Premature Bebekler 9 aylık bebeğiniz kaç kilo kaç cm paylaşalım anneler

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

simalbocugu

My soul is painted like the wings of butterflies..
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2011
12
0
Merhaba prematüre anneleri
O minnacık doğan ve nasıl nefes aldığına şaşırdıgınız mınık bebegınız kocamann bır abla/abi oldu artık ve 9. ayına ulaştı.Bebeğiniz şu anda kaç cm kaç kilo dişleri çıktı mı aralarında yürüyenler var mı merak edıyorum.Haydı anneler bılgısayar başınaaaa....

canım benim bebeğim 28 haftalık doğdu 11 aylık düzeldilmiş ay olarak 9 aylık..8 kilo 70 sntim boyu emekliyor baba diyo alkış bay bay gel gel yapıyor koltuk altından tutup yürüyo ama dişleri henüz çıkmadı...

benim de bebeğim 32 haftalık doğdu şimdi 9 aylık olmak üzere 10 kilo 71 cm alttan iki dişi çıktı anne dede filan diyor ama bilinçli değil henüz emeklemiyor sadece sürünüyor

benim kız 10.ayına giriyor ama ne emekliyor ne dişi çıktı endişe ediyorum neden hala dişi çıkmadı emeklemiyor diye.Anne dede anane diyor bilinçsiz şekilde boyu 72 cm kilosu 10 kilo bunların normal olduğunu düşünüyorum.Ama diş konusunda endişe etmeli miyim sizce?:KK36:

canım benim merak etme dişle prematüreliğin çok bağlantısı yok bence bebğinin gelişmi gayet iyi maşallah benim olumda şuan düzeltilmiş 11 ayına yaklaştı ama hala daha yeni yeni sürünüyor 3aydır sürekli elimden tutup gezdirin diyor koltuklardan tutunup geziyo yavaş yavaş alt üst 2şer dişi çıktı 2ay oldu çıkalı 10.5 kilo civarında 77cm falan alkış baybay çirkin olma elini ağzına vurup ses çıkarma gibi yap deyince yaptığı hareketler var herşeyi zamanla yapıyacağına inanıyom sizlerde bence acele etmeyin ben 3-4 aydır endişelnemyi bıraktım hem ben rahatım hem oda daha rahat büyüyo ekstra hiçbir hareket yaptırmıyom her çocuk farklı gelişiyo ki dişin geç çıkması çocuğun gelişimi için daha iyi çünkü daha kolay atlatıyo bu dönemi kayınvalidemin çocukları hep 1 yaşında çıkarmışlar ve sorun yaşamamışlar hatta arkadaşın bebeği 4.5 kilo zamanında doğmuş ve yaşında çıkmış şimdi gelişimi çok iy herkese sağlıklı sıhhatli yaşlar inşallah

benim kız 10.ayına giriyor ama ne emekliyor ne dişi çıktı endişe ediyorum neden hala dişi çıkmadı emeklemiyor diye.Anne dede anane diyor bilinçsiz şekilde boyu 72 cm kilosu 10 kilo bunların normal olduğunu düşünüyorum.Ama diş konusunda endişe etmeli miyim sizce?:KK36:

diş konusunda endişe etme yaşına geldiğinde hala dişi olmayan bebekler var. ilk doğum günü pastasını damaklarıyla yiyen bebekler olabiliyor :)

Merhaba Benim bir arkadaşımın kizi var 1,5 yasinda emeklemeyi daha yeni ogreniyor:) Disleride 1yasinda cikmaya basladi kendisi cok saglikli bir bebek sizde endiselenmeyin......

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

oğlum 28 haftalık 980gr doğdu şu an 8,5 aylık 6.5kg 64 cm emekliyor gülücükler atıyor biraz kilosu düşük ama bunada şükür hiç problemimiz yok 1 ay kuvezde kaldık sadece şimdi cok hareketli

Oglum 35 te doğdu 32 ike uyumludur dendi 1780 gram 39 cm. Şimdi 10 aylik düzeltilmiş 8ay 3 hafta. 8 300 du son kontrol de ama 6. Hastalık geçirdi kilo kaybetmiştir zor yedi. Boy 72 cm. Maşallah iyi toparladı. Emekliyo siraliyor. Gel gel tel sarar canı isterse yapıyo. Alkış bye bye yok. Diş yok sürekli araştırıp kurcalama döneminde 1 aydir. Bizden bu kadar

X