Haftada 1,5 kilo verdiren kür

Aygul25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2010
37
0
Arkadaşlar merhaba,

Ebru Şallı programında 80 kilo ve üzerindekiler için haftada 1,5 kilo, bu kilo altındakiler içinde 0,5 ila 1 kilo verdiren kür bilgisi verildi. Formülü veriyorum;

1 avuç taze tarhun otu
1 avuç taze adaçayı
1 limon
8-10 adet taze nane
2 litre su

Yapılışı: Oda sıcaklığında ki normal suya yukarıdakileri ekleyip bir taşım kaynatıyoruz. Yani kaynamaya başladıktan sonra 1,2 dakika daha fokurdadıp altını kapatıp süzüyoruz. Gece yatmadan önce büyük bir su bardağı içiyoruz. Yani günde 1 sefer. Bu karışımı 3,4 günde bitirmiş oluyoruz.

Başarılar.

Son düzenleme:
Eveeet bende izledim o programı öyle bi iştahla anlatıyorlardı ki insanın kilo veresi geliyo.
Sanırım selahattin Dönmez idi tarifi anlatan kişi.

Son düzenleme:
Doğal birşey bende deneyeceğim en kısa zamanda kilolarımdan kurtulurum umarım çok teşekkürler:KK64:

Yaa selehattin dönmez çok iddialı konuştu bu çay hakkında. :KK52::KK52:bende denemek istiyorum ama taze adaçayı ve taze tarhun otunu bulaıyorum. İllaki taze olacak diyor kurusu olmaz diyor.
Face sayfasında makro market ve carrefourlarda bulabilirsiniz yazmış. birde oralara bakacağım.

bende deniycem kızlar . ama tarhun nerede bulunur pelin otu da denliyormuş. bide face sayfası linkini verirmisinz acaba

ben kurusunu aldım başladım kuru tarhun buldum aktarda bide tazesini sipariş ettim herkese mersin dolaylarında bulunuyormuş tazesi de . akşam kuru tarhun adaçayı nane karıştırıp içine limonu attım bir taşım kaynattaım içtim ben her akşam taze yapmayı düşünüyorum o bakımdan bardakla 2 bardak su ölçtüm koydum bir parmak ölçüsü tarhun 2 yaprak nane 1 tanede ada çayı sapı attım limonuda yarım olarak attım kabuğuyla birlikte ketılda kaynattığım 2 bardak suyu üzerine döküp bir taşımda ocakta kaynattım. ve de biraz ılıyınca içtim. tahminimce souk içilmez o .tadı biraz yavan ama içilebilir derecede kaldıki neler içtik zayıflama uğrunda. sabah kalktığımda karnımda bir ağrıyla birlikte wc ye gittim bağırsaklarım çözüldü sanki başka bişey içmedim çünkü .galiba işe yarıyor arkadaşlar. bence denenebilir kurusu böyleyse tazesi daha güzel bir şekilde olacaktır diye düşünüyorum . gelişmeleri yazıcam şuan 72.5 kiloyum bakalım kilo verdirecekmi bana :)

bu çaya bende geçen hafta pazar günü başladım arkadaşlar. 58,400gr. la başladım bakalım pazartesi günü tartılacağım ve sonucu size yazıcam. yalnız dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. burda bazı bilgilerin eksik olduğunu farkettim. tarhun otu ve adaçayı mutlka taze olmalı. bunları bulabilceğeniz yerler, büyük marketler(ben metrocity migrosta buldum herikisinide minik kutu içerisinde manav kısmında bulunuyor) ve bazı manavlar. beyoğlundaki balık pazarındada bulunuyormuş bilginize arkadaşımda ordan temin ediyor. bu otları mutlaka 20 dk. kaynatmalısınız arkadaşlar. selahattin dönmez bu şekilde prog.da tarif etti. oda sıcaklığında muhafaza edip her akşam bir büyük su bardağı içilecek. gelişmeleri yazıcam. umarım hepimiz zayıflarız:KK34:

1 hafta doldu ve ben hic kilo vermedim 1 hafta daha icmeye devam edecegim eger yine ise yaramazsa birakacagim arkadaslar

1 hafta doldu ve ben hic kilo vermedim 1 hafta daha icmeye devam edecegim eger yine ise yaramazsa birakacagim arkadaslar

bende kağıda yazmıştım dışarıya çıkınca almalı bu otlardan diye ama bak vazgeçtim şimdi bakalım bi daha uygula ve tekrar sonucu yaz olur mu canım inş. bu sefer başarırsın

bir haftada pes etmek istemedim o yüzden bu haftada içmeye devam ediyorum. pazartesi günü tekrar tartılacağım olumlu-olumsuz sonucu mutlaka yazacağım merak etmeyin. inş işe yarar ve size olumlu şeyler yazarm. birde şöyle bişey var arkadaşlar ben prog.izledim. 80 kilo ve üzerindekilerde garanti şeklinde konuştu bu tarifi veren diyetisyen. belki benim kilom bu kilonun çok altında diye bukadar çabuk sonuç alamayabilirim. eğer bu tarifi deneyen ve sonuç alan arkadaşlar varsa yazsınlar lütfen.

Eğer kilosu 10 kılodan (vermesi gereken kilo) az ise en fazla ayda bir kılo veriliyor onun 80 kılo dediği obezite sınırında olanlar için yanı cok kılosu olmayan ümitsizliğe kapılmasın devam etsinler :KK34:

Eğer kilosu 10 kılodan (vermesi gereken kilo) az ise en fazla ayda bir kılo veriliyor onun 80 kılo dediği obezite sınırında olanlar için yanı cok kılosu olmayan ümitsizliğe kapılmasın devam etsinler :KK34:

bilgi için teşekkürler cnm:KK66: içmeye devam ediyorum 2 haftam doldu. diyet yapmıyorum spor yapıyorum. 1 ayın sonunda kilomda değişiklik olursa yazıcam

Arkadaşlar merhaba,

Ebru Şallı programında 80 kilo ve üzerindekiler için haftada 1,5 kilo, bu kilo altındakiler içinde 0,5 ila 1 kilo verdiren kür bilgisi verildi. Formülü veriyorum;

1 avuç taze tarhun otu
1 avuç taze adaçayı
1 limon
8-10 adet taze nane
2 litre su

Yapılışı: Oda sıcaklığında ki normal suya yukarıdakileri ekleyip bir taşım kaynatıyoruz. Yani kaynamaya başladıktan sonra 1,2 dakika daha fokurdadıp altını kapatıp süzüyoruz. Gece yatmadan önce büyük bir su bardağı içiyoruz. Yani günde 1 sefer. Bu karışımı 3,4 günde bitirmiş oluyoruz.

Not: İnternetde yazıldığı üzere tarhun otunu tüm aktarlada bulabilirmişiz. Ayrıca bu ot salata ve balıklarda da kullanılırmış lezzet katarmış, bir çok da faydası varmış.

Başarılar.

teşekkr ederiz güzel bilgilern için bn hemen başlıyorum çunkü düğünüme 10 gün kaldı:)

Bilgiyi verdim ama ben de henüz başlayamadım. Tazesini bulamayınca dün aktardan kurusunu aldım bakalım bu akşam başlamayı düşünüyorum umarım olumlu bir sonuç alırım. Herkese başarılıar.

Yelisgokhan sana da mutluluklar dilerim. Hep mutlu ol inşallah.

X