Sivilceli Ciltler Sivilce izleri ve gözenekler için Derma Roller Uygulaması Aslı

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

aysellk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2007
165
0
Dermaroller uygulaması hakkında birçok yazı okudum ve çok araştırdım. Bu nedenle bende sipariş ettim sanırım ortalama 4-5 ay boyunca kendi kendime uygulama yaptım tarif ettikleri gibi. Fakat cildimde belirli bir düzelme görmedim kesinlikle. Bu arada cildimde sivilce izleri (Leke Değil ) ayrıca yağlı bir cildim olduğu için gözeneklerim çok belliydi.
Özel bir hastanede yaptıklarını duydum. Sadece 1 seans gidip enazından nasıl yaptıklarına bakacak böylelikle aynı yöntemi evde uygulayacaktım.. Ne kadarda masumane :KK31:
Emla kremle gittim yarım saat cildimde durdu daha sonra sildim. Çok hızlı ve her bir yöne 4-5 kere uyguladı. Böyle bir acı yok çünkü cildimde uyuşma fazla kalmıyor kalsa bile yinede acıtıyor :95: Cildimi kanatacak derecede uygulama yapıldı yani. Kendi başımıza yapamayacağımız bir uygulama. Seans bittikten sonra yüzüm resmen kedi tırmalamış gibiydi :95:
3 seansımı tamamladım 3ayda. İlk başlarda hayır pekte bi etkisini görmedim dedim 2. seans yaklaşırken etkilerini görmeye başladım. Yani uygulamadan 1-2 ay sonrasında etkilerini gördüm. Uzun sürede etki ediyor sanırım.
Arkadaşlar 2 hafta önce seansımı bitirdim . Kış başlarken 2 seans daha gitmeyi planlıyorum.
Ve şu anda cildim aşırı yağlı olduğu için roaccutane kullanmamın uygun olup olmadığını sordum ve kullanmamı söyledi. . Şu anda %70 oranında cildim düzeldi ve roaccutane ....O, hakkında spekülasyonlar yapılan ilaç... benim aşırı yağlı cildime (geçenlerde gözaltlarım bile yağlanmıştı :KK1: düşünün ) o kadar iyi geldi ki. 2 haftadır neredeyse kullanıyorum keşke daha önceden başlasaydım.

Cildiniz eğer problemliyse kendi kendinize uğraşmak yerine doktor araştırın arkadaşlar Allah'a çok şükür büyük ölçüde ben problemlerimden kurtuldum.. İnşallah bu yazım başkalarınada yol gösterir dua edersinizz canlarımm..

Son düzenleme:
Dermaroller uygulaması hakkında birçok yazı okudum ve çok araştırdım. Bu nedenle bende sipariş ettim sanırım ortalama 4-5 ay boyunca kendi kendime uygulama yaptım tarif ettikleri gibi. Fakat cildimde belirli bir düzelme görmedim kesinlikle. Bu arada cildimde sivilce izleri (Leke Değil ) ayrıca yağlı bir cildim olduğu için gözeneklerim çok belliydi.
Özel bir hastanede yaptıklarını duydum. Sadece 1 seans gidip enazından nasıl yaptıklarına bakacak böylelikle aynı yöntemi evde uygulayacaktım.. Ne kadarda masumane :KK31:
Emla kremle gittim yarım saat cildimde durdu daha sonra sildim. Çok hızlı ve her bir yöne 4-5 kere uyguladı. Böyle bir acı yok çünkü cildimde uyuşma fazla kalmıyor kalsa bile yinede acıtıyor :95: Cildimi kanatacak derecede uygulama yapıldı yani. Kendi başımıza yapamayacağımız bir uygulama. Seans bittikten sonra yüzüm resmen kedi tırmalamış gibiydi :95:
3 seansımı tamamladım 3ayda. İlk başlarda hayır pekte bi etkisini görmedim dedim 2. seans yaklaşırken etkilerini görmeye başladım. Yani uygulamadan 1-2 ay sonrasında etkilerini gördüm. Uzun sürede etki ediyor sanırım.
Arkadaşlar 2 hafta önce seansımı bitirdim . Kış başlarken 2 seans daha gitmeyi planlıyorum.
Ve şu anda cildim aşırı yağlı olduğu için roaccutane kullanmamın uygun olup olmadığını sordum ve kullanmamı söyledi. . Şu anda %70 oranında cildim düzeldi ve roaccutane ....O, hakkında spekülasyonlar yapılan ilaç... benim aşırı yağlı cildime (geçenlerde gözaltlarım bile yağlanmıştı :KK1: düşünün ) o kadar iyi geldi ki. 2 haftadır neredeyse kullanıyorum keşke daha önceden başlasaydım.

Cildiniz eğer problemliyse kendi kendinize uğraşmak yerine doktor araştırın arkadaşlar Allah'a çok şükür büyük ölçüde ben problemlerimden kurtuldum.. İnşallah bu yazım başkalarınada yol gösterir dua edersinizz canlarımm..

şimdi yazdıklarını okuyorum. bende dermaroller 0.5 mm sipariş verdim. evde uygulamanın bir faydası yok mu diyorsun? eğer öyleyse boşuna evde ugraşmıyayım. benim cildim karma hafif akne izlerim var ve gözeneklerim geniş. benim alma nedenim gözeneklerimi sıkılaştırma isteğim. ne dersin?

selamlar :)

ben tam olarak ne yaptirdigini anlayamadim. dermaroller'in hastane versiyonu mu yoksa dermabrazyon gibi birsey mi? gecmis olsun...

şimdi yazdıklarını okuyorum. bende dermaroller 0.5 mm sipariş verdim. evde uygulamanın bir faydası yok mu diyorsun? eğer öyleyse boşuna evde ugraşmıyayım. benim cildim karma hafif akne izlerim var ve gözeneklerim geniş. benim alma nedenim gözeneklerimi sıkılaştırma isteğim. ne dersin?

selamlar :)

Hayır kesinlikle var. Sadece hastanedeki gibi olmayabilir diyorum canım. Benimde var evde uyguladım ama bu kadar etkili sonuç almadım. Sadece hastanede nasıl uyguladıklarına bakıcaktım evde kendim uygulamak için ama cildimi emlayla uyuşturduk o halde bile biraz acı hissettim. Ben hastane uygulaması videosunu bulursam paylaşırım canım :KK34: hepimizin işine yarar

Canım maliyeti ne kadar oldu sana peki ?

3 seansı hatırladığım kadarıyla 400 civarındaydı canım maliyetli baya. Ama %100 sonuç verdide diyemem. Sadece farkedilir sonuçlar verdi. Eskisinden daha iyi kesinlikle .

ben tam olarak ne yaptirdigini anlayamadim. dermaroller'in hastane versiyonu mu yoksa dermabrazyon gibi birsey mi? gecmis olsun...

dermarollerın hastane versiyonu canım ayrıntılı anlattım dermabrazyon farklı bir işlem :KK34:

sonuçta hastanedede dermaroller kulllancaklar kuş kondurmuyorlar arkdşlar kanatrcasına bastırmak lazm demekki olay bu

arkadaşlar bir sürü yazı okuyarak dermaroller yaptırmaya karar vermiştim çünkü herkes övgüyle bahsetmiş.ama o kadar mükemmel sonuçlar alamadım ilk 2 gün yüzüm şişti kızardı yandı,ertesi gün kulağımın alt bölgesinde 2 tane beze çıktı hala bezeler canımı acıtıyor.ayrıca ağrı falan yok demişlerdi baya ağrıyor.iğneleri yüzünüzde hissediyorsunuz şu an büyük bir değişiklik de göremedim cildimde çektiğim çileye değdi mi bilmiyorum.bugün 3.gün hala canım acıyor bildiğim tek şey bu :KK43:

sonuçta hastanedede dermaroller kulllancaklar kuş kondurmuyorlar arkdşlar kanatrcasına bastırmak lazm demekki olay bu

Hayır kanatırcasına bastırmıyorlar kesinlikle. Bir kalemi ucundan elinle tut bir kağıda dik olarak 4-5 kere çizgi çiz sonra yatay olarak sonra çapraz . Kağıda hasar vermeden ama yazdığın yazıda kağıda geçmiş olması gerek. bu örnekle umarım anlatabilmişimdir :KK34:

arkadaşlar bir sürü yazı okuyarak dermaroller yaptırmaya karar vermiştim çünkü herkes övgüyle bahsetmiş.ama o kadar mükemmel sonuçlar alamadım ilk 2 gün yüzüm şişti kızardı yandı,ertesi gün kulağımın alt bölgesinde 2 tane beze çıktı hala bezeler canımı acıtıyor.ayrıca ağrı falan yok demişlerdi baya ağrıyor.iğneleri yüzünüzde hissediyorsunuz şu an büyük bir değişiklik de göremedim cildimde çektiğim çileye değdi mi bilmiyorum.bugün 3.gün hala canım acıyor bildiğim tek şey bu :KK43:

3 günde sonuç alamazsınki canım. Uüzünün şiş ve çizgili olmasıda normal. Ben yukarıya da yazdım ilk seansın etkilerini ikinci seansın başlarında yada 2. seansı yaptırdıktan günler sonra görüyordum.
Daha çok erken. Olumlu sonuçlar alacaksın sadece sabır ve inanç :KK70:

merhaba kızlar.Bende yaptırdım roller işlemini daha 4 gün falan oldu.Çukurluklar ve lekeler vardı yüzümde.Bu işlemi yaptırdıktan sonra çukurluklarım %70 doldu. Şu an da çok belirgin değiller.Bu kadar hızlı etki edeceğini kesinlikle düşünmüyordum.Daha ilk günler ama gözle görülür bi sonuç aldım.Şimdilik sizinle paylaşayım dedim.Ha bi de bu işlemi ancak ankarada yapabilirsiniz.Ben taa sivaslardan geldim ankaraya.Çok iyi bi prof. var ona gittim.İşleme gelince işlem eğer çukurlarınız varsa biraz ağrılı ve acılı.Bunu söylemeliyim ki eğer çukurlarınız varsa çok kararlıysanız gidin.Ama sivilce lekeleriniz falan varsa bu pek problem değil.Kanatmıolar o durumlarda.Ama şunu şiddetle tavsiye ediyorum ki cildinizin iyileşmesini çok istiyorsanız ve kararlıysanız yaptırmanızda fayda var.Zaman geçtikçe değişimleri belirtirim size.

Arkadaşlar bu roller ı evde uygulayacaksak temizliği nasıl oluyor? Yani bir çok iğnecikten oluşuyor ya, onlar tek tek nasıl temizleniyor, sonra mikrop kapmasın suratımız ?!
Fikri olan varsa yardımcı olabilir misiniz?

merhaba kızlar.Bende yaptırdım roller işlemini daha 4 gün falan oldu.Çukurluklar ve lekeler vardı yüzümde.Bu işlemi yaptırdıktan sonra çukurluklarım %70 doldu. Şu an da çok belirgin değiller.Bu kadar hızlı etki edeceğini kesinlikle düşünmüyordum.Daha ilk günler ama gözle görülür bi sonuç aldım.Şimdilik sizinle paylaşayım dedim.Ha bi de bu işlemi ancak ankarada yapabilirsiniz.Ben taa sivaslardan geldim ankaraya.Çok iyi bi prof. var ona gittim.İşleme gelince işlem eğer çukurlarınız varsa biraz ağrılı ve acılı.Bunu söylemeliyim ki eğer çukurlarınız varsa çok kararlıysanız gidin.Ama sivilce lekeleriniz falan varsa bu pek problem değil.Kanatmıolar o durumlarda.Ama şunu şiddetle tavsiye ediyorum ki cildinizin iyileşmesini çok istiyorsanız ve kararlıysanız yaptırmanızda fayda var.Zaman geçtikçe değişimleri belirtirim size.

merhaba. ben ankarada yaşıyorum ve dermaroller tedavisini uygulatmak istiyorum fakat güvenilir bir doktor arıyorum. siz hangi doktora yaptırdığınızı mesajla bildirir misiniz lütfen

derma-roller-300x110.jpg
Bu yöntem ciltteki ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi, akne ve yara izlerinin azaltılması, gözenekli cilt yapısının iyileştirilmesi için uygulanmaktadır ve tüm cilt tiplerinde uygulanabilir. Günümüzde cilt bakımı, onarımı, canlandırılması ve elastikiyetinin geri kazandırılması için alt yapı oluşturucu temel bir yöntem haline gelmiştir. Tek başına uygulanabileceği gibi diğer cilt bakım ve anti-aging yöntemleriyle de kombine edilebilir.

Bu uygulamada, bölgenin antiseptik solüsyonla temizlenmesinin ardından hastanın ihtiyaçlarına uygun boyutta roller ile deride mikro-kanallar açılır. Sağlam bir ciltten yeterli dozda geçemeyecek krem ve solüsyonların bu deliklerden geçerek etki bölgesine ulaşmaları sağlanır. Bu mikro-kanallar işlem bitiminde herhangi bir iz bırakmaksızın 15 dakika içinde kendiliğinden kapanır. Mikro-kanallar deride büyüme faktörlerinin üretimini başlatarak kolojen sentezlenmesini uyarır. Kollajen yumuşak dokumuzun ana elemanlarındandır ve deride destek görevini yerine getiren bir proteindir. Kollajen artımı ile derimizi gerginleşir ve daha sağlıklı genç bir görünüme kavuşur. Lazer ve peeling yöntemleriyle karşılaştırıldığında, derinin üst tabakası olan epidermisin zedelenmemesi, iyileşme süresinin daha kısa olması, dolayısıyla sosyal yaşamımızın etkilenmemesi bu yöntemin avantajlarıdır. Roller ile tedavi süresi, problemin şiddetine, yaraların derinliğine, kişinin iyileşme yanıtının süresine bağlı olarak değişmektedir. İşlem sonrası deride bir gün süreli hafif kızarıklık görülebilir. Kaynak Alıntıdır..

Canım maliyeti ne kadar oldu sana peki ?
dermacild diye bir marka var öneririm arkadaşlar. tavsiye edilir. hem uygun fiyat hem de güzel sonuçlar alıyorum. doğru kozmetik ile en iyi sonucu alabilirsin boşuna paranı dışarı kaptırma derim tatlım.

Dermatoller tehlikeli bir uygulamadır. Şöyle düşünün cildi bilerek yaralayıp kollajen üretmesini sağlıyorsunuz peki ya gizli şekeriniz varsa? O zaman o yaralar iyileşmez ve öyle kalır. O kadar acı çekmeye değmez. Isteyene yardımcı olabilirim.

X