gebeliğin ilk aylarında seyahat sakıncalı mı????

gnc24

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2010
716
14
ben 5 haftalık hamileyim..hafta sonu (3-4 saatlk yol) şehir dışına çıkmayı planlıyorduk..acaba bi sakıncası olur mu? bu konuda bilgisi olanlar bilgilerini burda paylaşabilirlerse çok sevinirim...

bende öyle düşünmek istiyorum ama...nette birçok bilgi var..kimisi bişey olmaz derken kimisi ilk aylay önemli diyo..ama ben annemi özlediiiimmmmm....

ben hamileliğimde 14 saat yol gitmiştim annemi çok özlediğim için doktora sormuştum bi problem olurmu tüp bebekti doktorumda taklada atsan bişey olmaz dedi sana sağlam tutunmuş dedi ama düşük tehliken olsaydı yatsanda doğuma kadar gidecekse gider dedi. yarım saatte ara ver yürü kan dolaşımın için dedi 14 saat gittim geldim maşallah bişey olmadı ama doktorunla görüş onun olumlu karşılaması önemli...:KK3:

ben 5 haftalık hamileyim..hafta sonu (3-4 saatlk yol) şehir dışına çıkmayı planlıyorduk..acaba bi sakıncası olur mu? bu konuda bilgisi olanlar bilgilerini burda paylaşabilirlerse çok sevinirim...

canım ben ilk ayda 4-5 saatlik yol gittim
doktora fln da sormadım

çok sarsıcı br yol olmadığı sürece izin veriyorlar ama en doğrusu doktoruna sorman gene de

gittim ve geldim çok şükür...bi sorunumuzda yook..herkese teşekkürler...

bende 5 haftalık hamileyim 1.5 saatlik yolda canım çıktı giderken orta derecede olan ağrılarım ertesi gün dönüşte çekilmez hal aldı. Başka yere uğradığımız için dönüş 2.5-3 saat falan sürdü eve geldiğimde sağ ayağımın üstüne hiç baasamıyodum, eğilemiyodum, eğilince kalkamıyodum. Daha dün yaşadım bunu sakın çıkma derim ben. Doktoruna sor izin veriyorsa çık. Bak daha yeni yeni ağrım geçiyo çok korktum bebeğime bişey olcak diye :KK45::KK53: şu anda bile yatakta yazıyorum bunları ama kişiden kişiye değişir bebeğini tehlikeye atma doktoruna sor burdakilerle olmaz çünkü her gebenin durumu farklı olabilir.

Peki uçakla gtmekde mahsur warmıdır acaba ? 1 bucuk saattlık bı yolculuk ?

hayır uçakla hiçbir zararı olmaz. Doktorum bana öyle demişti 8 haftalıkken falan uçmuştum sorunsuz bir şekilde. Yanlız x-ray cihazlarından geçme hamileyim de bebeğe zararlı. Ben geçmedim.

Arkadaslar bende ozel arsbamla 11 saat yolculuk yapmam gerekli 5 haftalik hamileyim sukur kanamam falan yok ne diyorsunuzu

Arkadaslar bende ozel arsbamla 11 saat yolculuk yapmam gerekli 5 haftalik hamileyim sukur kanamam falan yok ne diyorsunuzu
Ben baya baya gezdim ya bir sıkıntı olcağını zannetmem :):) Doktoruna bi danış ama her ihtimale karşı, Eskişehir de oturuyorum farklı zamanlarda 2 kez istanbul 1 kez antalya 1 kez mersin çok kez de ankaraya gittim geldim şükür bişi olmadı :)

Ben baya baya gezdim ya bir sıkıntı olcağını zannetmem :):) Doktoruna bi danış ama her ihtimale karşı, Eskişehir de oturuyorum farklı zamanlarda 2 kez istanbul 1 kez antalya 1 kez mersin çok kez de ankaraya gittim geldim şükür bişi olmadı :)
Dojtorum aorumluluk kabul etmem diyor :KK43: ama ona kalsa ucakla git diyor ben mersine anneme geldim 2 haftadir burdayim ve arabayi goturmem gerekli yani dura dura giderim dedim icimi rahatlattin ... gelirkende yeni ogrenmistim hamileligmi keseyi dun gordum daha rahatladim biraz

Dojtorum aorumluluk kabul etmem diyor :KK43: ama ona kalsa ucakla git diyor ben mersine anneme geldim 2 haftadir burdayim ve arabayi goturmem gerekli yani dura dura giderim dedim icimi rahatlattin ... gelirkende yeni ogrenmistim hamileligmi keseyi dun gordum daha rahatladim biraz
Şöyle söylüyeyim ben 1.5 aylıkken kullandım araba ama 3-4 saatlik yoldu, doktorum bana saat başı mola ver 10 dakika yürü ve bol su iç demişti bir şey olmadı, şehir içi dolmuşlardan daha az tehlikeli bence hem sen otoyol kullanacaksın, bence evham yapma :)

Şöyle söylüyeyim ben 1.5 aylıkken kullandım araba ama 3-4 saatlik yoldu, doktorum bana saat başı mola ver 10 dakika yürü ve bol su iç demişti bir şey olmadı, şehir içi dolmuşlardan daha az tehlikeli bence hem sen otoyol kullanacaksın, bence evham yapma :)
Aynen haklisin allah korusun olacagi varsa olur istanbulda bi yerden bi yere gitmek zaten 4 saat .. yarin iki saatte bir dururrum

Cnm hayırli olsun bnm gorumcemde 5 haftalik hamileykn 8 saatlik yola gitmisti bisey olmadi ama doktoruna sorup gitmsti

Hayırlı yolculuklar, sağlıkla git inşallah :)
Dun tam 12 saat arac surdum.ankaraya falan ugradik ama iki saat biledin 3 saatte bir durdum yolsa yurudum kendimi cok zorlamamaya calsitim bugun acaip bir sanci var bicak saplanmasi gibi odum kopuyor kanama mi diye vc ye gidip gidip geliyorum sukur akinti.olarak goruyorum kanama yok sence doktora gitmelimi yoksa ben haftaya gitcem doktora rutin kalp.atisinicin

Dun tam 12 saat arac surdum.ankaraya falan ugradik ama iki saat biledin 3 saatte bir durdum yolsa yurudum kendimi cok zorlamamaya calsitim bugun acaip bir sanci var bicak saplanmasi gibi odum kopuyor kanama mi diye vc ye gidip gidip geliyorum sukur akinti.olarak goruyorum kanama yok sence doktora gitmelimi yoksa ben haftaya gitcem doktora rutin kalp.atisinicin
Sadece akıntı ise, ağrın sancın normal ben de ilk 3 ay adet sancısı gibi sancı çektim, ama kahverengi bir akıntı ise git derim, onun dışında normal sağlıklı insan da olsan yol yorar seni, ben ona bağlıyorum, sağ sağlim gitmene sevindim, hem bu kucağımızda taşıdığımız bişe değil ki sallanınca düşsün dimi :) İçini ferah tut, takipte ol

X