Çocuk Hastalıkları Diş çıkaran bebek kabız olurmu?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

ikiminikprenses

İki minik prenses ve bir prens 👧🏻👧🏻🧒
Pro Üye
1 Mayıs 2007
6.929
3.264
slm kızlar kızım 19 aylık köpek dişi ve de iki tane alt dişini birden çıkarıyor.normalde hergün kaka yapan kızım son zamanalrda feci kabız,2 günde bir zar zor aglaya aglaya kaka yapıyor resmen taş gibi çıkıyor kakası...hatta bi seferinde doktora götürmek zorunda kaldım lavmanla yaptırdı doktor.kayısı püresi zeytinyagı vs herşeyi deniyorum ama degişen pek bişi yok.diş çıkarma zamanında kabızlık olur mu?başka ne gibi önerileriniz var kakasını rahat yapabılmesi için...:emir_bebek:

merhaba benim oğumda diş çıkartıyor ve kabız.dr.umuz diş yüzünden olabilir dedi.bol bol su içiriyoruz.muz,patates,pirinç,havuç,elma vermiyorum.yemeklerine zeyinyağı koyuyorum.karnına masaj yapıyorum.sabah kahvaltının yanında kayısı kaynatıp içiriyorum.kayısıyıda yediriyorum.armut püreside iyi geldi bize.biraz yediklerine dikkat edince bizim biraz düzeldi.bir gün yapıyor diğer gün yok.iştah da azaldı.neyse Allahbaşka dert vermesin.meleklerimiz sağlıkla çıkarsınlar dişlerini.:emir_bebek:(bizde kabızlıktan dolayı makat çatlağı olmuştu.dr.kaka yaparken yırtılma olunca bebek tekrar acıyacak diye kakasını yapmıyor tutuyor bu yüzden kaka iyice kuruyor dedi.kuruyunca da tabi daha zor yapıyor.biz krem kullnmıştık geçmişti.sizde dr.unuza bir danışın isterseniz.)

Son düzenleme:
Çok ilginç çünkü ben tam tersini bilirim; diş çıkaran çocuk ishal olur diye.

Benim oğlum da ishal olmuştu; hem de öyle bi ishaldi ki pişikten poposunda yaralar oluşmuştu.

evt.cnm.bazı bebeklerde diş çıkarırken kabız,bazı bebeklerde ise diş çıkarırken ishal olabiliyor...kabızda bol bol su içir...gün içinde azar azar sade olarak zaytinyağı içir...birde kuru kayısı,kuru incir,kuru mürdüm eriğini sıcak suda demleme şeklinde bekletip suyunu içir yedirebiirsen posasınıda yedir iyi geliyormuş...armutu sabahları yedir ya da suyunu içir...gün içinde elma yedirebilirsen yedir sindirimde ortayı korumaya yardımcı...

X