Bu diyetle 3 günde 2 kilo verdim şimdilik.....

roseking35

sherlock
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2011
509
0
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım. Bir kaç aydır takip ediyordum hep bir diyete şimdi başladım başlıcam havasında bir türlü başlayamamıştım.

1.58 boyunda ve 76 kiloydum geçen ay. 4 kilo vermişim1 ayda farkında olmadan hazır 4 kilo vermişken diyet yapayım dedim. :KK61:

3 gün önce tartıya çıktığımda 72 kiloydum ve bugün 70 kiloyum. Sıkı bir diyet uyguluyorum hiç bozmadan devam ediyorum. Diyet 10 günlük bir diyet, 10 günde 5 kilo verme vaadi var ya bakalım 10 gün sonra verebilecekmiyim. 10 gün sonra başka bir diyete başlıcam.:KK54:

Diyet günlüğü tutucam desteklerinizi bekliyorum.:93: Uyguladığım listemide paylaşıyorum şimdilik başarılı gözüküyor.

10 GÜNDE 5 KİLO DİYETİ

1.GÜN
Sabah : 1 adet mevsim meyvesi, bir dilim kızarmış kepek ekmeği, çay.
Öğle : Bir parça haşlanmış ya da ızgara et, söğüş domates, şekersiz çay veya kahve.
Akşam : Bir dilim kızarmış kepek ekmeği, yeşil salata, bir tane meyve, çay ya da kahve.

2.GÜN
Sabah : 1 adet mevsim meyvesi veya bir bardak greyfurt suyu, 1 dilim kızarmış kepek ekmeği.
Öğle : Haşlanmış ıspanak, domates, kereviz salatası.
Akşam : Dilediğiniz kadar meyve salatası, çay ya da kahve.

3.GÜN
Sabah : 1 adet mevsim meyvesi, 1 dilim kızarmış kepek ekmeği, çay veya kahve.
Öğle : Haşlama veya ızgara balık. Mevsim meyvesi, çay veya kahve.
Akşam : Söğüş domates, yağsız ve etsiz pişirilmiş kereviz yemeği, çay veya kahve.

4.GÜN
Sabah : 1adet mevsim meyvesi, 1 dilim kızarmış kepek ekmeği, çay veya kahve.
Öğle : 1 adet haşlanmış yumurta veya bir parça yağsız, tuzsuz peynir. Çok az yağlı fasülye yemeği. 1 dilim kepek ekmeği, çay veya kahve.
Akşam : Çiğ yeşil biber (veya haşlanmış ıspanak) mevsim salatası, çay veya kahve.

5.GÜN
Sabah : 1 adet mevsim meyvesi, 1 dilim kızarmış kepek ekmeği.
Öğle : Izgara balık, yağsız mevsim salatası, 1 dilim kızarmış çavdar ekmeği, çay ya da kahve.
Akşam : Yağsız ve tuzsuz beyaz peynir, haşlanmış ıspanak, 1 dilim kepek ekmeği, çay ya da kah
6.GÜN
Öğle : Çeşitli mevsim meyveleri, çay ya da kahve.
Akşam : Yeşil salata, domates, bir parça yağsız peynir, mevsim meyvesi, çay veya kahve.

7.GÜN
Öğle : Izgara tavuk eti, domates, havuç, haşlanmış lahana, mevsim meyvesi, çay veya kahve.
Akşam : Yeşil salata, haşlanmış lahana, mevsim meyvesi, çay veya kahve.

8.GÜN
Sabah : 1 adet mevsim meyvesi, 1 dilim kızarmış çavdar ekmeği, çay veya kahve.
Öğle : Haşlanmış lahana, bir tane haşlanmış yumurta, çay veya kahve.
Akşam : Mevsim meyveleri, çay vaya kahve.

9.GÜN
Sabah : 1 adet mevsim meyvesi, 1 dilim kızarmış çavdar ekmeği, çay veya kahve.
Öğle : Izgara yağsız et, domates, haşlanmış lahana, çay veya kahve.
Akşam : Haşlanmış tuzsuz karnabahar, mevsim meyveleri, çay veya kahve.

10.GÜN
Sabah : 1 tane mevsim meyvesi, çay veya kahve.
Öğle : Haşlama veya ızgara yağsız balık, 1 tane mevsim meyvesi, çay veya kahve.
Akşam : Yağsız kereviz yemeği, mevsim meyveleri, domates, çay veya kahve.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım. Bir kaç aydır takip ediyordum hep bir diyete şimdi başladım başlıcam havasında bir türlü başlayamamıştım.

1.58 boyunda ve 76 kiloydum geçen ay. 4 kilo vermişim1 ayda farkında olmadan hazır 4 kilo vermişken diyet yapayım dedim. :KK61:

3 gün önce tartıya çıktığımda 72 kiloydum ve bugün 70 kiloyum. Sıkı bir diyet uyguluyorum hiç bozmadan devam ediyorum. Diyet 10 günlük bir diyet, 10 günde 5 kilo verme vaadi var ya bakalım 10 gün sonra verebilecekmiyim. 10 gün sonra başka bir diyete başlıcam.:KK54:

Diyet günlüğü tutucam desteklerinizi bekliyorum.:93: Uyguladığım listemide paylaşıyorum şimdilik başarılı gözüküyor.

Öncelikle verdiğiniz 4 kilo için tebrik ederim sizi. Diyet listeniz çok korkunç bir liste değil. Gayet doyurucu. Benimde 5-6 kilo vermeye ihtiyacım var, bu arada boyum 1,64. Geçen yıl bir hamilelik geçirdim hamile kaldığımda 52-53 kiloydum 3 ay sonra bebeğimi kaybettim ve bu esnada 57 kilo olmuştum bu durumun akabinde depresyon ve kendini bırakmışlık sonucu bebeğimin kaybından 5 ay sonra 64 kilo olarak gördüm kendimi. Hemen sıkı bir diyet ve sporla 1 haftada 4 kilo verdim şu an 60 kiloyum, ancak 3 haftadır gram bile veremiyorum. Diyeti ve sporu biraz mecburi biraz keyfi bırakmış durumdayım. Tabi bu arada bebek planımız olduğu için çok fazla bedenimi hırpalamak istemiyorum. Beni çok zorlamadan haftada 2-3 kilo verdirecek bir programa ihtiyacım var. Umarım bu programınız işe yarar, denemekte fayda var.

Son düzenleme:
Birde bir şey sormak istiyorum bazı yiyeceklere alternatifler üretebilir miyiz? Mesela;

2. gün öğlen kereviz salatası ben kerevizi evime almam bile, alternatif olarak ne olabilir?
3. gün akşamında kereviz yemeği
7. gün akşam haşlanmış lahana
8. gün öğlen haşlanmış lahana
9. gün akşam karnabaharın üstüne yoğurt koyabilir miyiz?
10.gün akşam kereviz yemeği

sevgili <¢itlémßik> bende hayatımda ağzıma kereviz sürmüş biri değilim. Ama malesef kerevizin bir muadili yok o kadar araştırdım ama yok. C vitamini yönünden oldukça zengin olan kereviz, vücudun günlük C vitamini ihtiyacının % 15ini karşılar. 100 gr. kerevizde 2 mgr. A vitamini, 15 mgr. C vitamini, 4 mgr. kalsiyum, 10 mgr. potasyum ve 2 mgr. demir bulunur. İki orta boy kerevizde sadece 20 kalori vardır ayrıca kereviz suyu, tatlı ihtiyacını engeller daha bir çok faydaları var zaten diyetlerdeki amaç sağlıklı beslenme değilmi ne kadar sağlıksız besin varsa ilgi çekici sağlıklı olanlarda bir o kadar itici geliyor.

Bir de internette hayatta ağzıma kereviz sürmem diyeler bir daha düşünsün diye bir yazı okudum. Bir tarif verilmişti denedim kesinlikle kereviz kokusunu alamadım hatta kereviz yediğimi bile anlamadım. Denemenizde fayda var.
$kereviz-salatas&#305;-tarifi.jpg

Kereviz salatası tarifi Malzemeler

1 orta boy kereviz,
yarım elma,
1 havuç
İki yemek kaşığı ceviz,
limon suyu,
200 g. diyet yoğurt,
çok az tuz.

Kereviz salatası tarifi Hazırlanışı

Kerevizler soyulur, rendelenir ve kararmaması için hemen limonlu suya atılır.Ardından 1 adet havuçta rendelenir. Elma soyulur, ince ince doğranır. Ceviz, elma ve kereviz karıştırılır. Biraz limon suyu sıkılır. 200 g. diyet yoğurtla karıştırılır.

Lahana ve karnıbahara gelince onlarıda yemiyorum ama haşlayıp üzerine 2 yemek kaşığı kadar yoğurt bende koyucam ve unutmadan bunları yememek değil yemek önemli:13:

bir de bir kaç resim koymak istiyorum şimdiki halim böyle kilo verdikçe koymaya devam edicem:KK17:
$DSCN2027.jpg $DSCN0436.jpg $DSCN2058.jpg $DSCN2090.jpg

ben de pazartesi başlıcam bu diyete stresten 1 ayda 5 kilo aldım :KK43:

hadi hayırlısı:KK9: bu diyeti uygularsan kilo vericeksin 3-5 en az. ama sadece 10 gün sonra normal bir diyete devam edicem bende. bu diyetteki amaç motivasyondur. hızlı bir şekilde 3-4 kilo verip kendini diyete hazırlamak.

sevgili <¢itlémßik> bende hayatımda ağzıma kereviz sürmüş biri değilim. Ama malesef kerevizin bir muadili yok o kadar araştırdım ama yok. C vitamini yönünden oldukça zengin olan kereviz, vücudun günlük C vitamini ihtiyacının % 15ini karşılar. 100 gr. kerevizde 2 mgr. A vitamini, 15 mgr. C vitamini, 4 mgr. kalsiyum, 10 mgr. potasyum ve 2 mgr. demir bulunur. İki orta boy kerevizde sadece 20 kalori vardır ayrıca kereviz suyu, tatlı ihtiyacını engeller daha bir çok faydaları var zaten diyetlerdeki amaç sağlıklı beslenme değilmi ne kadar sağlıksız besin varsa ilgi çekici sağlıklı olanlarda bir o kadar itici geliyor.

Bir de internette hayatta ağzıma kereviz sürmem diyeler bir daha düşünsün diye bir yazı okudum. Bir tarif verilmişti denedim kesinlikle kereviz kokusunu alamadım hatta kereviz yediğimi bile anlamadım. Denemenizde fayda var.
Merhaba, tarif için teşekkür ederim bu salatayı biliyorum daha önce yapmıştım gerçekten çok leziz. Ancak beni düşündüren haşlanmış kereviz, bunu yiyebileceğimi sanmıyorum deneyeceğim.
motivasyon çok önemli ben 1 haftada 4 kilo verdim ancak sonra takıldım kaldım, istikrarlı olmak lazım. Aslına bakarsan sebze yemeyi çok severim, karnabahar, pırasa, ıspanak, taze fasulye bayılırım ama daha öncede yazdığım gibi zor bir dönem geçirdim kendime yeni yeni gelmeye başladım desem yeridir. Bu zor dönemde çok fazla fast food beslendik, ben stresten kendimi yemeye verdim ve tabiri caizse patladı gitti. İnşallah pazartesi günü bu diyete başlayacağım. Hepimiz için hayırlı olsun inşallah. Birde bir şey soracağım bu listeyi kendiniz mi oluşturdunuz yoksa daha önce denenmiş, tavsiye edilen bir şey mi?

haşlanmış yiyecekleri bede sevmiyorum onun yerine çiğ yemeyi tercih ediyorum. Mesela haşlama ıspanak ki ıspanağı her türlüsünü çok severim ama sadece haşlama yağsız tuzsuz ot gibi oluyor; ıspanağı bundan sonra çiğden salatası yapıp yicem. zaten sebzeyi çiğ olduğu gibi yemek daha faydalı.

listeyi internet buldum daha önce deneyenler olmuş 10 günde 5 kilo diyeti adı.

bide cumartesi pazar açıköğretim sınavları vardı mecbur bıraktım diyeti bugün. 4.günden devam ediyorum.cumartesi günü iskender yedim pazar günü midye yedim:KK52:

okulları ararken o kadar çok yürüdüm ki hala ayaklarım şişmiş o derece tartıya çıktım kilo almamışım en azından:86:

Söylemeyi unuttuğum bir şey var. 4-5 senedir sık sık pazartesi başlıyıp 2 gün sonra bozduğum her diyette:KK1: mutlaka vitamin takviyeside ek olarak kullanırım. Zaten diyetisyenlerde vücudun direncini kaybetmemesi için vitamin takviyelerine destek veriyorlar.

Şu an 2 adet biri sabah diğeri öğlen kullandığım vitamin var

21st century one daily women's : Sadece kadınlar için özel vitamin ve mineral kombinasyonudur.Kadınların günlük multivitamin gereksinimi karşılar.

İçeriği

Her bir tablette;

Vitamin A: 5000 İÜ
Vitamin C: 60 mg
Vitamin D: 60 mg
Vitamin E: 30 İÜ
Vitamin B1: 1,5 mg
Vitamin B2: 1,7 mg
Niasin: 20 mg
Vitamin B6: 2 mg
Folik Asit: 400 mcg
Vitamin B12: 6 mcg
Pantotenik Asit: 10 mg
Kalsiyum: 450 mg
Demir: 27 mg
Çinko: 15 mg

Etki

Çeşitli fizyolojik nedenler (gebelik, spor, gelişme çağı) ve patalojik (ateş, diyare, travma vs gibi) durumlar, çevresel faktörler (iklim, coğrafi bölge) ve ilaç tedavileri vitamin gereksinimi arttırır. Vucüdün çeşitli nedenlerle karşılanamayan günlük vitamin ve mineral ihtiyaçlarını giderebilmek için ideal bir çözümdür. içerisinde 100 tablet vardır. sabah tok 1 adet 29 tl.

21st Century C-500 with Rose Hips : 37 mg Doğal C vitamini kaynağı olan kuşburnu içerikli C vitamini tabletleridir. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalığa yakalanma sıklığını ve hastalık sürecini azaltmaya yardımcı olur.
İçeriğindeki kuşburnu güçlü antioksidan madde olan doğal bioflavonoidleri sağlayarak vücut dokularını serbest radikallerden korur.
Vücutta alerjilere neden olan histaminin arındırılmasını sağlayarak alerjik durumlarda yardımcı olur. Ayrıca alyuvarların aktivitesini artırdığı da bilinmektedir. Kullanım Önerisi Günde 1 tablet yemekle beraber alınız. toplam 110 tablettir. öğlen tok 1 adet kullanılır. Eczanelerde satılıyor fiyatı 21,50 tl.

X