vajinal ultrason

cvp verdiğin için çok teşekürler canımm.biazda olsa rahatladım

kızlar , perşembe artık 13 haftalık olacağım ikili testim var, yine vajinalmi bakar doktor acaba?
hiç sevmiyorum şu işi :çok üzgünüm:

Bende yarın dr.a gidcem bebeğimi görmek için direk alttan muayene isteyeceğim hiç çekinmiyorum sağlıksız olsaydı drlar yapmazdılar...

arkadaslar kistlere bakılırken rahim tarafına mı yoksa karın bölgesinden mi ultrasonda bakılır?

Son düzenleme:
karın bölgesinin alt kısmından bakılır. kıllanmanın başladığı bölgeye yakın kısımdan....

ya canlarım banada bilgi verın bılmıyoum stres yapıyorum boş yere belki kist varmı dıye bekıldında karnının alt kısmındanmı bakıyolar

ya canlarım banada bilgi verın bılmıyoum stres yapıyorum boş yere belki kist varmı dıye bekıldında karnının alt kısmındanmı bakıyolar

canım niye stres yapıyosunki o nihayetinde ince bi çubuk evet kist varmı diye alltan bakılıyor fakat bunda korkulacak bişey yok 3 senedir tedavi görüyordum hep alttan oldu muayenelerim

kızlar bende yarın kontrole gidicem doktor gebelik yaşımı sölücekk geçen hafta ilk gittiğimde alttan baktı bi sorun olmadı daha görünmedi bebeğim çünkü daha çok yeniymiş.rahme yerleşmemiş dedi...hee bu arada bi komşumuz ilk bebeğini düşürmüş sebebide doktorun altan bakmasıymışş bendeee siizn yazılarınızı okuudumm için rahatladı ama....yinde şupem var ama ole olsa sonuçta doktor neden hastasına zarar versinki dediii kızlarr:=)

kızlar bende yarın kontrole gidicem doktor gebelik yaşımı sölücekk geçen hafta ilk gittiğimde alttan baktı bi sorun olmadı daha görünmedi bebeğim çünkü daha çok yeniymiş.rahme yerleşmemiş dedi...hee bu arada bi komşumuz ilk bebeğini düşürmüş sebebide doktorun altan bakmasıymışş bendeee siizn yazılarınızı okuudumm için rahatladı ama....yinde şupem var ama ole olsa sonuçta doktor neden hastasına zarar versinki dediii kızlarr:=)

vallahi canım ben 2.5 aydır sürekli alttan baktırıyorum allaha şükür bi sorun olmadı drun işinin ehliyse böyle sorunlarla karşılaşmaz insan bence

Vajinal bakmanın bebeğe zararı olsa doktorlar bu riski göze alırlarmı sizce?
Hem o zaman ilişkiyede girmeyelim o da zarar verir bebeğe.
Benimde lekem gelmişti doktor vajinal baktı hiç endişelenmedim hatta bir dahaki gidişimde vajinal bakmasını isteyeceğim bebeğimi görmek için karından bakınca bişey anlamıyorum, eşimle sevine sevine gitmiştik bebişimizi büyümüş olarak görücez diye ama karından bakınca anlamıyoruz.

valla bende 2 kez vajinal baktirdim doktolar alttan bakicaz dediklerinde mecbur kaldim biraz sorun yarattim ama bebegi karnimdan olcemiyolardi mecur alttan bakmak zorundayiz dedi bende valla mecbur yaptirdim sonucta yapan kisi bi doktor bi sakincasi olsa
yapmazlar demi

selam kızlar bende 7 yıl sonunda 1 düşükten sonra 2. ye bu gün aldım haberi dr yarın vajinadan muayene dedi ne yapcam bilmiyorum bundan önceki düşüktedede alttan bakmışlardı korkuyorum doğrusu

Vajinal bakmanın bebeğe zararı olsa doktorlar bu riski göze alırlarmı sizce?
Hem o zaman ilişkiyede girmeyelim o da zarar verir bebeğe.
Benimde lekem gelmişti doktor vajinal baktı hiç endişelenmedim hatta bir dahaki gidişimde vajinal bakmasını isteyeceğim bebeğimi görmek için karından bakınca bişey anlamıyorum, eşimle sevine sevine gitmiştik bebişimizi büyümüş olarak görücez diye ama karından bakınca anlamıyoruz.

:umursamaz: doktor bu gün banada vajinal baktı yalnızzz birde dediki:ilişki yok ozaman neden alttan muyene var dr a soramadım heycan ve sancıdan

korkmana gerek yok canım ilk başta ben de çekinmiştim hatta muayene olmadan kaçmıştım.sonra tekrar gittim ve de kontrol oldum.benim ki genel bi muayeneydi ozaman.şimdi test yaptım ve de hamile olduğum çıktı.yine gidicem ve vajınal ultrasondan kaçmıcam bu kez aklinialirimsmile

ben vaginal muayanede kasıldım,dr bakıodu baktırtamadım cok garip oldum.yarın yine gidicem insallah vajinal muayeneye gerek kalmaz.....cok sinirlerim bozuldu.daha bebegimin kesesini gördüm sadece...gecen pazar 6 hafta 1 günlüktü.simdi nolcak bakalım....ama kara kara yarın napıcamı düsünüorum

bende kanama olmuştu dier hamileliğimde dış gebelikmi die alttan bakmıştııı utrasyonla ..... ilk baş çok tırsmıştımm... şimdi 13 haftalık haileym allahtan şimdiye kadar hiç gerek kalmadıı kalmazda

yurtdisinda da hep alttan bakiyorlar bende ilk rahatsiz olmustum ama hersey daha iyi gözüküyormus her kadainin yilda 1 kez vajinal ultrasyonla rahime ve yumurtaliklara baktirmasi gerekiyormus.

Kızlar izninizle soruyorum.

Vajinal ultrason nedir.

Nasıl bakılıyor...

Anne aday aday aday adayına yardımcı olabilirmisinis ??

Teşekkürler

dün bana dr baktı. serçe parmaği kalınlında uzun bır alet ucuna prezervatif yerlestırdı ve krem sürdü rahat girsin diye. acısız ama kasarsan kendını acı yapar.

kizlar Adet duzenligi vardı onun icin gittim ultrosana bakıcaz dediler tamam dedim biraz korktum ilk defa cunku bide 2 tane makine ayrı ayrı baktılar birisi kalın birisi inceydi anlayamadim canım acımadı ama mecburiyetteb

Bnde tuo bebek yaptırıyorum muanede hep anestezi aldım ama artık bıktım bide bn vajinusmus um ..yymurta toplamada kızlık gitti ama hep anestezi aldım yine .. ama ondanda yorumduk bıktım şimdi artık alışıyım yaptırayım diorum.acirmi yaa bide kac santim giriyo ultroson

X