İzmir'de doğum için Çınarlı mı Kent Hastanesi mi?

banayaklasma

Her nefesin aşk bana..
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
748
88
38
Merhabalar

7 aylık hamileyim.. Doğum için 2 hastaneden birini seçmem gerekiyor fakat bir türlü karar verebilmiş değilim. Doktorum dışardan gelecek.. Doktoruma göre Çınarlı öncelikli sırada. Ekibi daha iyi benim için diyor. Fakat onun ekipten kastı ebe ve anestezi uzmanları. Fakat ben Normal doğum istiyorum epidural de istemiyorum. Dolayısıyla beni ilgilendiren sadece ebe ve kendi doktorum.. Çınarlı hastanesi doğum konusunda güvenilir bir hastane fakat araştırmalarıma göre ekstra masraflar çıkartabiliyolarmış. Bebeğe çocuk doktoru baktı, aşı yapıldı, ped verildi vs..vs.. Bu durumda hoşlanmadım ayrıca doğum hatanesi olmasına rağmen bebek yoğun bakım ünitesi yok malesef... Kent hastanesi benim tercihim çünkü 5 yıldızlı otel konforunda bir hastane olduğunu düşünüyorum. Özel sigortam olduğundan ekstra bi para ödemicem. O yüzden lüksünden de yararlanmak istiyorum. Ayrıca Çiğli kent hastanesi evime çok çok daha yakın çınarlıdan. Tam teşekküllü bir hastane olması da ayrı bir artısı...

Kafam çok karışık açıkçası.. Doktorum doğumlarını çoğunlukla çınarlıda yaptırıyomuş.. Devamlı çınarlıyı meth etmesi ve normal doğum istiyorum dediğimde dayanamazsın epiduralliyi tercih et demesi beni kuşkulandırıyor.. Acaba çınarlıdan prim alıyor olabilirmi diye.. Görüşlerinizi yazarsanız çok sevinirim..

ben 5 ay önce çınarlıda doğum yaptım,normal doğum olacaktım, gece suyum geldi gittik hastaneye,oradaki ebe kontrol etti ve bana bu çocuk kaç grdı dedi bende 3200 civarı dedim,iyi daha fazlasını doğuramazsın zaten dedi. ve o an korkudan benim sancım filan kalmadı, hiç açılma ve sancı olmayınca da apar topar sezaryenle bebeğimi aldılar. Ben doktoruma çok güvendiğim için hastane benim için önemli değildi ama belki ebe bu şekilde konuşmasaydı normal doğum yaparmıydım diye içimden geçirmiyo değilim. Bütün olasılıkları düşünerek hareket et derim. Ben doğumumdan çok memnun kaldım,personelin ilgi ve alakası çok iyiydi,ama odalar filan pek lüks sayılmaz,iki hastaneyi de gezip öyle karar ver bence
hayırlı doğumlar diliyorum sana

Bence kesinlikle Kent Hastanesi.
Tam teşekküllü bir hastane her zaman ilk tercih olmalı..
Ayrıca Çınarlıda bebek yoğun bakım ünitesi olmaması da önemli bir eksi..

ben 5 ay önce çınarlıda doğum yaptım,normal doğum olacaktım, gece suyum geldi gittik hastaneye,oradaki ebe kontrol etti ve bana bu çocuk kaç grdı dedi bende 3200 civarı dedim,iyi daha fazlasını doğuramazsın zaten dedi. ve o an korkudan benim sancım filan kalmadı, hiç açılma ve sancı olmayınca da apar topar sezaryenle bebeğimi aldılar. Ben doktoruma çok güvendiğim için hastane benim için önemli değildi ama belki ebe bu şekilde konuşmasaydı normal doğum yaparmıydım diye içimden geçirmiyo değilim. Bütün olasılıkları düşünerek hareket et derim. Ben doğumumdan çok memnun kaldım,personelin ilgi ve alakası çok iyiydi,ama odalar filan pek lüks sayılmaz,iki hastaneyi de gezip öyle karar ver bence
hayırlı doğumlar diliyorum sana

Bence kesinlikle Kent Hastanesi.
Tam teşekküllü bir hastane her zaman ilk tercih olmalı..
Ayrıca Çınarlıda bebek yoğun bakım ünitesi olmaması da önemli bir eksi..

Cevap için teşekkür ederim. Açıkçası artık hiç bişeye güvenim kalmadı. Heleki son zamanlarda hastanelerde dönen dolapları falan izledikçe hiç hiç kalmadı.. Bir sorun olmadığı sürece hiç istemiyorum sezeryan olmasını. Doktorumda sezeryan yanlılığı henüz hiç hissetmedim fakat bana son dakka gölü atar mı bilemem.. Bana dediği şey "Kent hastanesinin ekibiyle sıkıntı çıkabilir ben seninle orada daha çok ilgilenmek zorunda kalırım. Beni sadece sen ve bebek ilgilendirir" oldu. Ben İzmirli değilim açıkçası burada 1,5 senedir yaşlıyorum. Bu yüzden hastanelerle ilgili hiç fikrim yok. Çınarlıya hele hiç gitmedim.. Kent hastanesine midem ve bileğim için bi kaç defa gitmiştim. Birde hamileliğimin ilk aylarında migren ağrım yüzünden gece aciline gitmiştim tüm bunlardan da çok memnun kaldım..
Öyle yada böyle bi karar vericem ama bakalım... Bir kaç kişi daha olumlu olumsuz fikir yazarsa..

Öncelikle hayırlı doğumlar diliyorum. Ben Kent Hastanesi'ne gidiyorum en baştan beri, tüm hamilelik takiplerim orada yapılıyor, ayrıca doktorum da orada..

Benim çevremde Kent Hastanesi'nde doğum yapan bir sürü arkadaşım var. Hepsi hem aneztesi ekibinden hem de ebelerden çok memnun kalmış. Zaten sürekli ebe ilgileniyormuş hastaneden çıkana kadar yemesiyle, bebeğin altını temizlemesiyle... Hiç boş bırakmıyorlarmış yani. :KK34: Eh o kadar paraya da ilgilensinler değil mi? :KK1:

Ben kesinlikle Kent Hastanesi'ni tercih et derim bu durumda.. :KK71:

Merhabalar size de..

Ben 6 ay önce Çınarlı hastanesinde doğum yaptım. Doktorum da aynı şekilde ya Çınarlı ya Kent hastanesi demişti ve ben de böyle bir seçim yapmak zorunda kalmıştım. Çınarlı hastanesini seçmemin sebebi evime daha yakın oluşu, özel sigortam olmadığı için fiyatının uygun olması ve önceden aileden Çınarlı hastanesini tercih eden yakınlarımın memnuniyetiydi. Ama eğer evim yakın olsaydı ve özel sigortam olsaydı Kent hastanesini düşünmeden tercih ederdim. Sakın yanlış anlaşılmasın, Çınarlıdan memnun kaldım. Ben sezaryen doğum yaptım ama bu maalesef ki benim kararımdı. Mükemmel bir doktorum vardı ve her zaman normal doğumdan yanaydı. Ancak ondan önceki doktorumun korkutmalarına kandım ve sezaryen oldum. Neyse konu bu değil elbette, ben Çınarlı da ebelerden ve hasta bakıcılardan memnun kaldım. Odalar aman aman lüks değil hatta normal odaları biraz küçük diyebilirim. Büyük oda için fark ödeyerek orada kalmıştık ve oldukça rahat etmiştik. Ek masraf olarak doğumun ertesi günü gelip işitme testi yapılması gerektiğini söylemişlerdi ve çıkarken bunun için 80 lira ödedik. Ancak karar vermeden önce dışarıdaki fiyatları araştırdık, hemen hemen aynıydı. Nasıl olsa yapılacağı için orada yaptırdık. Yani ek çıkabilecek masraflar aslında kişinin insiyatifinde. Benim tek memnuniyetsizliğim çocuk doktorundan yanaydı.

Kısacası Kent iyi bir hastane diye biliyorum, size yakın ve özel sigortanız da varsa tercih edilebilir derim.

Öncelikle hayırlı doğumlar diliyorum. Ben Kent Hastanesi'ne gidiyorum en baştan beri, tüm hamilelik takiplerim orada yapılıyor, ayrıca doktorum da orada..

Benim çevremde Kent Hastanesi'nde doğum yapan bir sürü arkadaşım var. Hepsi hem aneztesi ekibinden hem de ebelerden çok memnun kalmış. Zaten sürekli ebe ilgileniyormuş hastaneden çıkana kadar yemesiyle, bebeğin altını temizlemesiyle... Hiç boş bırakmıyorlarmış yani. :KK34: Eh o kadar paraya da ilgilensinler değil mi? :KK1:

Ben kesinlikle Kent Hastanesi'ni tercih et derim bu durumda.. :KK71:

Benimde gönlüm Kentten yana... Ama doktorum kafamı her seferinde karıştırdığından içim bi türlü rahat edemedi. Ekip çok sık değiştiğinden birbiriyle uyumlu değilmiş vs.. Alt tarafı doğum yapıcam açık kalp ameliyatı olmıcam ki.. Millet evinde bile doğuruyo ne biliyim..

Merhabalar size de..

Ben 6 ay önce Çınarlı hastanesinde doğum yaptım. Doktorum da aynı şekilde ya Çınarlı ya Kent hastanesi demişti ve ben de böyle bir seçim yapmak zorunda kalmıştım. Çınarlı hastanesini seçmemin sebebi evime daha yakın oluşu, özel sigortam olmadığı için fiyatının uygun olması ve önceden aileden Çınarlı hastanesini tercih eden yakınlarımın memnuniyetiydi. Ama eğer evim yakın olsaydı ve özel sigortam olsaydı Kent hastanesini düşünmeden tercih ederdim. Sakın yanlış anlaşılmasın, Çınarlıdan memnun kaldım. Ben sezaryen doğum yaptım ama bu maalesef ki benim kararımdı. Mükemmel bir doktorum vardı ve her zaman normal doğumdan yanaydı. Ancak ondan önceki doktorumun korkutmalarına kandım ve sezaryen oldum. Neyse konu bu değil elbette, ben Çınarlı da ebelerden ve hasta bakıcılardan memnun kaldım. Odalar aman aman lüks değil hatta normal odaları biraz küçük diyebilirim. Büyük oda için fark ödeyerek orada kalmıştık ve oldukça rahat etmiştik. Ek masraf olarak doğumun ertesi günü gelip işitme testi yapılması gerektiğini söylemişlerdi ve çıkarken bunun için 80 lira ödedik. Ancak karar vermeden önce dışarıdaki fiyatları araştırdık, hemen hemen aynıydı. Nasıl olsa yapılacağı için orada yaptırdık. Yani ek çıkabilecek masraflar aslında kişinin insiyatifinde. Benim tek memnuniyetsizliğim çocuk doktorundan yanaydı.

Kısacası Kent iyi bir hastane diye biliyorum, size yakın ve özel sigortanız da varsa tercih edilebilir derim.

En kısa zamanda Çınarlıya gidip görmek ve konuşmak istiyorum açıkçası. Normal şartlarda doğum paketinde işitme testininde olması gerekli diye düşünüyorum. Bunu ek olarak sunmamalılar bence.. Benim özel sigortam doğumu %100 olarak karşılıyo. doktorun dışardan gelmesinide karşılıyo. sadece ilk 15 gün boyunca bebeği karşılamıyo. Yani erken doğum falan olursa küvezde yatma durumu olursa vs bu gibi şeyleri karşılamıyo. Fakat bildiğim kadarıyda daha doğrusu çevremde benim gibi özel sigortalı olupta kette doğum yapan kişi kette ek ücret olarak sadece suit oda istediğinden ek para ödemiş. bebeğe yapılan aşılar testler vs. için para ödenmemiş. Çınarlı bana ek masraf yok deyipte sonradan çıkartırsa diye düşünüyorum sadece. Parasında değilim bebeğim sağlıklı olsun yeter ama işin ticaretini yapmalarından hoşlanmıyorum...

Bebeğinde Allah analı babalı büyütsün inşallah

bence kent hastanesi her yönden daha iyi...
ben daha önce çınarlıya da gittim, şu an kente gidiyorum doktorumdan ve hastaneden çok memnunum.
ikisini kıyaslamam bile.ama bu benim fikrim herkesin beğenileri aynı olmuyor çınarlıdan çok memnun olanlarda var..
çınarlıda çok ucuz bir yer değil sonuçta eğer verdiğiniz paranın karşılığını istiyorsanız kesinlikle kent..

bence kent hastanesi her yönden daha iyi...
ben daha önce çınarlıya da gittim, şu an kente gidiyorum doktorumdan ve hastaneden çok memnunum.
ikisini kıyaslamam bile.ama bu benim fikrim herkesin beğenileri aynı olmuyor çınarlıdan çok memnun olanlarda var..
çınarlıda çok ucuz bir yer değil sonuçta eğer verdiğiniz paranın karşılığını istiyorsanız kesinlikle kent..

geçtiğimiz haftalarda kent hastanesinde bi tanıdığımız epiduralle doğum yaptı. Epidural yanlış yere yapılmışş.. doğumun ertesi günü aşırı bir baş ağrısıyla acile gitmişler tekrar kent hastanesine ve emarlar vs. çekilmiş ve epidural iğnesini yanlış yere yapıldığı çıkmış ortaya. hastane bunu kabul etmiş ve tüm masraflarıda üstlenmiş. Beyinde bi bölgeye hasar vermişler. Şimdi damardan kan pıhtısı yollayıp o bölgenin kendi kendini iyileştirilmesini sağlıycaklarmış.

Kent hastanesi çok iyi bir hastane fakat anestezi uzmanları çok sık değiştiğinden epiduralle doğum yapacak olursam bu konuda onlara güvenmiyorum... sanırım çınarlıyı tercih edicem..

geçtiğimiz haftalarda kent hastanesinde bi tanıdığımız epiduralle doğum yaptı. Epidural yanlış yere yapılmışş.. doğumun ertesi günü aşırı bir baş ağrısıyla acile gitmişler tekrar kent hastanesine ve emarlar vs. çekilmiş ve epidural iğnesini yanlış yere yapıldığı çıkmış ortaya. hastane bunu kabul etmiş ve tüm masraflarıda üstlenmiş. Beyinde bi bölgeye hasar vermişler. Şimdi damardan kan pıhtısı yollayıp o bölgenin kendi kendini iyileştirilmesini sağlıycaklarmış.

Kent hastanesi çok iyi bir hastane fakat anestezi uzmanları çok sık değiştiğinden epiduralle doğum yapacak olursam bu konuda onlara güvenmiyorum... sanırım çınarlıyı tercih edicem..

Allah korusun ya. :26:

Bende Kent Hastanesi'nde yapacağım doğumumu. Şuana kadar tüm yapan tanıdıklarım çok memnun. Allah'a emanetiz valla.

ben hastane hakkında hiç kötü bi olay duymamıştım şoktayım.. bu hatayı yapan anestezi uzmanını hala orda tutmuyorlardır değil mi??!!

merhaba, 30 mayista dogum yaptim ve son 1 aya kadar nerde olsun , nasil olcak diye kafayi yemistim. benimde doktorum disaridan gelecekti. cinar ve kent ile anlasmaliydi. sonuc olarak kent hastanesini sectik ve dogumumu yaptim. tum ekip cok guleryuzlu ve ilgiliydi. surekli yenidogan hemserisi kontrole geldi, benimle ilgilenen hemsireler de yenidogan hemsireleri kadar ilgili ve hassastilar. dogum ekibi de cok neseli ve uzmanlar-bu da acayip rahatliyo insani. yine dogum yapacak olsam dakika dusunmem kendimi kent ekibine teslim edebilirim. diger onemli olan konuda odalar cok temiz ve ferah.kendine ait wc ve banyon var. ayrica tam tesekkullu bir hastane de oldugun icin hep kendini guvende hissediyosun. allah kurtarsin, saglikla bebegini kucagina alirsin insallah.

Temmuz ayında doğum yaptım. İlk etapta epidural normal olacaktı doğumum; ama bebeğim boynuna kordon doladığı için acil sezeryana alındım.. En çok korktuğum epidural kısmıydı; ama anestezi uzmanı o kadar şeker ve tatlı biriydi ki, epidurali nasıl taktı onu bile anlamadım. Ve şuan hiçbir yan etkisini bile görmüyorum. Hastane olarak zaten kötü birşey demeye gerek yok... Çocuk doktoru, ebeler, hemşireler hepsi mükemmel :KK34:

bu benimde kafamı karıştırıyor. sanırım ikisininde sgk ile anlaşması yok bu da fiyatları epey arttırıyor. acaba aranızda fiyat konusunda bilgisi olan varmI??? az kaldı doğumaaa yardım edinn :):):KK52:

çınarlı aşağı yukarı 2500 civarı kent uçuk 5000 civarı diye biliyorum. Ben çınarlıda yaptım doğumumu ve memnun kaldım...

X