emzirirken hamile kalinirmi...

papula

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2010
18
0
merhaba arkadaslar---
ben bir bucuk yil dunya guzeli bi kizim var ama hala emziriyorum ben sorrdugum tekrar hamile kalmak istiyorum korunmuyorum ama yinede olmuyor doktora gitigim hic bir sorunun yok diyor adetimda duzenli bazen gecikir bi kac gun cocugu sutten kes diyor doktorum belkide ondandir olmuyorsun diye
ama bir turlu kesemiyorum bilmiyorum emzirkenmi hamile kalamyirum ..lutfen yardminizi paylasirseniz sevinirim:nazar:

Bir biyolog olarak, hamileliğin 8. haftasından itibaren salgılanan prolaktin hormonunun, doğumdan sonra 5-6 aya kadar ancak yumurtayı baskılayıp gebeliği engellediğini söyleyebilirim.

Ama 6 aydan sonra ne yazık ki bu hormonun koruyuculuğu son derece düşük.

Ya kalınmama ihtimali var ama kalınma ihtimali de var. Ağustos 2010 annelerinden üç arkadaş hamile. :) Ama kimi bünyede çok nadir de olsa o kadar uzun süre koruyucu olabilir belki. Zaten hamile kalırsan sütten keseceğin için sütten kesip de hamile kalmak daha mantıklı.Hamileyken emzirmek anneye çok yük yüklüyoe biyolojik olarak.

adet görmeye başladınsa kalırsın ama doğumdan sonra vücut anca 2 yılda kendini topluyor.bi de sters yapma oluruna bırak o zaman kalırsın hamile

Son düzenleme:
Süt korumuyor arkadaşlar ben doğumdan 2 ay sonra hamile kalmıştım:KK31:
ama olurda hamile kalırsan kesinlikle bebeğini sütten kesmen lazım

Son düzenleme:
kalınıyor ben kaldım, gittiğin doktor zaten yumurtlama olup olmadığınıda ultrasonda görmüştür. bence acele etme 2 sene dolsun ve kızını sütten kes önce, tabii çocuk doktoru kes dediyse kes, biz genelde 1,5 yaşda kesilebilir diye düşünüyoruz ama bu birazda çocuğa bağlı olarak verilmesi gereken bir karar, bazı çocukların gelişimi sık hastalanması gibi sebeplerle doktor 2 yılı doldurmadan kesme diyebiliyor yada çocuk buna hazırmı bakalım.

2 aylık hamileyken bile..adetken bile...emzirirken bile hamile kalınır..öyle olmasa 1 yaş aralıklı kardeşler olmazdı..?:KK42:

merhaba arkadaslar---
ben bir bucuk yil dunya guzeli bi kizim var ama hala emziriyorum ben sorrdugum tekrar hamile kalmak istiyorum korunmuyorum ama yinede olmuyor doktora gitigim hic bir sorunun yok diyor adetimda duzenli bazen gecikir bi kac gun cocugu sutten kes diyor doktorum belkide ondandir olmuyorsun diye
ama bir turlu kesemiyorum bilmiyorum emzirkenmi hamile kalamyirum ..lutfen yardminizi paylasirseniz sevinirim:nazar:

canım inşallah olur istediğin... bende çok istiyorum ama daha bir tane bile yok:KK50:
senin olayına gelince abimin eşinin 6 aylık kızı var ve 4 haftalık hamile gerçi aldırıcak ama neyse yanihamile kalınıyo... takma kafanı zaten bi tane kızın varmış ... 2. side olur üzülme...:KK34:

ben de doğumdan 2 ay sonra hamile kaldım...ama kişiden kişiye değişiyo bu bazısı emzirdiği sürece kesinlikle hamile kalmıyor...eğer hiç bir sorun yok diyosa drlar sen olayı akşına bırak...düşünme... bebeğin küçük daha...2 yaşından önce sütten kesme bence...

evet kalınıyor örnek: ben malesef
hatta çevremde o kadar çok var ki emzrirken hamile kalan
biz korunuyorduk ona rağmen hamile kaldım

cok sagolun arkadaslar cevaplarniz icin
haklisiniz kisiye kisi degisiyor ... evet doktorum hec bir sorunun yok demistin illaki suttten olabirir diye
bende kizimi bi turlu sutten kesemiyorum cok bagli ..birde sikici oldu artik heryerde emzirmemi istiyor ... birde sutum baya azalmis.... allaha sukur bi kizim var ama insan gene ister hep ister
:KK49:

merhaba arkadaslar---
ama bir turlu kesemiyorum bilmiyorum emzirkenmi hamile kalamyirum ..lutfen yardminizi paylasirseniz sevinirim:nazar:[/QUOacaba hamile kaldınızmı merak ettim bende 2 yaşında oğlum var bebek istiyorum 2 aydır korunmuyoruz ama olmadı...

X