kürtaj sonrası korunma ve ilk adet

sebebim25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2010
391
0
slm kızlar,

uzun bi aradan sonra tekrardan aranızdayım. biliyosunuz ki 8 şubatta boş gebelik sonucu kürtaj oldum ve 2 gün önce adet oldum . çok fena kasık ağrısı ve sağ kasıkta ara ara batma hissi yaşamaktayım. acaba bu normal mi dr gitmeye artık korkuyorum :KK43:

birde ben kürtajdan 15 gün sonra korunmaya başladım yani doğum kontrol hapına . kürtaj olan arkadaşlar ne zaman korunmaya başladınız bilgi verirseniz iyi olur. en azından kafam rahatlar işi bıraktım evimin kadını oldum :) yaa canım sıkılıyor artık bol bol konuşuruz burdan çok şey öğrendim hala da öğrenmeye devam ediyorum...

Allahım herşeyi gönlünüzce versin...

hoşçakalın....:KK3:

öncelikle geçmiş olsun allah bir daha yaşatmasın
bende 9 martta boş gebelik nedeniyle kürtaj oldum..
bizede doktorum sadece bu ay korunun dedi..
ben zaten tüp bebek ile hamile kalmıştım
o yüzden biz korunmadık..
bende adetimi bekliyorum..
senin kaç gün sonra oldu adetin
normalde düzenlimiydi adetlerin....

Son düzenleme:
canım benimde çok kasık ağrım ve karın ğrım olmuştu bu gayet normal galiba gerçi kişiden kişiye değişirde yanıltmışda olmayaayım yinede..biz hemen başlamıştık korunmaya 3ay korunun demişti doktor ama 2ay korunduk ve hamile kaldım sonra

öncelikle geçmiş olsun allah bir daha yaşatmasın
bende 9 martta boş gebelik nedeniyle kürtaj oldum..
bizede doktorum sadece bu ay korunun dedi..
ben zaten tüp bebek ile hamile kalmıştım
o yüzden biz korunmadık..
bende adetimi bekliyorum..
senin kaç gün sonra oldu adetin
normalde düzenlimiydi adetlerin....

saol canım sanada geçmiş olsun ... allahım sanada yaşatmasın br daha (amin)
ben 46 gün sonra adet oldum ve ağrım çok oldu halada oluyor bilemyorum...

normalde adetlerim 1 kaç gün sapardı ama geneli düzenliydi...

canım benimde çok kasık ağrım ve karın ğrım olmuştu bu gayet normal galiba gerçi kişiden kişiye değişirde yanıltmışda olmayaayım yinede..biz hemen başlamıştık korunmaya 3ay korunun demişti doktor ama 2ay korunduk ve hamile kaldım sonra

cevabın için tşk ederim canım. ben uzun bi zaman çocuk düşünmüyorum ama hayırlısı dielim bu kürtaj olayı çok etkiledi beni ....,

saol canım sanada geçmiş olsun ... allahım sanada yaşatmasın br daha (amin)
ben 46 gün sonra adet oldum ve ağrım çok oldu halada oluyor bilemyorum...

normalde adetlerim 1 kaç gün sapardı ama geneli düzenliydi...

anladım canım
benim çok düzenlidir adetlerim 25. gün olur..
doktor düzenin bozulmaz büyük ihtimalle dedi
çünkü ben önce düşük yaptım ardın plesanta kaldığı için kanül ile çekildi ole çok büyük bi kürtaj olmadım
inşallah gecikmez adetim..
senin ne zaman kanda sıfırlandı hormonun hiç baktırdınmı kürtaj sonrası...

anladım canım
benim çok düzenlidir adetlerim 25. gün olur..
doktor düzenin bozulmaz büyük ihtimalle dedi
çünkü ben önce düşük yaptım ardın plesanta kaldığı için kanül ile çekildi ole çok büyük bi kürtaj olmadım
inşallah gecikmez adetim..
senin ne zaman kanda sıfırlandı hormonun hiç baktırdınmı kürtaj sonrası...

kanda hiç baktırmadım canım sadece kürtajdan 1 hafta sonra kontrole gittiğimde ultrasona girdim dr herşey normal için temizlenmiş pataloji sonucu da iyi değil ve o kadar... arada ağrılarımın olcağını söyledi ama benim adet uzun bi aradan sonra oldu ya belki ondan bu kadar ağrılı oldum inşallah senin adetin gecikmez ve ağrılı olmaz canım

kanda hiç baktırmadım canım sadece kürtajdan 1 hafta sonra kontrole gittiğimde ultrasona girdim dr herşey normal için temizlenmiş pataloji sonucu da iyi değil ve o kadar... arada ağrılarımın olcağını söyledi ama benim adet uzun bi aradan sonra oldu ya belki ondan bu kadar ağrılı oldum inşallah senin adetin gecikmez ve ağrılı olmaz canım

belkide canım ondan olmuştur inşallah bundan sonra düzene girer ve ağrın olmaz..
bakalım bende bekliyorum bikaç güne.....

belkide canım ondan olmuştur inşallah bundan sonra düzene girer ve ağrın olmaz..
bakalım bende bekliyorum bikaç güne.....

inşallah canım gerçekten kürtaj çok kötü bişey allah kimseye yaşatmasın...
genelde ağrım olurdu çünkü benim idrar yollarında hep iltihap vardır bu bekarken de böyleydi...

herşeyin hayırlısı...
senin adet olmana daha vardır tahminimce ama belli olmaz kişiden kişiye değişir tabi genelde en az 4 haftayı bulurmuş ilk adet kanaması zaten kürtajdan sonra belli bi süre kan ve akıntı olayını yaşıyoruz ya o yzden en az 4 hafta demiştir dr bana ama tabi belli olmaz :18:

X