Minik oğlum paşam öldü

ozee7979

Guru
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2009
39
1
Köpeğimiz paşayı pazar sabahı kaybettik daha 10 aylıktı minicikti o kadar ama o kadar üzgünümki bu şuana kadar yaşadığım en büyük acı desem yalan olmaz herşey biranda gelişti paşa hastalandı bazen halsiz olurdu Hastalığının ilk günlerinde yine halsizdi bacağını kaldıyorum yere düşüyor yürümeye çalışıyor yampiri gidiyor buarada veterinere götürdük tabi veterinerde normal bir üşütme, yok dişleri çürümüş oda diş etlerine sıçramış ondan dolayı öyle geçer diye söyleyip duruyordu. Bizde tabi veteriner ya inanıyoruz. Paşanın akşam ilk kusması oldu zaten bitkindi vücudu, kusmalar arka arkaya devam edince veterineri aradık gece 11.30 geldi mide bulantısını kesmek için iğne yaptı sabaha kadar uyur herşey yolunda merak etmeyin diyerek gittik o gitti paşa hala kusmaya devam ediyor hatta öyleki artıkkarnı resmen iki taraftan birbirine yapıştı vücudunu öğürtüsüyle takla attı ve bunlar gözümüzün önünde oluyor nefes alırken sürekli inliyor ve o anladı öleceğini o halsizliğiyle bizden uzaklaşmaya çalışıyordu kutusun içine girmeye kalktı çıkardık sehbanın altına kaçtı. Gece 3.30 dahada fenalaştı aradık veterineri yerine götürdük serum bağladı tekrar iğneler yapıldı sabah 6 gibi eve dönüldü paşa bu sefer çok daha fazla inliyordu veterinerimizde o istem dışı çıkıyor ilaçların etkisi burasıda sevmediği bir yer ondanda oluyor diyerek gönderdi halbuki paşam acı çekiyordu dayanamam saatlerce acı çekti ve en son sabah 8:30 da kan kustu ve gözümüzün önüne kaybettik. Şimdi çaresiz kaldık evin herköşesinde onun anıları eve sığamıyoruz ne yapıcağımızı şaşırmış durumdayız onun yeri nasıl dolacak bilemiyorum. Gözümüzün önünde ölmesi ve neden öldüğünü bilememekte acımızı dahada çoğaltıyor. Nasıl bir veterinerlik bu nasıl bir zihniyet, paşasız hayat dayanmak çok zor $Casio photo 348.jpg $Casio photo 348.jpg

hmm üzücü bir durum gerçekten . geçen sene benimde aynı paşaya benzeyen bir köpeğim vardı ve bir kangalın saldırması sonucu öldü 1 ay ağladım abartısız onlar evin bir parçası oluyor hayvan deyip geçmemeleri ailden birisi oluyorlar ben 1 ay sonra yeni bir köpek aldım ilk başlarda onun kadar sevemesemde şuanda çok seviyorum çok tatlı bir oğluşumuz var :) bence senin köpeğin gençlik hastalığına yakalanmış. üzüldüm:KK43:

cnm başınsağolsun seni anlayabiliyorum çok zor gerçektende, bende ağustosta kaybettim 14 yaşındaydı köpeğim, vet. fak. götürdük biz, bir sürü tahlil test yapıldı, kan alırken falan huysuzlanmasın diye sakinleştirici yaptılar, uyuttular bidaha uyanmadı kızım, son bakışları halen gözümün önünde çok acı:KK43:

birde unutmadan şunuda yazayım. benim ölen köpeğim zehirlenmişti biz evin dekorasyonunu değiştiriyorduk duvar kağıdı kaplatmıştık. yerlere mineflo falan yaptırdık oda geçmiş bally yemiş:)) bir baktım bembeyaz tüyleri arasında kırmızı kabartılar hemen veterineri aradım geldi iğne yaptı ama toparlayamadı kuzucuğum inanır mısınız 15 gün neler çektik özel hayvan hastanesine gidiyordu hergün serumlar falan arada eve yolluyordu veteriner belki bizleri görürse yaşama tutunur diye çünkü hayvanlarda yaşama olan bağlılığı çok önemliymiş inanın bizde olduğu günler salonda yerde yatıyordum yatak odamda klima yoktu ve ateşi sürekli yükseliyor diye ama onu atlatsada diğerinde malesef tutunamadı hayata

Acımız şuan çok taze biliyorum zaman alıcak şimdi olmasada ilerde tekrar sahiplenmek istiyorum şuan gözüm hep paşayı arıyor onların verdiği enerji gerçekten çok farklı bunu ancak yaşayanlar anlayabilir resmen evladınız gibi oluyor. bizede gençlik hastalığı gibi geliyor çünkü bütün işaratler onu gösteriyor ateşi vardı iştahsızlık halsizlik ve daha çok küçük olmasına rağmen dişlerindede çürüme başlamıştı ama bunu veterinerlik okudum diye geçinen ve bu meslekle geçimini sağlayan sağlayan zat anlayamadı onun gözümüzün önünde acı çekmesine yalvaran gözlerle bize bakmasına ve kollarımızda ölmesine izin verdi. Belkide doğuştan gelen birşey vardı herşey havada kaldı. Keşke bunları denetleyen bir kurum olsa adım başı bakkal zihniyetiyle açmalarına izin vermeseler. Bazıları malasef bu canlıları ticari mal gibi görüyorlar.

Ayy başlığa baktım konuyu okudum Allahım dedim yaa,başlığı okuyunca Allah korusun oğlunuzu yani evladını kaybettiniz anladım hiç tanımıyorum belki ama ben de anneyim ve 5 aylık hamileyim yüreğim ağzıma geldi nasıl üzüldüm.Geçmiş olsun ama lütfen başlığı değiştirir misiniz?

değiştiremedim nasıl yapılıyor bulamadım ama başlık zaten evcil hayvalar içinde geçiyor

başınız sağolsun canım :KK59:
okuyunca biizm tosunumuz geldi aklıma çok kötğ oldum çok zordur tahmin edebiliyorum
yerini anca başka bi köpekle doldurmaya çalışabilirsin :KK59:
onlar evimizden biri gibi oluyo abartısız ben annemi her aradığımda toros napıyo diye soruyorum

ayrıca başlığı değiştiren diyen arkadaşa
başlık yerinde yazılmış :KK19:

insan kimselere anlatamadığını anlatıyor köpeğine. herkes gtsede o kalıyor sıkılmıyor. bizimde bi köprğimiz var adı paşa. şimdi 2.5 yaşında bebekken oda çok hastalandı aynı şeyleri yaşadık bizde öldü ölecek derken sıkıca tutundu hayata. acı çekmesi daha çok üzerdi sizi inanın bana... başka bir köpek alın hemen. zaman geçsin demeyin. onun yerini tabiki dolduramaz ama avutur sizi ona alışırsınız ve zamanla onun yerini alır. gerçekten çok üzüldüm..:KK58:

gerçekten başın sağolsun paşa benım oğlumun aynısı hayatımda yasamak ıstemedıgm tek duygu oğlumu kaybetmek cok korkuyorum ona bişey olacak dıye sana bisey solım mı veterınerler hep böyle
nişanlımın rot cinsi oğlu vardı adı tyson 65 kiloydu bır anda yemek yememeye basladı bızde veterınere göturduk neden yemek yemıyor en sevdıgı şeylerı verıyoruz döner hamburger dondurma hiç birini yemıyor veterıner dedıkı oğlunuz halsız sadece miğdesını üşütmüş haliyok 2 gune kadar toparlanır bız beklıyoruz tabi toparlanacakya 1 hafta içinde 65 kilodan 40 kiloya düştü bu arada göturuyoruz veterınere ama hep aynı sey yemedıgı ıcın kılo werıyor seromla besleyelım tmam dedık hergun serom takılıyordu birgün bir anda ishal oldu arkasından arka ayakları felc oldu bu sefer baska veterınere göturduk veterıner dedıkı bu zamana kadar neredeydınız hayvan gençlık hastalıgına yakalanmıs ve kanlı ishal zaten ıshal oldugu gun ve felç oldugu gun aynı o gunde bu veterınere göturduk hemen seromlar besınler ilaçlar ama oğlumuzu kurtaramadık nişanlım hergun tuvalete onu kucagına alıp cıkartıyordu sokaklarda bebek arabası gıbı bır arabaya otuttup gezdırıyordu hava alsın dıye ama kaybettık oğlumuzu sonra ne oldu veterınerın nişanlım camını çerçevesını ındırdı adam dısarı cıkamadı ama nafıle gıttı bıkere canımız şimdi benım oğlum 3 yasında ve terrıer en ufak bırsey olacak dıye ödum kopuyor her ay düzenlı olarak muayneye göturuyorum en sonunda güzel bi veterıner bulduk inşallah ömru uzun olur oğlumun Allahım benden alıp oğlumun canına can katsın amiin

Ayy başlığa baktım konuyu okudum Allahım dedim yaa,başlığı okuyunca Allah korusun oğlunuzu yani evladını kaybettiniz anladım hiç tanımıyorum belki ama ben de anneyim ve 5 aylık hamileyim yüreğim ağzıma geldi nasıl üzüldüm.Geçmiş olsun ama lütfen başlığı değiştirir misiniz?
bu başlıkta değişmesı gereken birşey yok cünkü biz onları çocuklarımız olarak evlatlarımız olarak göruyoruz siz nasıl cocuklarınıza düşkünsenız bizde kedılerımıze köpeklerımıze düşkünüz onların kılına gelecek en ufak zarar bızı sadece üzmez yıkar içimizde buyuk yaralar açar lütfen insan hayvan ayrımı yapmayın

bu başlıkta değişmesı gereken birşey yok cünkü biz onları çocuklarımız olarak evlatlarımız olarak göruyoruz siz nasıl cocuklarınıza düşkünsenız bizde kedılerımıze köpeklerımıze düşkünüz onların kılına gelecek en ufak zarar bızı sadece üzmez yıkar içimizde buyuk yaralar açar lütfen insan hayvan ayrımı yapmayın

Kimsenin tercihlerini,önceliklerini eleştirmek haddim değil.Üzüntünüzü
ve hayvan sevginizi anlıyorum.Ama insan hayvan ayrımı yapmayın
ne demek,buna katılamayacağım yaradılışım gereği kendimi ve
tüm insanları hayvanlardan elbette üstün tutuyorum,eşit yaratılmadık.
<Biz insanoğlunu(yaradılmışların) en güzeli (ve şereflisi) olarak
yarattık...(S.tin 4-5) >

Biraz daha iyiyim tabi ona karşı olan özlemim hiç bir zaman bitmeyecek benim gibi düşünen insanlarla hissetiklerimi paylaşmak daha farklı çünkü herkes bu duyguyu anlayamıyor. Aslında istiyoruz sahiplenmeyi ama bu iş o kadar ticarete dökülmüşki gerçekten sağlıklı olan bir bebek nerden buluruz bilemiyorum paşadan sonra aynı şeyleri yaşamayı kaldıramam. $pa&#351;a.jpg

Arkadaşım sonuçta sana saygı duydum ve o anda o kadar üzgün olmama rağmen değiştirmeye çalıştım ama lütfen sende bize saygı duy ve burdaki ortak sevgi ve üzüntü paylaşımımıza gereksiz gerginlikler katma

Arkadaşım sonuçta sana saygı duydum ve o anda o kadar üzgün olmama rağmen değiştirmeye çalıştım ama lütfen sende bize saygı duy ve burdaki ortak sevgi ve üzüntü paylaşımımıza gereksiz gerginlikler katma

Amacım kesinlikle sana saygısızlık ve gerginlik yaratmak değildi.Forumda başlığı
gördüm inan içim cız etti.Hayvan beslemedim ve seni gerçekten anlayamam haklısın
sadece acına saygı duyarım.Elbette çok zor bir durumdur senin için yazdıklarından
anlıyorum ,yanlış anlaşılmalara meydan vermesin konunun ismini değiştirir misiniz diye
ricada bulundum ancak elbette yapıp yapmamak sizin kararınız.Tekrar özür dilerim
yine de sizi kırdıysam.

Son düzenleme:
eğer bana nasıl olduğunu tarif edersen değiştirebilirim benim amacım sadece üzütümü paylaşmaktı o kadar ve benim sıkıntımı paylaşan beni anlayan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.

eğer bana nasıl olduğunu tarif edersen değiştirebilirim benim amacım sadece üzütümü paylaşmaktı o kadar ve benim sıkıntımı paylaşan beni anlayan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.

Canım ben de bilmiyorum ama site yöneticilerinden özel msjla yardım isteyebilirsin

Ben konuyu kendi kızımın rahatsızlığını okurken gördüm ve çok geçte olsa bir başsağlığı dileyeyim dedim.Kendi köpeğim için çırpınırken son gecesiydi köpeğimin artık rahatsızlığı iyice ilerlemişti şimdi burdan bütün arkadaşları uyarmak istiyorum yemek yememesinin en önemli sebebi sahip olduğunuz köpeğin beslenmeye bağlı vücudunun arka bölümünde tuvaletini yapmasını engelleyen bir çıban olması bunu veteriner anlamıyor benim kızımda olduğu gibi çok geç kalıyor ve kurtarılamıyor lütfen veterinere söyleyin kontrol etsin,tuvaletini yapamadığı zaman köpeğiniz yemek yiyemiyor kusmaya başlıyor ve sadece 3 günlük bir sürede ölüyor..
17 ocak 2014 te fıstık isimli köpeğimi yani kızımı kaybettim..dünya başıma yıkıldı çünkü hiçbirşey yapamadık gözlerimin önünde eridi ve bir sabah aniden kaybetttim.
o gece yorumları okurken herkezin sizinle aynı acıyı paylaştığını gördüm fakat biri vardı ki okadar mantıksız şeyler yazmıştı ki üzüntümün yanında nefret duydum bunları yazmadan yapamıcam oyüzden...
İnsan olmak için sadece dış görünüş yetersiz içinde olmak lazım insan olmaya layık olmak lazım.
Sayın newjersey isimli arkadaş ;
Ben 2012 nisan ayı 2 aylık bebeğimi kaybettim onun acısı hissettiklerim ayrı üzüntüm ayrı aylarca ağladım bir insanın içinde sahip olduğu bir varlığı kaybetmemesi bambaşka bir acı ben bunuda yaşadım...aynı zamanda bir hayvana bağlanıp onu aileden biri görmek herkeze nasip olucak güzel bir duygu değil benim canım yandı onun ölümüyle hissettiğim acıyı anlatamam kanlı canlı dokunduğun yanında olan bir varlığı kaybetmek çok zor.
Siz de gelmişsiniz böyle acısı olan birine yok başlığı değiştirin yok çok üzüldüm diye yazıyorsunuz onun acısını hiçe sayıp,sanırım siz hayatınız da çok büyük bir acı yaşamadınız ki çaresiz insanların yaşadığı acının arasına girip mantıksız yorumlar yazabiliyorsunuz.bazılarının sevgisi gerçekten sınırlı sizde onlardansınız bir hayvana duyulacak sevgiyi yaşayamamışsınız yazık,sizin ki sadece bencillik sevgi değil ayrıca sizin de üstünlüğünüzü yazdığınız yorumlarınızla gördük gerçekten tebrik ederiz...
Arkadaşım kusura bakma ama o acıyla o gece bu arkadaşın yorumunu okurken okadar sinirlendim ki bunları yazmasam içimde kalırdı acım tazeyken yazsaydım daha da ağır konuşurdum.böyle bencil insanların herşeye yorum yapmalarına anlam veremiyorum herkezin acısı kendisine yoruma gerek yok...tekrar başın sağolsun.:KK50::KK50::KK50:

X