Doğuma Hazırlık Öykü isminin yanına,Kuran'da geçen bir isim önerir misiniz?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

dilocan83

Guru
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2010
10
0
37+3 haftalık hamileyim ve kızımın ismini Öykü koyacağız ve yanınada kuranda geçen güzel ve kısa bir isim daha koymak istiyorum fakat bir türlü bulamadım,lütfen bana yardımcı olabilirmisiniz çünkü fazla zamanımız kalmadı..

merhaba
hayırlı olsun rabbim sağ sağlıi kucağınıza almayı nasip etsin inşallah. naçizane tavsiyem nisa ismi. sorunuzu okur okumaz öykü nisa diye geldi aklıma hemen tabii başka fikir veren arkadaşlarımızda olacaktır siz eleme yaparsınız artık:) rabbim hayırlı sağlıklı analı babalı büyütsün inşallah amin

merhaba, hayırlı olsun bebeğiniz,
size isim tavsiyesi veremeyeceğim ama Kur'an 'da geçtiğini sandığımız ya da Kur'an'da geçen fakat anlamı bildiğimizden farklı olan isimler varmış. bunlardan uzak durmak adına bir önerim olacak: link vermek yasakmış ben de başka türlü tarif etmeye çalışacağım. inşallah bu da yasak değildir :KK1: google'dan "isimler blogcu "diye arattığınızda ilk site. :KK9: ay yol tarif eder gibi oldu. burada ceylin, ecrin gibi popüler kulağa hoş gelen isimlerin asıl anlamlarından bahsediyor. belki ilginizi çeker.

bence bebeğine alyadua koy bu isim kuranda var ve çok güzel ben koyamadım yok çünkü beklemedeyim
:KK9:

Allah evladınıza uzun ömürler versin benim önereceğm isim de şu :

buğlem : cennetle müjdeleyen melek demek

37+3 haftalık hamileyim ve kızımın ismini Öykü koyacağız ve yanınada kuranda geçen güzel ve kısa bir isim daha koymak istiyorum fakat bir türlü bulamadım,lütfen bana yardımcı olabilirmisiniz çünkü fazla zamanımız kalmadı..

bence alyadua koyun bu isim fazla yok ve anlamı gökyüzüne dua yani siz bilirsiniz ama

canım kuranda geçiyor denilen bir çok isim var ama iyice araştır derim uydurma olanlarda olabilir... ben esra ismini önerirdim o da öykü ismiyle uymayabilir onun dışında arkadaş buğlem demiş çok hoşuma gitti anlamı da çok güzelmiş ama gerçekten öyle bir isim var mı merak ettim...

Nisa ismi çok hoşuma gidiyor benim. Kuran'ı Kerim'in dördüncü suresidir.Arapça kadın anlamına gelir.

Son düzenleme:
ben de ecrin i öneririm arkadaşım hayırlı doğumlar olur inş.bnmde 4 aylık alperen isminde bi yakışıklım var...

ayrıca benm nacizane fikrim illa kurandan koymanız gerekmiyor anlamı güzel olduktan sonra... mesela sahabe hanımlarının isimleri de olabilir eğer dini bir isim istiyorsanız.Örneğin ben zeynep ismini çok severim.. meryem ismi de olabilir tabi siz karar verceksiniz :KK16:

merhaba, hayırlı olsun bebeğiniz,
size isim tavsiyesi veremeyeceğim ama Kur'an 'da geçtiğini sandığımız ya da Kur'an'da geçen fakat anlamı bildiğimizden farklı olan isimler varmış. bunlardan uzak durmak adına bir önerim olacak: link vermek yasakmış ben de başka türlü tarif etmeye çalışacağım. inşallah bu da yasak değildir :KK1: google'dan "isimler blogcu "diye arattığınızda ilk site. :KK9: ay yol tarif eder gibi oldu. burada ceylin, ecrin gibi popüler kulağa hoş gelen isimlerin asıl anlamlarından bahsediyor. belki ilginizi çeker.

merhaba o blogun sahıbı sızsenız yenı ısımler sorabılıyormuyuz
mesela buglem
Ayrıca buglemın anlamı dendıgı gıbı ıse
öykü buğlem bence guzel :)

evet bende belirttiğiniz siteye girdim ve kuranda geçtiği belirtilen bütün isimlerin bizim bildiğimiz anlamlarının daha farklı olduğunu ve hatta kuranda geçtiğini sandığımız isimlerinde geçmediğini belirtmekte,eee ozaman öykü tek başına o isimlerden daha anlamlı .. ben hiçbişey anlamadım valla :44:

canım bir başka isim öneriyim reyyan ismi kuranda geçiyor mu bilmiyorum ama
reyyan : cennet kapılarından birinin adı , oruç tutanların girceği kapıdır...
internetten de araştırabilirsin diğer anlamlarını... ama bizzat kendim kitaptan okudum yukarda yazdığım anlamını :KK16::KK16:

merhaba o blogun sahıbı sızsenız yenı ısımler sorabılıyormuyuz
mesela buglem
Ayrıca buglemın anlamı dendıgı gıbı ıse
öykü buğlem bence guzel :)

kusura bakmayın çok sık giremiyorum internete. geç cevap yazabiliyorum. evet hatırladığım kadarıyla öyle bir bölümü de var o blogun. blog sahibi araştırıp cevabını yayınlıyor.

bu arada sanırım buğlemin de anlamı yanlıştı :KK50: ama kulağa çok hoş geliyor:KK61:

ayrıca benm nacizane fikrim illa kurandan koymanız gerekmiyor anlamı güzel olduktan sonra... mesela sahabe hanımlarının isimleri de olabilir eğer dini bir isim istiyorsanız.Örneğin ben zeynep ismini çok severim.. meryem ismi de olabilir tabi siz karar verceksiniz :KK16:

zeynep çok güzel bence de:KK61: zeynep öykü de güzel olur :KK49:

Merhaba kızımın adı öykü şimdi bir kızım daha olucak isim olarak kararsız kaldık ben Lina düşünüyorum fakat ablası Masal istiyor 😂 sizce Lina mı Masal mı yoksa Öykü ismine uyan önerebileceğiniz bir isimde olabilir önerilerinizi bekliyorum 😍

X