vajinal ultrason

Kızlar izninizle soruyorum.

Vajinal ultrason nedir.

Nasıl bakılıyor...

Anne aday aday aday adayına yardımcı olabilirmisinis ??

Teşekkürler

canım vajinal ultrason denilen şey bir alet yardımıyla vajinadan girip rahmin yumurtalıkların yani kısacası üreme organlarının incelendiği bir yöntem.doktor bu sayede bir ekrandan üreme organlarının durumunu daha net görebiliyor. zor ve acılı birşey değil.yani korkulacak birşey değil. genelde jinekolojik rahatsızlığı olanlarda ve jinekolojik şikayeti olanlarda tecih edilen bir yöntem.

melek ece canım doktorun kesenin ölçüsünü ne kadar olarak söyledi sana.

Sevar çok teşekkür ederim,sağlık söz konusu olunca herşeye katlanıyorus..

Aslında kafama bir soru daha takıldı ama sormayacagım,çok saol.

Tüm anne adaylarına sağlıklı bebişler diliyorum.

canım birşey değil. ama kafana takılan neyse sor bildiğim birşeyler varsa, yardımcı olamya çalışırım canım.

Bunnycim,

Vaginal ultrasonda da aynen karın gibi jel sürülüp bakılıyor ama seninkine gerekmez bence. İlk başlarda hamilelik yeni başladığında bakılıyor.

Bende 6. hafta içinde bakmışlardı kalp atışını duymak için ama herhangi bir ağrılı durum olmuyor.
Vaginadan baktıklarında 1 hafta ilerde görebiliyorlar, karından bakıldığında ilk başlarda küçük olduğu için görülemeyebiliyor. a.s.

hem 6 haftalikken hemde 11 haftalikken vajinal ultrasonla bakti
doktorum bebegi daha iyi gorebilmek icin..
ayrica vajinal ultrason sanildigi gibi ne aci verici nede zararli bisiy..
icinize rahat tutun,ilk donemki gebeliklerde bebege hicbir zarari yok.

bende ilk kontrolüme bir hafta önce gittim 6 haftalıktım ve sadece karnımdan ultrasonla baktı vajinal ultrasonlada ilgili bişey sölemedi,, benim ilk karnımdan baktığına göre hamilelik dönemi boyunca böyle gider sanırım

Benim doktorum hamileliğimdehiç vajinal muayene etmedi hele başlarda düşük riski olabileceğini duymuştum ve doktorum bunun doktor açısından da anne adayı açısından da hoş bir deneyim olmadığını söylemişti. Gerek kalmadığı müddetçe bakmayız demişti gerek de kalmadı tek vajinal muayenem doğuma gittiğimde açılma var mı diye olmuştu felaket bişeydi hatırlamak dahi istemem...

melek ece arkadasım,bende bu cumartesi gidicem doktora vajinal ultrasona bakıcam dedi doktorum,ben de yeni öğrendim hamile olduğumu,acaba acı veriyomu,soyleyebılırmısın?

hiç acılı değil sakın endişe etmeyin.....sonuçta cinsel ilişkiye girebiliyorsan vajinal muayneden korkmana gerek yok...dahada basit birşey.....ayrıca düşük tehdidi gibi hurafelere inanmayın....doktorun ultrason aletiyle baktığı yer ile bebeğimiz arasında ince bir tabaka var ve bebeğimizi sıvı içerisinde gayet rahat.....vajinal kanamalarda yine bu ultrasonla daha net görülebiliyor.......unutmayın doktorlar yaşatmak için uğraşır,zarar vermek için değil.....sağlıklı günler hepimize

RUMELİLİ'ye katılıyorum. Benimde ilk iki muayenem vajinal oldu. Böyle durumlardan hiç hoşlanmadığım, çekindiğim halde bebişimin kesesini görmek heyecanı ile hiç sorun çıkarmadım. Üstelik uzun ince bir alete sıvı sürüp muayene ettikleri için rahatsız edici yada acı verici bi durum söz konusu değil. Hem bebeğe zarar verecek bi durum olsa doktorlar bunu göze alır mı sizce? O yüzden ilk defa gidicek arkadaşlar. Sakın korkmayın. Çok kolay bişey olduğunu görüceksiniz. 27 eylülde 3. kontrolüm var. Bakalım bu sefer 8 haftalık olucaz.Heralde karnımdan bakar. Ama bebeğimin gelişimini takip etmek açısından vajinal muayene gerekiyorsa yine hiç tereddüt etmem...

benimde 2,5 aya kadar 2-3 defa vajınal ultrason ıle muayenem oldu..
herkese yapmayabılıyorlar ama karından görünmediği zaman keseyi görmek ve kalp atışlarını gözlemlemek ıcın vajınal bakılıyor..

slm bende dün dr gittim vajinal ultrason aletine hiç koruyucu takmadan muane etti orada akıl etmedim ama bundan önceki dr lar hep koruyucu bir eldiven yada kondom takıyorlardı mikrop kapmaktan korkuyorum lütfen sizler bu konuya dikkat edin ne yapacagımı bilemiyorum böyle bir durumla karşılaşan varsa lütfen yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Arkadaşlar ben daha hamile değilim ama şu vajinal muayeneden inanılmaz korkuyorum. İllaki ordan bakmak zorundalar mı ya. Eşimle ilişki çok rahat oluyo ama doktora muayene olamıyorum.Bi fikri olan var mı?

Arkadaşlar ben daha hamile değilim ama şu vajinal muayeneden inanılmaz korkuyorum. İllaki ordan bakmak zorundalar mı ya. Eşimle ilişki çok rahat oluyo ama doktora muayene olamıyorum.Bi fikri olan var mı?

Valla canım bende çok rahatsızdım bu konudan ama 2.muayenemde karnımdan keseyi göremeyince alttan bakıcaz dedi. O heyecanla, korkuyla hiç sesin çıkmıyor. Üstelik hiçde öyle korkutucu bişey değil. Kendini sıkmazsan hissetmiyorsun bile. Bi süre sonra zaten doktoruna alışınca sorun olmuyor. Ama her gidene de vajinal bakıcaklar diye bişey yok. Benim rahim ters olduğu ve bebek zor göründüğü için ilk 3 muayenemi vajinal yaptı. Sonra normale döndük ama ikili testte bebişim rahat durmayınca mecbur yine vajinal baktı...

Valla canım bende çok rahatsızdım bu konudan ama 2.muayenemde karnımdan keseyi göremeyince alttan bakıcaz dedi. O heyecanla, korkuyla hiç sesin çıkmıyor. Üstelik hiçde öyle korkutucu bişey değil. Kendini sıkmazsan hissetmiyorsun bile. Bi süre sonra zaten doktoruna alışınca sorun olmuyor. Ama her gidene de vajinal bakıcaklar diye bişey yok. Benim rahim ters olduğu ve bebek zor göründüğü için ilk 3 muayenemi vajinal yaptı. Sonra normale döndük ama ikili testte bebişim rahat durmayınca mecbur yine vajinal baktı...

Sağol cevabın için.Ama elimde değil işte. Bende kendimi anlamıyorum. İlişki olurken muayene neden olamaz. Benimki acayip bi durum.

mrhb arkadaşlar ya bende 4,5 haftalık hamileyken gittim vajinal ultraonla baktı dr.çok utandım.daha sonra çevremdeki arkadaşlarımla konuştum çoğunda bu yöntem kullanılmamış.iyi olmadığnı söylediler bana bende çok kaygıladım.şuan bebişim 7.5 haftalık bugün kontrole gittim yine dr vajinal ultr.istedi karnımdan baksak olmaz mı diye sordum.doktor bozuldu ona güvenmediğmi söyledi.zararlı bişey osa yaparmıyım dedi.bilinçsizlikle suçladı beni.sonuç olarak karnımdan baktırdımmm

ama hala çok kaygılıyım neye inanacağma şaşırdım.ilk 3 ay vajinal ultrason gerekiyormuş.doktorumu değiştirmelimiyim sizce.cvp bekliyorum ilk gebeliyim tecrübesizlik çok zor.araştırdım kötü bişey olmadığnı okudum bu yöntemin bir yandanda bazı doktorlar kişinin isteğine göre bakıyorlarmış.şaşkınım.

ama hala çok kaygılıyım neye inanacağma şaşırdım.ilk 3 ay vajinal ultrason gerekiyormuş.doktorumu değiştirmelimiyim sizce.cvp bekliyorum ilk gebeliyim tecrübesizlik çok zor.araştırdım kötü bişey olmadığnı okudum bu yöntemin bir yandanda bazı doktorlar kişinin isteğine göre bakıyorlarmış.şaşkınım.

Sana şukadarını söyleyebilirim ki, iyi ve kaliteli bir doktor gereken durumlarda vajinal bakar canım. Sen milletin ağzına bakma kalanı hurafe. Doktorunu dinlemeni tavsiye ederimmirmirmirmir

X