37.haftada mide yanması

brgnrft

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2011
197
1
arkadaşlar 37.haftanın içindeyim son 1 haftadr midemde boğazımda araara yanma oluyo bu normalmi,sizdede oluyomu,doğumun yaklaştığı işareti fln olabilirmi :KK52: bu topikte son aydaki şikayetlerimizi paylaşalım istedim,son ay zormuş iyice ağırlaştıkta artık,biraz ayakta kalayım hemen belim başlıyo ağırmaya,ama bebişi düşününce allah güç veriyo:KK69:

Canım ben de 37+4 oldum. Benim de midemde zaman zaman yanma oluyor. Süt içmek biraz işe yarıyor...

olabilir canım sütün içinde laktik asit var, bana soğuk soğuk iyi geliyor ama mide yanması yapabilir bazı kişilerde. Sütün dışında meyvelerin hemen hepsinde, meyve sularında, domates vb sebzelerde de asit bulunur. Eğer süt mideni yakıyorsa özellikle elme gibi meyvelerden ve meyve sularından da uzak durmaya çalış. En azından gün içine bölerek ye meyveleri. Rennie diye bir şurup vermişti doktorum, midem yandığı anda içince bir kaç saatlik rahatlama sağlıyor.

bende son 20 günün içindeyim canım 30. haftadan beri var yanmalarım rennie duo kullanıyorum o dakika kesiyo ve rahatlatıyo

Benim 36 Haftam rezil geçti çok fena midem yandı beynime vuruyordu artık acısı ama 1 hafta sürdü sizinkide muhtemelen oyle olur su an 38+5 im ve mide yanmam yok

bende de 1-2 haftadır var..hatta geçen gün gece uykumdan uyanacak kadar kötüydü...doktor talcid vermişti 2 tane emdim hiç fayda etmedi sonra yastığımın altına bir yastaık daha koydum öle uyudum.. internette okumuştum yatarken baş yüksekte olunca geçiyomuş...

29. haftadayım ve aşırı yanıyo benimki şimdiden seninki yine 37. hafta bri :KK50:

Benim mide yanmam çok eskiden beridir var canım 16-17 . haftalarda başladı neredeyse :)

Rennie şurubum var ama oda kesin çözüm değil sadece o anlık geçiriyo gibi bişi ..

Bebeğim kız herhalde ondan bukadar erken başaldı bende :KK30:

Benim mide yanmam çok eskiden beridir var canım 16-17 . haftalarda başladı neredeyse :)

Rennie şurubum var ama oda kesin çözüm değil sadece o anlık geçiriyo gibi bişi ..

Bebeğim kız herhalde ondan bukadar erken başaldı bende :KK30:

evet anlıkda olsa rahatlama sağlıyo günde 4 kez kullanabilirsin demişti dr um ...
ama cinsiyetle alakası olduğunu sanmıyorum bizimki erkek :KK49:

Doktor bana bol bol içebilirsin demişti bi zararı kesinlikle yokmuş bebeğe : )

Bebeğin saçları olduğunda mide yanması olur diye biliyorum ben ondan kızlarda daha çok saç oluyo ya ona bağladım sanırım :KK8:

Bebeğin saçları olduğunda mide yanması olur diye biliyorum ben ondan kızlarda daha çok saç oluyo ya ona bağladım sanırım :KK8:

:))) inş saçlı tatlımı tatlı bi kızın olur herseyi pembiş pembişşş :emir_bebek: :nazar:

arkadaşım sen yine dua et geç başlamış ben başından beri yaşıyorum son bir aydır mahvoldum şişe şişe rennie içiyorum biraz abartıyorum şurubu ama dayanamıyorum

Mide yanması ve reflü şikayetleri çok normal. Ben 34 haftalığım. Hamileliğin başından beri iki yastıkla yatıyorum çok işe yarıyor. Yanma 30. haftadan sonra arttı. Elma sirkesi kullanıyorum. Bir bardak suya bir kaşık kadar iyi kalite elma sirkesi koyup içiyorum. Yanması geçiyor. İlaç kullanmaktan daha iyi bence. Bir de doktorum yemeklerden sonra yarım saat dimdik otur dedi. O dik oturmada çok işe yarıyor. Bir de tabii yürüyüş. Her gün yarım saat yürümek hem kabızlığa hem mideye çözüm.

bende 34 haftalık hamileyim benimde 2 hafta önce başladı özellikle geceleri başlıyor yanma.doktorum gaviscon şurup verdi yanınca onu içiyorum ve çok rahatlatıyor.mide yanması hamileliğin son dönemlerinde çok normalmiş.

Ben hamileliğimin en başından beri çekiyorum bu mide yanmasını.
Ben de yüksek yastıkta yatıyorum, sık ve az yemek yiyiyorum ve yemeklerden sonra yatmıyorum, akşam yemeğini özellikle abartmıyorum, yatmadan en az 3 saat önce akşam yemeğimi yemiş oluyorum.
Renni ve gaviscon'u ilk zamanlar o kadar çok kullandım ki, şimdi kullanamıyorum, kutusunu görünce bile midem bulanıyor.
Az kalmış, Allah yardımcınız olsun inş.

Son düzenleme:

tatlım benim 25.haftamdan buyana mide yanmam oluyor ama erekek bebek:KK76:

hicbir ilac kullanmadim bogazimdaki yanma gecti bir iki hafta surdu sadece,ozellikle 36.haftada cok kotuydu,simdi 38.haftanin icindeyim hic kalmadi acaba o hafta bebisim saclandimi:KK16:

X