2012 Mayıs anneleri Paylaşım Alanı

Yaren Nur'un incisi,,Ömer'in yemeğini yemeye başlaması oy oy oyyyy:KK16:
Nasıl sevinim:nazar: Balık hafızam ve dikkatsiz gözlerim yeni yeni görüyor da:KK71:
Kimbilir yine ne unuttum:26:

Ya arkadaşlar, benim küçük oğlum Doğa bunalıma girdi :KK1:

Gülüyorum ama çok üzüldüm. Çocuğa mama içiricez, yediricez aman büyüyecek diye zorlaya zorlaya resmen mamadan, yemekten korkmaya, endişe hareketleri göstermeye başladı. Mama verdiğimiz yere yatırınca hemen ağlamaya başlamalar, parmağını emip ağzından çıkarmamalar, gün boyu sinirli hareketler, yemek yedirmeye çalışırken endişeli bakışlar.. :KK14::KK14: Sonunda allahtan farkettik çocuğun derdini, kesinlikle zorla veya ısrar ederek hiç bir şey vermemeye başladık. Geçen hafta 80 gram vermiş oğlum bu şekilde de. :KK14: ama olsun, en azından biraz düzeldi. Galiba üst dişleri mama içerken canının yanmasına sebep oluyor. O yüzden çok az mama içiyor, 50 ml, 70 ml gibi. Yemek olarak verilen şeyleri biraz daha fazla yiyor, ama yine 150 gramdan fazla asla yemiyor.

Yeme düzenimizi de tamamen değiştirdim. Biraz Alman sistemine uydum, bakalım nasıl olacak. Buralarda nasıl oluyor bu işler diye merak edenler olursa şöyle:

07:00 mama
10:00 7'de az yemişse mama, yoksa meyve suyu, ekmek, etimek vs.
12:00 200 gram et/tavuk/balıktan biri ve sebze püresi.
15:00 200 gram meyve-tahıl püresi. (meyve püresine pirinç unlu muhallebi vs. gibi bir tahıl ekleniyor. sütsüz olması gerekiyor.)
18:00 200 gram sütlü kaşık maması. (içinde kendinden mama olanlardan, bu da milchbrei diye geçiyor)
gece isteğe göre mama.

Yemeklerini 200 gram hazırlıyorum, ne kadar yerlerse, kesinlikle ısrar etmiyorum. Genelde 100-150 arası yiyorlar. Büyük oğlum pütürlü şeyleri reddediyor, çok az yediyse üstüne mama veriyorum. Toplam günde 400-500 ml arası süt veya süt ürünü (akşam öğünü olan sütlü kaşık maması da buna dahil) almaları gerekiyor. Onun dışında su, meyve çayları, sulandırılmış meyve suları verilebiliyor. Ellerine ara ara çok iyi haşlanmış sebze, yumuşak meyve, ekmek kabuğu vs. verilebiliyor. Bizimkiler bundan pek hazzetmedi henüz. :KK1:

Küçük oğlum Doğa halen yemesi gerektiği kadar yemiyor, ısrar etmesek de çok üzülüyoruz tahmin edersiniz. Bugün doktorda grip aşısı olacağız, o zaman danışmayı düşünüyorum, gerekirse bir diyetisyen/beslenme danışmanına gitmeyi düşünüyorum. Şu an neredeyse 8 aylığız ve Doğa 7 kilo 200 gram.

kızlar okuyorum ara ara ama yazamıyorum, pzt yoğunluğuu:KK43: çağla'ya geçmiş olsun tez şifaz bulsun inşşş:KK54:

yaren nur'da incilenmiş hayırlı olsun annesii:KK16:

mutlu-anne kontrolünüz güzel geçmiş ve sizde çokk geçmiş olsun canımm:KK16:

ömer paşada artık kendisi yemek yemeye başlamış alkışlarda onaaa gelsinnn:KK9::KK9::KK16:

unuttuğum kimse varsa kusura bakmayın, hasta olanlara şifa diliyorumm, bilmiş minnoşlarıda kocamann öpüyorummm:KK54:

kızlar okuyorum ara ara ama yazamıyorum, pzt yoğunluğuu:KK43: çağla'ya geçmiş olsun tez şifaz bulsun inşşş:KK54:

yaren nur'da incilenmiş hayırlı olsun annesii:KK16:

mutlu-anne kontrolünüz güzel geçmiş ve sizde çokk geçmiş olsun canımm:KK16:

ömer paşada artık kendisi yemek yemeye başlamış alkışlarda onaaa gelsinnn:KK9::KK9::KK16:

unuttuğum kimse varsa kusura bakmayın, hasta olanlara şifa diliyorumm, bilmiş minnoşlarıda kocamann öpüyorummm:KK54:

Sende p.tesi yogunlugu,,bende de p.tesi rahatlığı var ama hiçbiriniz yoksunuz tek tabanca kaldım bu ıssız topikte:KK24:
Şimdi ben çıkarım,herkes gelir diye bekliyorum:99: Kızlaaaaar nerdesiniz:KK51:

Merabalar kızlar.....Umarım herkesin keyifler yerindedir. ara ara bakıp okumaya çalışıyorum ne var ne yok diye ama sizler kadar da aktif olamıyorum forumda kıskanıyorum ama sizleri yaaaaaaaaaa....ne güzel muhabbetler ediliyor hepsini kaçırıyorum....Bu arada dertlilere deva hasta bebeşlere de acil şifalar diliyorum genel olarak....
Benim Feyzanur umda bu aralar sıkıntılı...kabızlık epey ilerlemiş bağırsakları taş gibi resmen dr a götürdük fitil ve bi şurup verdi inş kısa zamanda düzelir...çünkü yapmaya çalışırken çok ağlıyor ve azıcık kuru kuru yapabiliyor yavrum çok üzülüyorum işyerindeyim şuan ve aklım hep onda....kayısı püresi armut zeytinyağı aklıma ne gelirse deniyorum bakıcıya da tembihliyorum bakalım ne olacak...

kızlar forum ahalisini rüyada görenler kervanına bende katıldım, dün gece rüyamda BİYOLOG ve fındığı ASYA'yı gördümm:KK16: karşı komşummuş biyolog, asya da kucağında ayy bir seviyorum öpüyorum asya yı ayyy ne güzell ya hergün görürüz birbirimizi mınnoşlarımızı severiz, birlikte büyürler arkadaş olurlar falan diyorum ne ilginç rüya bu yani bukadar devamı yok hayır olsun inş, biyolog tan haber alan konuşan selam soylesin benden çok rüyamı anlatsınn:KK9:

kızlar forum ahalisini rüyada görenler kervanına bende katıldım, dün gece rüyamda BİYOLOG ve fındığı ASYA'yı gördümm:KK16: karşı komşummuş biyolog, asya da kucağında ayy bir seviyorum öpüyorum asya yı ayyy ne güzell ya hergün görürüz birbirimizi mınnoşlarımızı severiz, birlikte büyürler arkadaş olurlar falan diyorum ne ilginç rüya bu yani bukadar devamı yok hayır olsun inş, biyolog tan haber alan konuşan selam soylesin benden çok rüyamı anlatsınn:KK9:

Allah hayıra çıkarsın bu rüyalarımızı,,yok ki içimizde bi yorumcu,,anlatıversin şu rüyaları bize:KK9:
Sanırım merak ediyoruz ya ondan da görüyoruz böyle..Asya'cım yürümeye başlamıştır bile,biyolog özletti kendini iyice:KK16:
Bende h.sonu Ece'yi düsünüyordum nasıl oldu diye,,sanırım ondan rüyama girdi prenses:emir_bebek:

porter farkedip önlem almışsın ya üzülme artık
aslında doğa ile ali "anne ne yaparsa yapsın yemeyen çocuk yemiyor"a en güzel örnek
sen ikisine de aynı şekilde hazırlanıyorsun ama biri yiyor biri yemiyor, huy işte

zorlamamakla iyi yapıyorsun
dün eşimin akrabaları bizdeydi
çocuk 3 yaşında ve hala sadece devam sütü formül mama ve sütlaç yiyor
annesi gizli gizli sütlacına birşeyler karıştırır da anlarsı bütün gün ağzını açmıyor
gerçekten ibretlik durumdalar Allah kimseye vermesin

hata bende diyor kuzen
o kadar zorladım kollarından tuttum babası sıktı ben yedirdim ki çocuk yemek yeme eyleminden nefret etti diyor
bir uzmana gitmiş
çocuğun aklından bu görüntülerin gitmesi için bir süre zorlamamalarını hatta hiç teklif etmeden aç bırakmasını önermiş
kendileri normal sofra düzeninde keyifli bir şekilde yemek yiyecek
o gelirse beslenecek gelmezse bırakılacak
deneme süresine gireceklerdi bugün inşallah düzelir

çocukların aklında kalan görüntüler karakterlerinde çok etkili oluyormuş
detayluıca anlatınca merak ettim okudum sizle de paylaşırım

$diş.jpg $diş4.jpg $royalty-free-tooth-character-clipart-illustration-226985.jpg $royalty-free-tooth-clipart-illustration-1129454.jpg $royalty-free-tooth-clipart-illustration-1129456.jpg

ömerin diş buğdayında kullanmayı düşündüğüm clipartlar
lazım olursa diye ekleyeyim dedim
şu şeytan gibi olan dişe bayıldım sinsi şey çocuklarımızın bütün düzenini bozdu hıhhh
ben ömerin çıkamayan dişlerinin naim süleymanoğlu gibi güçlü olacağına inanarak bekliyorum :)

porter farkedip önlem almışsın ya üzülme artık
aslında doğa ile ali "anne ne yaparsa yapsın yemeyen çocuk yemiyor"a en güzel örnek
sen ikisine de aynı şekilde hazırlanıyorsun ama biri yiyor biri yemiyor, huy işte

zorlamamakla iyi yapıyorsun
dün eşimin akrabaları bizdeydi
çocuk 3 yaşında ve hala sadece devam sütü formül mama ve sütlaç yiyor
annesi gizli gizli sütlacına birşeyler karıştırır da anlarsı bütün gün ağzını açmıyor
gerçekten ibretlik durumdalar Allah kimseye vermesin

hata bende diyor kuzen
o kadar zorladım kollarından tuttum babası sıktı ben yedirdim ki çocuk yemek yeme eyleminden nefret etti diyor
bir uzmana gitmiş
çocuğun aklından bu görüntülerin gitmesi için bir süre zorlamamalarını hatta hiç teklif etmeden aç bırakmasını önermiş
kendileri normal sofra düzeninde keyifli bir şekilde yemek yiyecek
o gelirse beslenecek gelmezse bırakılacak
deneme süresine gireceklerdi bugün inşallah düzelir

çocukların aklında kalan görüntüler karakterlerinde çok etkili oluyormuş
detayluıca anlatınca merak ettim okudum sizle de paylaşırım

çok zor bi durum yazık annesine biz 1 yaşına gelsinde artık kurtulalım ne yedirsek derdinden diyoruz 3 yaşşşş...:KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:

zaten ben sinir oluyorum 3 yaşına kadar devam sütüymüş utanmasalar ergenliğe girene kadar devam sütüü dayıyacaklar şu 500 ml olayı gibi nese 1 yaşından sonra gelsin keçi inek sütü

ömerin diş buğdayında kullanmayı düşündüğüm clipartlar
lazım olursa diye ekleyeyim dedim
şu şeytan gibi olan dişe bayıldım sinsi şey çocuklarımızın bütün düzenini bozdu hıhhh
ben ömerin çıkamayan dişlerinin naim süleymanoğlu gibi güçlü olacağına inanarak bekliyorum :)

Canım Ömer'in dis bugdayini 4 gozle bekliyoruz,,partide Omer'in duygularını tercume ettim:KK9:
$dis.jpg

mrb kızlarr, foruma uzun zamandan beri giremiyordum bkac defa baktım öyle ne war ne yok dye herkez iyidir umarım.. bebişleriniz nasıl, insallah sağlıklı sıhhatlidirler.. bi çoğunuz beni tanıyordur, unutmamışsınızdır umarım :) yeni arkadaşlar gördüm, hosgeldiniz arkadaslar sizlerde.. nasıl gdiyor neler yapıorsunuz bebişleriniz nasıll kızlarr... :)

iyi haftalar mayıs anneleri ve datlu bebişleri bol sağlıklı emeklemeli dişli pırtlı hafta olsun işlaaaa :nazar::nazar::nazar:

kızlar bişi sorcam aslında 2 şey :KK14: kız bebek anneleri bebeklerin kiloları nasıl benim tavşanım 7500 gr vede bebekleriniz oturabiliyomu benim tavşan tam oturamıyo sağa sola yatıo az oturunca sizinkilarin durumu nasıl:KK16:

hafta sonu gene kaka nöbetiyle geçti benım ne kıymetliymiş beklioz gelmio annem sonunda dayanamayıp filin sokcana sabun koy dedi bende büyüktür dinledim ve yaptık eşimde ve 10 dak sonra sonuç süperrr di :KK52::KK52:
bakalım işlaa düzene girmiştir :26:

ama çok huysuz bu günlerde bensiz hiç durmuyo hep kucak istiyo akşamda yatağa akmak zorunda kaldık uyumadı tam saat 5 kadar hem o deli oldu hem biz şimdi uyuyo işlaa tz vakitte düzelir mevlam kimseye dermansız dert vermesin :KK17:

az geçmişi okuyayım tavşanım uyurken :KK53:

Merhabalae
Kızlar Mustafa Tarık çok güldürüyor beni. 7. ayı bitirmesine 1 hafta kaldı. Etrafındaki eşyalara ulaşma yöntemine bayıldım. Önce oturduğu yerden kendini sallıyor sonra oraya doğru uzanıp emekleme pozisyonuna geçiyor. Sonra bir iki emekleyip oturuyor. Sonra yine aynı. Hedefindeki şeye bu şekilde ulaşıyor. Dün mamasını içti. Sonra döndü ve oturdu. Yattığı yerden oturabiliyor bende ona hayranlıkla bakıyorum.

Canım Ömer'in dis bugdayini 4 gozle bekliyoruz,,partide Omer'in duygularını tercume ettim:KK9:
Eki Görüntüle 604185
heyy çok sevimli olmuş :)
ya böyle esprili bir söz olsun istiyorum dişiyle alakalı ama aklıma gelmiyor
bu konuda senin beykozun ve BABYCERENin kıpır kıpır kaynayan fikirlerine ihtiyacım varrr:KK8:
diş pastası ve kurabiyesi hazırlatacağım anlaşmak üzereyim
gelen çocuklara diş şeklinde haribo vereceğim ama içeriğine bakmam lazım çok zararlıysa vermem :)
ömerin diş etlerinin göründüğü fotoğraflardan bir slayt yapıp en sona dişli fotosunu koyacağım tabi o diş gelirse! bir de azı dişi çıkıyormuş ağzına kamerayla zumlamam lazım :KK1:
kapıya üçgen bayraklarla dişim çıktı yazacağım bu da hazır
gelenlere minik bir anı istiyorum. buzdolabı magnetini mevlidde vermiştim bu farklı olmalı. belki bardak altlığı sabun ya da ya da ya adaa ağaç fidesi düşünüyorum ama doğumgününe de fikir ayırmam lazım
ay dişi bir çıksa o sevimli yaşlı dede görünümlü ağzı bir incilense şehrin dört bir yanında havai fişekler atıcam ama yok yok diş istiyorum diiiiş :122:

dişi yokken bile göğsümü ezebiliyor mesela, dişi varken neler yapacak acaba!

mrb kızlarr, foruma uzun zamandan beri giremiyordum bkac defa baktım öyle ne war ne yok dye herkez iyidir umarım.. bebişleriniz nasıl, insallah sağlıklı sıhhatlidirler.. bi çoğunuz beni tanıyordur, unutmamışsınızdır umarım :) yeni arkadaşlar gördüm, hosgeldiniz arkadaslar sizlerde.. nasıl gdiyor neler yapıorsunuz bebişleriniz nasıll kızlarr... :)
evet cnm hatırladım ufaklık nasıl çok üzüyor mu annesini?
bu aralar bizimkiler uykusuz huzursuz bazılarımızınki açlık grevine girdi ööyle yuvarlanıp gidiyoruz işte :)

iyi haftalar mayıs anneleri ve datlu bebişleri bol sağlıklı emeklemeli dişli pırtlı hafta olsun işlaaaa :nazar::nazar::nazar:

kızlar bişi sorcam aslında 2 şey :KK14: kız bebek anneleri bebeklerin kiloları nasıl benim tavşanım 7500 gr vede bebekleriniz oturabiliyomu benim tavşan tam oturamıyo sağa sola yatıo az oturunca sizinkilarin durumu nasıl:KK16:

hafta sonu gene kaka nöbetiyle geçti benım ne kıymetliymiş beklioz gelmio annem sonunda dayanamayıp filin sokcana sabun koy dedi bende büyüktür dinledim ve yaptık eşimde ve 10 dak sonra sonuç süperrr di :KK52::KK52:
bakalım işlaa düzene girmiştir :26:

ama çok huysuz bu günlerde bensiz hiç durmuyo hep kucak istiyo akşamda yatağa akmak zorunda kaldık uyumadı tam saat 5 kadar hem o deli oldu hem biz şimdi uyuyo işlaa tz vakitte düzelir mevlam kimseye dermansız dert vermesin :KK17:

az geçmişi okuyayım tavşanım uyurken :KK53:

canım bir kız bebek annesi olarak cevaplamak istedimm, bence kılosuna takma çünkü önemli olan sağlıklı olması doktorunun bu konuda ne diyor oda önemli tabii, ama oturma konusunda birşey diyemeyeceğim çünkü bunun normali nedir geçmi erkenmi hiçbir fikrim yok yinede bence doktoruna mutlka danış bu konuyu sanki artık desteksiz oturması lazım gibi geliyor bana çünkü, benim kızım yaklaşık 1.5-2 aydır desteksiz çok rahat oturuyor istediği kadar hatta hacıyatmaz modunda sürekli oturmak istiyor yatmaktan hiç hoşlanmıyor, artık oturma faslından bile sıkılmaya başladı kı her bulduğu yerden tutup kalkıyor ve 1-2 adım atıyor, yalnız emekleme henüz arka arka şeklinde:KK9: senin minnoşun emekleme çabaları ne durumda?

heyy çok sevimli olmuş :)
ya böyle esprili bir söz olsun istiyorum dişiyle alakalı ama aklıma gelmiyor
bu konuda senin beykozun ve BABYCERENin kıpır kıpır kaynayan fikirlerine ihtiyacım varrr:KK8:
diş pastası ve kurabiyesi hazırlatacağım anlaşmak üzereyim
gelen çocuklara diş şeklinde haribo vereceğim ama içeriğine bakmam lazım çok zararlıysa vermem :)
ömerin diş etlerinin göründüğü fotoğraflardan bir slayt yapıp en sona dişli fotosunu koyacağım tabi o diş gelirse! bir de azı dişi çıkıyormuş ağzına kamerayla zumlamam lazım :KK1:
kapıya üçgen bayraklarla dişim çıktı yazacağım bu da hazır
gelenlere minik bir anı istiyorum. buzdolabı magnetini mevlidde vermiştim bu farklı olmalı. belki bardak altlığı sabun ya da ya da ya adaa ağaç fidesi düşünüyorum ama doğumgününe de fikir ayırmam lazım
ay dişi bir çıksa o sevimli yaşlı dede görünümlü ağzı bir incilense şehrin dört bir yanında havai fişekler atıcam ama yok yok diş istiyorum diiiiş :122:

dişi yokken bile göğsümü ezebiliyor mesela, dişi varken neler yapacak acaba!

evet cnm hatırladım ufaklık nasıl çok üzüyor mu annesini?
bu aralar bizimkiler uykusuz huzursuz bazılarımızınki açlık grevine girdi ööyle yuvarlanıp gidiyoruz işte :)

oooohhhh canım hazırlıklara bakk maşallahh şekerimm birtek diş eksik galibaaa:KK9: oda gelir yakında merak etmee, bende çokk hevesliydi geldi de güzel oldudaa:26: birazdan fazla mememi acıtıyor benim minnoş birde geceleri uylku düzeni bozulması e büyük yan etkisi keşke bu etkiler olmadan gelse dişler ne güzel olurr, buarada bol bol fotolarsın artık bu diş partisini bizde feyz alırız canımcımmm, nezaman yapacaksak artık yakınımızda hiç bir akrabamız olmadığı için böyle şeyler çok zor bizim için:26: doğum günü hazırlıklarını düşüneyim bende bariii:KK9:

ahanda ben de sucu gelmiştir diye kapıyı açtığım için tırstım şu dakka seni okuyunca
benimle aynı duyguları yaşayan birilerinin olmasına seviniyorum çünkü bazen psikopatlaştığımı düşünüyorum
asansöre bindik baktım uyduruk bir marka eyvah dedim bu asansör ya tam biz inerken düşerse de ben içerde o dışarda kalırsa
asansör durunca resmen hoplayarak çıktım içinden :KK1:

saç omleti ne yaa çok midem bulandı omlet yiyemicem bir süre :KK8:

yalnız değilim bir huzursuz anne daha oleyyy :KK1:

sana bu adar düşkün olması iyi hoş da sonra sen gidince bakıcıya adapte olamayabilir kuzucuk
arasıra eşine bırakıp 15dk yrüyüşe bile çıksan faydası olabilir tatlım

bugün bana şubatta ya da haziranda gitmem gerekeceğini söylediler
birazdan eşimle buluşacağız gerekirse bölüm hatta şirket değiştireceğimi ama gitmeyeceğimi söyleyeceğim :KK19:
hem tedirginim hem de kararlı
oğlum daha yürümeyi öğrenemdi otel odasında eyrlerde sürüncek
eti tavuğu yumurtası sebzesi nasıl güvenip alacağım yedireceğim
olmaz bu iş kafamda netim artık
bana dua edin de arıza çıkarmasınlar
ömerden küçük çocuğuyla giden kıza da uyuz oluyorum ne işin var senin 4 ay orda yazık değil mi el kadar çocuğa hem bana da kötü örnek oldun iyi mi oldu!!:KK20:
En iyisini yapıyorsun canım.Boşver o anneyi demekki senin kadar fedakar olamıyor.
Ya arkadaşlar, benim küçük oğlum Doğa bunalıma girdi :KK1:

Gülüyorum ama çok üzüldüm. Çocuğa mama içiricez, yediricez aman büyüyecek diye zorlaya zorlaya resmen mamadan, yemekten korkmaya, endişe hareketleri göstermeye başladı. Mama verdiğimiz yere yatırınca hemen ağlamaya başlamalar, parmağını emip ağzından çıkarmamalar, gün boyu sinirli hareketler, yemek yedirmeye çalışırken endişeli bakışlar.. :KK14::KK14: Sonunda allahtan farkettik çocuğun derdini, kesinlikle zorla veya ısrar ederek hiç bir şey vermemeye başladık. Geçen hafta 80 gram vermiş oğlum bu şekilde de. :KK14: ama olsun, en azından biraz düzeldi. Galiba üst dişleri mama içerken canının yanmasına sebep oluyor. O yüzden çok az mama içiyor, 50 ml, 70 ml gibi. Yemek olarak verilen şeyleri biraz daha fazla yiyor, ama yine 150 gramdan fazla asla yemiyor.

Yeme düzenimizi de tamamen değiştirdim. Biraz Alman sistemine uydum, bakalım nasıl olacak. Buralarda nasıl oluyor bu işler diye merak edenler olursa şöyle:

07:00 mama
10:00 7'de az yemişse mama, yoksa meyve suyu, ekmek, etimek vs.
12:00 200 gram et/tavuk/balıktan biri ve sebze püresi.
15:00 200 gram meyve-tahıl püresi. (meyve püresine pirinç unlu muhallebi vs. gibi bir tahıl ekleniyor. sütsüz olması gerekiyor.)
18:00 200 gram sütlü kaşık maması. (içinde kendinden mama olanlardan, bu da milchbrei diye geçiyor)
gece isteğe göre mama.

Yemeklerini 200 gram hazırlıyorum, ne kadar yerlerse, kesinlikle ısrar etmiyorum. Genelde 100-150 arası yiyorlar. Büyük oğlum pütürlü şeyleri reddediyor, çok az yediyse üstüne mama veriyorum. Toplam günde 400-500 ml arası süt veya süt ürünü (akşam öğünü olan sütlü kaşık maması da buna dahil) almaları gerekiyor. Onun dışında su, meyve çayları, sulandırılmış meyve suları verilebiliyor. Ellerine ara ara çok iyi haşlanmış sebze, yumuşak meyve, ekmek kabuğu vs. verilebiliyor. Bizimkiler bundan pek hazzetmedi henüz. :KK1:

Küçük oğlum Doğa halen yemesi gerektiği kadar yemiyor, ısrar etmesek de çok üzülüyoruz tahmin edersiniz. Bugün doktorda grip aşısı olacağız, o zaman danışmayı düşünüyorum, gerekirse bir diyetisyen/beslenme danışmanına gitmeyi düşünüyorum. Şu an neredeyse 8 aylığız ve Doğa 7 kilo 200 gram.

Rabbim bütün Doğa lar mı böyle??İnşallah düzelir diyorum,ben biberonunu zorla verirdim,artık zorlamadım ve ek gıdayı şimdi eskisine nazaran daha az sıkıntılı veriyorum.Bir gün yiyor diğr gün yemiyor böyle işte...

canım teşekkür ederim ewet yetişemedin ama olsun..
canım bana demişsin ya cerenle çağlayı karıştırma diye:KK1: sen karıştırmışsın canımm
eminimki ceren annesini üzmeden yemeye başlamıştır yazmışsın:KK1::KK1:

sagol canım..bir daha bende karışırıp deneyecem..
kızınından ellerini ısırıyorummmm:KK54::KK54:
Olsun anacim yaaa ikside ayni degilmi hepsi bizim meleklerimiz:KK16:

ya kızlar sunu farkettiim siz begene basmakta cimrimisiniz cogunuzun begendiklerine ve begenildikleri baktım en cok ben begenmişim ve begenildiklerimle arasında daglar kadar fark var sizde ya yakın yada begenildiginiz begendiginizden fazla anlamadım benmi cok begeniyorum sizi yoksa sizmi az begeniyorsunuz beni :26:
beykozcum begeni konusunda ben en az olanim galiba bakmadim ama i pad den yazinca zor oluyor hayatim surekli sayfa yeniliyor
yoksa daha oncede soledigim ibi hepinizin yorumlarini begeni ile okuyorum ama begeniden ziyade yorum yapiyorum seni seviyoluzzzz beykoz teyzeee:KK16:

kızlar komik gelecek ama ben korkumdan yatamıyorum..
2 gece önce çok kötü bir rüya gördüm hala etkisindeyim..
yanımda mezar kazılıyo,yılan bana saldırıyo,ben agzımla topragı yitiyorum altınlar çıkarıyorum..
kısaca anlattım tabi..yazınca bile bir tuhaf oldum..
hayırlara çıksın inşallah..

3-4 gün önce burda bir otobüs şöförünü bıçakla öldürdüler..benim evimin
önünden geçen otobüs:18:
haberlerde belki izlemişsinizdir..
videosunu falan izledim acaba onunmu etkisinde kaldım:18:
canim yaa gordum o videoyu ayyyy nasil da soguk kanli caniiiii pislik adam,muhtemelen etkilenmissindir canim ge yataga girmeden 1-2 saat evvel oyle seyler izlemeyi birakirsan ve birazda kitap okumayi dene zihnini bosaltirsan kaliteli bir uyku uyursun

Herkese güzel bir hafta diliyorum.Stressiz, sıkıntısız, huzur dolu:KK16: Hepinizi çok özledim canlarım.

Kısaca önce güzel bir haber vereyim,daha sonra detaylı yazacağım..Kızımın ilk dişi çıktı geçen hafta perşembe günü.çok şükür.

Şimdilik hoşçakalın canlarım...:KK54:
:KK54:ohhh maasallah Yaren nur umuza hayirli olsun bizde istiyoruz dis yaaaa

günaydınlar kızlar bugün ağlumla 2. uykuma yatmadım bizimki sabah 7 buçuk 8 gibi kalkar sonra biz tekrar yatarız bugün yatmadım dayanabilcemmi bakalım:KK37::KK37::KK37::KK37::KK37::KK37:

annezeynep herkesde tüm sevdikleri için vardır o korku rabbim kimseye vermesin şehit haberlerinde o anneyi düşünüyorum en az 20 yıl büyttü kokladı kolay büyümüyor insan evladı sonra kalleşler öyle içim acıyorki allahım diyorum sende onların ciğerlerini yakta anlasınlar diyorum sonra içimden tekrar sen evlat acısı verme ama yine anlayacakları bi acı verdiyorum okadar kin ve nefretle doluyken bile.... annelik başka ama herkesde bunu hissetmiyorki çöplerde sokaklarda bebekler oluyo değilmi
sabah sabah nerden nereye geldim....

oğlum daha 10sn den fazla basmayı bile istemiyor arkadaşlar gerçi genetik heralde geç oturdu kızımda 1 yaşına kadar ne emekledi ne yuvarlandı ama 1 yaşında birden yürüdü buda öyle olacak heralde
dün carrefourdan aoç nin 5 kiloluk sütüyle mayası birlikde satılıyor onu aldım keçi sütüde vardı amlajlanma şekli falan çok hoşuma gitti köy yoğurdundanda maya koymuşlar içine gece 23 de mayaladım 4de falan dolaba koyarım dedim çok kalktım gece ama hiç aklıma gelmedi sabah8 degördüm:KK37::KK37::KK37::KK37::KK37: ekşi olacak büyük ihtimalle
beceremiyorum ya hazır yoğurt kullanmama az kaldı.....

ankara bugün güneşle uyandırdı bizi çok özlemişim güneşin ışıkları kafamdaki depresyon bulutlarını sildi götürdü nefes aldım sanki hepinizi :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
tatlim sen ankarada mi oturuyordun?evet guzel bir hava vardi bugun temiz ilik bizde anatolium a gittik ve gunes isitti resmen:KK34:

X