Sezeryan sonrası ilk adet nasıl ve ne zaman olur?

_MaaVi_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2010
461
39
2,5 ay önce sezeryanla doğum yaptım.Şu an bebeğime sadece anne sütü veriyorum.Daha önce (evlenmeden,evliyken,hamilelikte filan) hiç bir zaman lekenme tarzında kanama veya bikaç damla adet görme gibi bi durum yaşamadım.
Ama 2-3 gündür çok tuhaf bi kanamam var,7-8 damla kan geliyo sonra 10-15 sat hiç bişey yok,sonra bi 7-8 damla daha...
Bu ne ki şimdi?Adet kanaması desem çok az...Anlayamadım hiç...yaşayan var mı daha önceden?özellikle sezeryan sonrası ilk adet nasıl oluyor?

aynı gun dogum yaptık galıba canım bende hala regl olmadım beklıyorum eger ara ara gelıyorsa regl kanaması olabılır artabılır.....bende merakla beklıyorum ne zaman olcam dıye....devam ederse kadın dogum doktoruna gıtmen en ıyısı olacaktır....

44.gün ilk reglimi olmuştum. Doğumdan sonra 2 kez oldum 5 aydır olmuyorum geçen ay benimde lekelenmem oldu.Emzirdiğim için dr normal olduğunu söylüyor. Adet olmasak da yumurtalıklar çalışıyor

bende uc bucuk aydir sezeryan oldum hala adet goremedim belki seninki yeni yeni basliyordur birde ben sutde vermiyorum olmam gerekirdi

ben de sezeryanla doğum yaptım 8.5 ay oldu ama hala regl olmadım
geçen ay doktora gittim normal dedi ultrasonla falan baktı
kızım 7 aylıkken emmeyi bıraktı ama ben sağıp vermeye devam ediyorum
regl olmama psikolojisi berbet bişey

ben doğum yaptıktan 40 gün sonra adet oldum 2 adetimi gördüm
herkeste farklı oluyor galiba.

Ben doğumdan 2 ay sonra adet gördüm. O kadar az geldi ki, ağrı da yoktu. İç kanama geçirdiğimi sanmıştım. Herkesin farklı oluyor durumu. Ama yumurtalıkların çalışıyordur. Eğer eşinle birlikte oluyorsan spiral ya da 3 aylık iğnelerden kullanabilirsin.

ben ilk adetimi 4. ayda oldum ve çok fazla kanamam oldu, öyle de devam etti. herkeste farklı hakikaten.

sanırım adet bu kızlar ya bugün 5. gün ve hala azıcık kanama var hani biterken damla damla gelir ya günlük pedle bile idare edebilirsiniz,miktar o.
ama çok az ya sanırım dediğiniz gibi emzirdiğim için,neyse bakalım..
doktorum gebelik testi yap dedi telde sordum,neyseki negatif çıktı:)))

ya kızlar bende aralıkta sezeyan dogum yaptım hala olmadım doktor olsun diye dogum kontrol hapı vermişti kırkım çıktgnda onda oldum ama şimdi 4 ay biticek hala olmadım bende . bide göbek hala duruyooo :KK43: ya .spor salşonuna başladım inş çare olur

ben de doğum yaptım 38.gun adet oldum 3 gün sürdü baya şiddetli sonra bi 10 gün sonra 1 gün bir lekelenme oldu

ben 2.kızımda 8 ay hiç regl olmadım.sonrada çok düzensiz oldum.hatta düzene sokmak içni soğan kürü uyguladım.15 .ayda baya düzene girmiştiki 1-2 gün kanamam oldu çok koyu ve az.10 ggün sonra tekrar aynı şekildeydi.ben hamileliği hiç aklıma getrmedim çünkü prezarvatif kullanıyoduk.sadece bi kez geri çekilme olmuştu ondada dikkatliydik.ama sonuç 3.bebeğimiz bizimle şuanda.çok ağladım ama o kadar tatlıki.Allah çocuklarımızı bize bağışlasın ama istemeyen de çok çok dikkatli olsun

kızlar merhaba,
ben daha 1 ay önce doğum yaptım, sezaryen sonrası hala kanamam devam ediyor, merak ettiğim bu kişiden kişiye değişse de ne kadar daha sürer? doktor normal bu kanamalar bekle dedi, ama sıkıldım, lekelenme gibi bazen, bazense az daha artıyor.. sizlerin ne kadar sürdü?

Merhaba kızlar. Bişey sorcam bende 27 temmuzda sezaryen oldum ilk adeti lohusaliktan sonra oldum ama ikinci adeti olmadım hamile olabilir miyim yaa

Ben dogumdan iki aY sonra gittim doktora ve dogum kontrol ilaci aldim. Bikac hafta sonra adet oldum ve simdi kizim besbucuk aylik ama bidaha hic adet olmadim. Emzirdigim icin normal

Bende emziriyorum ama dogum kontrol hapı felan kullanmadım ve su an çok korkuyorum hamileyim diye:KK17:

Kesinlikle herkesin farklı.. bende iç kanama geçirdiğimi sanmıştım azar azar geliyordu duruyordu felan. Bi hafta sürüp bi kaç zaman sonra tekrar geldiğinde 4 ayın acısı cıkmış gibi geldi zaten :KK48:

Kesinlikle herkesin farklı.. bende iç kanama geçirdiğimi sanmıştım azar azar geliyordu duruyordu felan. Bi hafta sürüp bi kaç zaman sonra tekrar geldiğinde 4 ayın acısı cıkmış gibi geldi zaten :KK48:

Konuya bakan var mi bilmiyorum ama kanama miktari ne kadardi acaba ilk adetinizde bende baya yogun suruyor da

X