Tıp alanında Taşların gücü

realist

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2006
3.073
132
62
"Astrolojik taşlar denge için kullanılabilir"

Hay Estetik Merkezi'nden Doğal Tıp Uzmanı Dr. Ender Saraç, süs taşlarının insanlar üzerinde olumlu etkilerinin olduğunu söylüyor ve sözlerine şöyle devam ediyor.
"Yarı değerli taşlar ki biz "astrolojik taşalar" diye adlandırıyoruz, insanlar üzerinde olumlu etkilerinin olduğu doğrudur. Burçlara göre her gezegenin insanın sinir sisteminde yaptığı birtakım değişik etkiler var. Bu etkilerin bazıları bazı burçlar üzerinde olumlu olurken bir kısmı bazı burçlar için zorlayıcı olabiliyor. Astrolojik taşlar da bu durumu dengelemek için kullanılabiliyor. Mesala, balık burcu için ametist böyle bir etki yapıyor.Balık burcunundan olan kişilerin üzerlerinde ametist taşından herhangi bir obje, kolye ya da yüzük taşımalar, olumlu düşünme gibi olumlu etkiler sağlıyor. Yengeç burçları için inci, terazi burçları için opal aynı etkiyi yapıyor. Mars gezegeni gibi kırmızı bir gezegenin etkisi altında olan koç burçlarının kırmızı t-shirt giymalri, kırmızı acı biber yemeleri ve mercan gibi kırmızı taşlar taşımaları bu etkiyi güçlendiriyor. venüs ise daha pastel renklerde ve bu sıcak, kızgın enerji bu renkte taşlarla dengelenebiliyor. Taşları bu amaçlarla kullanlar belirli aralarla, bunları tuzlu suda bekletebilir ve topladıkları negatif enerjiyi atmalarını sağlayabilirler. aastrolojik taşların işte böyle etkileri var, ancak bunu fazla abartmamak gerek."

Doktor kontrolünde kullanılmalı"

Dr. Hüseyin Nazlıkul da bazı mineral taşların insan sağlığı üzerinde olumlu etkileri olduğunu ve özellikle manyetik alan yaratan taşların etkisi üzerine pek çok yayın bulunduğunu belirtiyor. Dr. Tanrıkulu sözlerine pek çok yayın bulunduğunu belirtiyor. Dr. Tanrıkulu sözlerine şu şekilde devam ediyor. "Bir mineral taşın insan sağlığı üzerinde olumlu olup olmadığını kinesoloji metoduyla tespit etmek mümkün. Bu konuda ayrıntılın olarak yapılmış bir bilimsel çalışma ve bunu sonuçlarının pozitif olduğunu gösteren yayın yok. Fakat bireye özgün olarak yapılan testler sonrası iyi taşı seçmek ve bu katkılarla sağlığa daha erken kavuşmak olası. ProQuant diye tamımlanan manyetik alan taraması yapan bir cihazla da olumlu etkileri test etmek mümkün. Ancak bu testler bireye özgü olmalı. Sonuç olarak diyebilirim ki, taşların insan sağlığı üzerinde olumlu etki edebileceği biliniyor. Ancak bunun bu konu hakkında eğitim almış bir hekim tarafından yapılması gerekir. Bilinçsizce kullanılacak bir taşın sağlığa zararlı etkilerinin olabileceği unutulmamalı. Ayrıca her derde deva gibi sunulan taşların belirli sıkıntılar yarattığının bir gerçek olduğunu da hatırlatmak isterim.

Hangi taş hangi hastalığa iyidir?
Değerli ve yarı değerli taşlar, hastalıkları tedavi edici özellikleriyle bilimsel bir çalışmanın konusu oldu. Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Çelik Tatar, 'Taşların Dili' çalışmasında değerli-yarı değerli taşların binlerce yılda tanımlanan özelliklerini inceledi. Tatar'ın çalışmasına göre, taşların özellikleri ve anlamları şöyle:

Elmas: Saf ve temiz aşkın simgesi. Beyin fonksiyonlarını ve kişilikteki blokajı ortadan kaldırıcı özelliklere sahiptir. Bedeni temizleyerek negatif kuvvetleri yok etmesinin yanı sıra zihin, ruh ve beden üçlüsünü birleştirici gücü vardır.

Kuvars kristali: Duygu dengeleyici, negatif enerjiyi yok edici, zihinsel olarak güçlendirici etkileri var. Radyasyonu uzaklaştırıcı etkisi olduğundan, özellikle cep telefonu ve bilgisayar kullananların taşıması gerekiyor.

Zümrüt: Bağışıklık sistemi, sinir sistemi, kalp, ciğer ve böbreği kuvvetlendirdiği bilinir. Güçlü bir duygusal dengeleyicidir.

Yeşim: Akıl ve vefa simgesi.

Safir: Bilinç ve gerçekliği simgeler. Kalp ve böbrekleri kuvvetlendirir ve tüm salgı bezlerini harekete geçirir. Psişik yetenekleri artırır ve sezgi gücünü güçlendirir.

Akik: Sevinç ve huzuru simgeler.

Agat: Uzun ömür ve mutluluğun simgesi. Stresi alır.

Turkuaz: Olumsuzu olumluya çevirir, kaygı, nazar, tansiyona iyi gelir.

Yakut: İktidarsızlığa iyi gelir.

Kaplangözü: İnsanın kendini işe vermesini sağlar. Konsantrasyonu güçlendirir. Sindirim sistemi, dalak, pankreas ve kolon için faydalıdır.

Zebercet (Peridot): Kalp çarpıntılarına ve korkulara iyi gelir.

Lapis Lazuli: Zihinsel berraklık sağlar.

Kehribar: Guatr, astım, bronşit ve alerjiye iyi gelir.

Mercan: Solunumu açar.

Opal: Sevgi, şefkat simgesidir. Eklem iltihabına iyi gelir.

Olivin: Sadeliği simgeler. Kalp çarpıntılarını azaltır.

Topaz: Kan dolaşımı bozukluğuna ve strese iyi gelir.

Akuamarin (Su damlası): Aile saadetini güçlendirir.

Ametist: Strese, migrene, iştahsızlığa, göz ağrılarına, akciğer hastalıklarına iyi gelir.

Jasper: Damar hastalıklarını iyileştirdiğine inanılır.

Oniks: Kaygı azaltıcıdır, kadın-erkek kutuplaşmasını dengeler, ilikleri kuvvetlendirir.

Magnezit: Hayal gücünü artırır.

Yılan taşı: Her türlü böcek sokmalarında tedavi edici etkisi var

Sevgili Fuşya bir zamanlar otlarla tedavi dendiği zaman ortalık ayağa kalkmıştı.Sana katılıyorum.Bence de tıptan vazgeçmemeli ama otlar nasıl alternatif tıp olarak insanlara sunulduysa,yarın bunun için de birşeyler söyleyen mutlaka olacaktır.Tamamlayıcı tedavi olarak insanların hayatında bir şekilde yer alacaktır.
Ufacık bir şey söyleyeyim;30 yıl önce tıp yılancık hastalığını teşhis edip tedavi yapamamıştı,ama yılancık taşı ile düzelen bir hastaya gözlerimle şahit olmuştum.

emeğine ellerine sağlık.taşların etkisine çok inanıyorum.birde bir süre kullandıktan sonra en azından bir gece toprağa gömülmeleri ve bizden aldıkları negatif etkileri pozitife çevirmeleri gerektiğini okumuştum.ne derece doğru bilmiyorum fakat bana mantıklı gelmişti.paylaşmak istedim.

Ben de bazı taşların vazifelerini tamamladıktan sonra renk değiştirdiklerini(bir anlamda öldüğünü) duymuştum.

ben taşların gücüne inanıyorum.. sadece taşlarda değil canlı ve cansız herşeyde
negatif veya pozitif enerji var..

ayrıca her taşın faydasının olduğu çakralar varmış...sırtüstü yatıp 10 dakika boyunca ait olduğu çakraya taşı koymak iyi geliyormuş...

♥ Burçlara Göre Taşlar
KOÇ 22 Mart - 21 Nisan
Akik
Kantaşı
Ametist
Hematit
Sitrin
Yakut
Akuamarin
Jasper

BOĞA 22 Haziran - 21 Mayıs
Turkuaz
Krizopras
Safir (Mavi)
Mavi kalsedon (Akik)
Zümrüt

İKİZLER 22 Mayıs - 21 Haziran
Akik
Turkuaz
Pembe kuvars
Krizopras
YENGEÇ 22 Haziran - 21 Temmuz
Kuvars Krizopras
Peridot (Zebercet)
Aventurin
Akik
Ametist

ASLAN 22 Temmuz - 21 Agustos
Akik
Peridot (Zebercet)
Kuvars (Kristal, rutil, pembe)
Ametist
Kehribar
Sitrin
Inci
Mavi topaz

BAŞAK 22 Ağustos - 21 Eylül
Akik
Turkuaz
Obsidyen
Yeşim
Kaplangözü
Sitrin
Topaz

TERAZİ 22 Eylül - 21 Ekim
Akik
Turkuaz
Opal
Mercan
Lapis lazuli
Pembe kuvars
Akuamarin
Yesim
Dumanli kuvars

AKREP 22 Ekim - 21 Kasım
Ametist
Pembe kuvars
Obsidyen
Lal (Granat)
Kaplangözü
Mercan

YAY 22 Kasım - 21 Aralık
Ametist
Topaz
Mavi kalsedon (Mavi akik, mavi dantelli akik)
Turkuaz
Peridot (Olivin, Zebercet)
Jasper
Kaplangözü
Sodalit
Lapis lazuli

OĞLAK 22 Aralık - 21 Ocak
Akik
Kehribar
Oltu (Siyah kehribar)
Malakit
Yakut
Jasper

KOVA 22 Ocak - 21 Şubat
Ametist
Kristal kuvars
Akik
Yeşim
Lal (Granat)
Zirkon
Mavi kalsedon (Mavi akik, mavi dantelli akik)

BALIK 22 Şubat - 21 Mart
Ametist
Opal
Aytaşı
Pembe kuvars
Florit
Jasper
Mercan

Sevgili Dimağ; bildiklerini bizimle paylaşırsan çok sevinirim.Bu konuyu laf olsun diye açmadım.Hakikaten ilgimi çekiyor.Ve o renkli taşlara bayılıyorum.

bende bu konu ile ilgili bir kitap var.şifalı taşlarla sağlıklı yaşam kitabın adı.yazar hasan kocabaş.
benim aytaşından bi kolyem var. nazara iyi geliyor ayrıca iştah kesiyor.ametist bir yüzüğüm var.eşime migreni için kaplangözü yüzük almıştım.ayrıca hematit bir de kolyem var.

gümüşçüler ve bu taşları satan özel mağazarldan hediyelik eşya fuarlarından bulabilirsiniz

işlenmiş olmasından ziyade topraktan direk çıkarılmış parça olarak alıyorum ben sevdiğim taşlarımı ve masamda dokunuyorum.gördükçe.

slm kızlar çok güzel bir konu olmuş taşların gücüne bende inanıyorum 2 yıl önce takı tasarımına başladım bu yıl ise şifalı taşlara merak sardım ve devam ediyorum

En son 20 nin üzerinde çeşitli taşlardan tesbih yaptım
Erkekler için en uygunu tesbih...
Bir tanıdığımız istediği etkilere göre seçti...
Ve bu insanlar bu taşların gücüne inanmıyorlardı
3 gün sonra ametist tesbih koptu tamir için 2 gün aldım
ve arkadaşım artık inandığını itiraf etti çünkü onda olduğu 2 gün içerisinde bile etkisini göstermişti

Hala uğraşıyorum biraz maliyeti yüksek bir iç ama
ınanın yaptığınıza verdiğiniz paraya değiyor
Tavsiye ediyorum....

X