Gebelikte kalp atışı ne zaman duyulur, çok korkuyorum..

Merj

Cekirdek aile bireyi Allahın izniyle +2 geliyor
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2011
366
55
Son adet tarihim 6 mart sat a gore 6hft 4 g fakat kese gelismesine gore 5hft 6gunluk gebeyim. Kalp atislari duyulmadi bugun vajinal ultrasondada renkli dobblerde de.. Pazartesi bakalim duyulmazsa alalim dedi bo doktor. Baska bi doktora gittim ayni gun daha duyulmaz dedi 1 hafta bekleyelim dedi ...
Hamileligime sevinemedim daha :s
İlk once kese yok dis gebelik alalim dediler sonra bebek yok bos gebelik alalim dediler simdide bu..
Lutfen yardim edin 1 hafta nasil gecicek..

Son adet tarihim 6 mart sat a gore 6hft 4 g fakat kese gelismesine gore 5hft 6gunluk gebeyim. Kalp atislari duyulmadi bugun vajinal ultrasondada renkli dobblerde de.. Pazartesi bakalim duyulmazsa alalim dedi bo doktor. Baska bi doktora gittim ayni gun daha duyulmaz dedi 1 hafta bekleyelim dedi ...
İlk once kese yok dis gebelik alalim dediler sonra bebek yok bos gebelik alalim dediler simdide bu..
Canım belliki geç döllenme olmuş veya gelişimi biraz geriden.Bak kesede bebekte geç görünmüş,Bir hafta sonra inanıyorum kalp atışlarını duyacaksındır.Dua et ve bebeğini sev hep Allah'ın izniyle sana tutunur inşallah

öyle şey olurmu yaa daha 6 haftalıksın çocuk almaya ne meraklı bu doktorlar ben 7 haftalıkdı duydugumuzda bekle sakin aldırma

Aldirmak hic istemiyorum zaten :-/

Kese 14mm İcinde de 2,8 capli yolk sak ve bitisiginde de 1,8 mm fetal pol var diyo dobbler sonucunda buda 5hft 4 g oluyor mus

Ben 6+4 te duymuştum ama 8. haftaya kadar duyulamıyabiliyor bildiğim kadarıyla, acele etmeyin bence.

Bhcgye gore belirir kese ve kalp atisi. Bhcg 1500 olunca kese gorulur, 6000 olunca da kalp atisi duyulur. Onun icin herkesinki farkli. Sen herkese bakma canim. Bhcg artisi tamamen bebekten kaynaklaniyor. Su an Bhcg degerin kac? Ben 5 haftalikken kese gordum, 6 haftalikken kalp atisi duyuldu. 5 haftalikken yolk sac gorulduyse buyuk ihtimal saglikli gebeliktir cunku o bebegin plsenta olusmadan onceki beslenme araci. Demek bebek var ki, besleniyor. Ultrasondaki tam yuvarlak yolk sac. Hic uzme kendini, bebegini duyacaksin insallah. Kendine de kaygisiz ve duyarli bir doktor bul. Kimi doktor en kotusunu dan diye soyler, moral bozar, seninki de oyleymis. Kalp atisi 8-9. haftaya kadar duyulmazsa bebek o zaman gelismemistir ve alinmasi dusunulur.

Bhcgye gore belirir kese ve kalp atisi. Bhcg 1500 olunca kese gorulur, 6000 olunca da kalp atisi duyulur. Onun icin herkesinki farkli. Sen herkese bakma canim. Bhcg artisi tamamen bebekten kaynaklaniyor. Su an Bhcg degerin kac? Ben 5 haftalikken kese gordum, 6 haftalikken kalp atisi duyuldu. 5 haftalikken yolk sac gorulduyse buyuk ihtimal saglikli gebeliktir cunku o bebegin plsenta olusmadan onceki beslenme araci. Demek bebek var ki, besleniyor. Ultrasondaki tam yuvarlak yolk sac. Hic uzme kendini, bebegini duyacaksin insallah. Kendine de kaygisiz ve duyarli bir doktor bul. Kimi doktor en kotusunu dan diye soyler, moral bozar, seninki de oyleymis. Kalp atisi 8-9. haftaya kadar duyulmazsa bebek o zaman gelismemistir ve alinmasi dusunulur.

Yeniden bhcg yaptirmamistim en son 15 nisanda yaptirdigimda 2321 di ama 2321 oldugundada kese yoktu 3-4 gun sonra vajinal ultrasonla net gorebilmistik :KK43:

canım aynen 6+4 ken vajinal ultrasonda bile kalp atışı duyulmadı.doktor 1 hafta sonra gel olmazsa alırız dedi.7+4 te duyuldu nihayet acele etme ben kendimi kürtaja bile hazırlamıştım

boş yere üzülme canım benm ben de yaklaşık olarak 6+2 de gitmiştim kese ve yolk sac görünüyordu ve küçücük de olsa beebek dr.um yolk sac varsa bebek zaten vardır dedi bi de hemen göremeyiz kalp atışını haftaya gel dedi o zaman çok net duyduk kalbinin attığını

boş yere üzülme canım benm ben de yaklaşık olarak 6+2 de gitmiştim kese ve yolk sac görünüyordu ve küçücük de olsa beebek dr.um yolk sac varsa bebek zaten vardır dedi bi de hemen göremeyiz kalp atışını haftaya gel dedi o zaman çok net duyduk kalbinin attığını

Yani bebek olustuktan bi muddet sonrada kalp atisi gorulebiliyor umarim bu da oyle olur insallah cumayi bekliyorum bende :KK43:

canım senin doktor cok erken davranmış bence ben de 5 bucuk haftalık hamileyim daha keseyi yeni gördük, (ama vajinal değil normal ultrasonla baktı) ve doktor dedi ki su anda kesenin görünmesi sağlıklı bi gebelik olduğunu gösteriyo dedi, yani daha cok erken ben de bu cuma gitcem kalp atısını duymak için, yani bence hemen umutsuzluğa kapılma herkeste 6. haftada duyulcak diye bişey yok belki de geç döllenmedir, ayrıca benim doktorum galiba ilgisiz kızlar yaaa, hiç kalp atısına bakalım falan demiyo sinir oldum:S:S herseyi ben kendim düşünüyorum kalp atısını vitaminini, bi iyi doktor bulamadım:S feyhiyede bildiğiniz iyi dr var mı yaa??

Yani bebek olustuktan bi muddet sonrada kalp atisi gorulebiliyor umarim bu da oyle olur insallah cumayi bekliyorum bende :KK43:

Sonuç ne oldu cnm merak ettim? İnşaAllah duymuşsundur kalp atışlarını.

benim bebeğimin kalp atışı da bugün duyuldu 7 hafta 6 günlükken. doktor 5. hafta gittiğimde kalp atışına bakmadı bile 3 hafta sonraya gün verdi. erken karar vermeyin yani kişiden kişiye değişiyor bu kalp sesi.

Geçen hafta doktora gittim dört beş haftalık gebelik kese iyi ama bebek için erken haftaya gel dedi kalp atisi için doktor. Bu hafta gittim yedi haftalık gebelik fakat kalp atisi yok kürtaj dedi doktorlar:KK43: ağlayarak ciktim hastaneden:KK43: ne yapmalıyım kızlar ne olur yardım edin çok kotuyum:KK43:

Geçen hafta doktora gittim dört beş haftalık gebelik kese iyi ama bebek için erken haftaya gel dedi kalp atisi için doktor. Bu hafta gittim yedi haftalık gebelik fakat kalp atisi yok kürtaj dedi doktorlar:KK43: ağlayarak ciktim hastaneden:KK43: ne yapmalıyım kızlar ne olur yardım edin çok kotuyum:KK43:
Yarın başka doktora da git canım. 7 haftalık olmuşsa yani 7 haftlık bebek kadar büyümüşse bi problem yoktur bence.

X