dogum belirtileri nelerdir arkadaslar

Daha dogurmadim ama duydugum belirtiler sunlar:

1. Bir-iki gun onceden ishal olabiliyor. Bagirsaklar temizleniyor, ikinmak kolaylassin diye.
2. Nisan gelebilir, yani hafif pembe renkli yogun akinti. Rahim agzina mikrop girisini onleyen bir bariyer bu. Hamilelik boyunca akinti oluyor ya ondan oluyormus. Nisan gelince genelde 2-3 gun icinde dogum basliyormus.
3. Ilk sancilar adet sancisi gibiymis. Karin sertlesiyormus. Yalanci sanci su icip dinlenince gecermis. Yuruyunce gecermis. Gercek dogum sancisi dinlenmekle, yurumekle gecmezmis. Aralari giderek azalirmis. 1 saat boyunca 4-5 dakikada bir sanci gelirse ve her sanci 1dk kadar surerse hastaneye gitme vakti gelmis oluyor.
4. Sancilarin cogaldigi kisimda mide bulantisi ve kusma olabiliyormus. Bu da dogum surecinin iyi ilerledigine isaretmis. Zaten kusma olmasin diye bisey yedirmiyorlarmis.

Tabii bu belirtilerin hepsi herkeste aynen olmuyormus. Hepimizi Allah kurtarsin. Ben cok korkmuyorum, herkes dogurmus yuzyillarca, ne var biz de dogururuz. Adet gormeye kendiliginden baslamadi mi vucutlarimiz? Hamile kalirken cok mu elimizdeydi? Kimimiz aylarca bekledik kimimiz ilk aydan hamile kaldi. Ondan sonrasi otomatik gitti zaten Rabbim sayesinde. Bizim vucutlarimiz zaten ne yapacaklarini biliyorlar. O yuzden korkmayalim, korkarsak adrenalin salgilar dogum surecini yavaslatirmisiz. Yapariz biz:KK19::KK19:

kizlar bi sayfada son haftada dogumu baslatmak hizlandirmak icin kuvete sicak su doldurup oturun yazmislar,daha once hamilelerin ilik suyla dus almasi gerektigini okumustum,ben suan 38+ 2 yim sicak su zararli olmazmi,duzenli yuruyorum buara,sicak suya otursam zarari olurmu diye endiseliyim sizin bi bilginiz varmi acilmayi kolaylastirirmi yada zarari olurmu

X