Çocuk Hastalıkları Kalça Çıkığı hakkında bilgisi olan var mı =(

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Yusum

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2009
4.003
3
Bugün kalça usg çekildi oğluma.
Değerlerimiz:
SAĞ: Alfa 65
BEta 115

SOL: Alfa 64
Beta 116

Doktor çift bez kullanmamız gerektiğini söyledi. 2 ay sonra tekrar bakacağım dedi. Daha birçok şey söyledi değerler hakkında ama ağlamaktan anlayamadım bile. :KK14: Oğlumun bacaklarında herhangi bir sorun yokmuş gibi görünüyordu ama demek ki varmış.

Bu konu hakkında bilgisi deneyimi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim. Pavlik bandajı diye birşey varmış bunu kullanan oldu mu aranızda.

çok geçmiş olsun canım.aynı şeyleri yaşamış biri olarak seni çok iyi anlıyorum.kaç aylık bebeğin.çift bez zaman kaybı bence biran önce bandaj atakmalısınıx gerçi doktorun ne söyledi bilmiyorum ama.bixde kızıma abdiksiyon cihazı kullandık3,5 aylıkken 2 ay taktık.şimdi 15 aylık ama.biz çok şeyler yaşadık.ve 1 yıl sonunda kalçasında bir problem olmadığı meydana çıktı.boşuna eziyet etmişler yani çocuğuma:KK50:

çok geçmiş olsun canım.aynı şeyleri yaşamış biri olarak seni çok iyi anlıyorum.kaç aylık bebeğin.çift bez zaman kaybı bence biran önce bandaj atakmalısınıx gerçi doktorun ne söyledi bilmiyorum ama.bixde kızıma abdiksiyon cihazı kullandık3,5 aylıkken 2 ay taktık.şimdi 15 aylık ama.biz çok şeyler yaşadık.ve 1 yıl sonunda kalçasında bir problem olmadığı meydana çıktı.boşuna eziyet etmişler yani çocuğuma:KK50:

inanmıyorum ya. anneye babaya yapılacak en büyük eziyet. nasıl bişey yokken böyle bir şey yapabilirler. insan bişey olmadığınamı sevinsin, yoksa bugüne kadar yaşanılanlara mı kızsın üzülsün. çok geçmiş olsun. konuyu açan arkadaşım bence sende tek doktora takılı kalma araştır.

Değerlerimiz:
BEta 115

Beta 116

Doktor çift bez kullanmamız gerektiğini söyledi. 2 ay sonra tekrar bakacağım dedi. Daha birçok şey söyledi değerler hakkında ama ağlamaktan anlayamadım bile. :KK14: Oğlumun bacaklarında herhangi bir sorun yokmuş gibi görünüyordu ama demek ki varmış.

Bu konu hakkında bilgisi deneyimi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim. Pavlik bandajı diye birşey varmış bunu kullanan oldu mu aranızda.

biz 1 aylıkken ultarson çektirmiştik sorun yoktu 3 aylıkken dr muaynesinde sorun var gibi ultrason herzaman doğru olmayabilir muayne önemli dedi çift bez kullanın dedi 2-3 ay çift bez kullandık ama benim içim içimi yedi dr a her gittiğimizde soruyodum en son 6 aylık oldu hala sorun var gibi falan diyodu en sonunda dedim ya ultrason ya röntgen çekelim eğer bişey varsada tedavisine bakalım çünkü ne kadar geç başlanırsa tedaviye okadar geç yanıt alınıyo röntgen zararlı oldu için ultrason dedi çektirdik şansımıza ultrason sonucudada problem çıktı dr bizi bi ortopediste yönlendirdi ama tabi ben bu arada okadar çok üzüldümki neyse ortopedite gittik ama geerçekten ii bi ortopedistti çok basit bi muayne etti 1 aylıkken çektirdiğimiz ultrasona baktı ve hiç bişeyi yok dedi :KK66: nasıl mutlu olduğumu anlatamam sana 6 aylıkken çekilen ultrasonun hiç bi önemi yokmuş doğru olmazmış röntgen gerekliymiş ki oda çok gerekli durumlarda eğer ank.daysan sanki dr önerebilirim inş. bebişinde hiçbişey yoktur ama ben bu arada tabi okadar çok şey okudumki kalça çıkığıyla ilgili mutlaka sende okumuşsundur yazdığın açılara göre sanki beta açıları biraz fazla gibi ama tabi yorum yapmak yanlış olur

inanmıyorum ya. anneye babaya yapılacak en büyük eziyet. nasıl bişey yokken böyle bir şey yapabilirler. insan bişey olmadığınamı sevinsin, yoksa bugüne kadar yaşanılanlara mı kızsın üzülsün. çok geçmiş olsun. konuyu açan arkadaşım bence sende tek doktora takılı kalma araştır.

hatta doktorun biride ameliyat olması lazım demişti.götürseydik eğer ona kızım şu anda alçılı bir biçimde yatıyor olacaktı.şimdi yürüyor koşuyor zıplıyor.hiç belirti yok çok şükür.kesinlikle tek bir doktora bağlı kalmamak lazım ama hepsi farklı bieşeyi söylüyor.doğru doktoru bulmak lazım.ankaradayız biz.prıof.dr.hakan kınık hocayı çıkardı karşımıza allah.allahh ondan razı olsun.diğerlerininde aldığı maaş haram olsun.sağlık bakanlığına şikayet ettim zaten ama hepsi birbirini koruyor.

birde kalça çıkığında röntgenin çekiliş biçimi önemliymiş.biz kızımı her götürdüğümüzde yatırıp bacaklarını uzatıp çektiriyorduk.meğerse öyle değilmiş.bunu bize1 yıl sonunda hakan hoca anlattı.öyle çektirdik kalça kemikleri cuk yerinde.önce kıızımı yatırdık,bacaklarını omuz hizasında açtık diz kapaklarını hafif içe dokru ittirdik ve ayak parmaklarıda hafifi içe baktı.böyle çekilirmiş yani.bubu bize kimse söylemedi yani o zaman kadar.böylelikle bu sorunumuz geçti çok şükürr.bebeği böyle olanlara allahtan acil şifalar dilerim çok zor ve üzüzcü bir durum.

Çok geçmiş olsun. Şu ölçümleri yapmak çok mu zor birşey anlamıyorum insanları böyle mağdur ediyorlar ki küçücük bir bebek söz konusu.
1.5 aylık bebeğim bu doktora ilk defa gittik adam çok ilgili birisi değildi özel hastane olmasına rağmen. internette araştırdım bandaj kullanmak bana da daha mantıklı geldi. 15 gün sonra tekrar gideceğiz başka bir doktora, bakalım o ne diyecek. eğer sorun bandaj kullanmak istediğimi söyleceğim zaten
Gerçekten çok kötü bir durum sürekli kafamda birşeyler kuruyorum. Oğlum sağlıklı yürüyebilecek mi diye düşünüp duruyorum.

biz 1 aylıkken ultarson çektirmiştik sorun yoktu 3 aylıkken dr muaynesinde sorun var gibi ultrason herzaman doğru olmayabilir muayne önemli dedi çift bez kullanın dedi 2-3 ay çift bez kullandık ama benim içim içimi yedi dr a her gittiğimizde soruyodum en son 6 aylık oldu hala sorun var gibi falan diyodu en sonunda dedim ya ultrason ya röntgen çekelim eğer bişey varsada tedavisine bakalım çünkü ne kadar geç başlanırsa tedaviye okadar geç yanıt alınıyo röntgen zararlı oldu için ultrason dedi çektirdik şansımıza ultrason sonucudada problem çıktı dr bizi bi ortopediste yönlendirdi ama tabi ben bu arada okadar çok üzüldümki neyse ortopedite gittik ama geerçekten ii bi ortopedistti çok basit bi muayne etti 1 aylıkken çektirdiğimiz ultrasona baktı ve hiç bişeyi yok dedi :KK66: nasıl mutlu olduğumu anlatamam sana 6 aylıkken çekilen ultrasonun hiç bi önemi yokmuş doğru olmazmış röntgen gerekliymiş ki oda çok gerekli durumlarda eğer ank.daysan sanki dr önerebilirim inş. bebişinde hiçbişey yoktur ama ben bu arada tabi okadar çok şey okudumki kalça çıkığıyla ilgili mutlaka sende okumuşsundur yazdığın açılara göre sanki beta açıları biraz fazla gibi ama tabi yorum yapmak yanlış olur

size de geçmiş olsun canım.
Evet beta açısı bana da çoook garip geldi. internette okuduğuma göre 50 altında olması gerekiyormuş ama bizimki neden böyle anlamadım.
Yine okuduklarıma göre oğlumun bacağına bakıyorum boğumlarına bakıyorum ama gözle görünür birşey yok bakalım 15gün sonra ne diyecekler.

benim kız bebeğimde de vardı ilk ay ultrason yapıldı ve değerler normal değildi çift bez bağladım bacakları u olcak şekilde bir ay sonra kontrol dedı ben 2 ay sonra gittim geçmişti bezi öneririm şuan bebeğim 4 aylık.

benim kız bebeğimde de vardı ilk ay ultrason yapıldı ve değerler normal değildi çift bez bağladım bacakları u olcak şekilde bir ay sonra kontrol dedı ben 2 ay sonra gittim geçmişti bezi öneririm şuan bebeğim 4 aylık.

evet canım çift bez bizde de olumlu etki yaptı.

BEn de ilk usg'den 20 gün sonra tekrar gittim ve değerler yükselmişti allahıma şükürler olsun. Ama yine de devam edeceğim çift beze. Doktorumuz her ne olursa olsun bırakma çift bezi dedi.

bu konuda kesinlikle çok hassasımdır ben bebekken banada bu teşhis konulmuş iki ayağımın ortasına bir alet takmışlar tam emekleyecek yaştayken emekleyememişim o alet yüzünden.doktorlar büyüdüğümde topallayacağımı yürüyemeyeceğimi söylemiş..Allah razı olsun babannem sonraadan başka bir doktora götürmüş ve o aleti çıkarmış sonraadan tedavi olmuşum çok şükür ne aksama var yürümem de nede topallama..Kesinlikle güvenilir dr götürün bebeğinizi gerçi tıp ilerledi ama olsun neler görüyoruz.
Rabbim acil şifalar versin

evet canım düzelene kadar çift bez bağla düzeldikten sonra inşşallah tek bez fakat 7 kıloysa 7 18 lik bezleri bağla bezi küçük olmamasına dikkat et canım geçmiş olsun düzellecek inşşş seninkide.:)

merhaba oncelikle cok gecmis olsun insallsh bir sey yokdur.benim annem istanbulda cok luks bir hastanede kardesimi dogurdu doktorlar kalca cikikligi var 2 bez kullan demislerdi.ama annem kardesimi kontrole taa benden beri goturdugun bir doktoara gotrudu o doktor kardesimi sadece eliyle muayne eeti ve hic birseyi yok bosuna iki bez baglayipda cocuga eziyet etme dedi gercekden de hic birseyi yok kardesimin doktorun tecrubesiyle alakali yani kesinlikle bir doktorla sinirli kalma canm.tekrAR gecmis olsun Allah sifa versin.

kızım 1 aylıkken ultrasonda kalça çıkığı olduğu çıktı, 3 ay pavlik bandajı kullandık, 2 ay tübinger kalça ortezi kullnadık, kızımın kalçası tamamen düzeldi, şimdi sadece geceleri takıyoruz, kalça çıkığında erken teşhis çok önemli, mutlaka yaptırılmalı

Arkadaşım çok geçmiş olsun.Konu ile ilgili araştırma yaparken Formdaki yazınızı gördüm.Arkadaşım o günleri tekrar hatırlatmak istemem size ama konu ile ilgili birkaç sorum olacak ilk olarak bebeğiniz kaç günlükken ultrason çekildi?alfa açı değerler kaçtı?Kalça çıkığımı yoksa TIP2A gelişim geriliği teşhisimi konuldu?Daha sonraki süreci paylaşırsanız sevinirim.Rabbim başka sıkıntı yaşatmasın inşallah hepimize..

evet canım düzelene kadar çift bez bağla düzeldikten sonra inşşallah tek bez fakat 7 kıloysa 7 18 lik bezleri bağla bezi küçük olmamasına dikkat et canım geçmiş olsun düzellecek inşşş seninkide.:)
Arkadaşım sizde kalça çıkığı ile ilgili bir sorun yaşanınız?Paylaşırmısınız tadavi sürecini çok geçmiş olsun...

merhaba oncelikle cok gecmis olsun insallsh bir sey yokdur.benim annem istanbulda cok luks bir hastanede kardesimi dogurdu doktorlar kalca cikikligi var 2 bez kullan demislerdi.ama annem kardesimi kontrole taa benden beri goturdugun bir doktoara gotrudu o doktor kardesimi sadece eliyle muayne eeti ve hic birseyi yok bosuna iki bez baglayipda cocuga eziyet etme dedi gercekden de hic birseyi yok kardesimin doktorun tecrubesiyle alakali yani kesinlikle bir doktorla sinirli kalma canm.tekrAR gecmis olsun Allah sifa versin.[
Merhaba arkadaşım şimdi bebeğniz nasıl?bir sorun yoktur inşallah yaşadığınız süreci paylaşırmısınız çok geçmiş olsun...

Çok geçmiş olsun, ancak sakin olmalısın, sonuçta herşeyin bir çaresi var şu hayatta. Doktor gözetiminde yola devam etmeniz çok doğru bir yaklaşım. Bu tür sorunların erken yaşlarda teşhis edilmesi, tedavi imkanını da artırıyor.

Değerlerimiz:
BEta 115

Beta 116

Merhaba arkadaşım şimdi bebeğiniz kaç aylık oldu? teşis ve tedavi aşamlarını paylaşırsanız memnun olurum.Allah başka sıkıntı yaşatmasın inşallah.

Merhaba arkadaşım çok geçmiş olsun şmdi bebeğinizin kalça çıkığı ile ilgili sorun inşallah tamamen düzelmitir?İlk ultrasonda alfa açılarınız kaç daeace ölçülmüştü?Sonra nasıl bir tedavi yada takip süreci yaşadınız?Paylaşırsanız memnun olurum.Allah evladınızı bağışlasın..

Merhaba arkadaşım çok geçmiş olsun şmdi bebeğinizin kalça çıkığı ile ilgili sorun inşallah tamamen düzelmitir?İlk ultrasonda alfa açılarınız kaç daeace ölçülmüştü?Sonra nasıl bir tedavi yada takip süreci yaşadınız?Paylaşırsanız memnun olurum.Allah evladınızı bağışlasın..

oğlum şu an 4 yaşında hiçbir sorunu yok yalnız açılarını hatırlanmıyorum ama raporda yazan tip2 gelişim geriliği idi ama iyi bi ortopediste götürdük muaynesinde hiç bişeyi yok ve raporunda yanlış olduğunu söylediği 6 aylıkken çekilen raporda öyle yazıyodu 1 ayllıkken çekilende normal yazıyodu doğu olan 1 aylıkken çekilenmiş

X