Bebek Beslenmesi kızım daha oturmuyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

bebekler

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2011
19
0
benim kızım 7.5 aylık daha oturmuyor bu normalmi kaç aylık olduğu zaman oturur destekle oturtduğum zaman kendini öne eğiyor sırtını dik tutmuyor neden oluyor pek destekle oturtmuyorum hergün oturtmalımıyım ne kadar süre oturmalı bilgi verirseniz çok sevinirim hanımlar

Son düzenleme:
beim bebeğimde 7,5 aylık ve benim bebeğimde henüz tam oturamıyor dediğin gibi öne eğiliyor arkaya atıyor kendini ben hiç acele etmedim nasılsa oturacaklar hiç kafana takma yani. ben 6. ayı bitirene kadar tourtmadığım için geç oturmaya başladı etrafımdakiler 5 aylıkken başladılar oturt demeye ama doktorumuz 6. ayı bitmeden oturtma dediği için oturtmadım ben doktoruna sormuştum sorun yok nasılsa öğrenecek dedi bende takmıyorum yani

şimdi biraz rahatladım teşekür ederim ek gıda olarak ne veriyorsunus hangi çorba veriyorsunus

bende bebeğimi geç oturtmuştum ve aynen sizin dedikleriniz gibi oldu.
şimdi pişmanım çünkü bence geç oturması geç emeklemesini geç yürümesini etkiliyor.

ben mama sandalyesi ile işi çözdüm süürekli oturttumm yemek yesede yemesede ve zamanla aştık bu sorunu.

içiniz rahat olsun.

benim oğlum da 7 aylık bizimki de çok kısa süreliğine destekli oturuyo o da öne doğru eğilip ayaklarıyla oynarken..gerçi biz 5 aylıktan itibren kucakta veya mama sandalyesinde destekli otutturuyoduk yatmayı sevmediği için ama bak hala oturamıyo çok fazla..yani erken otutturup otutturmamakla bence bi alakası yok oturmaya hazır olmakla alakalı..bende endişe ediyodum hatta burda da konu açmıştım ama okadar da mühim değil çok şükür emeklemesi sürünmesi.istediği oyuncağı gidip kendi almasında sorun yok e az çok tutuyoda kendini illa öğrenecek oturmayı da takma kafana her bebek farklı olurmuş çevremde bi araştırma yaptım 6 aylık oturan da var 8-9 aylık ta..

benim kızım 7.5 aylık daha oturmuyor bu normalmi kaç aylık olduğu zaman oturur destekle oturtduğum zaman kendini öne eğiyor sırtını dik tutmuyor neden oluyor pek destekle oturtmuyorum hergün oturtmalımıyım ne kadar süre oturmalı bilgi verirseniz çok sevinirim hanımlar

ben 9 .ayda bebeklerin tam oturabildiklerini okumuştum şuan sırt kasları daha tam gelişmemiştir.zaten meraklı oldukları için öne sürekli eğilip bişey alma çabasındalar:)

şimdi biraz rahatladım teşekür ederim ek gıda olarak ne veriyorsunus hangi çorba veriyorsunus

ben sebze püreleri yapıyorum oğluma sebzeleri buharda haşlayıyorum içinede irmik katıyorum öyle seviyor çok sulu şeyleri yemeyi sevmediği için çorba yapmıyorum. baya bi sebzeyi denedik çoğunu sevdi ama bizim sorunumuz kahvaltı, kahvaltıda sadece peynir yemek istiyor başka bişey yemiyor yumurta, pekmez, cici bebe filan sevmiyor. önümüzdeki hafta etede başlayacam kıyma koyacam sebzelerine bakalım eti sevecekmi? sen neler yapıyorsun.

oğlum 7 ayı bitince desteksiz oturdu. kızım 5,5 aylık desteksiz oturdu. bu çocuktan çocuğa değişiyor. öne doğru eğilip oturuyorsa az kalmış demektir 2 hafta sonra iyice oturmaya başlar.

benım oglum 7 aylıkken emekledı oturması 9 aydan sonra oldu hatta doktor agouturdum sorun var mı dıye

doktorda olabılır dedı bazı bebekler gec otururr

ben kızıma kahvaltıda peynir yumurta sarısı pekmez bebe bisküvisi karıştırıp veriyorum çorbalardan sebze çorbasına ıspanak bulgur havuç birazda tavuk koyuyorum patatesi ve pirinci koymuyorum çünkü kızım kabız olduğu için tavuk suyu çorbası un çobası ve mercimek çorbası veriyorum yoğurt çorbasını pek yemiyor başka bildiğin çorba varsa yazarmısın hep aynı çorba veriyorum yoğurdu elmayı yemiyor şimdi hangi meyve verebilirim

benim oğlumda 7.5 aylık oturuyor emekliyor ama bütün endişeleriniz boşuna çünkü 4 aylıkta oturtmaya başlasanız o zamanı gelince desteksiz oturur yani çocuğuna bağlı kız çocuğu erken oturur denir hep kızım 9aylık oturmuştu herşeyi vakti gelince yapıyorlar annelerde onların peşinde koşturup duruyor ömür boyu çorba fikrine benimde ihtiyacım var yardım istiyorum

bence ne oturma konusunda ne de yürüme konusunda hiç zorlamayın bebişlerinizi elbet birgün yapar bunları. zayıf bebekle kilolu bebek, hareketli bebekle hareketsiz bebek bir olmaz ki. hiç acele ettirmeyin yavrularınıza. herşeyin erken olması çok zeki ve atılgan olduğu anllamına gelmez...

X