Eşimin dağınıklığına bir çözüm!

emelhan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2009
214
0
Ya benim eşim çok dağınık pantalonunu bile çıkardığı yerde bırakıyo çoraplar teki bir yerde teki ayrı bir yerde bazen göremiyorum da çıkıyo biryerden. Eşyalarrı ütüleyip asıyorum bişey alacak hepsi buruş buruş töbe yarabbi.. Bazen çok kızıyorum uyarıyorum 'tamam karıcım özürdilerim haklısın dikkat edicem' diyo 5gün dikkatli sonra yine aynı.. Şu kirlileri götür çamaşır sepetine at yine yatağın üstünde ne kirli ne değil karışıyor katla koy bişey alıyor hepsi birbirine girmiş.. Aslında noralde çok yardımcı da oluyor . Eşime derli toplu olmayı nasıl öğretebilirim onu üzmeden bunlara bi son vermesi lazım yoksa kafayı yiyecem topla topla aynı off... birde çok dikkatsiz yaa rahat davranıyor bunun önüne nasıl geçerim ???

dağınık olduğu günün akşamında "başınızın ağrıdığını" söyleyin. bunun nedeninin dağınıklığı olduğunu vurgulayın. bakalım nler olcak :)

Benim kocamda böyle:KK19:Anneleri alıştımış bekarken dolabından eşya bile almazmış kabak bize patladı tabi biraz zor alıştırmak:KK19:

aynı aynı:KK1: ya bi gün mutfaktan çorap buldum bu kadarınada pes yani yediririm sana bu çorabı dedim bidaha yapmadı :KK1: ama hala dağınık tabi bende onun dolabını toplamamaya başladım kapak açılınca elbiseleri üstüne geliyodu o derece dağıttı baktı olmuyo böyle rica etti bi kere düzenle bidaha dikkat edicem diye ben topladım ütüledim düzenledim bidaha dikkat ediyo nispeten

aynı sıkıntı bende de var...
biraz olsun düzeldi ama tam bir düzelme bekleyemiyorum, bu da bişeyyy

Aslında evet tek dert bu olsun Allah beterinden saklasın ama ben bu durumun önününe geçebilir miyim ne yapmak lazım idye açtım konuyu çözümü yoksa da artık 5 günde bir hatırlatırım napalım :) Benim gibi olanların varolduğunu görünce güçleniorum.. Yorumlarınız için tşk. ederim.

bayanlar ben evli değilim nişanlıyım nişanlımın çok dağınlık olduğunu kendide söyler anneside çok söyler..

şimdi ah diyorum yanında olsamda evi savaş alanına çevirse gık demem..

evlenince fikrim değişecek mi :KK1: bizde mi öyle derdik diyosunuz çok duyduk böyle diyenlerimi diyosunuz :KK1:

ama napim hiç bişeyi batmıyor bana teri pisi çöpü,dağınlıkğı..aşkın gözü kör işte:KK51:

bayanlar ben evli değilim nişanlıyım nişanlımın çok dağınlık olduğunu kendide söyler anneside çok söyler..

şimdi ah diyorum yanında olsamda evi savaş alanına çevirse gık demem..

evlenince fikrim değişecek mi :KK1: bizde mi öyle derdik diyosunuz çok duyduk böyle diyenlerimi diyosunuz :KK1:

ama napim hiç bişeyi batmıyor bana teri pisi çöpü,dağınlıkğı..aşkın gözü kör işte:KK51:

Çok tatlı anlatmışsın:)Ben evli değilim ama evlendikten sonra bence değişir bu fikrin.Hele ki düzenli biriysen:KK1: Umarım tez zamanda kavuşursun nişanlınaa

Zamanla biraz batıyor tabi bugün yap yarın aynı sinirleniyor insan.. Neyse ki uyarınca biraz dağıtmıyor artık o süre içinde toplu gördüğümüz kadarıyla idare ediyorum :) Nişanlıyken daha dikkatliydi yaa hiç farketmedim şimdi saldı kendisini ama herkes bir değil belki de senin nişanlın evlenince yapmaz yada sana batmaz :)

Çok tatlı anlatmışsın:)Ben evli değilim ama evlendikten sonra bence değişir bu fikrin.Hele ki düzenli biriysen:KK1: Umarım tez zamanda kavuşursun nişanlınaa

amin çok tşk edrrim..

ama bayanlar ben şöyle düşünüyorum,muhtemelen 25-30 yaş aralağında olan eşlerimiz onca sene arkalarından birinin toplamasına alışmışlardır..büyük ihtimalki oğlan anneleride oğullarına topla,düzelt demezler..ee onca yıl bu alışkanlıkda olan bi erkeğide değiştirmeye çalışmak kendin söyle kendin işitten başka hiçbi işe yaramayacaktır..

Benim eşim normalde çok derli topludur düzeni ve titizliği sever,ama erkek işte o da dağıtıyo bazen.Ama çok görmüyorum :KK19: sabahtan akşama kadar çalışıyo yoruluyo onca iş stresi bir de ben evde iki üç dağınıklığı için laf edip üzmiyim diyorum,e benim işim bir yerde.:21:

Benim eşimde biraz dağınık.:KK1: Dolabı öyle çok karışmaz genelde elim hep dolabındadır zaten ama çok dağıtmaz az da olsa düzenlidir. Sadece çoraplarından çok çekiyorum. Çoraplarından biri mutlaka ters çıkıyor. Olur ya yanlışlıkla falan düz çıkarsın ikisini de Aşkım seni umutlandırmak istemem sadece bu seferlik oldu alıştırma kendini deyip dalga geçiyor.:KK52::KK52:

Dün akşam zamanımı bilgisayarda geçirdim. Eşim napıorsun diye sordu bende; Seni kızlara şikayet ediyorum danıklığını felan yorumlar geliyor rahatlıyorum dedim. :) Güldü Seni bu kadar yorduğumun farkında değilim tamam bundan sonra çok dikkat edicem söz dedi bakalım umutlandım :p Etkilendiği belli çay yaptı mısır patlattı hizmet son safhada tamam sen yaz kızlara rahatlarsın dertleş ben emrindeyim felan dedi :)) Sevdim bu işi ..

Dün akşam zamanımı bilgisayarda geçirdim. Eşim napıorsun diye sordu bende; Seni kızlara şikayet ediyorum danıklığını felan yorumlar geliyor rahatlıyorum dedim. :) Güldü Seni bu kadar yorduğumun farkında değilim tamam bundan sonra çok dikkat edicem söz dedi bakalım umutlandım :p Etkilendiği belli çay yaptı mısır patlattı hizmet son safhada tamam sen yaz kızlara rahatlarsın dertleş ben emrindeyim felan dedi :)) Sevdim bu işi ..

Ohh bee biraz da onlar hizmet etsin di mi ama:):KK66:

[butterfly;

Valla yaa çok zor sanki yapabiliyor işte bundan sonra hep yapsın :) :KK76:

X