Örgü tunus işi çift kişilik battaniyem :)

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,
süper olmuş ama bu nasıl bir sabırdır ben bir bebek battaniyesini örsem mi örmesem mi diye 3 aydır hala düşünüyorum:KK60:

teşekkürler :KK16:

dantel desen elime alamıyorum bende ama iş orlon ipten bişiler yapmaya geldimi duramıyorum :KK9: çok seviyorum bu tarz şeyleri örmeyi:KK6:

arkadaşım benden görüp bunu bebek battanyesi olarak ördü.sadece pembe ve liladan.oda güzel oldu.tunus işi biliyorsan sende bundan başlayabilirsin.bilmiyorsanda çok kolay zaten.bu model çabuk ilerliyor :KK34:

mesela sonradan aklıma gelen kare kare model.bunun renklerini beğenmedim gerçi.bide farklı örgü tekniği olunca kaba durmuş bence.tunus işi daha kibar duruyor.sen bu şekilde renkli karelerle yapabilirsin :KK34:

küçük bir parça deneyeyim becerebilirsem öreyim gerçekten kalıp gibi durmuş senin ördüğün çoookk teşekkür ederim öğrenmeye çalışıcam

8 ayrı renk seçilir.her bir renkten 30 ilmek başlanıp 2 mt örülür.ortaları için 8 ilmekten beyazlar başlanır ve onlarda 2 metre örülür.tıgla arkalarından birleştirilir.kenarları içinde 10 ilmekten beyaz şeritler örülüp onlarda birleştirilir en son kenarına da tığ geçip bitirilir.tv battaniyesi olarak başlamıştım ama tam çift kişilik battaniye oldu.çok amaçlı oldu :KK66:

çok emek ettim ama değdi dogrusu :KK62:

40046432.jpg

96529269.jpg

birleştirme yerleri

96268910.jpg

kenarı

çok güzel olmuş, cıvıl cıvıl, renkleri bile ısıtır insanı:KK16: ellerine sağlık

emeğine sağlık harika olmuş

örgüyü çok severim eminim zevkle ördün sen de

ben de ördüm battaniye kare kare pirinç örneğiyle

kışın hep üstümüzde çok iyi oluyor :13:

emeğine sağlık harika olmuş