çınar paşanın doğum masalı :))

cnm allah analı babalı buyutsun benım oglumun adıda çınar efe isimlerı gıbı uzun ömurlu olurlar insallah

Son düzenleyen: Moderatör:
:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:
ah cnm yaaa ağla ağla içim bi tuhaf oldu haaaa ne yazsam bilemedim bende anne olmak için çırpınıyorum ama kurban olduğum biliyo vaktini saatni çınar efene rabbim hayırlı uzn ömürler diliyorummmmm hep iyi günlerini o minicik prensinin ah be kuzum yaaaa nası ağladım hıçkıra hıçkıra :KK14::KK14::KK14::KK14:

Sevgili Bahar,
Allah evladını sana bağışlasın, sağlıklı uzun ömürler versin inşallah. Öyle güzel anlatmışsın ki kaybettiğim umutlarımı yeniden yeşerttin. Söylediğin çok doğru bizim rahatsızlığımızda doktora güven çok önemli. O yüzden doktorunu çok merak ettim. Sanırım sen de İzmir'densin.Hastasına umut ve güven verebilen bu doktorun adını verebilir misin ?
Sağlıkla kalın...:nazar::nazar::nazar:

canım benim böylesine kutsal bir yolda umutların kaybedilmesi olmaz. ama sana ufacık da olsa bir destek verebildiysem ne mutlu bana. ben izmir kent hastanesi dr u namık demir e gittim. çok da memnun kaldım. ama bu konuda uzman bir dr daha var bir kaç arkadaşımda ona gittiler ege üni. sermet sağol. kentin sgk anlaşması olmadığından biraz pahalı gelebilir. her iki dr da çok çok iyiler. inşallah sende en kısa zamanda mis kokuluna kavuşursun.

Sevgili bahar,ağlamaktan helak oldum,yazdıkların samimiyetin anneliği anlatışın etkilenmemek mümkün değil.Benimde hergünüm heranım ağlamakla geçiyor bende senin gibi 6 olmasa da,4 tane kaybettim ve hep kalp atmı esnasında,o masadan inişim yaşadığım kabus ve ağlayarak hatta bayılarak gittiğim kürtaj masası.Bir keresinde kürtaj olduğum salonda iki tane ikiz bebeği temizliyorlardı o anı hala unutamıyorum,benim içimden söküp alırlarken iki tane bebek hayata tutunmaya çalışıyordu.Şuan tüp bebek tedavisindeyim ve hala o sahneyi unutamıyorum yine öyle olacakmış gibi geliyor ve hergün mutlaka ağlama seansı geçiriyorum.Bazen hamile birini görmek bakmak istemiyorum ve dualarım şiirlere dönüştü artık.bıkmadan yılmadan dua ediyorum ve ağlıyorum sürekli.duaya başlayınca ağlıyorum.dua etmesemde ağlıyorum,çok zormuş Allahım bu sınav.umarım bu kez sınavım biter.
Allah sağlıkla ve hayırlarla büyütmeyi nasip etsin Çınarını..........

canım benim çok üzüldüm yaşadıklarına aynılarını bende yaşadım. 4 kez kürtaj masasına yattım. ama işin kötü tarafı ben hiç ağlayamadım. şimdi diyorum keşke ağlasaymışım aileme karşı güçlü durayım derken ben kendimi yıpratmışım. ama huyum işte ağlayamam ben kimsenin yanında. bak sana ufacık nacizane birkaç tavsiye rabbime duadan asla yılma emin ol seni duyuyor ve sınıyor çünkü sen onun en sevdiği kullarındansın. çocuk fikrini bir süreliğine de olsa kafandan çıkarmaya çalış seni eğlendiren oyalacak birşeyler yap. kafanı temizle. ve en önemlisi anne olacığına ilk önce kendin inan ve bu inancın arkasından sakın ayrılma. sevgiler.

Baharim mahvettin beni mahvettin oyle cok agliyorum ki bogazim dugum dugum oldu yutkunurken takilip duruyo gozlerimi sisirdin benim.o kadar guzel anlatmissin ki yasadiklarini duygularini canim ya kiyamam sana ben cinarim gibi hayirli evlat yakisikli bir evlat nasip etsin banada isteyen tum herkese.nasil amin dedim dualarina ALLAHIM bende o gunleri goreyi insallah diye dualar ettim .kizim snein ne hakkin var gecnin bi yarisi bitirdin beni kuzu yaaaaaaaa:KK43:
ALLAHIM saglikla sihhatle hayirli uzun omru olsun Cinar pasanin:KK16::nazar:

oyyy kuzumm benim çok mu ağlattım yaa. gerçi siz bu evrelerin hepsine tanıklık ettiniz ama ben işin içine biraz duygu kattım sadece. hep yanımdaydınız hep aklımdaydınız. birlikte bir çok şeyi aştık aşıyoruz da gördüğün gibi. seviyorum sizi .))

AYYY, AĞLAMAKTAN DURAMIYORUM. durduramıyorum kendimi, hala yaşlar akıyor gözlerimden :) allahım o efe delikanlıya uzuuuunnn sağlıklı anneli babalı güzel bir ömür versin inşallah :KK16:
24 yaşındayım 8 aylık evliyim, bebek konusunda aklımda farklı düşünceler vardı. ama senin yazdıklarını okuyunca bir anda hepsi gitti aklımdan, evet dedim aslında her şeye rağmen bebeğim olmalı. rabbim isteyen herkese bu duyguyu yaşatsın, evlat versin.

evet canım herşeye rağmen her kadın anne olmalı bencede. inşallah kolayca kavuşursun kuzuna .))

gözyaşları sel oldu aktı annelik işte böyle bir şey rabim bizede annelik duygusunu yaşatsın 6 yıl oldu bebek özlemi çekiyorum bi gün benimde bebeğim olacak o günü beklerken Allahım bana sabır ver diyorum .çınarımızı benim yerime öp canım buarada izmirdemi oturuyorsun bende izmirdeyim doktorundan memnunolduğunu yazmışsın acaba bu konuda bana yardımcı olabilirmisin güzel bir doktora ihtiyacım var

muhakkak olacaktır. inancını yitirme sağlam dur ki hayat senle baş edemeyeceğini anlasın. canım bornova da oturuyorum ben. çiğli kent hastanesi namık demirdi dr um. riskli gebelik uzmanı kendisi.

cnm allah analı babalı buyutsun benım oglumun adıda çınar efe isimlerı gıbı uzun ömurlu olurlar insallah

yaa çok mutlu oldum. oğluşlar adaş efesi bile aynı hay allah. inşallah çınar ağacı gibi köklü ve uzun ömürleri olsun tüm bebeişlerin. öpüyoruz adaşımızı :)

yaa çok mutlu oldum. oğluşlar adaş efesi bile aynı hay allah. inşallah çınar ağacı gibi köklü ve uzun ömürleri olsun tüm bebeişlerin. öpüyoruz adaşımızı :)[/QUOTE]

aynen cnm efesı bıle aynı ÇINAR EFE çok hoş gelıyor degılmı kulaga bende dasımızı öpüyorum donup donup yazını okuyup aglıyorum ne guzel bır duygu bunları yasamak.
bu arada sendemı ızmırlısın cnm

yaa çok mutlu oldum. oğluşlar adaş efesi bile aynı hay allah. inşallah çınar ağacı gibi köklü ve uzun ömürleri olsun tüm bebeişlerin. öpüyoruz adaşımızı :)

aynen cnm efesı bıle aynı ÇINAR EFE çok hoş gelıyor degılmı kulaga bende dasımızı öpüyorum donup donup yazını okuyup aglıyorum ne guzel bır duygu bunları yasamak.
bu arada sendemı ızmırlısın cnm[/QUOTE]

evet canım izmirliyim :))

cnm ben bornavada okudum hep osmangazıde oturuyorduk ama şimdi şirinyer hipedromun ordayız cnm yanı aılen orda ben esımın görevı nedenıyle dogudayız cnm

Cidden çok güzel.. Önceden yazdığınz şeyide okudum oda cok güzel dilinize elinize sağlık:)

Temennilerin için çok teşekkür ederim.Bi süre bu konuları düşünme demişsin,iyi ama ben tedaviye başladım pgd tanılı tüp bebek yapılıyor (genetik bi problemim var ayrıca mthfr677 heterozigot hep kansulandırıcı kullandım ama sonuç aynı...) yaklaşık 4 gün sonra yumurtalarım toplanıyor nasıl sitres yapmayım böyle bi durumda nasıl bir tutum içerisinde olmalıyım haliyle çok stresliyim eşim içine kapandı konuşmuyor benimle.en son kaybım 1 yıl önceydi ve ben 1 yıldır düşünmemeye çalıştım oyalandım vs...ama şuan yeniden kalkıştığım için bu işlere,yeniden stres üzüntü ve ağlama krizleri...umutlanırken bile ya olmazsa diyorum....ağlıyorum....ne önerirsin gerçekten yapmaya çalışcam... teşekkür ederim...

Temennilerin için çok teşekkür ederim.Bi süre bu konuları düşünme demişsin,iyi ama ben tedaviye başladım pgd tanılı tüp bebek yapılıyor (genetik bi problemim var ayrıca mthfr677 heterozigot hep kansulandırıcı kullandım ama sonuç aynı...) yaklaşık 4 gün sonra yumurtalarım toplanıyor nasıl sitres yapmayım böyle bi durumda nasıl bir tutum içerisinde olmalıyım haliyle çok stresliyim eşim içine kapandı konuşmuyor benimle.en son kaybım 1 yıl önceydi ve ben 1 yıldır düşünmemeye çalıştım oyalandım vs...ama şuan yeniden kalkıştığım için bu işlere,yeniden stres üzüntü ve ağlama krizleri...umutlanırken bile ya olmazsa diyorum....ağlıyorum....ne önerirsin gerçekten yapmaya çalışcam... teşekkür ederim...

canım yaa senin için bol bol dua edicem. inşallah bu kez olur. pgt li tüp bebeği banada önemrişlerdi bende eğer olmasaydı onu deneyecektim. ama çok şükür gerek kalmadı. şu aşamada sana önerebileceğim tek şey bol dua etmen kuzum. gerçekten yaşamayan işin stresini ve zorluğunu bilemez. ne kadar stres yapmıyım desende muhakkak ki oluyor. ben takma kafana diyenlere çok kızardım aslında. ama sanırım doğruymuş. bu süreç içinde sevdiğin sana keyif veren şeylerle uğraş. düşünceni ne kadar farklı yöne kaydırırsan o kadar az strese girmiş olursun. ben spor yapmıştım ve çok sevdiğim uzun kitapları okumuştum tekrardan. umarım bu kez her şey yolunda gider ve minik böcüün gelir göbücüğüne konar :))

canım Allah uzun ömür versinnazarlardan korusun tüm olmayanların başına:nazar::nazar::nazar::nazar:

baharcım yüreğine kalemine sağlık arkadaşım, annelik işte rahme düşmeden Allah sevgisini içimize koyuyor bizim. Allah ım isteyen herkesle birlikte bana da nasip edecek inanıyorum buna, sadece vakti zamanı vardır herşeyin, en doğru zamanıda Rabbim biliyor. erkek bebeğim olursa diye düşündüğüm ismi koymuşsun yavruna çok güzel, adıyla yaşasın çınar efecim. seni ve oğlunu sevgiyle kucaklıyorum, Allah a emanet olun:KK16:

canım yaa senin için bol bol dua edicem. inşallah bu kez olur. pgt li tüp bebeği banada önemrişlerdi bende eğer olmasaydı onu deneyecektim. ama çok şükür gerek kalmadı. şu aşamada sana önerebileceğim tek şey bol dua etmen kuzum. gerçekten yaşamayan işin stresini ve zorluğunu bilemez. ne kadar stres yapmıyım desende muhakkak ki oluyor. ben takma kafana diyenlere çok kızardım aslında. ama sanırım doğruymuş. bu süreç içinde sevdiğin sana keyif veren şeylerle uğraş. düşünceni ne kadar farklı yöne kaydırırsan o kadar az strese girmiş olursun. ben spor yapmıştım ve çok sevdiğim uzun kitapları okumuştum tekrardan. umarım bu kez her şey yolunda gider ve minik böcüün gelir göbücüğüne konar :))

inşallah inşallaaah teşekkür ederim.Spor yapmayı isterim ama artık geç dr.izin vermez.Ama dediğin gibi farklı şeyler düşünmeye çalışcam:))Sen güçlü bi yapıya sahipsin beyninde halletmişsin olayı ve Allahın izniyle kendiliğinden hamile kalmışsın.Ben normal hamile kalmaktan korktum ve en son kaybımdan sonra pgd yaptırmaya kara verdim çünkü engelli olma ihtimali varmış azda olsa.Neyse bakalım...Çaresizsen çare yine sensin....

Canım ellerine, yüreğine sağlık gerçekten çok güzel bir yazı olmuş ben edebiyat öğretmeniyim ama inan senin kadar iyi anlatamazdım çok teşekkürler.
hislerimi. Gerçekten de ışık oldun bizim için bu zorlu süreçte demek olabiliyormuş dedim ben de tam ümidimi kaybetmişken bizlerle paylaştığın için

Canım ellerine, yüreğine sağlık gerçekten çok güzel bir yazı olmuş ben edebiyat öğretmeniyim ama inan senin kadar iyi anlatamazdım
hislerimi. Gerçekten de ışık oldun bizim için bu zorlu süreçte demek olabiliyormuş dedim ben de tam ümidimi kaybetmişken bizlerle paylaştığın için çok teşekkürler ....

X