Eylulse'nin Başarı Öyküsü 40 Kilo Verdi

şimdi tekrar merhaba umarım herkese yeniden yardımcı olabilirim sevgiler

Aslında siz zor olanı başarmışsınız isteyince kilo bir sekilde veriliyor ama önemli olan onu korumak. Ve bunu da başarmış olmaniza çok sevindim. Bir ömür hep mutlu hep hayal ettiginiz kiloda olun

Çok mersi dediğiniz gibi zor olan onu korumak yemekten uzak durmak tabiiki kolay değil sadece tdına bakmak yetmiyor ama yapacak birşey yok
ben korumaya başladığımda yanımda çalışan bir stajere baktım cocuk üç yemek kasığı kadar yemekle yetiniyor. o ölmüyorsa bende yaşayacak kadar yerim diye düşündüm ve hep aklıma gelir :)

Çok mersi dediğiniz gibi zor olan onu korumak yemekten uzak durmak tabiiki kolay değil sadece tdına bakmak yetmiyor ama yapacak birşey yok
ben korumaya başladığımda yanımda çalışan bir stajere baktım cocuk üç yemek kasığı kadar yemekle yetiniyor. o ölmüyorsa bende yaşayacak kadar yerim diye düşündüm ve hep aklıma gelir :)
Merak ettim şu an kaç kilosunuz? Ben de 83.6 iken 68.5 e düştüm. Ama devam tabi 55 olana kadar.

Merhaba

Hayatımda kendim için yaptığım en iyi şey sanırım bir spor merkezine kaydolmakla başladı. Kilo vermesemde hayatımda spor olsun istemiydi bu. 2005 yılında 87 kiloyu görmüştüş ki bir seri ameliyat gecirdim ve 95-100 civarına geri geldim. O dönemlerdeki kilomu çok net hatırlamıyorum acıkcası. Geçirdiğim amelyatlarla iyice yemek yemeye de adapte oldum. Bu esnada mesleki sınavlarımız vardı onlarda üzerine tuz biberoluyordu ki hayatımdaki dönüm noktalarından birini yaşadım ve kullandığım araçla kaza yaptım ve boynum kırıldı kaburgalarım vs. bu dönemde tam üç ay yatakta kıpırdamadım. Hayata döndüğümde beş ay geçmişti ve ben yüz on civarındaydım annem o dönemde – korkma 120 olmadım dediğimi söylüyor yani kilomu hatırlamadığım gibi 110 un üzerinde olduğumuda belirtiyordum ama ben 110 u net hatırladığım için çıta o 
Çalışmaya başladım yer yer kilo aldım verdim ama savaşırken, kilo vermek isterken 100 kilodan 110 en son geldiğimde artık ümidim yoktu ben normal bir insan olamazdım en azından spor yapabilmeliydim diye düşünerek merkeze kaydımı yaptırdım.
Günlüğümde o dönemde yazdıklarımı ben şimdi okuyunca ne kadar vahim durumda olduğumu bir kere daha fark ediyorum. Yalnız öleceğimi ve ne kadar pozitiv gibi görünsemde zindan gibi bir dünyada olduğumu yazmışım. Çünkü ;
Şişkoyuz ya hayatta yada toplulukta bir yerimiz yok. Kaliteli olabiliriz iş yada sosyal hayatta birçok kimliğimiz vardır ama biz şişmanız tek niteliğimiz bu gibi gösterilir ve biz bu nedenle ya kendimizle dalga geçtiğimizden hep şirin oluruz.
İlk yıl sadece 4 kilo vermişim en azından almadım diye sevinmekle yetindim .daha sonra diyet yapmayacağım çünki yolum uzun pes etmek istemiyorum diyerek yola çıktım deneme yanılma yoluyla bünyeme göre hareket etmeye basladım. tam 106 kiloyken hayatıma bir erkek girdi maalesef. Maalesef diyorum çünki maksatlı bir nitelikli dolandırıcılıktı bunu çok sonra fark ettim. Yakışıklı düzgün görünen ağzı laf yapan bir kadını kandırmasını iyi bilen biriydi. Ertesi yıl ilk sekiz ayda 20 kilo ve devamında kalanları verdim . 87 kiloyken nikahımıza cok az kala ayrıldım çok şükür. Ben ayrıldım ama beni o noktaya getirdi alay etmek aşağılamak dizboyu cok ta okuyan siz değerli insanları baymak istemiyorum. O dönemlerde kilo almadım ama veremedimde çünki yiyordum ve sporu ihmal etmesemde hakkıyla yapmıyordum.şimdi 75 kiloyum demişim bu yazıyı ilk açtığımda fakat şimdi 70 kiloyum herşey benim için o kadar yeni ki. Ben boynum kırıldıktan sonra tekrar araba kullanmaya başladığımda ve işe döndüğümde yeniden dünyaya geldim demiştim ama gerçek doğum şu dönemler. bende normal insanlar gibi beğendiğim bir elbiseyi alabiliyorum, bu bol bir beden küçük olsun diyebiliyorum. Geçmiş günlerde kısa bir yurt dışı programına dahil olmuştum istediğim gibi her şeyi yaptım ve yerimde duramıyordum. En yakın arkadaşım evlendi ilk toplum içindeki kıyafetim o oldu ve serbest kahkahalar atıp oynayabildim daha herkese basit gelen fakat bizler için yeni olan o kadar çok şey varki yataktan tek hamlede kalkabilmek yada yan dönebilmek gibi

Diyet yapmadan ve %80 yağdan kilo vererek 70 e geldim devamıda gelecek artık biliyorum 8o hayal olurken ben şimdi 68 i hedefliyorum.( şimdi 65 olmak istiyorum) Darısı tüm isteyenlerin başına...

eklentıde resım var en altta değişim resımlerı var

Merhaba yıl 2019 hala 66-69 arasında gıdıp geliyorum çok şükür ancak hayatım hep iki ileri bir geri yeme alışkanlığıyla geçiyor. bir rejim mantığıyla ilerlemediğim için yaşam şekli haline geldi oturdu
eskiden birkaç yemekle hemen kilo alıyordum şimdi tatiller vız geliyor çok uzun süre abartmadıkca kilo alınmıyor herkes yaşasın umarım bunu zayıf ve sağlıklı olmak çok güzel...
Ya ben sizi ayakta alkışlıyorum bir çok kişi ye örnek olmalı hikayeniz en çok da kendime örnek aliyorum.Sizi o kadar anlıyorum ki bir yere yemek yemeye bile gimezdim oradakiler bakardi sanki butun restoranı ben yiyecekmisim gibi resim cektirmiyorum en çok buna üzülüyorum ailemle bir resimim bile yok . kıyafet almıyorum ama şimdi o kadar pişmanim ki yavaş zayıflayagim ama kendimi kısıtlamadan hiç birşey den geri kalmadan

X