Çocuk Hastalıkları 4 aylık bebek diş çıkarır mı?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

mathilda48

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2010
82
1
bebeğim 4 aylık bir haftadan beri sadece gece meme emiyor gündüz çok huzursuz ağzından salya geliyor meme verdiğim zaman avazı çıktığı kadar bağırıp ağlıyor ne yapıcam bilmiyorum.doktora götürsem diş çıkarıp çıkarmadığını anlarmı?

bebeğim 4 aylık bir haftadan beri sadece gece meme emiyor gündüz çok huzursuz ağzından salya geliyor meme verdiğim zaman avazı çıktığı kadar bağırıp ağlıyor ne yapıcam bilmiyorum.doktora götürsem diş çıkarıp çıkarmadığını anlarmı?

benım kızım şuan 6.5 aylık .4 aylıkkken aynı şeylerı benımkıde yaptı. sasğlık ocağına aşıya götürdüğümde dr a göstermiştim yok canım daha erken belkı memeyı istemıyordur bazen bebekler böyle yapar sen meyve püresi falan da ver ama memeyıde ısrarla vermeye devam et o sonra alır dedı. ama ben direk dişe yormuştum. dedığim gibide oldu kızımın 1veya 2 hafta sonra altta 2 tane dişi çıktı. hatta buu ara gene yaptı ilki kadar olmasada şimdide üst dişi çıktı.

evet canım benım oglumda 4 aylıkken ılk dısını cıkarmıstım olabılır yanı ama erken dıs cıkaran bebekler ıcın erken dıslerı curur dıyolar ınsallah curumez

üç aylık bebeğin bile çıkardığını duymuştum çıkarabilir ve benim oğlumda beş buçuk aylıkken çıkardı...

ben 3 aylık çıkarmışım ..neden olmasın..ama bebeğimin sıkıntıları 3-4 aylıkken başladı 6 bucuk ayında patladı dişi.:KK34:

benim kızımda tam 4 aylık benimkide çok tükürük atıyor ağzından öle dökülüyor resmen sürekli elleri ağzında göğsümü ısırıyo damaklarıyla bazen acıtıyor resmen bazende emerken bile ağlıyor aynen.doktor ellerini yaladığını görünce dişleri kaşınıyo heralde dedi bu gün diş kaşıyıcı aldım ağzının içine sokuyo bastıra bastıra

benim oglum 4.5 aylik olmamisti alttan 2 dis cikardi.
aile hekimiminde 3.5 aylikken cikarmis cocugu.sen bile anlarsin canim kizarik ve kabariksa yakindir gelmesi.

bizde aynı şeyleri yaşadık o dönemlerde hala da öyleyiz..dişetleri 5 aydan itibaren kabarık ve kızarık dr sıkıntısı daha 3 aylıkken başlar ama bu hemen çıkacağı anlamına gelmiyo demişti ki öyle de oldu şuan 7 aylık hala patlamadı ama acaip şiş ve kızarık hatta alt tarafta beyaz beyaz yerleri belli ama dişetinin altında hala :KK43:yani dicem hiç belli olmaz çıkarabilirde baya sürebilirde ben hergün ha bugün patlar die bekliyorum iki aydır ama yok yok en sonunda ben patlatacam :) çok huysuz son zamanlarda emziğini bi ısırıyo ki iştahı da azalmaya başladı :KK43:

böyle devam ederse aç kalacak çünkü hiç emmiyor ben süt pompasıyla sağıp vermeye çalışıyorum onu bile ağlayarak çığlıklar atarak içiyor yarın doktora götürücem bakalım diş mi başka birşey mi anlamadım

böyle devam ederse aç kalacak çünkü hiç emmiyor ben süt pompasıyla sağıp vermeye çalışıyorum onu bile ağlayarak çığlıklar atarak içiyor yarın doktora götürücem bakalım diş mi başka birşey mi anlamadım

canımmmm aynı sorunları bende yasıyorum oglum 1 haftadır emmıyor sagıp verıyorum onuda zorla ıcıyor. huysuzlanıyor uyumuyor. senın yazını google dan buldum su an bebısın nasıl umarım duzelmıstır.. hepımızın allah yardımcısı olsun...

daha iyi diyebilirim yine aynı sorunlar var ama 1 gün iyi emiyor ertesi gün huysuz dişleri kaşınıyor idare ediyoruz yani senin bebeğinede bütüb bebeklere Allah sağlık versin

merhabalar geçen haftalarda aynı sıkıntıyı bizde yaşadık kızım sürekli ağlıyordu emmek istemiyordu emse bile ağlayarak emiyordu anca uykusunun arasında emzirebiliyordum bende dişten şüpelendim çünkü ben 3-4aylıkken çıkarmışım kızımda yeni 4.ayına girdi ama 10 gün önce yapılan idrar tahlili ve kültüründe enfeksiyon çıktı yavrum ondan dertliymiş okadar sancı yaparmış ve ondan ağlarmış öyle sizde bi tahlil yaptırın isterseniz birde ben emmek istemesede meme verdim çünkü 1-2 gün istemedi diye biberona süt sağıp verdim biberon emmeyi beceremeyen kızım coğur copur emdi mamayı sevmiyordu verdiğimi geri çıkarırdı mamayı yedi allah dedim bu kız beni bırakacak geri kestim hepsini direne direne emiyor şimdi hatta kolumun altından göğsüme doğru yatırıp emziriyorum o pozisyonu daha çok seviyor bunları bi deneyin derim şimdiden geçmiş olsun

Bebeğim 5,5 aylık oldu. Geçen gün farkettim ki ilk dişi çıkıyor.. Hiç bir belirtisi yoktu aslında. Dün o kadar huysuzlaştı ki ne yapacağımı şaşırdım. Sürekli ağlamaya ve işin kötüsü meme emmemeye başladı. Daha ek gıdalara başlamadık, sadece anne sütüyle besleniyor. Normalde 1,5-2 saatte bir emen kızım dün 4 saat sonra bile emmek istemedi. Meme vermeye çalıştıkça daha çok ağladı. Doktorunu aradım,fitil koy dedi. Fitili koyduktan sonra ana kucağında sallayarak zar zor uyuttuk ki normalde sallanmadan kendi kendine uyuyor bebeğim. Uyuduktan hemen sonra meme vermeyi denedim ve başarılı... O kadar çok acıkmış ki iki göğsümü birden emdi. Sonra gece her uyandığımda onun istemesini bekelemden ben emzirdim. Sabah uyandıktan sonra yine aynı, emmemeye ve ağlamaya başladı. Yine fitil koydum, az önce yine sallayarak uyuttum ve emzirdim. Ayni dün akşamki gibi iki göğsümü birden emdi yavrum. Bu arada 2.dişi çıkıyor. Üsttekilerde kabarmış. Bugün böyle devam ederse yarın doktoruna götüreceğiz. Bakalım, Allah yardımcımız olsun..... Emmemesi çok kötü. Resmi tatil,hafta sonu,süt izni falan 5 gün evdeyim,denk geldi...Salı günü işe de başlıyorum bakalım nolucak...:KK58:

X