Mutfak Dekorasyonu Lake mi High Gloss mu Laminant mı Mebran mı?Hangi dolap kapağı??

Gamze_

Guru
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2008
626
9
Sevgili arkadaşlarım mutfak yaptırıyorum anladıgınız üzere ve su anda en kararsız oldugum sey kapaklar..Lake solar dediler high gloss kolay cizilir dediler laminant mat duruyor ben de parlak içimden geçiriyordum..Kullanan arkadaşlar varsa bana bilgi verin lütfen bir de tezgahı çimstone düşünüyorum ne dersiniz? Ayrıca mutfagı da eurodecor a yaptırmayı dusunuyorum yaptıran var mı ben antalyadayım bu arada..

Eşim mobilyacı benim.ewet lake solarmış,high gloss dedikleri ürün çok parlak anlamına geliyomuş.laminantın ve mebranın ve akriliğin high glosunu bulmak mümkünmüş.mebran medefeye pvc'nin kaplanmasıyla oluşan ürün oluyomuş.parlak mebran çeşidi çok fazla imiş.sonuç olarak laminantın yerini hiç biri tutmazmış ve high gloss laminant renklerinden seçmenizi tavsiye ediyor eşim:nazar:

Eşim mobilyacı benim.ewet lake solarmış,high gloss dedikleri ürün çok parlak anlamına geliyomuş.laminantın ve mebranın ve akriliğin high glosunu bulmak mümkünmüş.mebran medefeye pvc'nin kaplanmasıyla oluşan ürün oluyomuş.parlak mebran çeşidi çok fazla imiş.sonuç olarak laminantın yerini hiç biri tutmazmış ve high gloss laminant renklerinden seçmenizi tavsiye ediyor eşim:nazar:

çok saol canım yaa ben fazla özenli kullanamam zaten onun için çizilme kısmı cok riskli geldi bana.. :) Yani laminantın parlağını bulcaz o zaman..

canım 5 ay önce falan yaptırdım mutfağımı.
ben temizliği kolay olsun iz falan kalmasın.kullanışlıda olsun dedim.bize mebran önerdiler.neme falanda baya dayanıklı oluyomuş.
dokulu mebran yaptırdım hem çok doğal hemde çok modern duruyor ayrıca çok memnunum.temizliği çok kolay yavsiye ederim yani
tezgahı da çimstone istedim.
eşim sen doğaldan şaşma.yapay yezgahı ne yapacaksın dedi uygun renkte granit yaptırdım şık oldu...

Son düzenleme:
lifewater bişey sorabilir miyim parlak ama çizilmeyen tür hangisi oluyor acaba? mutfakçıda gördüm ama adını sormayı unuttum sanki böyle en dışında plastik gibi bi katman vardı parlaklığı veren ve çizilmeyi önleyen.. eşin biliyorsa söylersen sevinirim...

lifewater bişey sorabilir miyim parlak ama çizilmeyen tür hangisi oluyor acaba? mutfakçıda gördüm ama adını sormayı unuttum sanki böyle en dışında plastik gibi bi katman vardı parlaklığı veren ve çizilmeyi önleyen.. eşin biliyorsa söylersen sevinirim...

venni denilen malzeme çizilmeye çok dayanıklı,parlak bi malzeme,bi çok renk seçeneği de war
diğer bi malzeme akrilik,akrilik de çok parlak ve güzel bi malzeme ama kolay çizilir ama pasta polişle çizikler giderilebilir
bi de poli gloss denilen bi malzeme warmış o da parlak ve çiziklere oldukça dayanıklı ama çok pahalı bi malzeme
akriliği internetten bakış kapaktan inceleyebilirsiniz,poli glossu da erart mobilyadan inceleyebilirsiniz:KK64:eşim söyledi:KK64:

Ben daha yaptırtmadım ama çimstone düşünüyorum. Çimstone yapay bir malzeme sayılmaz % 93 kuvars, ki çok sert bir taşmış okuduklarıma göre. Çok zor çizilme, leke tutmama gibi özellikler açısından granit ile aynı, bir tek çimstone da ek yerleri granit e göre daha az belli oluyormuş. Çimstone un bazı tipleri (içinde midye kabuğu falan gibi bir takım desenler olan) bazı temizlik malzemelerinden etkileniyor diye duydum. Granitte de, bazı tip granit su emiyor diyorlar, bir de radyasyon yaydığı söyleniyor.

Kapak konusunda, parlak kapaklarda parmak izi kaldığını duyuyorum. Seçim yaparken mağazada bir bakın derim, söyle bir parmaklarınızı kapak örneklerine bastıra bastıra. İyi, kötü bir fikir verebilir insana.

Lifewater, eşinize bir de mat kapakları sorabilir misiniz? Mat PVC mi, mat laminant mı tercih edeyim.

Son düzenleme:
Daha plan çiziyolar bu arada dolabın içine bir de mini buzdolabı koydurucam oglanın ilaçları içecekler dogru oraya. :) Telefon actım sordum zaten onlarda high gloss yokmus lakeyi de tavsiye etmiyor calısanlar..Gidip bakıcaz artık kapaklara..

venni denilen malzeme çizilmeye çok dayanıklı,parlak bi malzeme,bi çok renk seçeneği de war
diğer bi malzeme akrilik,akrilik de çok parlak ve güzel bi malzeme ama kolay çizilir ama pasta polişle çizikler giderilebilir
bi de poli gloss denilen bi malzeme warmış o da parlak ve çiziklere oldukça dayanıklı ama çok pahalı bi malzeme
akriliği internetten bakış kapaktan inceleyebilirsiniz,poli glossu da erart mobilyadan inceleyebilirsiniz:KK64:eşim söyledi:KK64:

teşekkür ederimmm :)

birdaha mutfak yaptırırsam akrilik yaptırmayı düşünüyorum ama esirgemek gerekiyor çizilme açısından,kullanışlılık açısından tabiki high gloss derim ben

Ben daha yaptırtmadım ama çimstone düşünüyorum. Çimstone yapay bir malzeme sayılmaz % 93 kuvars, ki çok sert bir taşmış okuduklarıma göre. Çok zor çizilme, leke tutmama gibi özellikler açısından granit ile aynı, bir tek çimstone da ek yerleri granit e göre daha az belli oluyormuş. Çimstone un bazı tipleri (içinde midye kabuğu falan gibi bir takım desenler olan) bazı temizlik malzemelerinden etkileniyor diye duydum. Granitte de, bazı tip granit su emiyor diyorlar, bir de radyasyon yaydığı söyleniyor.

Kapak konusunda, parlak kapaklarda parmak izi kaldığını duyuyorum. Seçim yaparken mağazada bir bakın derim, söyle bir parmaklarınızı kapak örneklerine bastıra bastıra. İyi, kötü bir fikir verebilir insana.

Lifewater, eşinize bir de mat kapakları sorabilir misiniz? Mat PVC mi, mat laminant mı tercih edeyim.

eşime sordum da,laminanat daha dayanıklıymış ama zewk meselesi sonuçta we üzerine bi şey fırlatmadıktan sonra hiçbiri silmeyle çizilmezmiş:KK66:

Offf gittik gorustuk eurodecorla ve bana ne fiyat cıktı soyliyim tezgahı ankastresi hariç 18.000 lira!! onları da koy içine en asagı 26 27 bin lira..Vazgectim marangoza yaptırcam..

high gloss kesinlikle..dikkat istese de ,o kadar da kolay çizilmiyor yahu..fabrikada kaç kez presslenen bi malzeme.. hem çizilse bile bi cilalamayla pırıl pırıl olur..o kadar parayı verince ister istemez dikkat edersiniz:KK9:

Offf gittik gorustuk eurodecorla ve bana ne fiyat cıktı soyliyim tezgahı ankastresi hariç 18.000 lira!! onları da koy içine en asagı 26 27 bin lira..Vazgectim marangoza yaptırcam..

eşime yaptırmayı düşünürmüsünüz?bizde nasipleniriz sizde daha ucuza yaptrmış olrsunuz:KK1:

gercekten cok pahalı demısler. bız de mebran veya akrılık kapak yaptırıcaz.. mutfagım da cok buyuk. mobılyacılara da yaptırıcaz mutfak kapılar ve portmanto dahıl bıze 15 mılyar dedıler.. hem ıstedıgımız sekılde model yapabılıyorlar bence daha mantıklı

eşime yaptırmayı düşünürmüsünüz?bizde nasipleniriz sizde daha ucuza yaptrmış olrsunuz:KK1:

Ah canım çok teşekkürler ama marangoz olunca tercih yapma lüksüm yok cunku zaten alt daireleri ve bu zamana kadar bütün işlerimizi yaptırdıgımız bi yer var eşim hazır mutfak olsa farketmezdi ama marangoz yapacaksa onlar yapar dedi dogru da soyluyor..
Ben konustum antalyada kırmızıtaşlar falan varmıs bu dolap içi ne aksesuar ararsan alırız koyarız içine dediler yapıcaz bakıcaz işte çizim falan bitince koyarım size de ama hala kapak konusunda sıkıntım var bizim marangoz da dedi bişey olmaz high gloss olsun dedi böehh karıstım :)

bizde bugün gidip kararımızı verdik mutfak dolabı için high gloss mdf yazıyodu etiketinde umarım iyidir bilen varmı bu malzemeyi iyimidir acaba

X