En erken hamilelik ne zaman belli olur??Hamileligi anlamak için adet gecikmesi sartmı

sepya_9

rabbim sana emanetiz.
Kayıtlı Üye
24 Mart 2011
1.597
2
Arkadaşlar korunmasız bir ilişki sonrasında hamilelik nekadar süre sonra belli olur.Adet geçikmesini beklemek şartmı?Kimi diyor ki korunmasız ilişkiden bı kac gün sonra hamılelık varsa belli olur,Kimi adet geciktikten sonra testte cıkar dıyor.Kafam karıştı.:69

Arkadaşlar korunmasız bir ilişki sonrasında hamilelik nekadar süre sonra belli olur.Adet geçikmesini beklemek şartmı?Kimi diyor ki korunmasız ilişkiden bı kac gün sonra hamılelık varsa belli olur,Kimi adet geciktikten sonra testte cıkar dıyor.Kafam karıştı.:69

erken hamilelik testleri ile daha önce öğrenebilirsin canım adetinden 1 hafta önce mesela..en erken kan testinde belli olur..hayırlısı olsun

teşşekürler canım.bakalım bi yandan istiyorum hamile olmayı biyandanda daha hazır değilim diyorum.Birde çalıştığımdan dolayı sanırım hazır olamamam.bir şey daha sormak istiyorum.üst üste bu şekilde korunmasız ilşkiye girmekte bir sakınca varmıdır.

Bu sorunun bir cavabı yok. Kimi ilişkden birkaç gün sonra hemen belirti yaşamaya başlar, kimi hiç yaşamaz. Hatta kimi de hamile olmadığı halde hamileliği çok sitediği veya hamile kalmaktan çok korktuğu için psikolojik hamilelik belirtileri yaşar. En erken kesin cevabı kan testi verir. Beklenen adet tarihinden birkaç gün önce çıkar genelde, ama negatifse testi tekrarlamak gerekir. Herkeste aynı hızla yükselmez hormon seviyesi. Benim mesela hiçbir belirtim olmamıştı. Adetim gecikene kadar hamile olacağıma ihtimal bile vermemiştim, hatta normal adet öncesi belirtilerim vardı.
Korunmasız üst üste ilişkiye girmenin hamile kalmaktan başka riski yoktur. :))) Doğal bir olay bu, ne sakıncası olsun ki.

arkadaşlar ben de hamileyim; fakat benim ikinci gebeliğim ve daha kızım 13 aylık.. yani zaten doğumdan sonra 1 kere regl oldum kızım tam 11 aylıkken, sonra da gebe olduğumu öğrendim.. ilk gebelikte, regl 1 gün geçmişti. hemen test yaptım çift çizgi çıktı saniyesinde.. fakat şimdi süpriz bi gebelik olduğundan ben test almaya kendimi ikna ettiğimde aradan kaç hafta geçmişti, ama gene de çift çizgi çıkmadı.. sonra kan verdim; çünkü spora başlayacaktım doğum kilolarımı vermek için :)) geçmişler olsun gebesin dedi doktor 13 bin küsür beta hcg :))):KK69:
şimdi emziriyorum hala ama korkuyorum.. herkes başka bişey söylüyo, doktor 2 aya kadar bırak dedi.. ama millet bırak zehirlenir bebek diyolar.. kızım biberon almıyo, gece süt veremiyorum emzirmem şart.. yani acayip bi çıkmazın içine girdim.. :KK43: bi de 7. haftada doktora gittim ilk kez, doktor kese var bebek oluşmamış dedi.. 7. haftada bebek görünen arkadaş var mı?

arkadaşlar ben de hamileyim; fakat benim ikinci gebeliğim ve daha kızım 13 aylık.. yani zaten doğumdan sonra 1 kere regl oldum kızım tam 11 aylıkken, sonra da gebe olduğumu öğrendim.. ilk gebelikte, regl 1 gün geçmişti. hemen test yaptım çift çizgi çıktı saniyesinde.. fakat şimdi süpriz bi gebelik olduğundan ben test almaya kendimi ikna ettiğimde aradan kaç hafta geçmişti, ama gene de çift çizgi çıkmadı.. sonra kan verdim; çünkü spora başlayacaktım doğum kilolarımı vermek için :)) geçmişler olsun gebesin dedi doktor 13 bin küsür beta hcg :))):KK69:
şimdi emziriyorum hala ama korkuyorum.. herkes başka bişey söylüyo, doktor 2 aya kadar bırak dedi.. ama millet bırak zehirlenir bebek diyolar.. kızım biberon almıyo, gece süt veremiyorum emzirmem şart.. yani acayip bi çıkmazın içine girdim.. :KK43: bi de 7. haftada doktora gittim ilk kez, doktor kese var bebek oluşmamış dedi.. 7. haftada bebek görünen arkadaş var mı?
canım oncelıkle hayırlı olsun
bende 18 haftalık hamıleyım ıkıncı bebegım 14 aylıkta oglum var bıberon almıyor emıyor hala cok sukur bı sorun yok ıkısınde de ama ben cok halsız dusuyorum
gunduz cok emmez 2 kere fılan gecede aynı
benımde 7 haftalık kese gorunmustu sadece sonra gıttıgımde bebegı gorduk
takılma yanı saglıklıca alırsın ınsallah

arkadaşlar ben de hamileyim; fakat benim ikinci gebeliğim ve daha kızım 13 aylık.. Yani zaten doğumdan sonra 1 kere regl oldum kızım tam 11 aylıkken, sonra da gebe olduğumu öğrendim.. Ilk gebelikte, regl 1 gün geçmişti. Hemen test yaptım çift çizgi çıktı saniyesinde.. Fakat şimdi süpriz bi gebelik olduğundan ben test almaya kendimi ikna ettiğimde aradan kaç hafta geçmişti, ama gene de çift çizgi çıkmadı.. Sonra kan verdim; çünkü spora başlayacaktım doğum kilolarımı vermek için :)) geçmişler olsun gebesin dedi doktor 13 bin küsür beta hcg :))):KK69:
şimdi emziriyorum hala ama korkuyorum.. Herkes başka bişey söylüyo, doktor 2 aya kadar bırak dedi.. Ama millet bırak zehirlenir bebek diyolar.. Kızım biberon almıyo, gece süt veremiyorum emzirmem şart.. Yani acayip bi çıkmazın içine girdim.. :KK43: bi de 7. Haftada doktora gittim ilk kez, doktor kese var bebek oluşmamış dedi.. 7. Haftada bebek görünen arkadaş var mı?

canım benim ablamda gebe suan 6 hafta 3 günlük demiş dr.kese görünmüş fakat bebek görünmemiş.7 ve 8 haftada kalp atışları belli olurmuş.kalp atışları duyulursa herhangi bir problem olmazmış.

canım ben hep adettım gectıkten sonra ogrendım bıraz bekle ogrenırsın ınsallah

çok teşekkür ederim arkadaşlar..
ya şimdi doktor bi problem görseydi beni hemen çağırırdı diyorum,
2 hafta sonra gel dediğine göre bi sorun yok diyorum; ama tabi içime şüphe düşmedi değil :))
emziren arkadaşıma bişey sorcam, sütten nasıl kesmeyi düşünüyorsun?
ben çalıştığım için gündüz sadece öğlen arası emiyor.. sonra gece sabaha kadar neredeyse emmek istiyor..

çok teşekkür ederim arkadaşlar..
ya şimdi doktor bi problem görseydi beni hemen çağırırdı diyorum,
2 hafta sonra gel dediğine göre bi sorun yok diyorum; ama tabi içime şüphe düşmedi değil :))
emziren arkadaşıma bişey sorcam, sütten nasıl kesmeyi düşünüyorsun?
ben çalıştığım için gündüz sadece öğlen arası emiyor.. sonra gece sabaha kadar neredeyse emmek istiyor..

ay bı bılsem bıraktıracam ama haksızlık edıyormusm gıbı gelıyor kıyamıyorumm cok huzurlu cunku emerken
hemen sakınlesıyor
yaz gelsn dusunecem bıseyler
yerınıde ogrenmıs vermeyınce kendı acıyor
gece zor olaak aglayınca meme verıyorum susyor ama bırakınca bılmıyorum napacam

sen bı cozumunu bulursan bana da soyle

evet yaa.. ben de aynı dertten müzdaribim..
haksızlık ediyomuşum gibi geliyo.. cinsiyeti belli olmuştur şimdi 18 haftalık??

benim kızım var..
hayırlısı olsun.. bugün göbeğimin üzerine alyans koydum işte klasik,
gitti geldi, daire çizmedi.. bu kız olduğuna işaret :)) ama belli de olmaz bakalım daha koskoca 8 hafta var.. :)) sen de göbeğinin üstüne koy hadi bakalım doğru çıkacak mı çok merak ediyorum yaa :))

:
benim kızım var..
hayırlısı olsun.. bugün göbeğimin üzerine alyans koydum işte klasik,
gitti geldi, daire çizmedi.. bu kız olduğuna işaret :)) ama belli de olmaz bakalım daha koskoca 8 hafta var.. :)) sen de göbeğinin üstüne koy hadi bakalım doğru çıkacak mı çok merak ediyorum yaa :))

:KK1:canım ben onu ılk gebelıgımde yapmıstım
4 erkek 1 kız cıkmıstı onu bılerek kız seklınde kendım sallamstım:KK37:
ınsallah gonlundekı olurr
3. deneyecm ben ınsallah o hayırlısıyla kız olur:KK8:
tabı ben kendım dusunuyorum kocaya soran yok ona kalsa ıkıncıyıde ıstemıyorduk kazayla oldu neyse 3. kazaya getırırız:KK69:

bizimki istiyo yaa. :KK43:(
bakalım tabi insan değişik olsun diyor, ama yapacak bişey yok..
demek ki bu alyans olayında doğruluk payı var.. :))
bi de sağdan yumurtlama, soldan yumurtlama durumları var..
o da çoğunda tutmuyo.. bilmem bakcaz..
sağlıklıca olsunlar da.. ben doğumdan sonraki ilk regl de hamile kaldım, sen regl oluyo muydun?

bizimki istiyo yaa. :KK43:(
bakalım tabi insan değişik olsun diyor, ama yapacak bişey yok..
demek ki bu alyans olayında doğruluk payı var.. :))
bi de sağdan yumurtlama, soldan yumurtlama durumları var..
o da çoğunda tutmuyo.. bilmem bakcaz..
sağlıklıca olsunlar da.. ben doğumdan sonraki ilk regl de hamile kaldım, sen regl oluyo muydun?

evet canım 40 cıktıktan sonra duzenlı adet oldum hıc sasmazdı hamıle kaldıgım zaman hafıf lekelenme oldu sasırdım ama strese fılan bagladım sonra ogrendım kı hamıleyım sokunu yasadım baya bıde ıkıncı hamıleıgımde adetıme cok yakındı bırlıkte olmamız olabılecegı hıc aklıma gelmedı
demek kı hayırlıs boyleymıs
benım kocada hıc ıstemıyor hatta ılk cocugumuz benım ıstegıml eoldu ıkıncıyı 7 ,8 sen gecsın dusunuruz dedı sonra ıkıncıde oldu artık dedım sen ıstemıyorum deme yoksa bu gıdsıle 5 yada 6 tane olacak:KK1:

bende ılkınde cok aratırdım oyle seylerı
sagdaydı sımdıkıde sagda
mıde bulantılarım hıc olmadı herseyden yedımama bunda bas agrısı cok cekıyorum oda mıdemı bulandırıyor
nerdeyse hemen hemen aynı belırtıler belkıde psıkolojıktır bılemıyorum
tabı saglıklı olmaları ılk dılegımız ama farklı olsun ıstıyor ınsan ogrenınce erkek olacagını bıraz uzuldumama sonrada sevıdım oglumun arkadası kardesı herseyı olacak dıye
benım kız kardesım yok hep ekek bende ıstedım kı bı kızım olsa daha mutlu olrum sankı hem evlat hem arkadas gıbı olurduk cokta yaslı sayışmam ayak uydurudum ben ona
ama nasıbım boyleymıs ıkna edebılrsem hemen 3. dogurmayı dusunuyorum oda erkek olursa denemeyecem 4.:KK53:ugrasama o kadar erkekle
yerler omrumu

ınsalah herkesın gonlundekı olurr

doktor bana sağdan yumurtlamışsın dedi...
ama alyans mevzusu kafamı karıştırdı :KK49:
benim de iki abim var benim de kız kardeşim yok.. çok istemiştim bi kız kardeşim olsaydı.. yada abilerimle bu kadar yaş farkı olmasaydı diye.. ama napalım kader diyelim :)
ben ikinciyi düşünmüyodum, eşim çok istedi.. yani hamile olduğum süprizdi ama kürtaj olmamam konusunda çok ısrarcı oldu.. ben de ,diyorum ki kızım olursa iki kız, 20 ay araları.. bacı bacı anlaşırlar.. erkek olursa da diyorum ki bi kız bi erkek ideal diye.. ama ben 3 çocuktan tarafım eğer maddiyat girmese işin içine 3 çocuk kesin düşünürüm.. bi de kaliteli yetiştirememek var diye.. kaliteden ödün vermeden 2 çocuk diyorum :)) sayısal felan vurursa yani hemen 3. ye bakarım.. ben de 28 yaşındayım.. yani 30 a varmadan 2 çocuk.. hiç düşüneceğim bişey değildi doğrusu...
sağdan yumurtlama olayı tutarsa erkek olur valla bilemem.. çok fazla cinsiyet düşündüğümde de kendimden nefret ediyorum.. :))) bi de benim sol tarafım çoook ağrıyor.. böğürlerim derler ya, oralarım ağrıyo resmen.. sağda hiçbirşey yok... anlamadım.. bacağıma vuran bi sol taraf ağrısı var...
mesela sen benim ikisi de sağdaydı derken.. doktor ilk baktığında ultrasonda kesenin yeri sana göre sağdaydı, demek mi istiyosun.. yoksa hep sağ tarafım ağrıdı bu çocuk sağda mı demek istiyosun?? uff ne uzun yazdım yaaa...

evet canım 40 cıktıktan sonra duzenlı adet oldum hıc sasmazdı hamıle kaldıgım zaman hafıf lekelenme oldu sasırdım ama strese fılan bagladım sonra ogrendım kı hamıleyım sokunu yasadım baya bıde ıkıncı hamıleıgımde adetıme cok yakındı bırlıkte olmamız olabılecegı hıc aklıma gelmedı
demek kı hayırlıs boyleymıs
benım kocada hıc ıstemıyor hatta ılk cocugumuz benım ıstegıml eoldu ıkıncıyı 7 ,8 sen gecsın dusunuruz dedı sonra ıkıncıde oldu artık dedım sen ıstemıyorum deme yoksa bu gıdsıle 5 yada 6 tane olacak:KK1:

Bende ılkınde cok aratırdım oyle seylerı
sagdaydı sımdıkıde sagda
mıde bulantılarım hıc olmadı herseyden yedımama bunda bas agrısı cok cekıyorum oda mıdemı bulandırıyor
nerdeyse hemen hemen aynı belırtıler belkıde psıkolojıktır bılemıyorum
tabı saglıklı olmaları ılk dılegımız ama farklı olsun ıstıyor ınsan ogrenınce erkek olacagını bıraz uzuldumama sonrada sevıdım oglumun arkadası kardesı herseyı olacak dıye
benım kız kardesım yok hep ekek bende ıstedım kı bı kızım olsa daha mutlu olrum sankı hem evlat hem arkadas gıbı olurduk cokta yaslı sayışmam ayak uydurudum ben ona
ama nasıbım boyleymıs ıkna edebılrsem hemen 3. Dogurmayı dusunuyorum oda erkek olursa denemeyecem 4.:KK53:ugrasama o kadar erkekle
yerler omrumu

ınsalah herkesın gonlundekı olurr

sizin bu yazılarını okudukça bende dıyorum ki inşalah benimde olur.heveslendırıyorsunuz insanı:) sabırsızlıkla beklıyorum adet gecıkmemı.ilk olacak olursa.ınşallah kızım olur.gerci sağlıklı olsunda.

X