Sivilceli Ciltler Tetradox - Azelderm-Isotrexin- İmex sabun .

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

Pericik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2011
11
0
Bu ilaçları daha önce kullanmış olan var mı ? Kullandıysanız ne kadar süre kullandınız ve nasıl bir etkisi oldu ? Ben yaklaşık 35 gündür kullanıyorum . Ama en az 2 ay kullanmam gerekiyor tabi hepsini.
Etkisini göstermesi için yaklaşık o kadar süre gerekiyor ama kişiden kişiye de değişir.Tetradox un 3. kutusunun yarısındayım , 4 . kutu bittikten sonra falan tekrar cildiyeciye gidicem.Günde 2 kere (sabah-akşam) imex le yüzümü yıkıyorum , akşam yatmadan önce tetradox u içip , ısotrexin i sürüyorum. Sabah kalkınca da azelderm i sürüyorum . Azelderm baya yakıyordu önceden ama şimdi alıştım biraz.Yüzüm son bir haftadır soyulmaya başladı. Alnım , göz altlarım , yanağımın bazı yerlerinde daha belirgin bu soyulma.Bir de gülünce yüzüm acıyor. Ama soyulma sivilceli yerlerde değil de sivilce olmayan yerlerde . Ya da sivilceli bölgelerdeki soyulmayı belki fark edemiyorumdur.
Her neyse çok uzatmıyım ..
Bu ilaçları daha önce kullanan varsa tecrübeleri anlatabilir mi ? :KK55:

tetradoxu şuan bende kullanıyorum. gece yatarken 1 tane alıyorum. 3 ay kullanacakmışım etki etmezse 6 ay kullanılan bir hap varmış ona geçecekmişiz ama 1 kutuyu bitirdim 2. deyim deri altından çıkan büyük sivilcelerim çıkmamaya başladı. eritretin jel ve imex sabun verdi yanındada sivilce izleri için ve dışarı çıktığımda mutlaka güneş kremi sürmemi söyledi. şimdilik memnunum. hele imeks kadar müthiş bir sabun yok. 18 tlye aldım ama gerçekten verdiğim paraya değdi. :KK52::KK52::KK52:

Evet imex gerçekten çok iyi bir sabun .. Yüzü yumuşacık yapıyor bi de :KK52:
Ya benim yüzüm zaten hassastı ama şimdi daha da hasas oldu . En ufak bir şeyde
kızarıyor. Yüzümdeki pütürler azaldı , şuanda şişik sivilce yok ama yüzüm kırmızı olunca
moralim bozuluyor. Bunun için ne yapabilirm ? Ve önerdiğiniz iyi bir güneş kremi var mı .. ?

:82:

Kıslar bende tetradox kullanuyorum.2. kutuyu içiyorum. Akşamları yatarken 2 günde bir tretin krem sürüyorum.Sabahları sürmem için dr nadixa diye krem verdi ancak sürdüğüm yerlerde sivilce çıktığı için bıraktım. Sabah akşam imex sabunla yüzümü yıkarım. Bol su içerim..Halen kırmızı sivilce izlerim geçmiş değil. Aynaya bile bakmaya sinir oluyorum. Başka ne yapabilirim. Öneriniz var mı? :KK43:

Son düzenleme:
papatya nadixa yı gece yatarken sür ben daha önce aknilox ve nadixa kullandım. 1 gece birini 1 gece birini sürüp yatıyordum sabaha derilerim pul pul dökülüyordu ilk zamanlar bütün sivilceleri dışa vuruyo sonra sivilce yerleri kuruyor sakın bırakma nadixayı derin yenileniyor onu kullandığım sürecede doktor yine güneş kremini mutlaka kullanmamı söyledi. ben kremlerden çok memnun kaldım ama strese bağlı sivilce olduğu için hap kullanmam şart oldu. sebamed güneş kremi kullanıyorum tetradoxla gerçekten cildim güzelleşmeye başladı aynaya bakınca artık kendimi beğeniyorum:KK17:

Bu arada bu ilaçlar bana yetersiz geldiğinden doktor bırakmamı söyledi. Roaccutane ' e başlıcakmışım artık. Ama imex sabuna devam edicem . Hayırlısı artık .. :KK70:

Son düzenleme:
kıslar bu tetradox u ne kadar kullanmalıyız. ben 1,5 aydır kullanıyorum.3 kutu bitmek üzere. Dr bir ay kullan dmişti ama gidemiyorum kontrole tam olarak geçmesede geçiyor gibi sivilceler. İlacı bittikten sonra tekrar alıp kullanayım mı???

4 kutu bitirdikten sonra kontrole gitmelisin.Yani 1 kutu daha iç. :KK34:
@papatya2507

Son düzenleme:
X