Bebek Beslenmesi Medela biberon kullananlar

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

istanbul334

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2010
4
0
Arkadaşlar aranızda "Medela Calma" marka biberon kullanan var mı? Bebeğinizin memeyi bırakmamasında Medela biberon gerçekten etkili oldu mu?

Son düzenleme:
Merhaba,

Ben bugün Medelanın Calma Biberonun siparişini verdim yakında elimde olur. Kızım şu an 3,5 aylık doğduğundan beri mama takviyesi yapıyorum Dr Browns un biberonunu kullandım bebeğim biberona alıştığı için başından beri beni emme sorunu yaşıyorum ağırlıklı benı uyku sersemı gece emıyor gunduz pek emmıyor bende biberona bağlıyorum şimdi bu ürünü sipariş ettim bakalım ne değişecek mutlaka sizlerle paylaşırım.

Görüşmek üzere..

Merhaba,

Ben bugün Medelanın Calma Biberonun siparişini verdim yakında elimde olur. Kızım şu an 3,5 aylık doğduğundan beri mama takviyesi yapıyorum Dr Browns un biberonunu kullandım bebeğim biberona alıştığı için başından beri beni emme sorunu yaşıyorum ağırlıklı benı uyku sersemı gece emıyor gunduz pek emmıyor bende biberona bağlıyorum şimdi bu ürünü sipariş ettim bakalım ne değişecek mutlaka sizlerle paylaşırım.

Görüşmek üzere..

Çok teşekkürler. Paylaşırsanız çok sevinirim.

Tekrar, Merhaba

Dün biberonu aldım ve denedim bebeğime verdiğimde biraz yadırgadı çünki emzik başlığı bilinen biberon başlığı gibi delikli değil uzun biraz sivri geldı bana bebğim çekti 3 4 defa gelmeyınce yine sinirlenmeye başladı bu sefer daha asılınca birden mama ağzına geldi başlık yumuşak sivri olduğu için pek kavrayamadı. ve ucu uzun gibi geldiği için bana mama boğazına kaçtı sanki boğulacak gibi oldu mamayı bitiremeden kullandığım Dr Browns biberonuna geri döndüm. Benmi beceremedim bilmiyorum ama tekrar deneyeceğim.

CALMA'YI DİĞER BİBERONLARDAN FARKLI KILAN NEDİR?

Geleneksel biberon bebekleri doğal emme davranışlarından vazgeçmeye zorlar bu emziklerde süt kendiliğinden akar. Bebek sütün akışını kontrol edemez ve süt biranda bebeğin ağzına dolar. Bu nedenle bebek anne göğsünde uyguladığı beslenme davranışını değiştirmek zorunda kalır. Neredeyse ‘’Tembel Bir Beslenici’’ olur. Oysaki anne göğsünden beslenme sırasında bebeğin öğrendiği doğal beslenme davranışında süt akışının gerçekleşmesi için bebeğin ağzını çalıştırması gerekir. Bebeğin ağzındaki vakum maksimum seviyeye çıktığında süt akışı başlar. Bu dönemde bebeğin dili en alt noktadadır ve anne göğüs ucu bebeğin ağzında en derinlere çekilmiştir. Bu davranış Calma’da da aynıdır. Geleneksel biberon emziklerinde olduğu gibi akış kendiliğinden gerçekleşmez, bebek süt akışını başlatabilmek için vakum yapmak zorundadır. Ayrıca uyguladığı vakum gücünde süt akışı gerçekleşir. Calma’nın anne memesine benzeyen benzersiz tasarımı sayesinde bebekler öğrendikleri doğal beslenme davranışını biberon başlığı üzerinde uygularlar. Bu sayede bebekler anne göğsünü reddetmezler.

CALMA’ NIN FAYDALARI:
Bebekler öğrendikleri doğal beslenme davranışını Calma üzerinde uyguladıklarından. Biberon emziğinden anne memesine kolayca dönerler.

Sütün akışının bebek kontrol ettiğinden beslenme sırasında durabilir, nefes alabilir ve yutkunabilir.

Diğer biberonlarda emzik başı sıkıldığında süt akışı olur. Calma’da süt kendiliğinden akmaz. Sütün akışını bebeğin uyguladığı vakum gücü ve süt akış kontrol sistemi belirler.

Calma yalnızca tek boyuttur ve bu boyut beslenme süresi için yeterlidir. Ayrıca her yaştan bebeğin kullanımına uygundur.

Hava Kontrol Sistemi ve Süt Akış Kontrol Sisteminin birbirinden bağımsız oluşu, bebeklerde kolik(gaz sancısı) oluşumunu önler.

CALMA’NIN TEKNİK ÖZELİKLERİ:

1.Süt Akış Deliği:
Süt akışını bebeğin uyguladığı vakum gücü ve süt akış kontrol sistemi düzenler.
2. Esnek Dengeleyici:

Bebeğin Calma üzerinde anne memesindeki ile aynı pozisyonu almasını sağlar.

3. Hava Kontrol Sistemi:

Calma şişesinin hava almasını sağlar.

4-5. Çoklu Kapak (2 Fonksiyonlu): Şişeyi sıkıca kapatır ve taşıma sırasında Calma’nın hijyenik olmasını sağlar.
6. Koruyucu kapak: Calma’yı korur.

Medela Calma Biberon, , {kategori-adi}

Bilgi olarak sitede bunlar yazıyor.

mrb anneler.ya bende bi kaç hafta sonra işe başlayacam oğlum daha 1 aylık en iyi biberon hangisi acaba.anne memesine yakınn.onu kullanayım.sütümü sağıp bırakacammmm.

merhaba...benim de 2,5 aylık bir oğlum var. hem anne sütü hem mama ile besleniyor. anne sütünü bırakmasın diye bu zamana kadar mamayı silikon kaşıkla verdim. ama artık iyice hareketlendi ve her seferinde verilen mama miktarı da artınca çok mama yeme-yedirme işi tam bir sıkıntı.biberon vermeye korkuyorum.aldığı az bi anne sütünden de vazgeçecek diye. medela calma biberonu,Soft Cup Biberon-Kaşıklı Biberonu ve Nuby Doğal Dokunuş Kaşıklı Silikon Biberonu okuyunca kafam karıştı.hangisini alsam bilemedim.kullananlar yorum paylaşırsa sevinirim.

benim sütüm azaldığı için 2 aydır anne sütü+ mama veriyorum.nuby nin doğal dokunuş biberonunu denedim ilk,ama ucu sürekli tıkandığı için bebeğim çok zorlandı,sonra medela calma anne sütü biberonunu denedim ve accayip memnun kaldım.bebeğim beni emmeyi hiç bırakmadı.biberonla emerken yoruluyor çünkü tıpkı anne sütünün emme mekanizmasına sahip.herkese tavsiye ediyorum

malesef benm bebegim ememedi biboronu .ben bile denedim hakketen cok güclü cekmesi gerekiyor emebilmesi için..:KK43:

merhabalar
yeni üyelerdenim. 4 aylık bir kızım var. 3 aylık iken işe başladım. medela calma biberonu çok araştırdım. hakkında pek yazan yoktu. bu nedenle özellikle yazmak istiyorum. medela calma biberondan çok çok memnunum. kızımın doktoru bana biberon nasıl olursa olsun 3. ay ile 4. ay arası çok riskli çocuk emmeyi bırakabilir ben hiçbir biberonu önermiyorum dedi. ama kızım medela calma biberon ile emmeyi hiç bırakmadı. kızıma annem bakıyor. ilk günler biraz zor olmuş. oynatarak vermişler. ağzına alıyormuş ama ememiyormuş. biraz uğraşmak gerekiyor. ama lütfen pes edip bırakmayın. benim için bebeğimin anne sütünü emmesi çok önemliydi. mutlaka hepimiz için öğledir.

merhabalar
yeni üyelerdenim. 4 aylık bir kızım var. 3 aylık iken işe başladım. medela calma biberonu çok araştırdım. hakkında pek yazan yoktu. bu nedenle özellikle yazmak istiyorum. medela calma biberondan çok çok memnunum. kızımın doktoru bana biberon nasıl olursa olsun 3. ay ile 4. ay arası çok riskli çocuk emmeyi bırakabilir ben hiçbir biberonu önermiyorum dedi. ama kızım medela calma biberon ile emmeyi hiç bırakmadı. kızıma annem bakıyor. ilk günler biraz zor olmuş. oynatarak vermişler. ağzına alıyormuş ama ememiyormuş. biraz uğraşmak gerekiyor. ama lütfen pes edip bırakmayın. benim için bebeğimin anne sütünü emmesi çok önemliydi. mutlaka hepimiz için öğledir.

Merhaba, ben de ocak ayinda anne oldum.. Medela calma biberon kullaniyorum ben de.. İlk basta almasi bikac gun surdu tabi emmek icin caba sarfetmesi gerektiginden.. Ama sonrasinda anne memesini de almaya basladi ( biberonu ilk denedigimde meme emmiyordu) yani bizde biberondan anne memesine gecis oldu.. Su anda hem emiyor, hem calma biberonu aliyor.. Kesinlikle tavsiye ediyorum..

Merhabalar,
Ben de 2 aylıkken medela calma kullanmaya başladım. Öncesinde anne memesinden vazgeçmesin diye kaşıkla veriyordum. Kaşıkla verince de çok gaz yaptı. Medela calma'dan çok memnun kaldım. Biberonla ilgili yazımı blogda görebilirsiniz.
http://mordakiyesil.blogspot.com.tr/2014/10/biberon.html
Blogumdan diğer yazılara da ulabilirsiniz arzu ederseniz.
Sevgiler

arkadaşlar ben de 2 gündür medela calma kullanıyorum ve bebeğim daha bir haftalık. ama 5 dakika içinde 60 ml'yi bitiriyor. Siz çok güçlü vakum olması lazım demişsiniz ama bizim biberon sanki biraz fazla akıtıyor. Normal mi.*

arkadaşlar ben de 2 gündür medela calma kullanıyorum ve bebeğim daha bir haftalık. ama 5 dakika içinde 60 ml'yi bitiriyor. Siz çok güçlü vakum olması lazım demişsiniz ama bizim biberon sanki biraz fazla akıtıyor. Normal mi.*
Bebeğiniz sizi emmeye devaö ediyor mu?Evde var henüz ihtiyacım olmadı ama olurda gerekir ben dışarı çıkınca babannemiz bu biberonla verse acaba meme emmeyi bırakır mı diye merak ediyorum.Sizde durumlar nasıl?benim bebeğimde 1 aylık

Emmeyi medela sayesinde öğrendi diyebilirim. Mamayi verir gibi yaptimbiraz icirdikten sonra cekip hemen memeyi verdim. Ne oldugunu anlamadan emmeye devam etti. Oncesinde mememi asla almiodu cikdiriyirdu. Tabi uzun uğraşlar sonunda ve pompasininda etkisi çoktur

Benim bebeğim de 17 günlük çok küçük doğduk, mama takviyesi de yapıyorum toparlansın diye. Mamayı biberonla veriyorum chicco nun set up nı denedik çok akıtıyor, bu sabah beni zorla emdi. Medela calma var ama onda da çok çabuk bitiriyor mamayı nasıl iş bu anlamadım. Medela da dizin bebişler kaç dk. Bitiriyor?

yaklaşik 1 aydir kullaniyorum. eger sut cok sicak ise ya da agzi sikica kapanmamissa damlatiyor. ben cok pismanim. bebegim 2.5 aylik.sutum yetmediginden mama takviyesi yapiyodum.kasikla zorlaniyordum her yer mama oluyodu madelayi arastirdim aldim son 1 aydir kullaniyordum. ve sonunda oldu bebegim mememi reddetti 2 gun biberonu kesip kaşıkla vermeye basladim tekrar memeye dondu. hicbir biberonu tavsiye etmiyorum. 1 ay 3 ay bir sekilde memeden uzaklastiriyor. en iyisi yumusak uçlu bir kaşık.

Medela calmayi bebegim 2 gunlukken kullanmaya basladik. Simdi 1 ay oldu halen kullaniyoruz. Evet anne memesinden uzaklasmadi. Ama az once 3. kez sinir krizi gecirdim. Yarin firmayi arayacagim. Bebegim boguluyordu. Epeyce bir sure nefes alamadi. Bu biberonla surekli bogazina kaciriyor. Agzinin sikica kapali olmasina v.s. her seferinde dikkat ediyorum, akitiyor mu diye bakiyorum. Ama galiba adamlar anne memesinden uzaklasmasin diye calisirken biberonun nefes borusuna kacmayi onlemesi veya kullanim guvenligi acisindan bir calisma yapmamislar. Yarin firmayi arayacagim. Verdikleri cevabi burada paylasirim. Bebegin bogazina kacirmayan, guvenli bir biberon onerebilir misiniz bu arada? Hala kendime gelemedim, sabaha kadar uyuyamayacagim sanirim.

X