Kurutmalı çamaşır makinesi

etga

seversen sevilirsin
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2009
32
0
arkadaşlar çamaşır makinem dün akşambozuldu akşamdan beri çamaşır makineleriniinceliyorum internette kafayı yemek üzereyim lütfen kurutmalı çamaşır makinelerinden en iyisini tavsiye edin bana sabırsızlıkla tavsiyelerinizi bekliyorum :KK50:

Kurutmalı çamaşır makinası derken? O tarz bir fonksiyonu olan makina duymadım ben hiç :KK19:

Bu bildiğimiz makina önerisi istiyorsan; Arçelik alma da ne alırsan al :)

canım ben geçen yıl samsung wf8802ls çamaşır makinesi aldım 8kg.. ozaman 1100tL idi ağustos başında... çok memnunum.. kurutmalı almanı tavsiye etmiyorum enerji sınıfı düşük oluyor bu yüzden de enerji tüketimin daha çok olur.. kurutmalılar da 2000 tL yi buluyor.. samsung beko siemens lg.. bu markalarda olduğunu biliyorum .. araştı biraz..
benim samsungta bir gözdem vardı :) 12kg yıkama.. 6kg kurutma.. ama çok pahalı oldugundan almadım.. satıcı da tavsiye etmedi kurutmalısını

Ben hoover'in 9kg yıkama 6 kg kurutmalı makinasını aldım, enerji tüketimi A++ oldukça iyi yani.. ama çeyiz olduğu için kullanmadım. yaklaşık bir 8 ay sonra yorumlarımı yazabilirim canım. Satıcı her türlü garantisini verdi.

arkadaşlar çamaşır makinem dün akşambozuldu akşamdan beri çamaşır makineleriniinceliyorum internette kafayı yemek üzereyim lütfen kurutmalı çamaşır makinelerinden en iyisini tavsiye edin bana sabırsızlıkla tavsiyelerinizi bekliyorum :KK50:

ikisi iç içe ürünler herzaman sıkıntı yaratır.. arıza cıkarması normale göre daha yüksektır.. kombine cihazlar almayın

enerji sarfiyatı fazla olur ayrıca bozulma oranı %50 artar .
benim ablamın makinası 7 kilo doldurmak zor oluyor
10 kiloyu falan düşünemiyorum bile :KK53:

KK daki bayanlar arçeliki beğenmiyor bence en sağlam markalardan biri :KK53:

Arkadaslar merhaba, kurutmalı çamaşır makinası düşünüyorsanız piyasada alabileceğiniz A sınıfı birkaç marka var, biri elektrolux 8+6 ( Electrolux | Ürünler | Çamaşır Yıkama | Kurutmalı Çamaşır Makineleri | EWW168540W ) , biri de hoover 9+6 ( Hoover WDYN 964 PG 9 Kg Yıkama 6 Kg Kurutma Kapasiteli Çamaşır Makinesi. ) hem servis ağı hem de fiyat performansı olarak hoover 1 adım önde diyebilirim, bu makineler tam kurutma yapabiliryor,ayrıca her ikisinde de hem yük sensörü (çamaşır ağırlığına göre su ayarı) hem de nem sensörü (çamaşırdaki nemi algılar,kurutmayı otomatik olarak sonlandırır. bu sayede giysiler yıpranmaz,zaman ve elektrik tasarrufu sağlanır) bulunmakta,3 yıl garantisi var arkadaslar,istersenz 3+4 yıl yapabiliyorsunz,yeri olmayanlar için ideal,yerden tasarruf edersiniz,hoover de büyük çamaşırları rahat yıkarsınız,yorgan bile. bosch ve siemens in 7+4 (b sınıfı) makinesi çin üretim fakat isim makinanın önüne gectiği için genelde ona yöneliyolar,samsung da b sınıfı 7+5 ,fakat lg nin direct drive motorunu kullanmasına rağmen tüketim yüksek,yani arkadaşlar a sınıfı almanızı tavsiye ederim size herzaman,samsung ve lg kore markası olması nedeniyle herhangi bir teknik arızada servisleri sorun cıkarabilir,eğer servisin elinde parça yoksa haftalarca koreden parça beklersiniz arkadaslar,o yüzden avrupa üretim olması bence daha sağlıklı derim :p

Arkadaslar merhaba, kurutmalı çamaşır makinası düşünüyorsanız piyasada alabileceğiniz A sınıfı birkaç marka var, biri elektrolux 8+6 ( Electrolux | Ürünler | Çamaşır Yıkama | Kurutmalı Çamaşır Makineleri | EWW168540W ) , biri de hoover 9+6 ( Hoover WDYN 964 PG 9 Kg Yıkama 6 Kg Kurutma Kapasiteli Çamaşır Makinesi. ) hem servis ağı hem de fiyat performansı olarak hoover 1 adım önde diyebilirim, bu makineler tam kurutma yapabiliryor,ayrıca her ikisinde de hem yük sensörü (çamaşır ağırlığına göre su ayarı) hem de nem sensörü (çamaşırdaki nemi algılar,kurutmayı otomatik olarak sonlandırır. bu sayede giysiler yıpranmaz,zaman ve elektrik tasarrufu sağlanır) bulunmakta,3 yıl garantisi var arkadaslar,istersenz 3+4 yıl yapabiliyorsunz,yeri olmayanlar için ideal,yerden tasarruf edersiniz,hoover de büyük çamaşırları rahat yıkarsınız,yorgan bile. bosch ve siemens in 7+4 (b sınıfı) makinesi çin üretim fakat isim makinanın önüne gectiği için genelde ona yöneliyolar,samsung da b sınıfı 7+5 ,fakat lg nin direct drive motorunu kullanmasına rağmen tüketim yüksek,yani arkadaşlar a sınıfı almanızı tavsiye ederim size herzaman,samsung ve lg kore markası olması nedeniyle herhangi bir teknik arızada servisleri sorun cıkarabilir,eğer servisin elinde parça yoksa haftalarca koreden parça beklersiniz arkadaslar,o yüzden avrupa üretim olması bence daha sağlıklı derim :p

arkadaşım electrolux ve hoover'dan örnek verdiğin kurutmalı çamaşır makinelerinin enerji sınıfları A enerji sınıfı.. direct drive mototr kullanan lg'nin yıkama A+++ enerji sınıfı kurutma B sınıfı...
lg zaten A+++ ile diğerleri ile dengeler tüketimi...
koreden parça falan bekleme işini de anlayamadım ben... artık her markanın genel merkezi var ülkemizde... kolayca herşey temin edilebilir..

genel merkezi olması birşeyi değiştirmez ki,ayrıca hoover ve elektrolux un yıkama enerji sınıfları A++ dır. yıkamada fazla enerji harcamıyor zaten bu makineler merak etme,lg kurutmada (60 C ) 6 kw elektrik yakıyor, hoover 4,5 kw , elektrolux ise 4,4 yakıyor.

genel merkezi olması birşeyi değiştirmez ki,ayrıca hoover ve elektrolux un yıkama enerji sınıfları A++ dır. yıkamada fazla enerji harcamıyor zaten bu makineler merak etme,lg kurutmada (60 C ) 6 kw elektrik yakıyor, hoover 4,5 kw , elektrolux ise 4,4 yakıyor.

merak ettiğim birşey yok.. sizin verdiğiniz linkte hoover için A sınıfı enerji sınıfı yazıyor.. Ama siz A++ diyorsunuz.. ayrıca elektrik tüketimi ile ilgilide birşey yazmıyor.. tamam siz satış temsilcisiniz ama kendiniz dediniz satıcının her dediğine inanmayın diye...

merak ettiğim birşey yok.. sizin verdiğiniz linkte hoover için A sınıfı enerji sınıfı yazıyor.. Ama siz A++ diyorsunuz.. ayrıca elektrik tüketimi ile ilgilide birşey yazmıyor.. tamam siz satış temsilcisiniz ama kendiniz dediniz satıcının her dediğine inanmayın diye...

Çok iyi yakalamışsınız gerçekten.. satıcının sözlerine inanmayın :)

Arkadaşlar, ben uzamn değilim ama bu konuları çok araştırdım, meraklıyım da, ama bu işten anlayan kimse kurutmalı çamaşır makinesi önermiyor. Birisi bana şöyle bir örnekle anlatmıştı "fırınlı buzdolabı almak gibi birşey bu" demişti.
Bu makineler daha sık bozuluyormuş, çünkü 2 çok farklı olan fonksiyonu bir makinede yapmaya çalışıyorlar, ve bozulduğu zaman da hem çamaşır makinenizden oluyorsunuz hem de kurutma makinenizden.
Para'dan yerden tasarruf edeceğim düşüncesiyle bence böyle bir hataya düşmeyin, güzelce araştırıp öyle karar vermenizi tavsiye ederim.

Yanlış yazmışım kusura bakmayın , A+++ yıkama , A sınıfı kurutma olacak her iki makina da,merak eden en yakın elektronik mağazaya gidip incelesin,ayrıca ben bayi değilim,her markayı satıyorum ve yıllardır yapıyorm bu işi,arçelik,bosch,siemens,aeg,electrolux,miele,hoover,hotpoint,lg,samsung.....,bu markaların hepsini satıyorum ve hepsinin içini dışını servis yapısını biliyorum,o yüzden bana lg ,samsung,arçelik falan demeyin hiç

Arkadaşlar, ben uzamn değilim ama bu konuları çok araştırdım, meraklıyım da, ama bu işten anlayan kimse kurutmalı çamaşır makinesi önermiyor. Birisi bana şöyle bir örnekle anlatmıştı "fırınlı buzdolabı almak gibi birşey bu" demişti.
Bu makineler daha sık bozuluyormuş, çünkü 2 çok farklı olan fonksiyonu bir makinede yapmaya çalışıyorlar, ve bozulduğu zaman da hem çamaşır makinenizden oluyorsunuz hem de kurutma makinenizden.
Para'dan yerden tasarruf edeceğim düşüncesiyle bence böyle bir hataya düşmeyin, güzelce araştırıp öyle karar vermenizi tavsiye ederim.

Tabi canım, firma milyonlarca dolar yatırım yapsın,onlarca mühendis çalışsın bu iş için,yüzbinlerce makina üretilsin satılsın,firmalar bunu düşünemiyor, bi sizin aklınıza geliyor fırınlı buzdolabı diye,2 cümleyle atıp tutun hep

Merhaba arkadaşlar,
Bende kurutmalı çamaşır makinası almayı düşünüyorum ama hangisi olacağı konusunda çok kararsızım

Kullanan arkadaşlar lütfen yardımcı olunuz.siemens - lg -Vestel???????
Teşekkürler

Bende kurutmalı çamaşır makinası almayı düşünüyorum. Hiç kullanan yok mu acaba Bosch'u beğendim ben ama bozuluyor gibi yorumlardan sonra kararsız kaldım :26:

Bende kurutmalı çamaşır makinası almayı düşünüyorum. Hiç kullanan yok mu acaba Bosch'u beğendim ben ama bozuluyor gibi yorumlardan sonra kararsız kaldım :26:
Canım üzerinden çok geçmiş ama kurutmalı çamaşır makinesi aldın mı memnun musun

Canım üzerinden çok geçmiş ama kurutmalı çamaşır makinesi aldın mı memnun musun
Bosch aldım 1buçuk yıldır kullanıyorum. Çok memnunum iyiki almışım hiçbir problemle karşılaşmadım. Tek sıkıntı kurutma makinesi çamaşır çok olursa kırıştırıyor ütü istiyor.

X