tuvalet taşındaki lekeler

gingerr

Guru
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2008
444
7
arkadaşlar tuvalet taşındaki lekeleri çıkaramıyorum. sifonu çektiğimizde suyun aktığı deliklerden çıkan kahverengi gri gibi lekeler var.bunlar nasıl çıkar.

Çamaşır Suylu Cif ve Domestos Mutlaka Denemişsindir :KK70::KK70::KK70: Başka da BirŞey Bilmiyorum !!:KK70:

Son düzenleyen: Moderatör:
dikkatli bir şekilde porçöz sık oraya beklet
sonra da fırçalarsın

kenarlarda kalan pas lekesiyse çıkmaz ancak domestos döküp beklet oda kiri söküp alır canm porçözde iyi ama delebilir dikkatli kullanman lazım..​

akan suyla birlikte kireç lekesi olmuştur. ben kireç sökücüyü fısfısın içine koydum öyle yerlere fıslatıyorum biraz sonra bir daha tertemiz oluyor. suyla güzelce yıkayıp çamaşır suyuylada birkez daha fırçaladımmı daha da güzel. bunu çaydanlık felan kireç tutan tüm yerlerde kullanıyorum az miktarda fıslattığından bişey olmuyor.

aynı lekeleri ne yaptımsay çıkaramadım, porçöz, cif, domastos, ace, cifin banyosu vs.....

bu durum hakkında bende konu açmıştım ve bir gıdım ilerleme olmadı
özel fırçalar çamaşır suları kireç sökücüler cifler v.s.
bir arkadaşım sifonu boşalt içine dök porçözü sonrasında sifonu çek dedi ama oda işe yaramadı
rossmannda köpük aldım oda işe yaramadı
bulursam tuz ruhu alacağım artık:KK59:

önce bir kova suyu biraz tepeden döküp tuvaletteki suyuda azaltman gerkio bakıorsun dibinde çok az su var az suyun içine sadece poçöz döküp tuvaltein kapağını kapıyorusun bir yarım saat bekle sonra sifonu çek ordaki porçöz kalmasın ardından kullandığın ilaçları dök fırcala güzelce tekrar sifonu çek bukadar...kolay gelsinn

aynen bende neler aldım denedım neler bu lekeler bıldıgımız kırec hıcbısey gecırmıyor tuzruhundan tut porçöz vs hersey.en sonunda telı aldım eldıvenı gıydım telledım cıktı lekeler utandırıyordu benı sımdı ara ara yapıyorum cokda bırıkmıyor ama fazla bastırmayın yoksa uzerındekı seramıkde asınır telle

Bu konuda bir çok forum okudum. En güzel ve basit yöntem, oda spreyi gibi bir boş fısfıs şişesine tuzruhu (kireç sökücüyü) koyup, leke üzerine sıkınca 30 sn de pas lekeleri yok oluyor. Tabi sıkarken hiç nefes almıyorum :)

X