davranıyorumda bendekınde bı yuzsuzluk var anlamıyor bıktım onunla ugrasmaktan

bıdaha erkek torun fılan derse oglun ne koyarsa onu cıkarıyorum benım elımde mı dıye soyle
benımkıde kız olsaydı kız evlat bakar anaya fılan dedı bende ben onlaara bakacam onlar bana degıl bakıcımı getırıyorum dunyaya dedım sesını kestı dogurup dogurup salmıs sokaga sonrada bana baksınlar dıyor

esım gıbı bırı o kadından nasıl cıkmıs hayret edıyorumm ayyy bak yıne sınırlendımm
:KK53:

senın annen mı bakıyor kızına
benımkıde uyanamdaı hala
yemekte yok adam ne yıyecek bakalım hıcte yapasım yok hava guzel yaa bıyerlere gıdesım var bos bos gezmeyede bayılırım
ama adamlar sıkılıyor oyle gezmekten ıllakı bıseylere bakacam yada alacam yoksa ne ısım varmıs sokakta delı gıbı

yemeklerıde sen mı yapıyosun gıdınce oda zor olur yaa yemegını yapan temızlıgını yapan bırı olsaydı ıyı olurdu senın ıcın bende hamıel kalmasaydım calısacaktım ama ısler planladıgımız gıbı gıtmıyorr
neyse saglıklı olsunlarda
bu arada gırersen konusuruz yıne
ozeldem mesaj yazamıyorsun sanırım ama ben takılırım hep buraya o zaman gorusuruz yıne 50 mesajı doldurunca ozelden de konusuruz
cıkayımda bıseyler yapayım adam benı yıyecek yoksa
ıyı aksamlar kendıen ıyı bakk
saglıklıı bebıs ve gobus buyutmen dılegıylee

ya hamişliğinizi adet geçtiğindemi farkettiniz yoksa ön belirti yaşdınızmı.... ben 3,5 yıllık evliyim 6 klomen 3 aşılama ve hala bunun doğruluk payını öğrenemedim çünkü hamile kalamadım... varmı gerçekden ön belirti... ne bilim adet sancısı nasıl oluyor o dönemde... tecrübeli arkadaşlar anlatırsanız memnun olurum.

ya hamişliğinizi adet geçtiğindemi farkettiniz yoksa ön belirti yaşdınızmı.... ben 3,5 yıllık evliyim 6 klomen 3 aşılama ve hala bunun doğruluk payını öğrenemedim çünkü hamile kalamadım... varmı gerçekden ön belirti... ne bilim adet sancısı nasıl oluyor o dönemde... tecrübeli arkadaşlar anlatırsanız memnun olurum.

cnm ben adetim 4 gün geçince anladım hamile olduğumu ve ateş ölçüyordum ordan anladım ama ne adet ağrısına benzer ağrılarım ne kasık batması ne sık idrara çıkma ne bel ağrısı ne baş ağrısı hiç birşey olmadı bende ve herkes akıntıdan bahsederken ben kupkuruydum bugün adetimin geçmesinin 6.günü değerim 2240,94 çıktı evelsi gün bu değere bile ne baş dönmesi mide bulantısı hiç birşey olmadı bendedaha ilk kez bugün kasığımda ağrı oldu kasılma seklinde oda birkez ama baya bi ağrıydı ama geçti ve ilk akıtımda bugün oldu o yüzden adetin gecikmesi en büyük belirti bence ama herkeste belirti farlı olurmuş ben hamile kalmadan önce belirti yaşadım ama yalancı belirtiymiş şimdi sadece belirti sayılırmı bilmem ama sadece çok hafif ama belirli olarak göğüslerimin uçları ağrıdı oda yumurtlamadan 3 4 gün sonra başladı sonra göğüs ağrım oldu klasik belirti adet olmadan önce olur halada dokununca ağrıyor ama öyle aman aman bir ağrı yok inşallah darısı seninde başına sende hamile kalırsın bu ay inşallah :nazar::nazar::97::97::KK71::KK71:

petem slm bişi sorabilirmiyim eğer bir haftalık hamileysem bir kaç gün sonra adet günüm geliyor gebelik testi yaptırsam çıkarmı

ben mesai saatleri içinde girdiğim için tabi, son yazını kaçırdım...
benim bakıcı bakıyo, ama kendi evinde baktığı için ev işi, yemek , temizlik bana ait..
ben de boş boş gezmeyi seviyorum, bi de eşimle çocuğumla gezmeyi seviyorum.. bizimkinde tık yok... bu sabah "pazar günü biraz hava alalım dışarı çıkalım" dedi hayret dedim, hem bunu 1 gün önce söyledi, hem de dışarı çıkalım dedi diye... arasıra kafasına bişeyler düşüyo demek ki :))) ya bi insan karısını alışveriş merkezine götürüp sonra da "ben arabanın içinde bekliyim,sen ne alacaksan al gel" dermi yaa.. sonra gidiyorum yanına arabanın içinde uyumuş :)))) ya yok yok yani türünün son örneği.. ya dışarı çıkalım diyorum, ne alcan diyo.. almıycam bakıcam diyorum .. bu sefer de ne bakıcan diyo :)))) artık şu sorulara cevap vermektense odaya tıkanırım daha iyi diyorum ne yapayım :KK43:
şimdi 2. bebek de geliyo... yani bilmiyorum napıcam ben...
erkek kız olayına da öyle diyorum.. ya yüzük çevirdim dedim ya, kocam çeviriyo dairevi çıkıyo, ben çeviriyorum bi dairevi, bi dik çıkıyo.. deli olcam yaaa.. bu arada benim bu sabah midem baya bi bulandı safra gibi bişey geldi, demek ki bebek sağlıklı, kalp atışları da başladı... buna sevindim, en azından bi belirtisi çıktı meydana :)))
ben buranın yorumlarını hep okuyodum da 2 gün mü oldu 3 gün mü oldu buraya gireli, 50 mesaj özel mesaj olaylarından felan haberim yok yani :))))
hadi kendine çook iyi bak arkadaşım, çok sevdim ben seni :))
bebek bekleyen bütün arkadaşlarıma da allah sabır versin.. ben de ilk bebeğimden önce 6 ay çocuk yapmak için uğraştım.. bilirim o psikolojiyi, o yüzden.. herkes kucağına alsın bebeğini .. isteyen herkese bebek nasip olsun.. sevgiler...

ya arkadaşlar derinderen arkadaşıma yazdım bişeyler de sizin yazdıklarınızı yeni görüyorum..
ya bir ay mesela ayın 15. günü regl olduğunuz, 2. ayın 15. günü regl olmazsanız, 2-3 gün bekleyin.. zaten bebek bu durumda en kötü 13 günlüktür.. hemen idrarda çıkar,yoksa kan verin..
bu kesin sonuç.. bi de regl olacağınız tarih, yani 2. ayın 15. günü geldi.. regl olacağınıza dair ağrılarınız var fakat birkaç gün geçti ve hala regl olmadıysanız ve regl ağrılarınız devam ederse muhtemelen hamilesiniz... ama belirti anlamında kesin bişey yok bence.. hatta hiçbir belirtisi yok.. çocuk 7-8 haftalık olacak ki ancak öyle belirti olsun, o zaman da zaten 2 regl dönemi geçmiş oluyo... o zaten uzun bi süre..
bi de arkadaşlar hamile olma fikrini kafanızın tam merkezine oturttuğunuz zaman, bunun bilimsel boyutu da var, hamile kalmanız zorlaşıyor.. o yüzden rahatlık çoook önemli.. benim 6 ay çocuğum olmadı.. her ay psikolojik hamileydim... öyle zor ki o durum biliyorum.. artık 6. ayda dedim ki yeter ya, herkese dalga konusu oldum artık.. çünkü her ay bu ay kesin hamileyim diye geziyorum ortalıkta.. bıraktım hamileliğin peşini.. baktım regl gecikti, bi test yaptım ki hamileyim.. şimdi dünyalar tatlısı kızım var ve kızım tam 11 aylıkken tekrar hamile kaldım, bu da süpriz oldu plansız programsız pat diye.. o yüzden arkadaşlar, psikolojinizi biraz rahat tutun bence, herşey psikolojide bitiyo..
herkese sevgiler...

hıc bır zaman eczaneden alacagın tahlıllere guvenme cnm dış gebelık riksi bı bayanda her daım vardır korunmasız ılıskıye gırıpde hamımelıkden suphelenıyorsan ne olur olmaz deyıp mutlaka ılkonce kan tahlılı gebelık kesınlestıgı gunden en kısa zamandada ultrasyonla bı bakılmanı tavsıye ederım

canım ınsallah hayırlısıyla gonlundekı olur rabbım kımsenın kucagını bos bırakmasın
haber ver gelısmelerı
merak ederım ben:KK71:

amin canım allah herkeslere nasip etsin.bugun kasıklarımda bı agrı hissediyorum nedendir bılmıyorum ama .tuhaf bıagrı.adet mi olucam acaba:KK43:

adetim 8 gün geçti.dr gıttım kantahlılı yaptırdım negatıf cıktı.arkadaşlar çok üzgünüm.sanırım klasık adet gecıkmelerımden bırını daha yasıyorum.:KK43:(

merhaba
11 aylık evliyim yaşım 36 bu 2 evliliğim ilk evliliğimde çocuk için herhangbir girişimde bulunmamıştım. şu an ise bir bebek istiyrm.dr gittim 5 aydır .pko mevcutmş. hsg çekildi ve tek tüpüm tıkalı çıktı.arkadaşlar gebe kalma şansımız nedir. bu ay çok tuhaf bir tablo var .adet tarihlerim 27 ocak 28 şbat 27 mart ve bugün yeni oldum 26 nisan ayın 12 sinde dr gittiğimde 14 mm yumurtanın geliştğini ama tıkalı olan tarafımda soldaymış.internetteki en uygun yumurtlama günü hesaplayıcısına göre ise 6.4- ve 11-4 tarihleri arası hamilelik için en elverişli günler olarak hesapladım.buna göre 14 mmm yumurtanın gelişimi ve çatlaması tuhaf ve anlayamadoğım bir konu yorumlarınızı bekliyorum

tşk .....:KK50:

Merhaba kızlar çok zaman oldu bu konuyu açtım.ama cok zaman oldu gelemıyorum.işlerimiz yogundu.bir hamilelik geçirdim bebeşimi 8 haftamda kaybettim kalbi durdu.bebek bekleyen ve isyeten tüm arkadaşlarım allah gönlünüze göre versin hayırlısıyla.

X