Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı çilek yiyin

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

angelike

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2007
171
1
40
Bol miktarda A, B ve C vitaminleri ile kalsiyum, demir ve fosfor gibi mineral maddeler içeren çilek, kansere karşı da önemli bir kalkan.
Uzmanlara göre çilek; kansere karşı koruyucu ve ilerlemesini önleyici özellikler taşıyor. Bağışıklığı güçlendiren ve besin değeri yüksek olan çilek; çocuk felci, ağız ve deri yaralarını oluşturan bazı virüsler için öldürücü etkiye de sahip. Çileğin diğer faydaları şöyle sıralanabilir: Ciltteki sivilce ve aknelere iyi gelir. İdrar söktürücü, romatizma ve gut hastalığı ağrılarını azaltıcı etkisi var. Sinirleri kuvvetlendirip, bağırsak kurtlarını döker ve ateş düşürür. Ancak çok güçlü bir besin olduğu için bazen alerjiye neden olabilir.

Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

Çilek satın alırken; canlı kırmızı renkli ve lekesiz olanları seçin. Satın aldıktan hemen sonra tüketin. Buzdolabında 1-2 gün saklayacaksanız, saplarını koparmadan ve yıkamadan geniş bir kase içinde saklayın. Çilekleri yıkarken saplarını ayıklayın. Taze olarak sofrada yararlanılmasının yanı sıra çileğin pastası, reçeli, marmelatı, kompostosu, dondurması, şırası ve likörü de yapılabilir.

a a hiç bilmiyodum çileğin iyi geldiğini.ama a vitamini içeriyo o yuzden simdilik yemiym roaccutane tedavisindeyim şu an

ya evet çilek iyi gelir ama hiç güzel çilek yetiştirilmiyor ki artık. çocukken annem çilek alır gelirdi bütün ev misss gibi çilek kokardı böyle kırmızı kırmızı yerken üzerimize fln damlatırdık kaseye konduğu gibi biterdi bütün çilekler. offf nasıl canım çektiiii:KK52:
şimdi çileklerde ne koku var ne öyle tat var ne renk var yerken hiç bir zevk almıyorum hatta 3-4 taneden fazla yiyemiyorum. sizce bu çileklerin neyi fayda sağlayabilir ki bize 'Hiçbir şeyi!':KK50::KK50:

Çilekler biçim biçim (üçgen kalp kare yamuk sekizgen)ölürüm çilek için alem bana hayrandır çilek yediğim için hele loy loy kibar narin çileğim hele loy loy nerde üçgen çileğim!:KK52:

ben beslenmenin sivilce çıkısını cok etkiledini düşünümyorum. yani yüzde %25 tir en fazla. cilt sivilceye meyiilyse cıkıyor mutlakaa...

Açıkçası ben sivilceler için pudrayı öneriyorum :) Pudra srnce hmn kuruyo ben öyle ypıyorm ve geçiyo :-)

Ben pek çok şey denedim sivilcelerim için ama hiç biri işe yaramıyor. Doktor bir krem önermişti o biraz iyi geldi ama tekrar çıkıyor. Artık ne yapacağımı şaşırdım :KK5:

:26:cilek cok alerjık bi meyve asırı tuketılmemeli beni alerjı yapar mesela. cılde ne kadar faydası olur bilemedim doğrusu

arkadaslar bende sivilce konusundan çok çektim ve son çare zoretanine başladım. Zoretaninin daha açıklama kitapçığında 'halk arasında bilindiği gibi yiyecek ve içeceklerin sivilce oluşumuna bir etkisi yoktur hatta çikolatanın bile' gibi bir açıklama yer alıyor. Sonuçta hiç bir yiyeceğin doğrudan sivilceye iyi geleceğini zannetmiyorum.Belkide içindeki A vitamini için küçük etkisi olabilir. Bunu şunun için söylüyorum böyle durumlarda fazla heveslenip mucize beklemeyin. Bende ilk zamanlar beklerdim ve sonunda hüsran! Ama bu demek olmuyor ki yediklerimize dikkat etmeyeceğiz. Meyveye sebzeye su ya devam:)

X