Ben şimdi kaç aylık veya kaç haftalık hamileyim

asi34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2010
76
0
kızlar son adet tarihim 29 ekim 2010 internetteki hesaplayıcılara göre 24+0 günlük hamileyim
ama büğün çektirtiğim ayrıntılı ultrasyonda 26+5 günlük gebelik yazıyor. sürekli doktor kontrollerimde de hep bir iki hafta ilerde çıkıyordu .ben şimdi kaç aylık hamileyim acaba doğuma kaç ayım kaldı bi bakın lütfen

Benim SAT'im da 21 Ekim 2010. SAT'a gore 25 hafta 2 gunluk hamileyim. Ama bebek ultrasonda hep onde cikiyor. Bir defasinda, sizin gibi 2 hafta onde cikmisti. Ben de doktoruma sordum, "Bu 2 hafta once mi dogacak anlamina mi gelecek?" diye. Doktor, "Hayir. Gelisimi 2 hafta onde" dedi. Bir de, erken dollenmis olabilecegini de okudum. Yani siz yinde SAT'inizi goz onunde bulundurun. Bebek ya iri, ya da erken dollenmis olabilir.
Bu arada, 29 Nisan'da 6. ayiniz doluyor. 7. aydan gun aliyorsunuz. Yani 5,5 aylik hamilesiniz. Benim bildigim bunlar...

benim de SAT 1 aralık bu hesaplamaya göre 18-19 haftalık olmam lazım ama ben 17 haftalığım.vakitsiz yumurtlamakla alakalı benimkisi.ultrason değerine göre takip ediyorum bende.çünkü çocuk birkaç gün ilerde gider ama 2 hafta ilerde gitmesi normal değildir.

teşekkür ederim canlarım benim kafama takılan şimdi bir ay 4 hafta değilmi yani 24 hafta bitiminde 6 ay bitmiş olmuyormu

1hafta 7 gün 1 ay 30 gün olarak

1 ay = 4 hafta + 2 gün =30
2 ay= 8 hafta +4 gün =60
3 ay= 12 hafta +6 gün =90
4 ay= 17 hafta +1 gün =120
5 ay =21 hafta + 3 gün =150
6 ay =25 hafta+ 5 gün =180
7 ay= 30 hafta =210
8 ay=34 hafta + 2 gün =240
9 ay=38 hafta + 4 gün =270
9 ay 10 gün=280

yani 25+4 te 6 ay bitmiş oluyor

kızlar benimde son adet tarihim 9 ekim...bende şaşıyorum şu an kaç haftalık ve hangi aydayım diye..doktorumda 2 hafta önden gidiyor bebek demişti...6 ay bitti diye biliyorum..doğrumu sizce ???:44:

kızlar benimde son adet tarihim 9 ekim...bende şaşıyorum şu an kaç haftalık ve hangi aydayım diye..doktorumda 2 hafta önden gidiyor bebek demişti...6 ay bitti diye biliyorum..doğrumu sizce ???:44:

evet 6 ay bitmiş 7. aya girmişsiniz

ben de tam anlayamıyorum bu hesaplamalardan bence hiç kafanı karıştırma doktoruna sor beniim bebeğim de 4 gün ilerdeymiş ultrasona göre

kızlar son adet tarihim 29 ekim 2010 internetteki hesaplayıcılara göre 24+0 günlük hamileyim
ama büğün çektirtiğim ayrıntılı ultrasyonda 26+5 günlük gebelik yazıyor. sürekli doktor kontrollerimde de hep bir iki hafta ilerde çıkıyordu .ben şimdi kaç aylık hamileyim acaba doğuma kaç ayım kaldı bi bakın lütfen
Sat a göre ne çıkıyorsa o canım benimde iki hafta büyük gözüküyordu yinede dr ilk ultrasonunla en son ultrasonunu göster fark olup olmadığını söyler bebek iriyse haftasını usg büyük ölçebiliyo

Kızlar benim gecen hafta test yaptirdigimda kan sonucum 195 cikmisti maksimum 2 haftalik dediler.bu hafta gittim son adet tarihim 27 eylüldü doktor senin son adet tarihine gore bebegin 1 bucuk 2 aylik olmasi lazim ama sonuc 2 haftalik bi uyusmazlik var bnde anlayamadim dedi.kese olusmus dedi 10 15 gun sonra gelmemi söyledi. ama benim kafam cok karisti bos gebelikten cok korkuyorm. Saglik ocagndaki ebe de gec döllenme olmus dedi . Yardim edin bilgisi olan var mi acaba ?

Kac haftalik hamileyim kese yeni olusdu
Canim benimde kese gecen hafta 5 mmydi bu hafta 16mm olmus doktor cok iyi gelismis dedi ama bnde gec döllenme oldu o yuzden gununu hesaplayamadilar daha. 10 gun sonra kalp atislarini dinleriz dedi.20 mm olunca dinleniyomus.ama maalesef 3 gundur kahverengi leke geliyo aman kendinize dikkat edin hic agir bisey kaldirmayin is fazla yapmayin yurumeyin hic iyi olmuyo. Dun doktor ic kanaman yok ama leke gelmesi normal degil dedi.igne hap yazdi düsuk tehdidi varmis hic kalkma tuvalet harici dedi yatiyorm artk :-(

Canim benimde kese gecen hafta 5 mmydi bu hafta 16mm olmus doktor cok iyi gelismis dedi ama bnde gec döllenme oldu o yuzden gununu hesaplayamadilar daha. 10 gun sonra kalp atislarini dinleriz dedi.20 mm olunca dinleniyomus.ama maalesef 3 gundur kahverengi leke geliyo aman kendinize dikkat edin hic agir bisey kaldirmayin is fazla yapmayin yurumeyin hic iyi olmuyo. Dun doktor ic kanaman yok ama leke gelmesi normal degil dedi.igne hap yazdi düsuk tehdidi varmis hic kalkma tuvalet harici dedi yatiyorm artk :-(
Gecmis olsun allah sifa versin tatlim insallah kotu bisey olmaz

Merhaba bişey soracağım ben hep adetime göre hesaplıyordum hamileliğimi doktorum da adetime göre söylüyordu ben 19 haftalık hamileyim geçen akşam acile gittim ilk defa gördüğüm doktor 21 haftalık hamilesiniz dedi adetimi de söyledim ultrason kağıdında da 21+3 yazıyor kafam karıştı ben kaç haftalık hamileyim son adet tarihi 1 Nisan lütfen biliyorsanız söyleyin çok merak ettim birde doktor 5.ayın bitmek üzere dedi

Merhaba bişey soracağım ben hep adetime göre hesaplıyordum hamileliğimi doktorum da adetime göre söylüyordu ben 19 haftalık hamileyim geçen akşam acile gittim ilk defa gördüğüm doktor 21 haftalık hamilesiniz dedi adetimi de söyledim ultrason kağıdında da 21+3 yazıyor kafam karıştı ben kaç haftalık hamileyim son adet tarihi 1 Nisan lütfen biliyorsanız söyleyin çok merak ettim birde doktor 5.ayın bitmek üzere dedi
Canım gebelik hesaplama programları 19+3 gösteriyor

X