3 Günlük Amerikan Diyeti

BenRuk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2007
9
0
Son zamanlarda özellikle Amerika'da oldukça sık uygulanan ve haftada 4,5 kg verdirdiği iddia edilen bir diyet : 3 günlük diyet.
Bu diyette her gün 3 öğün yemek yiyorsunuz, hiçbir ilaç kullanmıyorsunuz, düzenli yemek yeme alışkanlığı kazanıyorsunuz, daha fazla sebze ve meyve yeme alışkanlığı kazanıyorsunuz ve en şaşırtıcısı da bir haftada 4-4,5 kilo vermenin ve belinizin incelmesinin verdiği heyecanı yaşıyorsunuz.

Haftanın 3 günü bu diyeti uygulayıp diğer günler normal beslenmenize dönebiliyorsunuz.

Diyete başlamadan önce genel sağlık durumunuzun diyet uygulamaya elverişli olup olmadığı konusunda bir doktora danışmanızı öneririz.

Talimatlar:

Sadece su, soda veya şekersiz içecekler için. Şeker gerektiren içeceklerde sadece diyet şeker kullanın.
Aşağıda vereceğimiz diyet planını aynen uygulamaya çalışın. Eğer verilen yiyecek maddelerini bulamazsanız veya herhangi birini beğenmiyorsanız, aynı gruptan ve aynı kalori değerindeki bir başka yiyecekle değiştirebilirsiniz. Bunun için Besin Piramidi sayfamızdaki besin tabloları size yardımcı olacaktır. Sonuçta bu diyette bir kalori diyetidir.
Yiyeceklere tuz, biber, limon, sirke , soya sosu vs. ekleyebilirsiniz.
İşte size 3 günlük diyet planınız:

1.GÜN

SABAH KAHVALTISI ÖĞLE YEMEĞİ AKŞAM YEMEĞİ
Çay veya Kahve Yarım kase ton balığı 100 gr kadar et
Yarım greyfurt veya greyfurt suyu Bir dilim ekmek 1 kase taze fasulye
1 servis kaşığı fıstık ezmesi sürülmüş 1 dilim kızarmış ekmek Çay veya kahve 1 kase havuç rendesi ve 1 elma
1 kase sade dondurma

2.GÜN

Çay veya Kahve 1 kase eritme peyniri veya ton balığı 2 parça dana eti
1 yumurta 8 adet tuzlu kraker 1 kase brokoli veya lahana
1 dilim kızarmış ekmek ve yarım muz Çay veya Kahve Yarım kase havuç ve yarım muz
Yarım kase sade dondurma

3.GÜN

Çay veya Kahve 1 haşlanmış yumurta 1 kase ton balığı+1 kase havuç
5 adet tuzlu kraker 1 dilim kızarmış ekmek 1 kase karnabahar+1 kase kavun
30 gr çedar peyniri ve bir elma Çay veya Kahve Yarım kase sade dondurma

ARKADAŞLAR MERHABA BU DİYETİ DENEYEN VARMI :sm_confused:ACABA ARANIZDA DENEYENLER VARSA PAYLAŞIMLARINIZI BEKLİYORUM BENDE YENİ BAŞLADIM 3. GÜNÜM KİLOMDA FARK YOK GİBİ AMA İNSAN KENDİNİ BAYA HAFİF HİSSEDİYO BİRDE SABAHLARI BEL BÖLGEMDE BAYA BİR İNCELME GÖRÜYORUM :dance:TABİ SONRADAN TEKRAR KALINLAŞIYO AMA Çok üzgünüm çoook BU DİYET DEĞİŞİK SİTELERDE ÇOK KÜÇÜK FARKLARLA SUNULMUŞ BEN ALTTA YAZACAĞIM GİBİ UYGULUYORUM
1. Gün
Kahvaltı
Yarım greyfurt
1 dilim tost ekmeği
2 çorba kaşığı fıstık ezmesi
Şekersiz çay / kahve
Öğle
Yarım porsiyon ton balığı
1 dilim tost ekmeği
Şekersiz kahve/çay/soda
Akşam
2 dilim et
1 tabak yeşil fasülye
1 küçük elma
1 tabak vanilyalı dondurma (3 top )/ YERİNE MEYVE YEDİM

2. Gün
Kahvaltı
1 yumurta
Yarım muz
1 dilim tost ekmeği
Şekersiz çay/kahve
Öğle
1 tabak lor peyniri
3 tuzlu kraker
Akşam
2 sosis
1 tabak brokoli veya karnıbahar (KIŞ SEBZESİ OLDUĞU İÇİN YERİNE HAŞLANMIŞ YOĞURTLA SEMİZOTU)
Yarım tabak havuç
Yarım muz
Yarım tabak vanilyalı dondurma (2 top)/YERİNE MEYVE
3. Gün
Kahvaltı
5 tuzlu kraker
1 dilim cheddar peynir
1 küçük elma
Şekersiz kahve/çay
Öğle
1 katı yumurta
1 dilim tost ekmeği
Akşam
1 tabak ton balığı
1 tabak karnıbahar
Yarım kavun
Yarım tabak vanilyalı dondurma (2 top)

AYRICA BAŞKA BİR SİTEDE OKUDUĞUMA GÖRE SPORCULARA MÜSABAKA ÖNCESİ YAPTIRILAN BİR DİYETMİŞ :smiley-cool:
YANLIZ ANLAMADIĞIM BİR ŞEY VAR BU DİYET HER HAFTANIN 3 GÜNÜMÜ YAPILACAK YOKSA ???:uhm:

DİYET YAPMAK ÇOK ZOR DİYEN ARKADAŞLAR BU DİYET ÇOK BASİT
AYRICA KABIZLIK YAPMIYOR AKSİNE BAĞIRSAKLARI ÇOK DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞTIRIYOR BEN SÜREKLİ BU SORUNUMU DESTEKLEYEN BİŞEYLER YAPARIMDA:eek:AMA 3 GÜNDÜR DİYET DIŞINA ÇIKMADIĞIM İÇİN AYRICA BİŞEY YAPAMADIM ZAYIFLARMIYIM BİLMİYORUM AMA BU KONUDA ÇOK MUTLUYUM
HA BU ARADA UNUTMADAN SADECE FUNDA ELMA ÇAYINI KARIŞTIRIP İÇİYORUM 2 DEFA a.s.

1. Gün
Kahvaltı
Yarım greyfurt
1 dilim tost ekmeği
2 çorba kaşığı fıstık ezmesi
Şekersiz çay / kahve
Öğle
Yarım porsiyon ton balığı
1 dilim tost ekmeği
Şekersiz kahve/çay/soda
Akşam
2 dilim et
1 tabak yeşil fasülye
1 küçük elma
1 tabak vanilyalı dondurma (3 top )/ YERİNE MEYVE YEDİM

2. Gün
Kahvaltı
1 yumurta
Yarım muz
1 dilim tost ekmeği
Şekersiz çay/kahve
Öğle
1 tabak lor peyniri
3 tuzlu kraker
Akşam
2 sosis
1 tabak brokoli veya karnıbahar (KIŞ SEBZESİ OLDUĞU İÇİN YERİNE HAŞLANMIŞ YOĞURTLA SEMİZOTU)
Yarım tabak havuç
Yarım muz
Yarım tabak vanilyalı dondurma (2 top)/YERİNE MEYVE
3. Gün
Kahvaltı
5 tuzlu kraker
1 dilim cheddar peynir
1 küçük elma
Şekersiz kahve/çay
Öğle
1 katı yumurta
1 dilim tost ekmeği
Akşam
1 tabak ton balığı
1 tabak karnıbahar
Yarım kavun
Yarım tabak vanilyalı dondurma (2 top)

ARKADAŞLAR BURDA YARIM TABAK HVUŞ DİYOR HAVUCU HAŞLIYCAKMIYIZ ANLAMADIM BİDE ET OLAN KIZIMLAR TAVUK OLSA BİDE BUDA HAŞLAMA SANIRIM YA BU DİYET BİR HAFTA OMASI GEREKİYOR BEN HEP ÖYLE OKUDUM VE ÇOK UZUN GELDİĞİ İÇİN YAPMAMIŞDIM AMA ŞİMDİ 3 GÜNÜ DUYUNCA YAPMAYA KARAR VERDİM:dance:

X