Guatır ameliyatı oldum en sonunda...

seren1077

Guru
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2010
215
15
merhaba arkadaşlar, 9 ay önce gitmiştim, boğazımdaki şişliklerden dolayı. 3 cmm di o zman nodülümün biri. aslında bir şikayetim yoktu ama doktor ameliyat demişti o zamanda. ben reddettim tabiki. bir ay öncesinde , ağladığım ve sinirlendiğim zaman boğulma hissi oluştu bende.gittiğimde 4 cm olmuştu nodülüm, en sonunda ameliyata karar verdim. beklemenin bir anlamı yoktu... ilk beş günüm zehir geçti, ama ameliyattan diyemem. beni narkoz mahvetti, bir baş ağrısı ile çıktım ve 5 günde öyle giti. neyseki üçüncü haftayı bitirdim. bu günüme şükür, ama arada boyun kaslarım kasılıyor. sormak istediğiniz bir şey olursa , cevap veririm. bende çok araştırmıştım çünkü... hıı bu arada en önemliside, sesimde küçücük bir kısılma dahi yok, her okuduğum yazıda ses kısıklığıyla karşılaştım, yani herkes aynı şeyleri yaşamıyor , korkmayın.. rabbim şifa versin herkese, sevgilerimle....

geçmiş olsun

aynı ameliyatı annemde oldu

ama ilk 1 yıl çok dikkat edin kendizi zorlayacak işlerden kaçının

bide dikiş için verilen kremi asla ihmal etmeyin annemin dikişi şuan hiç belli olmuyo

geçmiş olsun
ameliyatınızda troidlerinizin hepsi mi alınmış oldu
çoğu dr. çok az da olsa troit hormonu bırakıyor
ben haşimato hipotroid hastasıyım ve antikorlar troidlerimi yok etmiş
ömür boyu ilaçla takviye edileck
o yuzden troid ameliyatı olurken dr. seçimi önemli
troidlerin olmaması hem sağlık açısından hem de yaşam kalitemizi düşürüyor
sağlıcakla

__DİMPLE2__ canım çok teşekkürler,dikkat etmeye çalışıyorum ama canım durmuyorki benim :) kremi kullanmaya başladım, gece kullanmayı önermişler, annende sadece gecelerimi kullandı. ne güzel izin belli olmaması, umarım benimde öyle olur. geçmiş olsun annenede, ilginede ... sevgiler.

Son düzenleme:
geçmiş olsun
ameliyatınızda troidlerinizin hepsi mi alınmış oldu
çoğu dr. çok az da olsa troit hormonu bırakıyor
ben haşimato hipotroid hastasıyım ve antikorlar troidlerimi yok etmiş
ömür boyu ilaçla takviye edileck
o yuzden troid ameliyatı olurken dr. seçimi önemli
troidlerin olmaması hem sağlık açısından hem de yaşam kalitemizi düşürüyor
sağlıcakla

sağol canım, sanada çok geçmiş olsun.. tabiki troidlerin hepsini almak durumunda kaldı doktorum. sorduğumda, nodülleri tekrar üretmemesi için dedi.rabbim başka dertler vermesin inş.. beni düşündüren , böyle süekli ilaç kullanmak böbreklerimizi mahvetmezmi acaba ? yoksa saçmamı düşünüyorum ne dersin? sağlıklı günler dileğiyle, hoşçakal canım..

geçmiş olsun arkadaşım inş.en yakında tam anlamıyla iyileşirsin bendede kistik nodül var 6.6x4.5mm çapında ama şimdiye kadar hiç bi dr amaliyat demedi kan tahlillerim normal oldugundan ilaç bile vermiyorlar:KK61:

geçmiş olsun arkadaşım inş.en yakında tam anlamıyla iyileşirsin bendede kistik nodül var 6.6x4.5mm çapında ama şimdiye kadar hiç bi dr amaliyat demedi kan tahlillerim normal oldugundan ilaç bile vermiyorlar:KK61:

sağol canımm... her doktorun görüşü farklı tabiki, senin nodüllerin küçük. onların küçülmesi amacıyla ilaç vermesi gerekmiyormuydu doktorun. zaten 3 cm den büyük nodüllerde ameliyat deniliyormuş sanırım, araştırmalarımda hep bu doğrultuda çıktı. guatırın çok fazla çeşidi olduğu için, tedavileride farklı. ama yinede ihmal etme derim, umarım ameliyat yaşamadan bunu atlatabilirsin. mutlu, sağlıklı günler dileğiyle, sanada çok geçmiş olsun , sevgiler :)

sağol canımm... Her doktorun görüşü farklı tabiki, senin nodüllerin küçük. Onların küçülmesi amacıyla ilaç vermesi gerekmiyormuydu doktorun. Zaten 3 cm den büyük nodüllerde ameliyat deniliyormuş sanırım, araştırmalarımda hep bu doğrultuda çıktı. Guatırın çok fazla çeşidi olduğu için, tedavileride farklı. Ama yinede ihmal etme derim, umarım ameliyat yaşamadan bunu atlatabilirsin. Mutlu, sağlıklı günler dileğiyle, sanada çok geçmiş olsun , sevgiler :)

merhaba, şu an nasılsınız? Tamami ile eski halinize döndünüz mü?

merhaba, şu an nasılsınız? Tamami ile eski halinize döndünüz mü?

merhaba canım, gayet iyiyim, aynı eskisi gibi, hatta daha bile iyiyim. ameliyat olmadan önce ses kısıklığı yaşıyordum yada sinirlenip ağladığımda boğur gibi oluyordum. bu rahatsızlıklarım tamamen geçti . başkada bir şikayetim yok. ameliyat olalı 6 ay oldu, iki ay önce bazen sızlıyordu, elimi hep boğazıma götürüyordum , onlarda geçti çok şükür.

merhaba canım, gayet iyiyim, aynı eskisi gibi, hatta daha bile iyiyim. ameliyat olmadan önce ses kısıklığı yaşıyordum yada sinirlenip ağladığımda boğur gibi oluyordum. bu rahatsızlıklarım tamamen geçti . başkada bir şikayetim yok. ameliyat olalı 6 ay oldu, iki ay önce bazen sızlıyordu, elimi hep boğazıma götürüyordum , onlarda geçti çok şükür.

cevabınız için çok teşekkürler. ameliyat iziniz ne durumda. sadece ameliyat mı oldunuz sonrasında herhangi tedavi oldunuz mu?
okuyorumda ameliyat sonrası seste sıkınıt yaşayan kişilerde var galiba.

sizin troidlerin tümü alındığına göre ilaç kullanıyorsunuz sanırım. nerede oldunuz ameliyatınız... tekrar teşekkürler.

cevabınız için çok teşekkürler. ameliyat iziniz ne durumda. sadece ameliyat mı oldunuz sonrasında herhangi tedavi oldunuz mu?
okuyorumda ameliyat sonrası seste sıkınıt yaşayan kişilerde var galiba.

sizin troidlerin tümü alındığına göre ilaç kullanıyorsunuz sanırım. nerede oldunuz ameliyatınız... tekrar teşekkürler.

rica ederim canım benim, burada birbirimize yardımcı olup , aydınlatabiliyorsak ne mutlu bize. ameliyat izim belli tabiki , bir krem vermişti doktor gece sürün, gün ışığı görmesin demişti. bir süre kullandım ama aşırı kaşıntı yaptı boğazımda. gece uyandığımda deliler gibi boğazımı yırtarcasına kaşımayla uyandım. sonra bıraktım sürmeyi, belki kullanabilseydim, iz için iyi olacaktı ama.. ameliyattan sonra nodüllerim tahlile gönderildi, çok şükür kötü birşey çıkmadı, o yüzden başka bir tedavi görmedim. ben uşakta yaşıyorum, devlet hastanesinde oldum ameliyatımı, gayet menun kaldım. sesimde hiçbir kısıklık oluşmadı allahıma şükür, çok korkuyordum sesim gider diye, kendimde en çok sevdiğim konuşmam ve ses tonumdur, rabbimde bana bağışladı sesimi , şükürler olsun :)) tiroidlerimin tümü alındı evet, o yüzden ilaç kullanıyorum günde bir kez, bu benimlede böyle gidecek tabiki. üç ayda bir kontrolüm var, mesela dün gittim hastaneye, tahlil sonuçlarım sanki tiroitlerim varmış gibi, gayet normal çıktı, çok sevindim. siz ameliyatmı olacaksınız? dilerim allahım herkesi kurtarsın, herkese hayırlı şifalar versin..

rica ederim canım benim, burada birbirimize yardımcı olup , aydınlatabiliyorsak ne mutlu bize. ameliyat izim belli tabiki , bir krem vermişti doktor gece sürün, gün ışığı görmesin demişti. bir süre kullandım ama aşırı kaşıntı yaptı boğazımda. gece uyandığımda deliler gibi boğazımı yırtarcasına kaşımayla uyandım. sonra bıraktım sürmeyi, belki kullanabilseydim, iz için iyi olacaktı ama.. ameliyattan sonra nodüllerim tahlile gönderildi, çok şükür kötü birşey çıkmadı, o yüzden başka bir tedavi görmedim. ben uşakta yaşıyorum, devlet hastanesinde oldum ameliyatımı, gayet menun kaldım. sesimde hiçbir kısıklık oluşmadı allahıma şükür, çok korkuyordum sesim gider diye, kendimde en çok sevdiğim konuşmam ve ses tonumdur, rabbimde bana bağışladı sesimi , şükürler olsun :)) tiroidlerimin tümü alındı evet, o yüzden ilaç kullanıyorum günde bir kez, bu benimlede böyle gidecek tabiki. üç ayda bir kontrolüm var, mesela dün gittim hastaneye, tahlil sonuçlarım sanki tiroitlerim varmış gibi, gayet normal çıktı, çok sevindim. siz ameliyatmı olacaksınız? dilerim allahım herkesi kurtarsın, herkese hayırlı şifalar versin..

günaydın...

çok teşekkürler tekrar cevaplarınız için...

iyi olmanıza çoookk sevindim... Dahada iyi olun....

hamileyim ben 10+2 oldum. genel kontrollerde çıktı troid problemler. hipertroid ve 6 tane nodül çıktı. :KK43: hamile olduğum içn şu an sadece ilaç kullanıyorum ama doğumdan sonra gitmem gerekiyor sanırım. ameliyat olmalısın dedi doktor. çok korktum bunları ilk öğrendiğimde. herşeye bir anda öğrendim zaten... :KK43: ama çok şükür iyiyim daha...
okuyorum yazılanları da pek kolay değil sanırım

ne kadar kaldınız hastanede. ne kadar evde yattınız, ameliyattan sonra ilaç ne kadar kullandınız( ağrı kesici vs)..
çok mu zor?

günaydın...

çok teşekkürler tekrar cevaplarınız için...

iyi olmanıza çoookk sevindim... Dahada iyi olun....

hamileyim ben 10+2 oldum. genel kontrollerde çıktı troid problemler. hipertroid ve 6 tane nodül çıktı. :KK43: hamile olduğum içn şu an sadece ilaç kullanıyorum ama doğumdan sonra gitmem gerekiyor sanırım. ameliyat olmalısın dedi doktor. çok korktum bunları ilk öğrendiğimde. herşeye bir anda öğrendim zaten... :KK43: ama çok şükür iyiyim daha...
okuyorum yazılanları da pek kolay değil sanırım

ne kadar kaldınız hastanede. ne kadar evde yattınız, ameliyattan sonra ilaç ne kadar kullandınız( ağrı kesici vs)..
çok mu zor?

çok teşekkürler güzel dileklerin için.. bak ben anlatıyorum böyle açık açık ama, üzüldüm hamilesin, bebek bekliyorsun, öncelikle bu konuya önem ver. kendini üzme böyle kafaya takıp. rabbim bebişinide hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin inş.. ondan sonrada hayırlısıyla kurtulursun umarım. ben ameliyat olmadan televizyonda bir profösörü izlemiştim. nodüllerinizle yaşamayı öğrenin demişti. gerçekten sana bir rahatsızlığını hissetmiyorsan çokda acele etme ameliyat için.. bilemiyorum nerede yaşıyorsun? büyük bir şehirde isen daha geniş kapsamlı araştırabilirsin.mesela en büyük nodülün kaç cm?( 4 cm ve üzerine ameliyat diyorlar ) test yaptırabilirsin, iyi yada ( allah korusun !! ) kötü huylumu diye.. ama sana öncelikle tavsiyem kafanda bu konuyu çok büyütmemen tamammı tatlım.. hıııım gelelim ameliyatın zorluğunaaa.. ben dayanıklı bir yapıya sahibim, o yüzden çok mızmızlamadım açıkçası.. baş ağrılarım oldu ileri derecede, onuda sanırım narkoz yaptı.. çünkü narkozdan baş ağrısıyla uyandım. inan ameliyat yerimin acısı hiçmi hiç kaldı yanında.. bir gece yattım zaten hastanede, eve döndüğümdede .. sadece dikkat etmek zorunda oluyorsun bir hafta oturup , yatarken.. ameliyattan sonra, ben çok acile gittim , ama başağrılarım yüzünden, tansiyonum yükseliyordu bunun yanısıra. sürekli kas gevşetici iğne yapıyorlardı. ben daha sonra eczaneden alıp evde yapmaya başladım günde bir kez. adını vermek yanlışmı olur bilemiyorum ama ( dikloron) . allah beni affetsin , eğer bunları anlatıp , gözünü korkutuyorsam.. ama güzelim, ameliyat bu tabiki düşüncesi bile zor.. ama şu yönünü düşün, artık herşey eskisinden çok daha kolay, iyileşme sürecin daha çabuk.. acil şifalar diliyorum sana..bak şunuda dene , faydalı diyorlar.. hergün akşamdan bir cevizi yarım bardak suyun içine koy .sabah aç karnına cevizini yiyip , suyunuda iç.. internettende araştırabilirsin istersen. ufff ne çok yazdım , şimdilik yeter değilmii, kocaman öpüyorum, görüşmek dileğiyle..

Ben öğrenciyken 14 sene evvel bu ameliyatı oldum..benimki hemde tiroid kanseriydi ve tüm tiroid bezim alındı...iyot 131 tedavisi de gördüm..Çok şükür ilacımı kullandıktan ve dozunu da ayarladıktan sonra yaşam kalitemde hiç bir düşüş olmadı..Hatta evlendim ve çocuk sahibi de oldum..Şu an iki sevimli ,zeki sıpam var :) :nazar: :nazar:

Bu güne dek çeşitli nedenlerden dolayı defalarca ameliyat masasına yattım..Hayatımda geçirdiğim en kolay ameliyattı....Tedavisi olan,ilacı çok ucuz olan ve her eczanede kolayca bulunan bir hastalık...Dramatize edilmesine bile gerek yok...Sadece nodülü değil,bizzat tiroid kanseri teşhisi konulmuş biri olarak yazıyorum bunu............

Son düzenleme:
Ben öğrenciyken 14 sene evvel bu ameliyatı oldum..benimki hemde tiroid kanseriydi ve tüm tiroid bezim alındı...iyot 131 tedavisi de gördüm..Çok şükür ilacımı kullandıktan ve dozunu da ayarladıktan sonra yaşam kalitemde hiç bir düşüş olmadı..Hatta evlendim ve çocuk sahibi de oldum..Şu an iki sevimli ,zeki sıpam var :) :nazar: :nazar:

Bu güne dek çeşitli nedenlerden dolayı defalarca ameliyat masasına yattım..Hayatımda geçirdiğim en kolay ameliyattı....Tedavisi olan,ilacı çok ucuz olan ve her eczanede kolayca bulunan bir hastalık...Dramatize edilmesine bile gerek yok...Sadece nodülü değil,bizzat tiroid kanseri teşhisi konulmuş biri olarak yazıyorum bunu............

çok teşekkürlerr verdiğiniz bilgiler içinn. sağolun....sizede çok büyük geçmişler olsun.

çok teşekkürler güzel dileklerin için.. bak ben anlatıyorum böyle açık açık ama, üzüldüm hamilesin, bebek bekliyorsun, öncelikle bu konuya önem ver. kendini üzme böyle kafaya takıp. rabbim bebişinide hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin inş.. ondan sonrada hayırlısıyla kurtulursun umarım. ben ameliyat olmadan televizyonda bir profösörü izlemiştim. nodüllerinizle yaşamayı öğrenin demişti. gerçekten sana bir rahatsızlığını hissetmiyorsan çokda acele etme ameliyat için.. bilemiyorum nerede yaşıyorsun? büyük bir şehirde isen daha geniş kapsamlı araştırabilirsin.mesela en büyük nodülün kaç cm?( 4 cm ve üzerine ameliyat diyorlar ) test yaptırabilirsin, iyi yada ( allah korusun !! ) kötü huylumu diye.. ama sana öncelikle tavsiyem kafanda bu konuyu çok büyütmemen tamammı tatlım.. hıııım gelelim ameliyatın zorluğunaaa.. ben dayanıklı bir yapıya sahibim, o yüzden çok mızmızlamadım açıkçası.. baş ağrılarım oldu ileri derecede, onuda sanırım narkoz yaptı.. çünkü narkozdan baş ağrısıyla uyandım. inan ameliyat yerimin acısı hiçmi hiç kaldı yanında.. bir gece yattım zaten hastanede, eve döndüğümdede .. sadece dikkat etmek zorunda oluyorsun bir hafta oturup , yatarken.. ameliyattan sonra, ben çok acile gittim , ama başağrılarım yüzünden, tansiyonum yükseliyordu bunun yanısıra. sürekli kas gevşetici iğne yapıyorlardı. ben daha sonra eczaneden alıp evde yapmaya başladım günde bir kez. adını vermek yanlışmı olur bilemiyorum ama ( dikloron) . allah beni affetsin , eğer bunları anlatıp , gözünü korkutuyorsam.. ama güzelim, ameliyat bu tabiki düşüncesi bile zor.. ama şu yönünü düşün, artık herşey eskisinden çok daha kolay, iyileşme sürecin daha çabuk.. acil şifalar diliyorum sana..bak şunuda dene , faydalı diyorlar.. hergün akşamdan bir cevizi yarım bardak suyun içine koy .sabah aç karnına cevizini yiyip , suyunuda iç.. internettende araştırabilirsin istersen. ufff ne çok yazdım , şimdilik yeter değilmii, kocaman öpüyorum, görüşmek dileğiyle..

çok çok teşekkürler verdiğin bilgiler için.... evet bende bazen çok ciddiye alıyorum bazende daha basite indirgeyebiliyorum. hamileliğin etkisi çok tabi bunda.... çok şükür yine halimize. ama sonsuz teşekkürler elinize konuşuna sağlık. sağolun.
ben istanbuldayım. endokrinoloji doktorunun direk yorumu hemen ameliyat dedi. ilk duyduğumda çok züüldüm ve şaşırdım. bu ay sonu başka bir doktora gideceğim. Hayırlısı.... sağolun tekrar

Teşekkür ederim size de geçmiş olsun....

Almina birşey daha sorucam. ıyot tedavisini ameliyattan sonramı oldun? yada ameliyattan sonra ağrı kesiciler filan mı kullandın. nedne soruyorum. bebeğimiz emzirmeme ne kadar mani olur bazı şeyler diye danışmak istiyorum

Almina birşey daha sorucam. ıyot tedavisini ameliyattan sonramı oldun? yada ameliyattan sonra ağrı kesiciler filan mı kullandın. nedne soruyorum. bebeğimiz emzirmeme ne kadar mani olur bazı şeyler diye danışmak istiyorum

Evet canım ameliyattan sonra oldum..Ege üniversitesinde nükleer tıp bölümünde 3 gün kadar karantina odasında tek başıma kaldım... Eğer hipertiroidi ya da hipotiroidi durumundaysan ilaçla tiroid hormonların düzenlenebilir sanıyorum...Hamilelikte tiroid ameliyatı yapılabiliyor mu hiç bilgim yok canım...Ameliyattan sonra öyle aşırı ağrım olduğunu hatırlamıyorum..Sadece ses kısıklığı ve boynumu sağa sola çevirememe sorunum vardı...Vücudumla beraber dönmek zorunda kalıyordum...Şimdi bu sorunların hiç biri kalmadı....

merhaba arkadaşlar. sizlerle aynı derde sahibim. 2 yıl önce tekrarlayan düşüklerim nedeniyle gittiğim doktorda öğrenmiştim. nodülümün olduğunu. 2,5 cm. kadardı. cerraha gidersem hemen ameliyat yapacağını ama endokrolojiye gidersem biyopsi yapıp takip edileceğini söylediler. kötü bir şey çıkar diye korkumdan gitmedim. sizinde dediğinizgibi dönem dönem sinirlenince boğululacak gibi oluyorum. birde bu araları ağrı yapmaya başladı gibi sanki. şuan 1 yaşında bebeğim var. ve ameliyattan çok korkuyorum. özelliklede kanserli bir şey çıkmasından. ne olur korkumu yenmeye yardımcı olun bana. neler yaşadınız,nasıl bir süreç beni bekliyor. ankarada tavsiye edeceğiniz bir doktor varmı. bende artık kafamda çok büyütmeye başladım. ve bu düşünce beni çok rahatsız ediyo. bazen diyorum gideyim ne olacaksa olsun. kanserli çıkarsa uygulanan tedavi çokmu zor. saçlar falan dökülüyomu:KK43:

X