Tüy Azaltma Yöntemleri Neler?

Aşağıdaki hususlara dikkat ediniz

1- Jilet kullanmayınız.
2- Tüy dökücü krem kullanmayınız.
3- Ekseriyet sir ağda kullanınız.
4- kaş bıyık yüz tüylerini cımbız veya ip ile alınız.

Eğer bir hormon bozukluğunuz yoksa bunlar sizin tüy seviyenizi doğal seviyesinde tutar.
Azaltmak ve yoketmek için ise bilinen tek yöntem bioder ve lazer epilasyondur.
saygılar.

bilinen kıl azaltma yöntemleri;
-lazer epilasyon
-eloktroliz
-oral kullanımlı ilaçlar(spironolakton,flutemid vs)
-topikal olarak reçeteli(vaniqa),reçetesiz kalo,no more hair remowal vb.
-geleneksel olarak kullanılan bitkisel topikaller;zerdeçal-nohut unu-süt karışımından oluşan hamur maskesi.

lazere alternatif olarak dünya genelinde kullanılan topikal bitkilerden oluşan terkiplere( geleneksel olarak kullanılan) bakıldığında kullanılan bitkilerin vücut dokularına kan akımını azaltmak için bilinen bazı alkoloidleri içerdiğini görürüz.
çünki dermal papilla zengin kılcal damar ağıyla çevrilidir ,beslenme bu kılcal damarlarla gerçekleşiyor.

limon suyunu buna örnek verebiliriz.:KK34:

Son düzenleme:
Ben sakız kullanıyorum,burdaki herkes öğrensin diye yazdım çoğu konuya ama ciddiye alan olmadı sanırım,

Tekrar yazayım,

Ablam 10 yılı aşkındır genital bölge ve kol altını sakızla alıyo,kol altında hiçbişey yok,

Genital bölgesinde de üstten gösterdi biraz üç-beş tane anca var,

Yani bu kesin bi çözüm,evet yavaş ama kesin,zahmetsiz,acısız ve çok çok ucuz,

Ben de 4 yıldır genital bölgede sakız kullanıyorum,inanılmaz derecede azaldı,ve incelme de oluyo,

Evet uzun sürüyo alması biraz ama kesin çözüm,şurda beş altı yıl sonra kurtulacağım tamamen yani,

Bildiğiniz şekersiz sakızı biraz çiğneyip işaret parmağınıza alıp ikişer üçer çekiyosunuz,

Kökünden geldiği için etkili,bazı arkadaşlar eldivenle alıyo ya onun gibi etkili yani,

Sir ağda ile tam olarak ulaşamıyosunuz o bölgede,o yönden de etkili,benim toplam iki saatimi alıyo ayda bir yapıyorum tamam,

Benden herkese tavsiye valla,ucuz,ekonomik,zahmeti çok değil ve özel bölgenizi hiç kimseye açmak

zorunda kalmıyosunuz...:97:

zerdeçal, nohut unu , süt bunu ağda dan sonra yüzüme yapabilir miyim ki ?

azul benim annemde diyor sakızla al oranı diye :KK60:
acıyoo ama ya ben en fazla bikini bölgesini çamsakızı ile alabiliyorum. oda temiz olmuyor , malum ciddi hormon bozukluğum var :KK43:

yine yaz geldi o pis kokulu hamamotuna kaldım :KK51:(bacağımın arkası için kullnıyorum )
benim bacağım misal şuan orman gbi , yaz geldi kaç işlemden gececek , komple bacak çamsakızı , epilatör , jilet , hamam otu
bunların ardına limon sürmeyi düşünüyorum 3. gün mü bir hafta mı ne sürmk lazıımış.
inanın yüzümdeki tüylerler değil bacağım dakiler koyuyor bana :KK43:( millet tertemiz geziyor ben ... :KK43:

Son düzenleme:
zerdeçal, nohut unu , süt bunu ağda dan sonra yüzüme yapabilir miyim ki ?

azul benim annemde diyor sakızla al oranı diye :KK60:
acıyoo ama ya ben en fazla bikini bölgesini çamsakızı ile alabiliyorum. oda temiz olmuyor , malum ciddi hormon bozukluğum var :KK43:

yine yaz geldi o pis kokulu hamamotuna kaldım :KK51:

Anneni dinle ve bi an önce sakıza başla bence,ilk almada acıyo biraz o kadar,

Sonra annene çok dua edeceksin inan,özellikle de evlenince...
:nazar:

Hormon bozukluğun varsa önce bi doktora git,sonra da bacağına jilet,çam sakızı,epilator kullanmayı bırak,

Kartuşlu sir ağda makinalarından alıp evde güzelce yap,çok rahat edersin benden söylemesi...
:97:

Hormon bozukluğun varsa önce bi doktora git,sonra da bacağına jilet,çam sakızı,epilator kullanmayı bırak,

Kartuşlu sir ağda makinalarından alıp evde güzelce yap,çok rahat edersin benden söylemesi...

ben zaten doğum kontrol hapı mahkumuyum :63:
zayıflamam lazım ama dk hapıyla kilosunu koruyan ve birkaç kilo düşen nadir kişilerdenim :KK52:
çünkü hormonların çalışmassa kilo alıyorum :95:
özellikle şeker hapı çok işe yarıyor . gecenlerde doktor randevuma gidemedim .3 ay beklemiştim endokrine gidebilmek için. misafir geldi yüzümü kendim evde aldım . kırıldı tabi tam 1 hafta sonra randavuma pskolijik nedenlerden dolayı gidemedim yani :26::95:
küçüklüğümden beri bu problemi yaşıyorum o yzden bunalım geçirdim .yeni yeni tüylerimle başa çıkmayı öğrendim önceden akdeniz sıcağında kapriyle dolanırdım. bu kendi isteğimde
şimdi mini sortta terfi ettim şükür:KK9: dha istekli ve kararlıyım .

makineler ne kadardır ki alırım ama ablam ortak çıkıyor . çok pis kullanıyor sonra oyana buyana atıyor. saklayınca kavga çıkıyor:KK60:

ben uzun zaman jilet kullanmıştım kabus gibiydi son halim sonunda gözümü karartıp çamsakızı ağdaya geçtim epilatörle bereber uzunlar çamsakızı kısalar epilatör, daha sonra ağda bandı kullandım o da fena değildi şimdi yukarıda arkadaşın dediği gibi kartuş sir ağda kullanıyorum ilk haliyle kıyaslayınca dağlar kadar fark var eskisi kadar güçlü değiller, karınca yumurtası yağı denedim bir ara ama devamlılık sağlayamadoım denemeye değer

ben zaten doğum kontrol hapı mahkumuyum :63:
zayıflamam lazım ama dk hapıyla kilosunu koruyan ve birkaç kilo düşen nadir kişilerdenim :KK52:
çünkü hormonların çalışmassa kilo alıyorum :95:
özellikle şeker hapı çok işe yarıyor . gecenlerde doktor randevuma gidemedim .3 ay beklemiştim endokrine gidebilmek için. misafir geldi yüzümü kendim evde aldım . kırıldı tabi tam 1 hafta sonra randavuma pskolijik nedenlerden dolayı gidemedim yani :26::95:
küçüklüğümden beri bu problemi yaşıyorum o yzden bunalım geçirdim .yeni yeni tüylerimle başa çıkmayı öğrendim önceden akdeniz sıcağında kapriyle dolanırdım. bu kendi isteğimde
şimdi mini sortta terfi ettim şükür:KK9: dha istekli ve kararlıyım .

makineler ne kadardır ki alırım ama ablam ortak çıkıyor . çok pis kullanıyor sonra oyana buyana atıyor. saklayınca kavga çıkıyor:KK60:

Sen anneni dinle özel bölge ve kol altı için sakız kullan,bacakların için de kartuşlu sir ağda makinası

al,aynı kuaförlerdeki gibi çok basit kullanımı,sürüyosun kağıdıyla çekiyoosun,ağdanın damlama

bulaşma derdi yok,oturun ablanla birbirinizin bacaklarını alın sırayla,çok rahat valla,her zaman kuaföre

gidecek vakit olmuyo,hem çok çok ekonomik oluyo evde....tavsiye ederim.....

Sen anneni dinle özel bölge ve kol altı için sakız kullan,bacakların için de kartuşlu sir ağda makinası
al,aynı kuaförlerdeki gibi çok basit kullanımı,sürüyosun kağıdıyla çekiyoosun,ağdanın damlama
bulaşma derdi yok,oturun ablanla birbirinizin bacaklarını alın sırayla,çok rahat valla,her zaman kuaföre
gidecek vakit olmuyo,hem çok çok ekonomik oluyo evde....tavsiye ederim.....

ablam birbirmizin bacaklarını almak he :KK60::KK60::KK60:
bakacam fiyatı ne kadar kartuşlar ucuz ama çok pis oluyor genel ucuzlar reçineli oluyor bide bir süre sonra bacağın beyaz beyaz oluyor .zamk gibi oluyor ucuz kartuşlar .
ısıtmak için aparatı oluyor herhalde cezvede ısıtmak zor oluyor.setler pahalı bi ısıtıcı yeter sanırım . setler beni aşar

Son düzenleme:
ablam birbirmizin bacaklarını almak he :KK60::KK60::KK60:
bakacam fiyatı ne kadar kartuşlar ucuz ama çok pis oluyor genel ucuzlar reçineli oluyor bide bir süre sonra bacağın beyaz beyaz oluyor .zamk gibi oluyor ucuz kartuşlar .
ısıtmak için aparatı oluyor herhalde cezvede ısıtmak zor oluyor.setler pahalı bi ısıtıcı yeter sanırım . setler beni aşar

ww.bakimliolmak.cm adresine bakabilirsin,çok uygun fiyatlı makinalar var,kaliteli hem de,

Bence en kalitelisi depilissima,ağda da en iyisi o,yine de sen bilirsin,bakıp araştırabilirsin...:KK31:

Ben bu siteden aldım makina,ağda,bez vs.

ww.bakimliolmak.cm adresine bakabilirsin,çok uygun fiyatlı makinalar var,kaliteli hem de,
Bence en kalitelisi depilissima,ağda da en iyisi o,yine de sen bilirsin,bakıp araştırabilirsin...:KK31:
Ben bu siteden aldım makina,ağda,bez vs.
internet siparisi düsünmüyorum yinde teşekkürler ya mersin platin yada kuaför mazemeleri satan yerlerden alıcağım.
mersin platinde set 50 lira imiş

internet siparisi düsünmüyorum yinde teşekkürler ya mersin platin yada kuaför mazemeleri satan yerlerden alıcağım.
mersin platinde set 50 lira imiş[/QUO

platinde çeşit yokki vi vetin var oda 59 tl. burada bende nereden bulacağımı bilmiyorum. buldugunda yazarsan sevinirim. tşk ederim şimdiden

bende azula katılıyorum bende bakimli ol mak c om sitesinden aldım 20 nin üzerinde değişik ağda seti var bende ilk internetten almayı düşünmüyordum ama nereye bakltıysam bulamadım ya vivetin setleri var yada adını sanını bilmediğim şeyler bu sitede herkese uygun set yapmışlar ön yargılı olma bi incele derim ben sipariş verdim kapıya geldi hiçbişey ödemeden baktım bir sorun yok ödedim ücretini aldım sıfır rissk

Merhaba arkadaslar kıllar tüy konusnda oldukca hassasım.daha evvel agda yapıyordum rahatsızlıgımdan oturu elımı bıle kaldıramazken ıhtıyaclaırmı aılem karsılarken annem jılet ile temızlıgmı yapmaya baslamıstı hamd olsnun ıyılestım ve agdaya geri döndüm.kıl hastalıgıvar bende dayanamıorum epılatorle her 10günde bir alıyordum oda cok tahrıs ve batık yapıyordu.bu sıteden emla uyusturucu kremı duyudm onunla agdaya basladım oyle cok acımıyor ve agda cıdden azaltıyor.
Suana kadar denedıklerım
bioder krem(hergün sürdüm saatlerce bekledım :KK43: malsef hüsran)
capilex (her gün sürmedim ara ara sürdüm ama işe yaradı ablam ocok tuylu suanda kose gibi tabi bunu yanı sıra bıoder serumda kullandı)
karınca yagı (3 tup bitirdim banamısın demedı o ıgrenc kokuyu cekmemde cabası)
alkol sür dediler her epilasyondan sonra sürdüm sonuc aynı hüsran
lazer zararlı dıyorlar olmadım.
Limonla tuz deneyecegım agdadan sonra limonu blandırdankabuklarıyla gecıomususnu kalın kaya tuzu eklıyormusnsuz strecle sarıyormussnuz yaklasık 3-4 saat beklıyormussunuz tabi cok yakıomus aslında bu truncla oluyormus ama trunc ege bölgesıdnde varmıs )
birdeagdadan sonra yogurdun suyunu sürün diyorlar o kuuruyuncada yogurt surun dıyorlar onuda deneyecegım.
Zırnıg gleınce o resmen tuy dokucu ve cok yakıyor..jilet gibi birsey

tek care agda..agda yapın ınanın azalıyor ben koltuk altımı 2-3ayda bir alır oldum oda 3- tane tüy bikini bölgemde öyle gayet azaldı.ben denedım ıse yaradı dedgınız bıtkısel urunler varsa ozelden yazmanızı rıca ederım

Ben sakız kullanıyorum,burdaki herkes öğrensin diye yazdım çoğu konuya ama ciddiye alan olmadı sanırım,

Tekrar yazayım,

Ablam 10 yılı aşkındır genital bölge ve kol altını sakızla alıyo,kol altında hiçbişey yok,

Genital bölgesinde de üstten gösterdi biraz üç-beş tane anca var,

Yani bu kesin bi çözüm,evet yavaş ama kesin,zahmetsiz,acısız ve çok çok ucuz,

Ben de 4 yıldır genital bölgede sakız kullanıyorum,inanılmaz derecede azaldı,ve incelme de oluyo,

Evet uzun sürüyo alması biraz ama kesin çözüm,şurda beş altı yıl sonra kurtulacağım tamamen yani,

Bildiğiniz şekersiz sakızı biraz çiğneyip işaret parmağınıza alıp ikişer üçer çekiyosunuz,

Kökünden geldiği için etkili,bazı arkadaşlar eldivenle alıyo ya onun gibi etkili yani,

Sir ağda ile tam olarak ulaşamıyosunuz o bölgede,o yönden de etkili,benim toplam iki saatimi alıyo ayda bir yapıyorum tamam,

Benden herkese tavsiye valla,ucuz,ekonomik,zahmeti çok değil ve özel bölgenizi hiç kimseye açmak

zorunda kalmıyosunuz...:97:

Gerçekten etkli mi oluyormuş ? ::)

Bende 17 yaşındayım ve genital bölgemdeki kıllar çok sert ve kalın.Jilet ile alıyorum çünkü...

Etkili olurmu yine ?

X