Vajinal Enfeksiyon Gebe Kalmaya Engel mi?

canbebekds

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2011
1.228
943
arkadaşlar smear testinde enfeksiyon çıktı.doktorum ilaç verecek haftaya..ayrıca son adetim 10 marttı..16 marttan bu yana korunmuyoruz..bebek istiyoruz..benim merak ettiğim acaba bu enfeksiyon gebeliğe engel midir

Yok engel olmamalidir.Bende smearde oyle oldum ayni zaman ikinci bebegimiz calisma vardir hic bir sorun olmaz dedi dokor ama bana fitil vermisti agiz oral ilac degildir.

Yok engel olmamalidir.Bende smearde oyle oldum ayni zaman ikinci bebegimiz calisma vardir hic bir sorun olmaz dedi dokor ama bana fitil vermisti agiz oral ilac degildir.

canım şuanda bebek varsa bile enfeksiyon için verilen ilaçın zararı olmuyo mu acabaa..

aynı bela benim başımdada var kızlar ve emin olmamakla birlikte düşük sebebim ve 10 aydır hamile kalamama sebebim bu enfeksiyon,ak kara bu cumartesi belli olucak ve her yaptırdığım smearde,idrar testlerinde mutlaka enfeksiyon çıkıyor,en son rahim filminde bile görüldü,sanırım kronik ve hamile kalamamı buna bağlıyorum,siz siz olun tedavinizi olmadan hamile kalmayın arkadaşlar,ne olur ne olmaz....herkese geçmiş olsun.Allah iateyen herkese ve bana en kısa zamanda çocuk nasip etsin.AMİN.

arkadaşlar smear testinde enfeksiyon çıktı.doktorum ilaç verecek haftaya..ayrıca son adetim 10 marttı..16 marttan bu yana korunmuyoruz..bebek istiyoruz..benim merak ettiğim acaba bu enfeksiyon gebeliğe engel midir

canım ben doktora gittiğimde eğer enfeksiyon varsa hamile kalamazsın zaten demişti.

bebek düşündüğüm için dün doktora gittim genel muayeneye, hafif bir enfeksiyon var dedi, smir testi yapıcaktı ama önce enfeksiyonu tedavi edicekmiş. fitil ve bir enfeksiyon ilacı verdi, bir hafta sonra tekrar gidicem. son bikaç haftadır korunmayı bırakmıştık, doktora enfeksiyon geçene kadar korunmaya devam edeyim mi dedim, korunmayı bırakabilirsiniz artık dedi. ilaçları kullanmaya dün başladım, dün adetimden sonra 15.gündü ve korunmadan birlikte oldum. şimdi korktuğum ya bebek olursa ve ilaç kullanıyor olursam. bişey olur mu sizce? doktor bu ihtimali düşünmüşmüdür acaba, zararsızmıdır bu fitil ve ilaç?

korunmayı bırakmayın bence cunku doktorun verecegı ilaç bebege zararlı olabilir.. once tedavınızı olun sonrası saglıklı gebelığınız olsun insallah.. gebe olupte dusuk yapmaktansa değilmi..

alıntı
Alınacak bazı basit önlemler ile vajinal enfeksiyonların önüne geçilebilir. Hemen her yerde tekrarlanan ve çoğu kadının bildiği bu önlemleri birkez daha tekrarlamakta yarar var
Yönün önemi
Tuvalet sonrası temizlik yaparken mutlaka ve mutlaka önden arkaya doğru yapın. Arkadan öne doğru yapılan temizlik sırasında anüs çevresinde bulunan mikropları vajinaya doğru taşıyabilirsiniz. Bu mikroorganizmalardan en önemlisi E.Koli adı verilen bakteridir ve vajinal enfeksiyonların sık görülen nedenlerinden birisidir.

Vajinal duşu unutun
Sanılanın aksine vajina içini basınçlı su ile yıkamak hijyenik bir davranış değildir. Bu şekilde bir uygulama vajina içerisinde bulunan mikroorganizmalar ile bölgedeki asit-baz dengesini değiştirir. Bu denge son derece hassas olup ufak oynamalar bile bazı mikroorganizmaların olması gerekenden fazla çoğalması ve enfeksiyon yaratmasına neden olabilir. Yine var olan sessiz enfeksiyonların rahim içi ve tüplere doğru ilerlemesine yardımcı olabilir.

Nemi uzak tutun
Genital bölgenin nemli kalması mantar başta olmak üzere bazı enfeksiyonlar için uygun zemin hazırlar. Genital bölgenin temizliğinde özellikle bu amaçla üretilmiş ürünleri tercih edin. Eğer gerekirse genital bölgenizi saç kurutma makinesi ile kurutabilirsiniz.

Dar giyisilerden kaçının
Dar pantolonlar özellikle zayıf kadınların tercih ettiği giysilerdir. Bu tür giyisiler şık olmakla birlikte sağlık açısından sakıncalı olabilir. Uzun süre dar bir kıyafetin giyilmesi genital bölgedeki nem oranının artmasına neden olabilir.

Pamuklu çamaşır tercih edin
Sentetik iç çamaşırları kadın iç giyiminin vazgeçilmez ögeleridir. Ancak bu tür giysiler hava sirkülasyonu engeller ve nemi emmedikleri için vajinal enfeksiyonlara zemin hazırlayabilir.

İrritan maddelerden uzak durun
Renkli tuvalet kağıtları, parfümler, kokulu kişisel hijyen ürünleri ve sabun genital bölgenin düşmanlarıdır. Bu ürünleri mümkün olduğunca kullanmamaya gayret edin.

ben de bugün dr dan geldim canım eger enfeksiyon şiddetliyse zaten ilaç veriyormuş.ama yok eger fitil kullandıysan ve enfeksiyon tamamen gerilediyse (benim öyle olmuş) engel değilmiş.dr bugün bana dedi ki yumurtlama varsa erkektede bir sorun yoksa hiçbirşey engel değil gebe kalmaya.o yüzden stres yapmayalım.allah,isteyen herkese kucagına almayı nasip etsin

bebek düşündüğüm için dün doktora gittim genel muayeneye, hafif bir enfeksiyon var dedi, smir testi yapıcaktı ama önce enfeksiyonu tedavi edicekmiş. fitil ve bir enfeksiyon ilacı verdi, bir hafta sonra tekrar gidicem. son bikaç haftadır korunmayı bırakmıştık, doktora enfeksiyon geçene kadar korunmaya devam edeyim mi dedim, korunmayı bırakabilirsiniz artık dedi. ilaçları kullanmaya dün başladım, dün adetimden sonra 15.gündü ve korunmadan birlikte oldum. şimdi korktuğum ya bebek olursa ve ilaç kullanıyor olursam. bişey olur mu sizce? doktor bu ihtimali düşünmüşmüdür acaba, zararsızmıdır bu fitil ve ilaç?

bende aynı çelişkide kalmıştım fitilin bir zararı yok gebelerde kullanabiliyor ama ilaç konusunuda bilmiyorum

kızlar merhaba,
benim de geçen ay ki smear testimde iltihap çıktı hiç belirtim yoktu çok şaşırdım , üzüldüm, bebek düşünüyorum geçen ay denedik olmadı doktorda fitil vermişti 5 gün kullandım sonra yumurtlama günümü söyledi denedim sonuç olumsuz, cuma günü tekrar smear testi vereceğim dün ki ilişkiden sonra kanamam oldu ve nedense adet zamanım dahil dünden beri sağ yumurtalığım sızlıyor anlam veremiyorum gitgide korkmaya başladım , doktor hiç bir sorun yok dedi, acaba bu sızlamalar kist belirtisi mi yoksa iltihap mı bitmedi kafayı yemek üzereyim cumayı nasıl bekleyeceğim bilmiyorum ama düşüncelerinze ihtiyacım var :85:

ben 2 haftadır tatildeydim, bugün işe başladım. gitmeden önce smir testi vermiştim, henüz gidip sonuçlarını alamadım. geçen ay enfeksiyon için ilaç ve fitil kullandım, hemde korunmadım. en son tatile gitmeden önce smir testi vermek için doktora gittiğimde ya hamileysem ve ilaç ve fitil kullandıysam diye sordum, tam yumurtlama döneminde kullandın, zararı yoktur, birşey olmaz dedi bana. şimdi adetim 10gün gecikti, tatilde 2defa hamilelik testi yaptım kendim, ikiside negatif çıktı ama hala adet olmadım, hiç böyle gecikmezdim ben, çok düzenliydi adetlerim. bu durumda ya hamileyim de testte çıkmadı ya da enfeksiyon ilacı bünyemde değişiklik yaptı. offf çok merak ediyorum ama bugünde tatil dönüşü ilk iş günüm, işler dağ gibi birikmiş masamda, kaçamıyorum biryere. inşallah bir fırsat bulup gidip hem smir testinin sonucunu alıcam, hemde gebelik testi yaptırıcam.

ben 2 haftadır tatildeydim, bugün işe başladım. gitmeden önce smir testi vermiştim, henüz gidip sonuçlarını alamadım. geçen ay enfeksiyon için ilaç ve fitil kullandım, hemde korunmadım. en son tatile gitmeden önce smir testi vermek için doktora gittiğimde ya hamileysem ve ilaç ve fitil kullandıysam diye sordum, tam yumurtlama döneminde kullandın, zararı yoktur, birşey olmaz dedi bana. şimdi adetim 10gün gecikti, tatilde 2defa hamilelik testi yaptım kendim, ikiside negatif çıktı ama hala adet olmadım, hiç böyle gecikmezdim ben, çok düzenliydi adetlerim. bu durumda ya hamileyim de testte çıkmadı ya da enfeksiyon ilacı bünyemde değişiklik yaptı. offf çok merak ediyorum ama bugünde tatil dönüşü ilk iş günüm, işler dağ gibi birikmiş masamda, kaçamıyorum biryere. inşallah bir fırsat bulup gidip hem smir testinin sonucunu alıcam, hemde gebelik testi yaptırıcam.

İnş hamilesindir....ben de tatile gitmeden önce smaer testimi yaptırmıştım iltihap çıkınca doktor sadece fitil verdi 5 gün kullandım geçen ay denemede olmadı bebiş tatili pek değerlendiremedik:KK43: tatilden sonra da işim nedeni ile hemen gidemedim bu cuma tekrar semar testi yapılacak inş bişey çıkmaz , ben de bebek istiyorum adetim yeni bitti yumurtlamayı beklemeden çalışmalara başladık ama ilişkiden sonra kanama oldu açık pembe bir de sağ yumurtam da sızlama var inş bişeyim yoktur :KK43:

Kan tahlili yaptır bir an önce işten fırsat bulursan tabi, çalışırken doktora gitmek o kadar zor ki seni çok iyi anlayabiliyorum:2:

maalesef hamile değilmişim. smear testinde ascus mu neymiş, önemi bilinmeyen atipik hücreler çıkmış. doktor önce gözümü korkuttu biopsi felan yapmak lazım dedi, sonrada önce adet ol, sana adet söktürücü yazayım dedi. eee dedim tedavi olmayacakmıyım, ya da ne yapmam gerek şuan, hiçbirşey demedi, adet olduktan sonra gel smearı konuşuruz deyip yolladı beni. çok kızdım hiçbir açıklama yapmadan gözümü korkutup beni yollamasına, en kısa zamanda başka bir doktor bulup ona gideceğim. gerçi enfeksiyondan dolayıda smearde onlar çıkabiliyormuş ama testin altında kolposkopik muayene felan yazıyor. offf bilmiyorum işte, moralim bozuldu.

canım ben hamilekalmak istediğim ay vajinal enfeksiyon geçirdim.ateşim felan da vardı.biraz ağır geçti.nerdeyse 2 ay iğne vuruldum.geçmek bilmedi.15 gün soğan suyu kürünü uyguladım ne ağrı kaldı ne enfeksiyon o ayda hamile kaldım.

canım ben hamilekalmak istediğim ay vajinal enfeksiyon geçirdim.ateşim felan da vardı.biraz ağır geçti.nerdeyse 2 ay iğne vuruldum.geçmek bilmedi.15 gün soğan suyu kürünü uyguladım ne ağrı kaldı ne enfeksiyon o ayda hamile kaldım.

cnm soğan suyu kürünü nasıl yaptın...ben de bebek düşünüyorum aynı dertten muzdaripım bi de onu deneyelim

teşekkürler cnm çok sağol enfeksiyon yetmezmiş gibi başka problem çıktı şimdi de rahim duvarım inceymiş bebek tutunamazmış bugün öğrendim onu da ve anne olamıcam diye çok korkuyorum

vajinal enfeksıyon vajınıtmı oluyor kızlar??

bende tatılden sonra denıze filan gırmıstık tabı çok asırı derecede agrım vardı oylekı gece filan uyumak imkansız ama ben dedımkı hee sanırım dusukten sonra rahmım yerlesıo veya yumurtalıklarım yenıden calısmaya basladı bu onun sancısı.. ama öuyle değilmiş işte denizden ve havuzdan iltihap kapmısım hemde öyle bi yogunkı aynı ilaçları 2hafta arayla tekrar verdı doktor tabı banada kızdı bide ası oldum tedbir acısından.. suan öyle korkuyor ve uzuluyorumkı tekrar hamıle kalamamaktan.. bakalım kısmet. ben ilaçlarımı kullandım duzgunce ama hala daha akıntım oluyor gecmedi bi turlu.. :KK43:

lütfen biri bana yardım etsinn. benim 6 aydır sağ kasığımda yumurtalıkda olabilir o noktada işte sızlama oluyor. iltihabım vardı geçti akıntım yok smear testm hormon souçlarım normal çıktı kan değerlerimde normal ama sızlama devam ediyor anlamadım ben doktora gidiyorum bişey yok diyo ama ben biliyorum acısını ya neden olabilir sizce fikri olan varmıı

X