Eşimin bekar kardeşi yanımızda kalıyor

sibel48

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2010
136
0
çok uzatmayacağım daha öncede konu acmıştım kaynım kalıyor yanımızda diye 2 yıllık evliyim 20 günlük bebegim var 2+1 evde oturuyorum kızlar
bir odası bebek odası oldu kaynımda salonda kalıyor
eşimle sürekli tartışıyoruz bu konudan altlı üstlü oturuyoruz eltimle bir bekar kaynımda onda kalıyor

dün gece eşime tekrardan ayrı ev tutun konusunu actım istesende istemesende bu böyle tutmuyoruz ayrı ev dedi bene istemiyorum dedim ne düşündüğün umrumda degil dedi bayağı tartıştık kaynım bebek odasında telle konuşuyordu geldi bende kalkmıştım yatak odama gidiyordum duymuş giyinmeye başladı bu nedir böyle falan dedi ben yatak odasından duyyorum

eşimde nereye ben bu yaştan sonra kadın lafıylamı hareket edicem dedi akşam aralarında konuştular eşimin abiside biz ayrı ev tutmayız o kardeşimi atarsa dahi ben yanıma alır bakarım diyormuş

eşimden uzun zamandır bu sorunlar nedeniyle cok sogudum oda aynı şekilde benden kızlar boşanmayı düşünüyorum
lütfen bana yardımcı olun
bu arada evlendiğimizden beridir bekar kayınlarımız yanımızda kalıyor

evlenmeden once bu durumdan haberdar mıydınız?

düğüne bir hafta kala söyledi eşim önce istemedim ama sadece 3 ay kalacaklar diye söyledi bende ozaman tamam dedim eltimede 1 yıl kalacak diye söylemişler yani eşim abisiyle planlı bu konuda yalanla kabullendirmişler bizi

Hangi mantıkla böyle birşey istiyor anlamadım. Çalışmıyorlar mı. İkisi bir olup bir ev tutsunlar işte. Karısından bu şekilde bahsetmek ne kadar çirkin kardeşi de olsa. Tavrınızı koyun. Kayınvalideniz ve kayınpederinizle konuşsanız bu konuyu size hak vermezler mi.
Üç ay sözünü hatırlatın eşinize. Bu şartla kabul ettiğinizi ve sözünü yerine getirmesini isteyin

Son düzenleme:
Hangi mantıkla böyle birşey istiyor anlamadım. Çalışmıyorlar mı. İkisi bir olup bir ev tutsunlar işte. Karısından bu şekilde bahsetmek ne kadar çirkin kardeşi de olsa. Tavrınızı koyun. Kayınvalideniz ve kayınpederinizle konuşsanız bu konuyu size hak vermezler mi.
Üç ay sözünü hatırlatın eşinize. Bu şartla kabul ettiğinizi ve sözünü yerine getirmesini isteyin

kayınvaldemler yeni memlekete gittiler onlara kalsa evlenene kadar yanınızda kalcak bakacaksınız diyorlar
benimde kızdıgım konu kardeşlerini karılarından daha üstün tutmaları dengede tutmayı bilmiyorlar çalışmadıkları gün dahi sabahtan akşama kadar kardeşler hep beraber gezerler bizle gezmezler

beraber çalışıyorlar hesaplar bir onlarda ayrılmak istemiyor demekki

kayınvaldemler yeni memlekete gittiler onlara kalsa evlenene kadar yanınızda kalcak bakacaksınız diyorlar
benimde kızdıgım konu kardeşlerini karılarından daha üstün tutmaları dengede tutmayı bilmiyorlar çalışmadıkları gün dahi sabahtan akşama kadar kardeşler hep beraber gezerler bizle gezmezler

beraber çalışıyorlar hesaplar bir onlarda ayrılmak istemiyor demekki

Tamam işte beraber çalışıyorlarsa o bütçeden kira ve onların bütçeleri de ayrılsın. Kira vermemekle kâr mı edecekler. Huzurlu bir evlilikten daha önemli değil ya bir kira parası vermek. Bu evlilik bozulursa daha mı iyi olacak

düğüne bir hafta kala söyledi eşim önce istemedim ama sadece 3 ay kalacaklar diye söyledi bende ozaman tamam dedim eltimede 1 yıl kalacak diye söylemişler yani eşim abisiyle planlı bu konuda yalanla kabullendirmişler bizi

bu nası terbıyesızlık herseyden once caız deıl kaynınız sıze haram sonra 2tanelermıs bırlıkte otursunlar hem burda bı yalan soz konusu bence tavrınızı koyun

Konunu daha önceden okumuştum hatırlıyorum. Gerçekten çok zor evlendiğinizden beri kaynının sizde kalması katlanılır gibi değil. Bunlar iki kardeş ayrı bir ev tutamıyorlar mı, öğrenci evi gibi birkaç eşya alıp ev kursunlar ikisi de çalışıyor galiba. Bekarken tamam da evlendikten sonra ne yapmayı düşünüyorlar, yoksa birer gelin alıp size mi getirecekler. Diğer eltinle konuşuyor musunuz o da şikayetçi mi bu durumdan?

Bir süre ailenizin yanına gitseniz çocuğunuzu alıp. Gitmeden dönmeyeceğim deseniz. Bu blöf tutar mı. Yoksa işlerine mi gelir

nasıl bir anne babaya sahiplerki böyle bir durumu kabul edebiliyorlar.allahım sinir oluyorum böyle şeylere ya.nedir bu gelinlerin çektiği.sanki eziyet çekmek için evleniyoruz.çıksınlar ayrı eve.haftada bir eltinle gidin temizliklerini yapın çamaşırlarını yıkayın tamam.evde kalmak ne ya.üstelik yeni doğüum yapmışsın.eşinin anlayışsızlığıda bini bir para.önce kendi eşini kendi yuvanın huzurunu mutluluğunu düşünsene.allahım ıslah etsin.kayınlarında başka bir alem onlarda nasıl kabul ediyor öyle bişeyi anlayıştan nasibini almamış insanlar ya.allah ıslah etsin.

eşinizin tavrı hiç hoş değl
bi insan üstelik erkek bu durumu nasıl kabulleneblir
eşinizi geçtim o bekar kayın
nasıl rahat ediyor evli çiftin yanında
gerçi abisinden destek alıyor o rahatlık ondandır
susmayın sustukça tepenize çıkarlar
tavrını koy canım bişeyler yap
bi arkadaş demiş ailenin evine git şart koş geri dönmek için

ay allahım ne insanlar var ya....koskoca bekar adamlar hiç mi akılları yok bunların ya.tutsunlar bi ev otursunlar iki kardeş ne istiyorlarki sizden.ama anlaşılan o ki sizin eşleriniz durumdan hiç rahatsız değil.ki siz yeni doğum yapmışsınız onu da geçtim insan evinde rahatça hareket etmek ister,rahat giyinmek ister.
canım bana düşmez ama keşke çocuk yapmasaydın,sizin zaten evlendiğiniz gibi bir çocuğunuz olmuş...

niye gidip ev tutsunlar ki beleş ev var niye kira ödesinler, yemek yapan arkalarını toplayan insanlar var bi de bunlarla mı uğraşacak zavallıcıklar. acıdım hallerine!

memleketlerindeler onlarda 5 ay boyunca eltimde kaldılar zaten kışın gelirler baharda giderler

Eltinizin işi daha zor kaynı sürekli yanında, kaynanası kayınpederi 5 ay kalıyor. Valla çekilmez işkence. O şikayetçi değil mi bu durumdan?

Bence anne babadan yüz bulmasa böyle davranamaz sizin yeni doğum yapmışlığınız evinizin küçük oluşu huzursuz oluşunuz onlar için hiç mi hiç önemli değil öyle görünüyor Eşinizin ailesinden bir büyük olarak eşinize sözünü dinlettirebilecek birisi yok mu konuşsanız sizlere yakın 1+1 ev tutsunlar arada siz ve eltiniz ilgilenirsiniz anneneleride kışın onlarla kalır en mantıklısı bu çok ta üzülmeyin diyeceğim ama işiniz zor

utanmaz kayinbiraderleriniz varmis, yazik koca adam olmuslar, abi ellerine bakiyorlar, hicmi dank etmez insana acaba?? sizin yerinizde olmak istemezdim, ama boyle bir konuda bosanmayla sonuclanmamali, eminim bir cikis yolu vardir. Zaten diger hanimlarda cözüm sunmuslar size, en mantiklisi ikiside bir olup bir daire tutmalari, yada ona benzer bisey tabi. Siz olsaniz kardesinizi yaniniza almazmisiniz?? alirsiniz elbet , fakat kayin olunca daha farkli oluyor, esinize gore ise fark yok tabi. Ama bence bu konu bosanmak icin bir sebep degil bacim, daha ne kadar konusacagim diyebilirsin tabi ama ben yinede bu isi cözmenizin gerektigini soyliyecegim, onlara ayri bir ev gibi.......evliliginiz bundan etkilenmemeli

X