Saç Rengi ve Saç Boyama saçlarımı nasıl sarı yapabilirim? lütfen yardım

denizimderyam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2010
58
1
arkadaşlar kışın saçımı kahveye boyamıştım ardından siyah yaptırdım aradan 2 ay geçti kuaföre gittim 15 gün önce rengimi açtırmak istiyorum açılabildiği kadar sonrada sarıya geçmek istiyorum dedim. kuaförde silici uygulıcaz saçına dedi ama silici dediği şey saçımın kendi dip renginide açtı bence açıcıyla birlikte kullandı siliciyi. sonuç saçımın dip ve uç kısımları sarı ama ortası turuncu sonrada üstünü boyadı şuan saçım bakır sarı karışık bişey. kötü değil aslında ama ortaları bakır tonu oldu.
şimdi ben artık kuaförlerden sıkıldım evde kendim saçımı açmak istiyorum. ama kararsız kaldım
o turuncu olan yerlere yani saçımın ortasına açıcı sürsem bekletsem sonra azıcıkta dip ve uclarına sürüp yıkasam üstünede çok açık küllü sarı boyasam tutar mı? yeşillik yada yine turunculuk olurmu saçlarımda.
açıcı olarak kolestonun açıcısını mı kullanayım yoksa oksidan ve mavi toz karışımı mı yapayım yoksa
lorealin açıcısını filan mı deneyim.
açıcı olarak bana saçımı en az yıpranmayla turunculuk bırakmadan sonuç vericek bişey lazım, turunculukların tamamı gitsin istiyorum zaten açtıktan sonrada çok açık küllü sarı boyıcam
bu işlemleri yaparsam saçım tatlı sarıya dönermi?

selam öncelikle bu sezon malum bakırlar karameller çok moda ben saçlarını daha fazla yıpratma bir süre daha toparlansınlar ardından açtırırsn derim evde açabilirsin ama aynı şekilde olacaktr yani dip ayrı orta bölüm ayrı uzman ellerde yaptırman daha mantıklı olacaktır...

canım öyle sağlıklı gür saçlarım vardı ki 6 senedir kendim hiç boyamadım saçımı ama kuaförlerin bi yakmadıgı kaldı... gidiyorum açık sarı istiyorum diyorum bi bakıyorum karamel yapmış... neymiş açılmıyomuş bal gibide açılıyo kendi saçım kestane zaten. önce kahveye boyuyolar sonra üstüne röfle filan bunaldım para koparmak için mahvettiler saçımı...
yıpranık zaten yeteri kadar bende istediğim rengi elde edip sonra artık dokunmayıp bakımları artırıp sürekli dip yapmak istiyorum...

canım diplerinden başlayarak orıel sürmen lazım dibinden itibaren sürmezsen renk bır tuhaf oluyor tutmuyor yanı

peki ortası turuncu dibinden yaparsam aynı miktarda sürüp aynı zamanda yıkarsam bu sefer dip çok açılıp orta kısmında yine dorelik kalmazmı ki

valla canım seni çok iyi anlıyorum bende sık saç değiştirenlerdenim birde hep kızıl yapıp röfle tarzına dönenlerden bende bıktım ve saçlarım senin gibi gür evde boyamak en mantıklısı hem maddi açıdan hemde zaman bi saç boyatmaya gidiyorsun 4saat sürüyor ve aynende ddediğin gibi rengide tutramıyorlar evde açacaksn yapıcaksn umurlarında değilki ben çok yaşadm ama bizde suç yani akıllanmakta yok.......evet bencede öyle yap beyaz tenlimisn bir renk yap diple devam et bak bende kızıldım karamel yaptrdm tabi yıprandı çok ama bi süre devam edicem diple şimdi çokta moda tenimde pembe beyaz yakıştı çok yakıştıysa değişme........

al benden de o kadar beyaz tenliyim ve bir hafta öncesine kadar saçları çok güzel bir sarıydı..sarı rengini 6 ay kullandım ve ben çabucak sıkılan biriyim daha doğrusu eşim bana hiç yakışmadığını yüzümü kapattığını gitmediğini kaç ay söyleye söyleye gidip kızıla boyattım kızıl boyadan sonra öyle pişman oldum ki anlatamam şimdilik saçlarımı dinlendirip uzatacağım daha sonra kısacık kestirip tekrar sarıya döneceğim ama bu sefer araştırıp kendim yapacağım sarıyı en son sarım hariç kuaförlerin yaptığı sarı sarıdan başka herşeye benziyordu ya turuncu yada karamel offffffffff.....şu kızıl nasıl akacak..ne yapacam

valla canım seni çok iyi anlıyorum bende sık saç değiştirenlerdenim birde hep kızıl yapıp röfle tarzına dönenlerden bende bıktım ve saçlarım senin gibi gür evde boyamak en mantıklısı hem maddi açıdan hemde zaman bi saç boyatmaya gidiyorsun 4saat sürüyor ve aynende ddediğin gibi rengide tutramıyorlar evde açacaksn yapıcaksn umurlarında değilki ben çok yaşadm ama bizde suç yani akıllanmakta yok.......evet bencede öyle yap beyaz tenlimisn bir renk yap diple devam et bak bende kızıldım karamel yaptrdm tabi yıprandı çok ama bi süre devam edicem diple şimdi çokta moda tenimde pembe beyaz yakıştı çok yakıştıysa değişme........

bende pembe beyaz tenliyim canım. kızıl tonları pek gitmiyo bana bu rengide beğendim aslında ama 2 renkli kek gibi dolaşmakta istemiyorum. ama ben sarı istiyorum :KK43: hemde tam 6 yıldır. artık karar verdim ne yapıp edip kendim becericem :KK43:
saçlarım şuan buna yakın bi tonda orta kısmı daha belirgin turuncu işte...
8.3_gold.jpg

al benden de o kadar beyaz tenliyim ve bir hafta öncesine kadar saçları çok güzel bir sarıydı..sarı rengini 6 ay kullandım ve ben çabucak sıkılan biriyim daha doğrusu eşim bana hiç yakışmadığını yüzümü kapattığını gitmediğini kaç ay söyleye söyleye gidip kızıla boyattım kızıl boyadan sonra öyle pişman oldum ki anlatamam şimdilik saçlarımı dinlendirip uzatacağım daha sonra kısacık kestirip tekrar sarıya döneceğim ama bu sefer araştırıp kendim yapacağım sarıyı en son sarım hariç kuaförlerin yaptığı sarı sarıdan başka herşeye benziyordu ya turuncu yada karamel offffffffff.....şu kızıl nasıl akacak..ne yapacam

aynen bende çabuk sıkılanlardan ve kızılda çok kullandm aynen öyle bir tam sarı yapamazlar zaten.....yapman gereken canım hiç boyamıycaksn kızıla kendi haline bırakıcaksn yada kahveye boya uzamasını bekle diplerin epey gelince dilediğini yap..........

aynen bende çabuk sıkılanlardan ve kızılda çok kullandm aynen öyle bir tam sarı yapamazlar zaten.....yapman gereken canım hiç boyamıycaksn kızıla kendi haline bırakıcaksn yada kahveye boya uzamasını bekle diplerin epey gelince dilediğini yap..........

çok güzel bir fikir canım çok sağol kızılın üstüne kahve tutar mı acaba?

bende pembe beyaz tenliyim canım. kızıl tonları pek gitmiyo bana bu rengide beğendim aslında ama 2 renkli kek gibi dolaşmakta istemiyorum. ama ben sarı istiyorum :KK43: hemde tam 6 yıldır. artık karar verdim ne yapıp edip kendim becericem :KK43:
saçlarım şuan buna yakın bi tonda orta kısmı daha belirgin turuncu işte...
8.3_gold.jpg

anladm kafaya taktın renkte güzelmiş evde yapma ozaman farklı kuaföre git istediğini yaptır yıpranmasınıda göze al çabuk uzaması içinde yağlar kullan ama madem buna yakın evde bence önce bir boya tekrar karamele sonra git röfle yaptr boşuna onada para verme dediğin gibiyse öyle yaparlar çünkü..........

teşekkür ederim güzel fikrin için evet kahve rengi kafama yattı kahve boya tutarmı kzılın üstüne

çok güzel bir fikir canım çok sağol kızılın üstüne kahve tutar mı acaba?

ben anlıyorum bu kızıl işlerinden canım çikolata kahve 2.boyada falan tutuyormuş sonrada kestane yaparsn ama ilkte tutmazsa moralini bozma sabırlı ol zaten renk kırılacak sonra bidefa daha boyarsn 3.de kesin çözüm........

anladm kafaya taktın renkte güzelmiş evde yapma ozaman farklı kuaföre git istediğini yaptır yıpranmasınıda göze al çabuk uzaması içinde yağlar kullan ama madem buna yakın evde bence önce bir boya tekrar karamele sonra git röfle yaptr boşuna onada para verme dediğin gibiyse öyle yaparlar çünkü..........

evet her gittiğimde bi saç açmayla boyaya 150 200 tl bayılıp istemediğim bi renkle çıkmaktan sıkıldım resmen enayi yerine koyuyolar insanı
olmadı küllü sarı gibi bi renge boyayım. mavi boyada karıştırayım bakalım turunculuklar gitçek mi :)

evet her gittiğimde bi saç açmayla boyaya 150 200 tl bayılıp istemediğim bi renkle çıkmaktan sıkıldım resmen enayi yerine koyuyolar insanı
olmadı küllü sarı gibi bi renge boyayım. mavi boyada karıştırayım bakalım turunculuklar gitçek mi :)

o konuda pek bilgim yok malesef iyice araştr yapan brine sor yada burda okuyanlardan vardır belki bu konuda yardımcı olabilecek???

rica edrim canım sana bir yardımm olsun sanırım lütfen yardım rengimi bu brenk istiyorum diye bir arkadaş bir topic açmış orda bilgisi olan arkadaşlar var orayada yazrasn yardım alabilirsn ve yazılanları okuman bile yeterli olabilir...........forumda akıyor...

turunculuk istmiyosan folyoyla sarsan nasıl olur orta yerleri?BEN PALTTENİN AÇICISIYLA YANİ RÖFLE SETİYLE SAÇIMIN BAZI YERLERİNE PAKET YAPMIŞTIM PLATİN RENK OLMUŞTU,YANİ DİCEM ŞUKİ,SAÇININ O ORTA KISMININ RENGİNİ BİŞEYLE AÇIP ÜZERİNDENDE KÜLLÜ KUMRALLA GEÇSEN TUTABİLİR.AMA TABİ SAÇINI GÖRMEDEN YAZDIM SADECE Bİ FİKİR.

Saçını göripte bi fikir vermeyi daha çok isterdim,çünkü benim dediğim gibi röfle setini saçına bolca sürüp folyolayıp biraz bekletince apaçık oluyo üzerindende diğer yerlerin yakın bi boyayla cila yaparsın.çok yıpratır ama saçını söyliim bunuda canım.dediğim gibi sana sadce fikir yardımı bi seçenek bu.

X